fight club...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Κοίτα εδώ δεν μπορούν να λένε ότι τους κατέβει αφ ενός είναι αρκετά μέλη που είχαν και έχουν εμπειρία στις μεταμοσχεύσεις και από την άλλη θα είναι και εκπρόσωποι ανταγωνιστών τους.

Το πρόβλημα είναι δικό τους και όχι απαραίτητα δικό μας σίγουρα θα υπάρξει κάποια στιγμή πρόβλημα γιατί διαφήμιση έμμεσα η άμεσα θα γίνει….αλλά δεν ξέρω γιατί εγώ είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα κερδίσουμε από αυτήν την υπόθεση. ::) ::)

Καλά τα λέμε το θέμα είναι θα τολμήσουν να το κάνουν? :chinscratch
 

PANOS101

Member
Απ: fight club...

Φίλε Πανο

Η κριση εχει και τα καλα της
Ξεκαθάρισμα σε πολλές δουλειές απο ερασιτέχνες
Πιο συνειδητοποιημένους καταναλωτές
Φθηνότερες υπηρεσίες - προϊόντα
Σκληρότερος ανταγωνισμός
Θέλουνε η όχι (σε όλα τα επαγγέλματα)
Θα επιβιώσουν αυτοί που θα προσφέρουν ποιότητα και οικονομία
ακόμα και τωρα οι τιμες μεταμοσχευσης είναι απαγορευτικές
Για Πολύ κοσμο
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

PANOS101 είπε:
Φίλε Πανο

Η κριση εχει και τα καλα της
Ξεκαθάρισμα σε πολλές δουλειές απο ερασιτέχνες
Πιο συνειδητοποιημένους καταναλωτές
Φθηνότερες υπηρεσίες - προϊόντα
Σκληρότερος ανταγωνισμός
Θέλουνε η όχι (σε όλα τα επαγγέλματα)
Θα επιβιώσουν αυτοί που θα προσφέρουν ποιότητα και οικονομία
ακόμα και τωρα οι τιμες μεταμοσχευσης είναι απαγορευτικές
Για Πολύ κοσμο
Να σου πω ότι έχεις άδικο ψέμα θα είναι…. για να δούμε….
 

PANOS101

Member
Απ: fight club...

Fenimore είπε:
Σκοπός είναι να ενημερωθούμε από τις εμπειρίες μας στο τι είναι καλό και τι δεν είναι, όχι από μεγάλα λόγια και διαφημίσεις. Άμα ήταν έτσι πηγέναμε και πέρναμε ένα προσπέκτους αντί να ψάχνουμε στο φόρουμ.

Σίγουρα έτσι είναι
Αλλά εγω θα ήθελα να ξέρω την άποψη κάθε κλινικής
Για πχ την μεταμοσχευση απο γενια η στήθος(πια θεωρούν καλυτερη)
Τι λύσεις δίνουμε σε κάποιες δύσκολες περιπτώσεις
Αν προτείνουνε στριπ η φουε σε κάποιες περιπτώσεις
Ποσα μόσχευμα τα στο τετραγωνικό
Ποσα στην hairline
Φαρμακευτική αγωγή
Αντιμετώπιση άπροβλεπτων
Πράγματα που δεν μας τα παρουσιάζουν όλοι
Και που μπορεί να διαφέρουν ανα καιρους
 

Άκης

Administrator
Απ: fight club...

Το να υπάρχει ένας χώρος αποκλειστικά για τους υπεύθυνους των εταιριών, έχει δύο όψεις.
Την μια η διαφήμιση (στην ουσία) των εταιριών και από την άλλη την κόντρα των εταιριών.
Κρυφά μέλη, προσωπικά μηνύματα κλπ είναι κάτι που δεν μπορεί εύκολα να ελεγχθεί και δεν θα φαίνεται τι "παίζει" κάτω από την καλή εικόνα που θα παρουσιάζει η χ εταιρία.

Παρόμοιες κινήσεις υπάρχουν σε φορουμ του εξωτερικού, ωστόσο εκεί συνήθως αποφεύγονται τα αρνητικά σχόλια, γιατί τις περισσότερες φορές οι διαχειριστές είτε τα παίρνουν από τις κλινικές είτε έχουν στο φορουμ moderators/συνεργάτες τους γιατρούς, οι οποίοι φυσικά ελέγχουν και σκανάρουν τα μηνύματα.

Αυτό που ήθελα να κάνω ήταν να μπορούν οι γιατροί/εκπρόσωποι να μπορούν να απαντούν μόνο το τι προσφέρουν ή να λύνουν απορίες σε μέλη που δεν γνωρίζουν τις τεχνικές μεταμόσχευσης.
Ωστόσο επαναλαμβάνω δεν μπορεί να ελεγχθεί σε βάθος και στην πορεία οι "αγνές" προθέσεις των γιατρών δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσουν να παραμένουν "αγνές".

Όπως λέει και ο Fenimore παραπάνω, οι γιατροί εδώ δεν θα δίνουν τπτ παραπάνω από όσα θα λένε και στα προσπέκτους τους, τα μέλη είναι που δίνουν την καλύτερη πληροφόρηση μέσα από την εμπειρία τους.
Ωστόσο και αυτό υπάρχουν φορές που "χαλάει".
 
Μπλουζα