Follicept

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

istorias

Chalandri
http://venturebeat.com/2015/02/24/f...h-in-2015-by-uf-transdermal-delivery-startup/

Άμα κάνει όσα λέει ανοίγουμε σαμπάνια. Αυτό που διάβασα εδώ είναι ότι δεν θα μπει στον μηχανισμό έγκρισης από την FDA http://www.hairlosstalk.com/interac...w-Growth-Stimulant-potentially-coming-in-2015

Και αυτό που έχω να σχολιάσω είναι ότι το University of Florida είναι στα καλύτερα 15 της Αμερικής, δύσκολα θα ρισκάρει να κυκλοφορήσει κάτι που δεν δούλευει. Κρατάμε μικρό καλάθι και Ίδωμεν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dragon

Member
http://www.hairgrowthsoon.com/

Στα FAQ αναφέρει ότι ίσως θα βγει μέσα στο 2015. Αναφέρει επίσης ότι σύντομα θα ξεκινήσουν δοκιμές σε ανθρώπους. Δεν κατάλαβα αν ακόμα προσπαθούν να βρουν τρόπο μεταφοράς της ουσίας στο θύλακα η αν το έχουν καταφέρει... και αναφέρει ότι μάλλον θα χρειαστεί να διακοπεί η θεραπεία με μινοξιδολη.
Βέβαια το site μοιάζει λίγο ερασιτεχνικό αλλά δεν μπορώ να κρίνω αφού δεν έχω εμπειρία σε ανακοινωσεις φαρμακευτικών εταιρειών. Μακάρι παντως
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω απο τα λιγα που καταλαβα ειναι οτι οντως πλεον δεν θα χρειαζεται η μινοξ και οτι δεν θα σταματαει η αναπτυξη μετα τη διακοπη και του συγκεκριμενου..και επιασα κατι λιγα οτι θα κανουμε κυκλο με αυτο δηλαδη θα το σταματαμε για καποιο διαστημα....το θεμα ειναι να δωσει και καμια τριχα κανονικη σε διαμετρο και μεγεθος με τα μαλια που δεν εχουν χτυπηθει απο αα και οχι τα φουμαρα της μινοξ που πεφτουν μετα απο λιγο καιρο και δεν γινονται ποτε κανονικες τριχες....
 

istorias

Chalandri
"Follicept™ is considered a cosmetic, delivering extremely small yet effective doses of IGF-1, which naturally blocks the effects of testosterone on hair follicles. This creates a positive feedback loop, so a single dose of IGF-1 will remain active for many hair follicle life cycles. It avoids the “shedding” observed with Rogaine®, a common complaint of its users".

Λίγο απ' όλα. Και DHT-Blocker και growth stimulant ακούγεται.
 

poseidonas77

Well-Known Member
αμα ειναι και dht bl και δεν ειναι αντικουκου την καναμε ταρατσα!!!!!ευχομαι να μην αποδειχθει καραμουφα σαν το cg και το revivo....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το εχω βαλει και σε αλλο θεμα το βαζω και εδω,το καινουριο τοπικο φαινεται να φυσαει σε αποδοση
rat_pics_updated.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Υπομονη μεχρι να βγει τοτε..εδω θα μαστε να το δοκιμασουμε..μεχρι τοτε μικρο καλαθι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
kapa απο αυτα που διαβασα για τη follicept αυτοι βρηκαν το οχημα για να παει κατευθειαν στο θυλακα
 

tasos33

Well-Known Member
Ολα τα παραπανω ειναι σπρει,το νεο ειναι τζελ και θα χρησιμοποιειται τρεις φορες εβδομαδιαια το βραδυ μηνα παρα μηνα σε τιμη σναλογη ττου ρογκειν...νομιζω πως πρεπει να παρεμβει ο gomi πουτα εχει εξαντλησει αυτα τα θεματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τι ενοεισ φυσαει ρε kappa??δεν βλεπω στης φωτο κατι φοβερο..
στην φωτο παραπανω εχει ενα κεφαλι nw6 μαλλον
στο τελος 39 μερες αφου εχει σταματησει καποιος την μινοξιδιλη και 39 μερες αφου εχει σταματησει καποιος το follicept.
η διαφορά ειναι μεγαλη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
απο παλιοτερες συζητησεις στο φορουμ μου ειχε καρφωθει οτι αν βαζαμε ενα τοπικο igf1 υγρο θα υπαρξει επανεκφυση.
μαλιστα ημουν μια ανασα να παραγγειλω το πρωτο πακετο με τα 3 μπουκαλακια για δοκιμη.
αν μιλαμε για την ιδια ουσια τοτε δεν θα ειναι ακριβο.
αν ομως...ακομα δεν ξερω και εγω τιποτα
 

Dragon

Member
Οι φωτογραφίες είναι από άνθρωπο? Γιατί στο site του προϊόντος λέει ότι δεν έχουν γίνει human trials. Εκτός αν είναι μη ενημερωμενο
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι καποιο μερος του σωματος εκτος κεφαλιου??
παντως βλεπω χνουδια που πανε να γινουνε κανονικες τριχες
 

xk

Active Member
οι foto λένε είναι απο χέρι όχι απο κεφάλι...γενικα δε μπορει να πει κανεις ότι θα δουλεψει,αυτο δε το ξερουν ακομα και οι δημιουργιοί του,απλά ελπίζουν να φτιάξουν κατι καλύτερο από φίνα και μίνοξ χωρίς παρενεργειες...είναι κατηγορηματικοί ότι αυτο που προσπαθούν δεν είναι η μόνιμη λύση

igf_diagram01.jpg




igf_diagram02.png
 
Μπλουζα