Figura Θεσσαλονίκη 2450grafts FUE Κολιάτος Παναγιώτης + 4 άτομα ομάδα

gerassis

Well-Known Member
Οι επόμενες φωτό θα ειναι σε εξωτερικό χώρο λουσμένος και χωρις λοτιον. Το "χτενισμα" που επέλεξα βοηθάει στο να φαίνεται καλύτερο το αποτελεσμα στο Hairline και αυτό γιατι οι τριχες της αριστερής πλευρας επικαλύπτουν και μερος της δεξιας. Αλλα οι φωτο βγηκαν με λαδομενο μαλλι λόγω Μινοξ. Μεχρι στιγμης η μεγαλη επιτυχια της επέμβασης ειναι η καλυψη του Crown σε περιοχη δλδ που το αποτελεσμα αργει. Χθες εκανα και το τελευταιο (4o) Prp για φετος. Φυσικα ζητησα απο τον δερματολόγο να εξετασει αν μεταμοσχευμενη περιοχη (μπροστα) δίνει ακόμη. Εντόπισε αρκετες φύτρες που εσκασαν μυτουλες αλλα το τριχακι θελει χρόνο να μεγαλώσει. Συμφωνησε δλδ με αυτα που εχει δει ο κουρεας μου και οσο μπορω και εγω. Δεν αφησα ομως την μμ στην τυχη της. Εκανα 4 Prp , 2 LLLT εικοσαλεπτες -προσφορα κλινικης- μπερδευτηκάνε γιατι οταν με ρωτησαν αν εκανα 1 γνωριμιας ειπα οχι, 1 συνεδρια με βιταμινες και υπερηχους οχι ενεσιμη (γνωριμιας), Χρησιμοποιω Μινοξ 5% (2 φορες τη μερα 20€ το μπουκαλι), Πολυβιταμινες Now adam (2 καψουλες-28€ η συσκεασια) , lotion evdermia palmogen με saw palmetto 15% (1 φορα τη μερα - 19€ η συσκευασια), Revinogen Shampoo (5 φορες τη βδομαδα- 30€ το μπουκαλι με μεταφορικα) , saw palmetto 160mg (1 καψουλα τη μερα 16€ η συσκευασια), Σαμπουαν με Κετοκοναζολη 2% (1 φορα τη βδομαδα 15€ το μπουκάλι) σαμπουαν HR3 Matrix (1 φορα τη βδομάδα 25€ το μπουκάλι ηταν της κλινικης). Τα σαμπουαν τα αφήνω να δράσουν σχεδον 10' και μετά ξεβγάζω (δε μενει και τπτ). Σίγουρα ολα αυτα έδωσαν το κάτι παραπάνω στο αποτέλεσμα καθώς σε περιοχή του κροτάφου που δεν έγινε μμ έχουν αρχίσει να μαυρίζουν κάποιες ξανθές σαν χνούδι που είχα. Αυτες λοιπόν φαινονται μονο απο πολύ κοντά αλλα στην περιοχη της μμ δίνουν ψευδαισθηση πληρότητας. Δε περιμένω θαυματα μπροστα το πιθανότερο δε θα είναι όσο πυκνό ηθελα και προσανατολίζομαι σε 1000 επιπλέον grafts για περαιτέρω πύκνωση εμπρος, το Γενάρη που συμπληρώνω το 12 μηνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Το LLLT είναι χρονια στην αγορά. Απλά φέτος πήρε την πιστοποίηση ότι βοηθά αποδεδειγμένα στην Ανδρική Αλωπεκία. Δεν είναι καμιά τρελή τεχνολογία και κατά την εφαρμογή δε καταλαβαίνεις τπτ. Εφαρμόζουν μια λοτιον με θρεπτικά συστατικά και μετά ξαπλώνεις κάτω από μια συσκευή με κόκκινο φως και πολλές διόδους. Θα το θεωρούσα απάτη αλλά οι ειδικοί έχουν άλλη άποψη. Οσες θεραπείες μου προτεινανε στην κλινική τις βρήκα ακριβές. Το LLLT θέλει πολλές και επαναλαμβανομενες εφαρμογές ώστε να δείξει αποτέλεσμα. Πιστεύω ότι η αγορά δικής σου συσκευής είναι μονόδρομος. Τώρα το PRP συνήθως κοστίζει 200€ για μεμονωμένη συνεδρία (τσουχτερό) . Είχε βγει μια προσφορά το καλοκαίρι 200€ για 2 συνεδρίες, 100€ ανά εφαρμογή μια κάθε μήνα δλδ. Σε αντίθεση με το LLLT το PRP είναι πιο πιασαρικο. Το καταλαβαίνεις δλδ. Είναι τόσα πολλά τα τρυπηματα (σε όλο το τριχωτο της κεφαλής με ταυτόχρονη έγχυση πλάσματος) και νιώθεις ότι όντως κάτι έγινε. Σύμφωνα με τους ειδικούς αναστέλλει την τριχόπτωση και ζωντανεύει τα τριχοθυλακια που είναι έτοιμα να νεκρωσουν. Στις περιοχές που είσαι εντελώς άδειος δε θα δεις βελτίωση. Στις περιοχές που έχεις αραίωση ναι. Βοηθάει αρκετά η εφαρμογή της αμέσως μετά τη μμ καθώς επιταχύνει αρκετά την επούλωση . Για 24 ώρες μετά την εφαρμογή σταματάς λοτιον και σαμπουάν και λουζεσαι μόνο με νερό. Αλλά όλες αυτές οι θεραπείες είναι μεσοπροθεσμες. Δλδ προσωρινές. Θέλει 4 για αρχή και 2 ανά έτος για συντήρηση.
 

gerassis

Well-Known Member
Άποψη Hairline με φώς. Έκθεση Θεσσαλονίκης 8 μήνες και 5 ημέρες. Όποιος θέλει περνάει από το περίπτερο του Στρατού Σάββατο και Κυριακή μετά τις 16:00 από το τμήμα Χαρτών.
 

Συνημμένα

  • IMG_20190913_120802.jpg
    IMG_20190913_120802.jpg
    354.4 KB · Προβολές: 875

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Υπολοχαγέ(αν διακρίνω καλα και δεν εχει κρυφτει κανένα αστέρι ακόμη!)
Δεν θα αλλαξει σχεδον καθόλου απο θέμα πυκνώτητας τους επόμενους μήνες αρα θέλεις δεύτερο πέρασμα ή toppik!
Έκτος αν εσύ είσα οκ οπότε περι ορέξεως..
 

gerassis

Well-Known Member
Δημήτρη κάποια τριχοθυλακια πετάνε και επιπλέον τρίχα. Είναι ακόμα μικρή. Για 2450 grafts είναι οκ. Λογικά έχω φύτρωση άνω του 90% σε αυτά που έβαλα. Δε θα βάλω τοπικ. Σκέφτομαι 1000 grafts για πύκνωση μετα τους 12 μήνες η hair tattoo
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Δημήτρη κάποια τριχοθυλακια πετάνε και επιπλέον τρίχα. Είναι ακόμα μικρή. Για 2450 grafts είναι οκ. Λογικά έχω φύτρωση άνω του 90% σε αυτά που έβαλα. Δε θα βάλω τοπικ. Σκέφτομαι 1000 grafts για πύκνωση μετα τους 12 μήνες η hair tattoo
Με 1000grafts θα είσαι ούτε 50% ευχαριστημένος με την πυκνότητα για να πείς ξεμπερδεύω...(ωραίος σχεδιασμός hairline)
 

gerassis

Well-Known Member
Τα Kiowa Είναι έξω εγω βρισκομαι στη μεσα πλευρα.
Αν προσέξεις υπάρχει αραίωση και στα πισω απο τη μετ μαλλιά. Κατα καποιον τρόπο δενουν σχεδον με τα εμπρος. Αυτο το σχεδον θελω να ισσοροπήσω θα περιμένω και θα δω τι θα κάνω. Πάντως καμια σχεση με περσι.
 

Συνημμένα

  • ηα.jpg
    ηα.jpg
    6.8 KB · Προβολές: 851

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Για το χεαρ ταττου εχεις κάτι υποψιν ; Το χεις ψαξει ;
Αν κάνεις hairtattoo πρέπει να έχεις σχεδόν ξυρισμένο μαλλι ειδάλλως με λίγη πυκντητα θα φαίνεται κάπως έτσι στο φως.
 

Συνημμένα

  • 59AF8522-D7F4-4FB5-9ABE-6494732A9E74.jpeg
    59AF8522-D7F4-4FB5-9ABE-6494732A9E74.jpeg
    72.2 KB · Προβολές: 851

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν κάνεις hairtattoo πρέπει να έχεις σχεδόν ξυρισμένο μαλλι ειδάλλως με λίγη πυκντητα θα φαίνεται κάπως έτσι στο φως.
Αναλογως την αραίωση που εχει ο καθενας .... εγω επειδη εχω παει κ σε 2-3 ραντεβού ετσι ενημερωτικά ολοι μου παν οχι εντελως γουλί... θα δειχνει πολυ ρεαλιστικό πανω μου αν αφησω το μαλλί μου οπως το χω τωρα... κοντοκουρεμένο κ ουτε .... νομιζω Ότι απο κεφαλι σε κεφαλι διαφερει οπως Έπισης το χεαρ ταττου δεν ειναι για ολους ... το θεμα ειναι η πολυ περιορισμένη πληροφορία αυτου κ εγω προσωπικα οσο το χω ψαξει δεν εχω βρει εναν ανθρωπο να δω απο κοντα ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι πήγα σε 3 ραντεβού κ ο καθενας μου λεγε το μακρι κ το κοντο για τιμες κ τεχνικές αλλα ολοι συμφώνησαν σ αυτο που σου πα...το ναυτικό κουρεμα θα δειχνει καλυτερα απ το ξουρα...ειμαι πολυ διστακτικός ομως κ πολυ επιφυλακτικός ...χαρακτηριστικά θα σας πω κ οι τρεις αρνήθηκαν να μου δείξουν περιστατικα χρησιμοποιώντας διαφορετικές δικςιολογιες ...ο ενας μοκις αλλαξε υπολογιστη κ τα χασε λεει πριν τα περασει σαι σκληρό ο αλλος λεει απαγορευται χωρις την συνεννεση των ασθενών κ ο αλλος εχει πολυ μικρο δείγμα κ ουσιαστικα ειναι οτι βλεπω στα σαιτ ειπε ... κ στον εναν μαλιστα επειτηδες οτι αν μου δειξει δείγματα εστω κ με μαιλ θα κλεισουμε την δουλεια ... οσο τα ειδατε εσεις τε ειδα κ γω ...τραγικά πραγματα ... μαλλον στην ελλαδα χρειαζεται ακομα δουλεια ....
 

gerassis

Well-Known Member
Ναι πήγα σε 3 ραντεβού κ ο καθενας μου λεγε το μακρι κ το κοντο για τιμες κ τεχνικές αλλα ολοι συμφώνησαν σ αυτο που σου πα...το ναυτικό κουρεμα θα δειχνει καλυτερα απ το ξουρα...ειμαι πολυ διστακτικός ομως κ πολυ επιφυλακτικός ...χαρακτηριστικά θα σας πω κ οι τρεις αρνήθηκαν να μου δείξουν περιστατικα χρησιμοποιώντας διαφορετικές δικςιολογιες ...ο ενας μοκις αλλαξε υπολογιστη κ τα χασε λεει πριν τα περασει σαι σκληρό ο αλλος λεει απαγορευται χωρις την συνεννεση των ασθενών κ ο αλλος εχει πολυ μικρο δείγμα κ ουσιαστικα ειναι οτι βλεπω στα σαιτ ειπε ... κ στον εναν μαλιστα επειτηδες οτι αν μου δειξει δείγματα εστω κ με μαιλ θα κλεισουμε την δουλεια ... οσο τα ειδατε εσεις τε ειδα κ γω ...τραγικά πραγματα ... μαλλον στην ελλαδα χρειαζεται ακομα δουλεια ....
Οπότε περιμένουμε να μάθουν στα κεφάλια άλλων και μετά αποφασίζουμε. Εγώ άκουσα κάτι για 500αρες και δε ξέρω αν αξίζει να δώσεις τόσα η τα διπλά για μια μικρή προσθετικη στη μμ. Δλδ 500-700grafts εκεί που "πονάς" περισσότερο. Επίσης το μικρό επιφανειακό βάθος του hair tattoo δεν εγγυάται αντοχή στον χρόνο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οπότε περιμένουμε να μάθουν στα κεφάλια άλλων και μετά αποφασίζουμε. Εγώ άκουσα κάτι για 500αρες και δε ξέρω αν αξίζει να δώσεις τόσα η τα διπλά για μια μικρή προσθετικη στη μμ. Δλδ 500-700grafts εκεί που "πονάς" περισσότερο. Επίσης το μικρό επιφανειακό βάθος του hair tattoo δεν εγγυάται αντοχή στον χρόνο.
Κ παραπανω ...η d*i μου ειπε περιπου στα 800€ ο τζερ***ας 1200€ η 900€ μαυρα μια αλλη κλινική 700€... αλλα ολοι αποφεύγουν να σου δείξουν την δουλεια τους... μα ακομα κ τον τζον που συζητούσαμε απο δω κ του πα να πει ατην κλινική που συνεργάζεται να τους πει να μας δειξει υλικό το απέφυγαν διακριτικά ...οποτε κτλ τι γινεται ... οσο για την αντοχή εξυπακούεται οτι θελει πατήματα ανα 3-5 χρονια αναλογα το δέρμα του καθενός κ εφ όρου ζωης ....
 

gerassis

Well-Known Member
Δοτρια και πίσω όψη μόλις κοντοκουρεμενη στο κουρέα μου . Εχουν σκάσει μικρές μυτουλες κάποια μόνοτρίχα και διτρίχα. Τις τσέκαραμε με τον κουρέα μου. Σε κάνα 2 μήνες θα έχω επιπλέον βελτίωση. Έκανα μια συνέδρια prp πριν 15 ημέρες. Μπορεί να έπαιξε ρόλο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20190921_151106.jpg
    IMG_20190921_151106.jpg
    773 KB · Προβολές: 742
Μπλουζα