finasteride

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
Απ: finasteride

κομπλεξ?αν αλλα γραφεις αλλα λες αλλα εννοεις δεν φταιω εγω!εγω απλα μεταφερω τα copy paste για να βλεπουν ολοι ακριβως οσα λεω δεν ειναι του κεφαλιου μου...θα επαιρνε ποτε καποιος για την τριχοπτωση φαρμακο που βγηκε για τον καρκινο?τελος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dragster

New Member
Απ: finasteride

dim74 είπε:
κομπλεξ?αν αλλα γραφεις αλλα λες αλλα εννοεις δεν φταιω εγω!εγω απλα μεταφερω τα copy paste για να βλεπουν ολοι ακριβως οσα λεω δεν ειναι του κεφαλιου μου...θα επαιρνε ποτε καποιος για την τριχοπτωση φαρμακο που βγηκε για τον καρκινο?τελος.

Δεν θέλω να το συνεχίσω αλλα το proscar βγηκε για τον προστατη και οχι για την τριχοπτωση... απλα παρατηρησαν οτι ειχε θετικη επιδραση στο προβλημα της τριχοπτωσης και γιαυτο το λαμβανουμε σε μειωμενη παντα ποσοτητα...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: finasteride

βρε παιδια εδω ειμαστε για να αλλαζουμε αποψεις
ο καθενας μπορει να πιστεψει οτι θελεις
δεν χρειαζετε να μιλατε σε εντονο υφος λες και κανουμε διαγωνισμο ποιος γνωριζει πιο πολλα
η ποιος εχει δικιο..
διαβαζουμε τα ποστ ολων και κραταμε οτι νομιζουμε εμεις πιο σωστο
για αυτο ηρεμιστε λιγο
φιλικα
παναγιωτης
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: finasteride

υπαρχουν πολλα φαρμακα που βγηκαν για αλλο σκοπο και βρεθηκαν να κανουν καλο και σε κατι αλλο
οποτε αν θεωρεις πως το proscar σου κανει καλο παντα στις δοσεις που λεμε το οκ
αν παλι δεν θεωρεις πως κανει καλο η φοβασαι να το χρησιμοποιεισεις
τοτε παλι οκ μην το χρησιμοποιεις
 

dim74

Member
Απ: finasteride

παναγιωτη δεν ειναι διαβαζουμε και κραταμε οτι εμεις θελουμε...αν εγω ρωτησω κατι η διαβασω κατι που δεν ξερω μπορει να κανω κατι η να παρω μια αποφαση που δεν ειναι σωστη...γιατι να συμβει κατι τετοιο?αυτο που λες ειναι σωστο(οτι h finasteride βγηκε για τον προστατη οπως και η dutasteride και εχει ως παρενεργεια την ενισχυση των μαλλιων..) οπως και η minoxidil βγηκε ως χαπι για την πιεση και ειδαν πως ειχε ως παρενεργεια το δυναμωμα των μαλλιων και το εβγαλαν ως λοσιον...γιατι απλα ως χαπι δεν ειναι ασφαλες...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: finasteride

βρε φιλε γραφεις αυτο που πιστευεις
ωραια
τωρα αν ο αλλος αυτο που γραφεις δεν το πιστευει η εχει αντιθετη αποψη ειναι προβλημα του
σκοπος ειναι η ενημερωση του φορουμ και η ανταλλαγη αποψεων
μπορει καποιος να μην συμεριζετε την αποψη σου
δεν ειναι υποχρεωμενος

αν καποιος δεν θελει να πιστεψει τα λεγομενα σου ειναι δικη του επιλογη
μπαινει διαβαζει ενημερωνετε και η τελικη αποφαση ειναι δικη του
 

Άκης

Administrator
Απ: finasteride

dim74 η μινοξιδίλη δεν βγήκε σαν χάπι για τα μαλλιά επειδή σαν χάπι δεν κάνει για όσους έχουν τριχόπτωση.
Πχ τα χάπια που περιέχουν finasteride και dutasteride περιορίζουν την dht οκ;
Εμείς τί θέλουμε; το ίδιο, να μας περιορίσει την dht. Αφού θέλουμε το ίδιο με αυτούς που έχουν προστάτη, παίρνουμε το ίδιο φάρμακο σε μειωμένη ποσότητα για να είναι ασφαλές για εμάς, αλλά ποσότητα όπου θα μας δώσει και αποτέλεσμα.

Γιατί να πάρουμε χάπι για την πιεση, που δεν μας ενδιαφέρει;
Φαντάζεσαι δηλαδή να κυκλοφορούσε φάρμακο και να λέγοταν minox πχ και να ήταν το μισό του κανονικού και να πείραζε την πίεση μαζί με τα μαλλιά; Και αυτοί που είχαν ήδη χαμηλή, τί θα κάναν; Θα λυποθυμούσαν κλπ
Έτσι γιατί να κυκλοφορήσουν κάτι όπου αρχικά είναι για την υπέρταση αλλά να το παίρνουμε και εμείς για να μας βγάλει τρίχες;
Μακακία δεν είναι; Γιάυτό και βγήκε τοπικό, να περιορίζεται εκεί που πρέπει να δράση, στο κεφάλι μας.

-Γνώμη μου φυσικά.
 

dragster

New Member
Απ: finasteride

Admin είπε:
dim74 η μινοξιδίλη δεν βγήκε σαν χάπι για τα μαλλιά επειδή σαν χάπι δεν κάνει για όσους έχουν τριχόπτωση.
Πχ τα χάπια που περιέχουν finasteride και dutasteride περιορίζουν την dht οκ;
Εμείς τί θέλουμε; το ίδιο, να μας περιορίσει την dht. Αφού θέλουμε το ίδιο με αυτούς που έχουν προστάτη, παίρνουμε το ίδιο φάρμακο σε μειωμένη ποσότητα για να είναι ασφαλές για εμάς, αλλά ποσότητα όπου θα μας δώσει και αποτέλεσμα.

Γιατί να πάρουμε χάπι για την πιεση, που δεν μας ενδιαφέρει;
Φαντάζεσαι δηλαδή να κυκλοφορούσε φάρμακο και να λέγοταν minox πχ και να ήταν το μισό του κανονικού και να πείραζε την πίεση μαζί με τα μαλλιά; Και αυτοί που είχαν ήδη χαμηλή, τί θα κάναν; Θα λυποθυμούσαν κλπ
Έτσι γιατί να κυκλοφορήσουν κάτι όπου αρχικά είναι για την υπέρταση αλλά να το παίρνουμε και εμείς για να μας βγάλει τρίχες;
Μακακία δεν είναι; Γιάυτό και βγήκε τοπικό, να περιορίζεται εκεί που πρέπει να δράση, στο κεφάλι μας.

-Γνώμη μου φυσικά.
+1000
 

dim74

Member
Απ: finasteride

βρε ακη εγραψα επειδη δεν ειναι ασφαλες με τελιτσες...οι τελιτσες σημαινουν για ευνοητους λογους!και οι ευνοητοι λογοι ποιοι αλλοι θα μπορουσαν να ηταν απο αυτο ακριβως που γραφεις εσυ!
Και αυτοί που είχαν ήδη χαμηλή, τί θα κάναν; Θα λυποθυμούσαν κλπ
να επερναν ολοι χαπια πιεσης ενω δεν ειχαν προβλημα...
παντως χαιρομαι που το εθεσες ετσι γιατι σημαινει πως διαβαζεις με προσοχη οσα γραφω!
οσι για τον αλλον τον καρκινο απαξιω!
 

dim74

Member
Απ: finasteride

http://www.minoxidil.com/index.html
How can I be sure of oral finasteride's long-term safety?
A. You cannot be certain, because finasteride has only been in widespread use for less than two decades. But, fortunately, there is a naturally occurring control group. There are people who have a congenital 5 alpha-reductase deficiency and they're perfectly normal adults, except they always have a great head of hair; their prostate does not enlarge; and their incidence of prostate cancer is close to non existent.
παίρνουμε το ίδιο φάρμακο σε μειωμένη ποσότητα για να είναι ασφαλές για εμάς, αλλά ποσότητα όπου θα μας δώσει και αποτέλεσμα.ετσι εγραψες ακη...
αλλα για πια ασφαλεια μιλαμε οταν κανεις δεν ξερει τι μακροχρονιες επιδρασεις μπορει να εχει στον οργανισμο απο την στιγμη που θα πρεπει να το περνεις ισοβιως?και γιατι λοιπον αφου εχει παρενεργειες να μην περναμε την finasteride(οπως την minoxidil) σε λοσιον τοπικα?
η απαντηση ακη ειναι γνωστη νομιζω και περιμενω να μας την πεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: finasteride

dragster είπε:
Πωπω μου ανεβηκε η πιεση με αυτα που διαβαζω!!! Παω να βαλω Regaine....

Δεν θα σου κάνει κάτι, γιατί δεν περνάει τόση ποσότητα να σου την κατεβάσει (την πίεση) ;)

dim74 είπε:
παίρνουμε το ίδιο φάρμακο σε μειωμένη ποσότητα για να είναι ασφαλές για εμάς, αλλά ποσότητα όπου θα μας δώσει και αποτέλεσμα.ετσι εγραψες ακη...
Και έτσι είναι. Η ποσότητε που έχει εγκρίνει το FDA, είναι το 1mg. Αυτήν θεωρείται, σύμφωνα με τους Αμερικανούς, η μέγιστη ασφαλές ποσότητα για να διατηρήσουμε τα μαλλιά μας. Ασχετα αν εμείς κατεβάζουμε την ποσότητα για να μείνουν ακόμα ποιό μακρυά τα sides.

dim74 είπε:
αλλα για πια ασφαλεια μιλαμε οταν κανεις δεν ξερει τι μακροχρονιες επιδρασεις μπορει να εχει στον οργανισμο απο την στιγμη που θα πρεπει να το περνεις ισοβιως?και γιατι λοιπον αφου εχει παρενεργειες να μην περναμε την finasteride(οπως την minoxidil) σε λοσιον τοπικα?
η απαντηση ακη ειναι γνωστη νομιζω και περιμενω να μας την πεις...
Καταρχάς και η ασπιρίνη έχει παρενέργειες σε μακροχρόνια χρήση. Λογικό είναι κάτι να παίζει όταν μειώνεις από τον οργανισμό μία ορμονική ουσία επι χρόνια. Η Merck λέει τπτ, αλλά κάτι θα παίζει.
Καταρχάς εμείς δεν θα το παίρνουμε χρόνια πολλά. Ήδη η επιστήμη στα τοπικά τα πάει καλά και που ξέρεις ότι σε 1-2 χρόνια δεν θα βγεί κάποιο revivogen plus πχ με 10 φορές καλύτερη δράση.
Η finasteride δεν έχει αποδειχτεί ότι αφομιωνεται από τον οργανισμό μας σε τοπική χρήση. Γι'αυτό τα βρήκε σκούρα από το revivogen στη "αναμέτρηση" που έκαναν τον Ιανουάριο. Γιάυτό και ελπίζω λόγω μινοξιδίλης του lee το προϊόν να έχει καλύτερη αφομίωση στην finasteride ή της samson στη ντουταστερίδη.
Αναμένουμε
 

dragster

New Member
Απ: finasteride

Admin είπε:
[quote author=dragster link=topic=99.msg1001#msg1001 date=1219992686]
Πωπω μου ανεβηκε η πιεση με αυτα που διαβαζω!!! Παω να βαλω Regaine....

Δεν θα σου κάνει κάτι, γιατί δεν περνάει τόση ποσότητα να σου την κατεβάσει (την πίεση) ;)


[/quote]
lol :p
 

sovagg

New Member
Απ: finasteride

Για οσους ενδιαφερονται να πω πως πληροφορηθηκα σημερα οτι το προπεσια εφτασε κ στην Ελλαδα.Ειναι βεβαια πιο ακριβο απ το προσκαρ,αλλα ξερεις οτι παιρνεις σιγουρα 1mg και οχι παραπανω.Προσωπικα θα παω να προμηθευτω το προπεσια κ θα το ξεκινησω μολις μου τελειωσουν τα χαπακια του προσκαρ,παιρνοντας ομως 0.5mg λογω sides(αραιο σπερμα με δοσολογια 1/6 προσκαρ).
 
Απ: finasteride

sovagg είπε:
Για οσους ενδιαφερονται να πω πως πληροφορηθηκα σημερα οτι το προπεσια εφτασε κ στην Ελλαδα.Ειναι βεβαια πιο ακριβο απ το προσκαρ,αλλα ξερεις οτι παιρνεις σιγουρα 1mg και οχι παραπανω.Προσωπικα θα παω να προμηθευτω το προπεσια κ θα το ξεκινησω μολις μου τελειωσουν τα χαπακια του προσκαρ,παιρνοντας ομως 0.5mg λογω sides(αραιο σπερμα με δοσολογια 1/6 προσκαρ).

sovagg σε τι τιμή είναι το propecia? και ποσα χαπάκια περιέχει?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: finasteride

sovagg είπε:
Για οσους ενδιαφερονται να πω πως πληροφορηθηκα σημερα οτι το προπεσια εφτασε κ στην Ελλαδα.Ειναι βεβαια πιο ακριβο απ το προσκαρ,αλλα ξερεις οτι παιρνεις σιγουρα 1mg και οχι παραπανω.Προσωπικα θα παω να προμηθευτω το προπεσια κ θα το ξεκινησω μολις μου τελειωσουν τα χαπακια του προσκαρ,παιρνοντας ομως 0.5mg λογω sides(αραιο σπερμα με δοσολογια 1/6 προσκαρ).

Πως φαίνονται αυτοί που έχουν χρήμα για πέταμα .... ;D
Μόνο μη σε ακούσει ο ο Παπακωνσταντίνου :knup:
 

sovagg

New Member
Απ: finasteride

faliriotis είπε:
sovagg σε τι τιμή είναι το propecia? και ποσα χαπάκια περιέχει?

Φιλε faliriotis δεν ξερω ποσα χαπακια εχει,αλλα νομιζω οτι κανει γυρω στα 40-50 ευρω..Πολλα λεφτα ρε γμτ αλλα εισαι σιγουρος για τη δοσολογια..Οσο για το ποσα χαπακια περιεχει,θα σου απαντησω τη Δευτερα που θα παω να το παρω..
 

romario

Member
Απ: finasteride

sovagg ποιος σου ειπε οτι κυκλοφορησε ελλαδα γιατι θελω να το παρω κ γω...ειναι σιγουρο πως κυκλοφορει?? εδω κ ενα χρονο λενε πως εγκριθηκε κ θα το φερουν αλλα ακομη περιμενουμε...ξερεις κατι παραπανω?? το φερανε? κυκλοφορει??
 

sovagg

New Member
Απ: finasteride

romario είπε:
sovagg ποιος σου ειπε οτι κυκλοφορησε ελλαδα γιατι θελω να το παρω κ γω...ειναι σιγουρο πως κυκλοφορει?? εδω κ ενα χρονο λενε πως εγκριθηκε κ θα το φερουν αλλα ακομη περιμενουμε...ξερεις κατι παραπανω?? το φερανε? κυκλοφορει??

Φιλε ρομαριο πηγα προχθες φαρμακειο για να παρω ριγκειν κ ρωτησα τη φαρμακοποιο αν εχει ερθει Ελλαδα το προπεσια κ μ ειπε οτι πρεπει να εχει ερθει κ οτι της το εχουν ξαναζητησει(μαλλον τον magic810 υποπτευομαι :D).Επειδη εκεινη την ωρα ειχε κοσμο στο φαρμακειο κ δεν μπορουσε να το ψαξει περισσοτερο,της ειπα να το ψαξει οποτε μπορει κ να με παρει ενα τηλ να μου πει.Χθες λοιπον το απογευμα με πηρε κ μου ειπε πως το προπεσια ηρθε Ελλαδα κ οποτε θελω να περασω να το παρω..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα