fina και αντρισμος τα παντα ολα

gianniskritikos2

Active Member
ωραια:) ρωτατον πολα και βλεπε αν ειναι και καλος με τον τροπο που απανταει να φενεται η γνωση στα ματια του:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
γνωσεις εχει απανταγε με ευχαριστηση και ευκολια αλλα σε ενα κουρεμα δεν γινεται να συζητησουμε ανετα..οπως και να εχει θα ειναι απλα αλλη μια γνωμη ουρολογου,που απλα μπορει να βοηθησει καποιους η και να παραπλανησει αλλους..αν δενξερεις για την ουσια αυτη οπως εδω μεσα εμεις.. και σου πει μικρη δοσολογια δεν κανει κατι κτλ..την παιρνεις αφοβα αλλα και ομως εγω αν και ασχετος διαφωνω σε αυτο μικρη ποσοτητα και να σου αφηνει μονο ενα 30% δυτ δεν ειναι τοσο μικρη ποσοτητα εκ του αποτελεσματος..οπως και να χει καιει πολλους το θεμα οτι μπορω να μαθω θα το πω..!!
 

baldy

Member
weznm κατι παρομοιο εγινε και με μενα τον ρωτησα μετα την εγχειρηση και μου ειπε οτι οκ το 1 mg δεν ειναι τιποτα αλλοι παιρνουν πολυ περισσοτερο μου λεει.
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
weznm κατι παρομοιο εγινε και με μενα τον ρωτησα μετα την εγχειρηση και μου ειπε οτι οκ το 1 mg δεν ειναι τιποτα αλλοι παιρνουν πολυ περισσοτερο μου λεει.

σκεφτομαι οιτ το λαθος τον γιατρων που λενε δεν ειναι τιποτα ειναι μικρη ποσοτητακτλ.. το λενε ενστικτωδως και οχι απο γνωση..τι εννοω,αν ενας ουρολογος εχεις 15 ασθενεις που παιρνουν προσκαρ 5μλ και δεν εχει περιστατικα περιεργα,οσον αφορα τις παρενεργειες ασυναισθητα μολις του πεις θελω για καραφλα το 1μλ,σου λεει δεν ειναι τιποτα αλλοι περνουν 5... θελω να πω οτι αν ψαξεις πισω απο την απαντηση του γιατρου,στο τι τον κανει να σου δωσει αυτην την απαντση ειναι το κλειδι του θεματος..αν το κανει για τους παραπανω λογους ειναι λαθος..διοτι 0 70 χρονος δεν θα δει ουτε διαφορες στο γυμναστηριο,ουτε στο σεχ ουτε στην πωινη στυση που ειχε χασει προ πολλού ..διοτι πολλα πραγματα σου φαινονται οτι προκαλουνται και απο τα γεραματα.. ενω ο νεος ανθρωπος που εχει αλλο ρυθμο και τροπο ζωης..βλεπει τελειως διαφορετικα πραγματα.. οποτε αν ο γιατρος εχει γνωση επι του θεματος με περιστατικα τριχοπτωσης μας ενδιαφερει....λογικα θα παω την τριτη θα ενημρωσω οτι μαθω.. :blush:
 

kouklos10

Member
weznem είπε:
baldy είπε:
weznm κατι παρομοιο εγινε και με μενα τον ρωτησα μετα την εγχειρηση και μου ειπε οτι οκ το 1 mg δεν ειναι τιποτα αλλοι παιρνουν πολυ περισσοτερο μου λεει.

σκεφτομαι οιτ το λαθος τον γιατρων που λενε δεν ειναι τιποτα ειναι μικρη ποσοτητακτλ.. το λενε ενστικτωδως και οχι απο γνωση..τι εννοω,αν ενας ουρολογος εχεις 15 ασθενεις που παιρνουν προσκαρ 5μλ και δεν εχει περιστατικα περιεργα,οσον αφορα τις παρενεργειες ασυναισθητα μολις του πεις θελω για καραφλα το 1μλ,σου λεει δεν ειναι τιποτα αλλοι περνουν 5... θελω να πω οτι αν ψαξεις πισω απο την απαντηση του γιατρου,στο τι τον κανει να σου δωσει αυτην την απαντση ειναι το κλειδι του θεματος..αν το κανει για τους παραπανω λογους ειναι λαθος..διοτι 0 70 χρονος δεν θα δει ουτε διαφορες στο γυμναστηριο,ουτε στο σεχ ουτε στην πωινη στυση που ειχε χασει προ πολλού ..διοτι πολλα πραγματα σου φαινονται οτι προκαλουνται και απο τα γεραματα.. ενω ο νεος ανθρωπος που εχει αλλο ρυθμο και τροπο ζωης..βλεπει τελειως διαφορετικα πραγματα.. οποτε αν ο γιατρος εχει γνωση επι του θεματος με περιστατικα τριχοπτωσης μας ενδιαφερει....λογικα θα παω την τριτη θα ενημρωσω οτι μαθω.. :blush:

περιμενω λεπτομερειες wesnem εχω 25 μερες που αρχισα φινα χωρις να παρατηρω καποια διαφορα στην αποδοση στο σεξ. ισως ειναι νωρις ακομη . ειδωμεν.
 

Bouklas

Well-Known Member
Απλά μια πληροφορία από την εμπειρία μου μέχρι στιγμής. Έχω διαβάσει ότι κάποιοι έχου μείωση της libido και όχι τις ίδιες στύσεις με παλιά. Δεν ξέρω κατά ποσο με έχει βοηθήσει το γυμναστήριο ή η αερόβια άσκηση, αλλα δεν έχω το παραμικρό από όλα αυτά. Είχα διαβάσει εδώ στο forum ότι η γυμναστική βοηθάει πολύ. Το λέω απλά σαν πληροφορία ότι μπορεί να μην είναι ο οργανισμός μου που δεν έχω ακόμα sides, μπορεί να είναι το γυμναστήριο που με βοηθάει τόσο, μπορεί και τα 2 μαζί, όπως και πολλά μπορεί. Απλά το λέω για κάποιον που έχει θέμα, αν θέλει ας δοκιμάσει και αυτή την επιλογή.
 

gianniskritikos2

Active Member
http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/53831-4-years-on-Fin-and-Rogaine-NEWEST-pics-page-14-May-12-12/page8 μαλλον η φινα δεν επιρεαζει τους μυες...
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/53831-4-years-on-Fin-and-Rogaine-NEWEST-pics-page-14-May-12-12/page8 μαλλον η φινα δεν επιρεαζει τους μυες...

apo poy το συμπαιρενουμε αυτο?διοτι οι εικονες δεν μου λενε τιποτα..μπορει να τα ν ο διπλος διχως φινα που το ξερω εγω..για να συγκρινω κατι πρεπει να εχω ερευνησει και τις δυο εκδοχες οχι την μια...
δεν διαβασα το κειμενο,βαριομουν απλα λεω την σκεψη μου βαση των εικονων!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει περί φιναστερίδης και μυών, οι απόψεις διίστανται τελικά. Κάποιοι λένε πως η μείωση της DHT επηρεάζει το "χτίσιμο" των μυών, κάποιοι άλλοι λένε πως δεν είχαν κανένα πρόβλημα και πως το αντίθετο είδαν διαφορά προς το καλύτερο.

Ο μόνος που θα απαντήσει με σιγουριά στην ερώτηση αυτή, είναι ο εαυτός σου. Εννοείται με το ανάλογο ρίσκο φυσικά, κάθε άνθρωπος διαφορετικός.
 

gianniskritikos2

Active Member
εχεισ δικιο αντρεα εγω το διατυπωσα λαθος... ειχα την εσθηση οτι με φινα δεν μπορεις καν να χτυσεις μυες... μιας και αφου διαβασα οτι ειναι η ποιο δυνατη αντρικη ορμονη... αρα σκεφτηκα εγω... οτι αφου εστω και 5% να αυξησεις την τεστο τα αποτελεσματα ειναι μεγαλα μυικα ποσο μαλλον να ρηξεις την δυτ κατα 70% αρα σκεφτομουν οτι λογικα με φινα δεν μπορεις να εχεις μυικοτιτα αρα ειμαι λαθος τωρα αν θα ηταν διπλος η δεν ξερω και εγω τι μπορει να ηταν ... εχεις δικιο το βασικο για μενα παντα οχι για σας το ξαναλεω γιατι εγω το σκεφτομουν ετσι ειναι οτι δεν διαγραφει την μυικοτιτα κατι το οποιο με ενοιαζε παραπολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lalakis123

New Member
Εγω ενα πραγμα ξερω.με fina απο no3 πηγα σε no1.αλλα οταν ηρθαν οι παρενεργειες δν φευγαν .και ημουν 22 .δν μπορουσα να,,γ@μησω με τιποτα γιατι δν σηκωνοταν.την εκοψα γιατι εχασα τον αντρισμο μου .και μετα απο καποιους μηνες επανηλθα πληρως.τα ιδια και ο αδερφος μου
 

Kostas97

Well-Known Member
Εγω ενα πραγμα ξερω.με fina απο no3 πηγα σε no1.αλλα οταν ηρθαν οι παρενεργειες δν φευγαν .και ημουν 22 .δν μπορουσα να,,γ@μησω με τιποτα γιατι δν σηκωνοταν.την εκοψα γιατι εχασα τον αντρισμο μου .και μετα απο καποιους μηνες επανηλθα πληρως.τα ιδια και ο αδερφος μου
Σε λίγο θα μας πεις ότι η φινα σου κάνε παρενεργεια και το ψευδώνυμο μετατράπηκε σε Lalakis.
 

dim d

Well-Known Member
το φόρουμ του 2024 ζητάει αναβίωση
εγω με 3 χρονια ντουντα και ανω των οριων ελευθερη τεστο παντως μια χαρα μυικη μαζα εχτισα. Η dht παιζει ρολο κι στην διαθεση και σε στον μεταβολισμο αλλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να αγχωνεται κανεις για αυξηση μυικης μαζας
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η μυική μάζα χτίζεται με διατροφή καθαρά!Και εννοείται προπόνηση!Παίρνω Φίνα 8 μήνες και με διατροφή(και συμπληρώματα σαφώς)Έχω βάλει 5 μυικά κιλά!
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο μεσος γυμναστηριακος ενδιαφερεται πρωτα απο ολα για το τι θα τον διαφοροποιησει απο τους αλλους οταν ηδη φτασει να ναι στους καλυτερους body builders, και δεν βλεπει οτι για να φτασει εκει κανει ολα τα προηγουμενα βηματα λαθος. :cool:
 

dlazaros

Well-Known Member
Πάντως για να βάλω και μια άλλη διάσταση στο θέμα καθώς και εγώ μια χαρά έχτισα μυική μάζα με φίνα, είναι οτι στα 55 και με αποχή γυμναστηρίου απο την αρχή της πανδημίας και με γεγονός της σαρκοπενίας όσο μεγαλώνεις, μπορώ να πω οτι δεν έχω χάσει ούτε γραμμάριο μυικής μάζας. Μπορεί να φταίει και η διατροφή μου που δεν ευνοεί την απώλεια μυών αλλά και η φίνα και τώρα η ντούτα δεν είχαν κανένα αρνητικό πάνω μου. Κάθε άλλο θα έλεγα, η ελεύθερη τεστό στην ηλικία μου είναι μεγάλο δώρο και στην ενέργεια και στην λίμπιντο και στην διάθεση.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Πάντως για να βάλω και μια άλλη διάσταση στο θέμα καθώς και εγώ μια χαρά έχτισα μυική μάζα με φίνα, είναι οτι στα 55 και με αποχή γυμναστηρίου απο την αρχή της πανδημίας και με γεγονός της σαρκοπενίας όσο μεγαλώνεις, μπορώ να πω οτι δεν έχω χάσει ούτε γραμμάριο μυικής μάζας. Μπορεί να φταίει και η διατροφή μου που δεν ευνοεί την απώλεια μυών αλλά και η φίνα και τώρα η ντούτα δεν είχαν κανένα αρνητικό πάνω μου. Κάθε άλλο θα έλεγα, η ελεύθερη τεστό στην ηλικία μου είναι μεγάλο δώρο και στην ενέργεια και στην λίμπιντο και στην διάθεση.
Λάζαρε γνωρίζεις κατά πόσο μπορεί να επηρεάσει η λήψη κρεατίνης την δράση της Φίνας σε κάποιον που βρίσκεται υπο θεραπεία?
 
Μπλουζα