Follicept

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
παιδια δεν χρειαζεται ουτε ενθοθσιασμος ουτε απογοητευση, ειναι πολυ νωρις αλλα ταυτοχρονα και κυριακη κοντη γιορτη, προσωπικα αμα φτιαχνει τις υπαρχουσες και δινει μια σχετικη επανεκφυση με τρεις φορες την εβδομαδα χωρισ παρενεργειες και χωρις να χρειαζεται επιπλεον φαρμακα και λοσιον,ευχαριστημενοσ θα ειμαι και φυσικα και απο θεμα τιμης να δοθμε τι θα ζητανε

Από θέμα τιμής αναφέρει στο site τους ότι θα κυμανθεί στα επίπεδα του regaine και αναλόγως τι θα δείξουν οι δοκιμές, σε ότι αφορά την συχνότητα χρήσης, μπορεί να πάει και φθηνότερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

follicept

New Member
[QUOTE = "GOMI, post: 141462, member: 508"] Hi Devon,

i am the one that send you the e- mail
I respond in this thread because there is a lot of people here that they are interested about follicept.

If the follicle cells are simply inactivated, there is a high possibility that follicept activate them again thru its divide properties.

This will be great if ever happen, but the major problem on high scale norwood, or if you'd like long term hair loss sufferers, over 5 years, is the perifollicular fibrosis and this is something that it should addressed at a first place.

For the moment, there is no cure for reversing excess fibrous connective tissue, but i want your opinion on this as also your opinion about senescent cells.
I mean, could igf-1 cause any changes at these cells?

Thanks for your time. [/ QUOTE]

Sure thing! From Dr. Hsu:

IGF-1 may induce development of new hair follicles (so-called "follicle neogenesis."). That's why we warn users not to use Follicept on areas of body other than the scalp because new follicles may form and grow hair. I hope this helps!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi plis trsnslate..thank you

Απ ότι είπε, δεν προσπαθούν να "πατήσουν πάνω στα καμμένα", να αναστήσουν δηλαδή αδρανής θύλακες, αλλά να δημιουργήσουν νέους. Πολύ καλό για να είναι αληθινό...
 

Δημητρης38

Active Member
Απ ότι είπε, δεν προσπαθούν να "πατήσουν πάνω στα καμμένα", να αναστήσουν δηλαδή αδρανής θύλακες, αλλά να δημιουργήσουν νέους. Πολύ καλό για να είναι αληθινό...

Oχι μονο αυτο...αλλα οτι μας προειδοποιεί κιολας να μην το χρησιμοποιουμε σε αλλα μερη του σωματος μας παρα μονο στο κεφαλι γιατι μαλλιαζει οτι ακουμπαει. Με σπατουλαρισμα θα πεφτει..θα το ψεκαζετε και θα ειστε σκεπασμενοι με μαντηλια να μην πεσει σε καμια μυτη ή σε κανα αυτι !!! Κατα τα αλλα ο αρχηγος στο βιντεο το απλωσε με τα δαχτυλα του...θα βγαλει τριχες και θα ψαχνει φαρμακο μετα που θα σκοτωνει τους θυλακες (αντι να τους δημιουργει)...

Οτι νανε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
ρε συ δημητρη συγνωμη...πεταξα καινουργιες τριχες στο μετωπο λογο μινοξ σε σημεια που δεν ειχα ποτε μα ποτε ξανα τριχες....αυτες καινουργιοι θυλακες δεν ειναι???καθε 3 μερες ξυριζω το μετωπο..εχω γεμισει τριχες....ενταξει διασπαρτες αλλα τριχες!!!!!
ας ειμαστε λιγο αισιοδοξοι ρε παιδια ...
 

Δημητρης38

Active Member
ρε συ δημητρη συγνωμη...πεταξα καινουργιες τριχες στο μετωπο λογο μινοξ σε σημεια που δεν ειχα ποτε μα ποτε ξανα τριχες....αυτες καινουργιοι θυλακες δεν ειναι???καθε 3 μερες ξυριζω το μετωπο..εχω γεμισει τριχες....ενταξει διασπαρτες αλλα τριχες!!!!!
ας ειμαστε λιγο αισιοδοξοι ρε παιδια ...

Για βγαλε φωτο τους νεους θυλακες που πεταξανε τριχες απο την μινοξ να τις δουμε και θα σου πει ο γκομι τι ειναι...
Απο την στιγμη που ο θυλακας εκφυλιστει και πεθανει... παπαλα !!! Φινιτο !!!
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρε συ δε λεω οτι ειναι παλιοι θυλακες..αλλα καινουργιοι....ειναι σε σημεια που ποτε δεν ειχα τριχες
 

Δημητρης38

Active Member
ρε συ δε λεω οτι ειναι παλιοι θυλακες..αλλα καινουργιοι....ειναι σε σημεια που ποτε δεν ειχα τριχες

Kανενα φαρμακο δεν μπορει να δημιουργησει θυλακες.
Βγαλε φωτο να δουμε τι εννοεις... αν ισχυει αυτο που λες το μονο που μπορει να συμβαινει ειναι να ειχες καποιον θυλακα ενεργο εκει που ειχε χνουδακι και η μινοξ τον Boostarise και παχυνε ... αυτο ειναι το καλυτερο σεναριο.
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρε συ υπαρχουν αναφορες κυριως απο γυναικες για υπερτριχωση στο προσωπο η στο μετωπο η ακομα και στα αυτια...ψαξτο λιγο να δεις....εγω το παρατηρησα στο 3μηνο μετα απο μινοξ....τριχες κατω ακριβως απο την hairline...τις εχω ξυρισει τωρα αν το ηξερα θα τις αφηνα μερικες μερες και θα ανεβαζα φωτο
αυτο που λενε αυτοι για νεους θυλακες ισχυει...
 

poseidonas77

Well-Known Member
εντωμεταξυ ανεβασαν στο follicept.com φωτο με τα ατομα που ξεκινησαν την εφαρμογη
σχεδον ολλοι εχουν μεγαλο προβλημα αραιωσης...να δουμε τι πραγματικα θα καταφερει σε σχεδον καραφλα σημεια
 
Για βγαλε φωτο τους νεους θυλακες που πεταξανε τριχες απο την μινοξ να τις δουμε και θα σου πει ο γκομι τι ειναι...
Απο την στιγμη που ο θυλακας εκφυλιστει και πεθανει... παπαλα !!! Φινιτο !!!
Τελικα οι θυλακες πεθαινουν?Εγω νομιζω οτι απλα γινεται miniaturization της τριχας σε σημειο που αυτη δε φαινεται και ο θυλακας επιβιωνει...Τουλαχιστον ετσι εχει αναφερθει σε καποια ποστς στο forum.
 

Δημητρης38

Active Member
ρε συ υπαρχουν αναφορες κυριως απο γυναικες για υπερτριχωση στο προσωπο η στο μετωπο η ακομα και στα αυτια...ψαξτο λιγο να δεις....εγω το παρατηρησα στο 3μηνο μετα απο μινοξ....τριχες κατω ακριβως απο την hairline...τις εχω ξυρισει τωρα αν το ηξερα θα τις αφηνα μερικες μερες και θα ανεβαζα φωτο
αυτο που λενε αυτοι για νεους θυλακες ισχυει...

Aν ηταν ετσι ρε συ, θα βαζανε ολοι οι ΝW7 μινοξ και θα βγαζανε μαλλια.
Δεν δημιουργει νεους θυλακες οχι μονο η μινξ αλλα οποιοδήποτε σκευασμα.
Οι Γυναικες που εχουν αραιωση δεν εχουν απαραιτητα ΑΑ που ο θυλακας πεθαινει.
Ο θυλακας τους μπορει να ειναι ενεργος αλλα να μην βγαζει τριχα λογω πολλων αιτιων (ορμονικα, ελλειψη σιδηρου, κακη διατροφη, φαρμακευτικες αγωγες, ασθενειες οπως ο θυροειδης καταθλιψη κτλ κτλ) και με την ληψη μινοξ να boostaroyn τον θυλακα.

Ας τα πει ο Gomi να δεις οτι εχω δικιο
 

Δημητρης38

Active Member
Τελικα οι θυλακες πεθαινουν?Εγω νομιζω οτι απλα γινεται miniaturization της τριχας σε σημειο που αυτη δε φαινεται και ο θυλακας επιβιωνει...Τουλαχιστον ετσι εχει αναφερθει σε καποια ποστς στο forum.

Εκφυλιζεται σιγα σιγα..και καποια στιγμη ... φινιτο..η απολυτη γιαλαδα... ζουγανελης !!!
 
Μπλουζα