F.A.Q Revivogen

SE-freak

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Υπαρχει καποια 'οδηγια' επισημη για το αν το revivogen χρειαζεται(ενδεικνυται) καποια παυση στη χρηση του, έπειτα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, όπως πολλοι δερματολογοι συστηνουν για τη μινοξιδιλη, προκειμενου να μειωνεται-οσο το δυνατον- η συνηθεια και η εξαρτηση του οργανισμου και να ειναι πιο αποτελεσματικη η χρηση?

Υπάρχουν δερματολόγοι που λενε πως χρειάζεται παύση στη χρήση μινοξιδίλης; Ενδιαφέρον... Το μόνο που μειώνεται σίγουρα μετά απο παύση της μινοξ. είναι τα μαλλιά σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

SE-freak είπε:
[quote author=cool11 link=topic=139.msg20212#msg20212 date=1257780134]
Υπαρχει καποια 'οδηγια' επισημη για το αν το revivogen χρειαζεται(ενδεικνυται) καποια παυση στη χρηση του, έπειτα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, όπως πολλοι δερματολογοι συστηνουν για τη μινοξιδιλη, προκειμενου να μειωνεται-οσο το δυνατον- η συνηθεια και η εξαρτηση του οργανισμου και να ειναι πιο αποτελεσματικη η χρηση?

Υπάρχουν δερματολόγοι που λενε πως χρειάζεται παύση στη χρήση μινοξιδίλης; Ενδιαφέρον... Το μόνο που μειώνεται σίγουρα μετά απο παύση της μινοξ. είναι τα μαλλιά σου.
[/quote]

Ολοι ανεξαιρετως. 4 διαφορετικους εχω επισκεφτει τα τελευταια χρονια. Ολοι ειπαν οτι χρειαζεται μικρη διακοπη, για να μην συνηθιζει ο οργανισμος, και πεφτει η αποτελεσματικτοτητα της μινοξ.
 

SE-freak

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
[quote author=SE-freak link=topic=139.msg20213#msg20213 date=1257780531]
[quote author=cool11 link=topic=139.msg20212#msg20212 date=1257780134]
Υπαρχει καποια 'οδηγια' επισημη για το αν το revivogen χρειαζεται(ενδεικνυται) καποια παυση στη χρηση του, έπειτα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, όπως πολλοι δερματολογοι συστηνουν για τη μινοξιδιλη, προκειμενου να μειωνεται-οσο το δυνατον- η συνηθεια και η εξαρτηση του οργανισμου και να ειναι πιο αποτελεσματικη η χρηση?

Υπάρχουν δερματολόγοι που λενε πως χρειάζεται παύση στη χρήση μινοξιδίλης; Ενδιαφέρον... Το μόνο που μειώνεται σίγουρα μετά απο παύση της μινοξ. είναι τα μαλλιά σου.
[/quote]

Ολοι ανεξαιρετως. 4 διαφορετικους εχω επισκεφτει τα τελευταια χρονια. Ολοι ειπαν οτι χρειαζεται μικρη διακοπη, για να μην συνηθιζει ο οργανισμος, και πεφτει η αποτελεσματικτοτητα της μινοξ.
[/quote]

Πάντως επίσημη οδηγία για τη διακοπή της μινοξιδίλης δεν νομίζω οτι υπάρχει. Και πιστεύω οτι θα ήταν πιο σημαντικό εμπορικά για την pfizer να κρατούσε ο κοσμος τα μαλλιά του απο το να πουλήσει ένα μπουκαλάκι regaine περισσότερο το χρόνο ανα άτομο. Αν κάποιο μέλος έχει υποψη του στοιχεία για το οτι αναπτύσσεται "ανοχή" απο τον οργανισμό στο συγκεκριμένο φάρμακο θα ήταν πολύ χρήσιμο να τα μοιραστεί...
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 τα ιδια ακριβως μου εχουν πει και εμενα ολοι οι δερματολογοι που εχω παει....μονο μια δερματολογος απτις πρωτες που ειχα παει ηταν η μοναδικη που οταν με ειδε μου ειπε ακριβως....
Θα σου γραψω μια θεραπεια που θα την ακολουθησεις εφ'ορου ζωης......
Οπως λεει και ο SE-freak αν υπαρχει καποιος που γνωριζει κατι περισσοτερο ας το μοιραστει μαζι μας.....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

SE-freak είπε:
Αν κάποιο μέλος έχει υποψη του στοιχεία για το οτι αναπτύσσεται "ανοχή" απο τον οργανισμό στο συγκεκριμένο φάρμακο θα ήταν πολύ χρήσιμο να τα μοιραστεί...

Δε νομίζω ότι υπάρχουν επίσημα τέτοια στοιχεία, κάποια μελέτη η κάτι τέτοιο. Μόνο ανέκδοτες αναφορές από παλαιούς χρήστες (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) και κάποιων ιατρών (αν και αυτούς δεν τους λαμβάνω και πολύ στα σοβαρά) που υποστηρίζουν ότι μετά από κάποια χρόνια χρήσης μειώνεται πάρα πολύ η επίδραση της minox στα μαλλιά ...

Πάντως η τεχνική του διακόπτω για λίγο και επανέρχομαι δε με βρίσκει σύμφωνο ...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Κατι σαν 'αγραναπαυση' των χωραφιων το καταλαβαινω.
Εχεις ενα χωραφι, το καλιεργεις συνεχεια εντατικα, καθε χρονο, ε καποια στιγμη, θα τα φτυσει, απο πλευρας αποδοσης.
Ε, μαλλον καπως ετσι και με το κεφαλι μας. Πουσαρισμα, εντατικοποιηση θεραπειων, ακαταπαυστα να πεφτουν υλικα πάνω, μαλλον το λενε γιατι πρεπει να παιρνει και μια ανασα.
 

SE-freak

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

tropheus είπε:
[quote author=SE-freak link=topic=139.msg20318#msg20318 date=1257925236]
Αν κάποιο μέλος έχει υποψη του στοιχεία για το οτι αναπτύσσεται "ανοχή" απο τον οργανισμό στο συγκεκριμένο φάρμακο θα ήταν πολύ χρήσιμο να τα μοιραστεί...

Δε νομίζω ότι υπάρχουν επίσημα τέτοια στοιχεία, κάποια μελέτη η κάτι τέτοιο. Μόνο ανέκδοτες αναφορές από παλαιούς χρήστες (συμπεριλαμβανομένου και εμένα) και κάποιων ιατρών (αν και αυτούς δεν τους λαμβάνω και πολύ στα σοβαρά) που υποστηρίζουν ότι μετά από κάποια χρόνια χρήσης μειώνεται πάρα πολύ η επίδραση της minox στα μαλλιά ...

Πάντως η τεχνική του διακόπτω για λίγο και επανέρχομαι δε με βρίσκει σύμφωνο ...
[/quote]

Ούτε εμένα tropheus...

Ο κόσμος επιμένει να καταλήγει στο συμπέρασμα οτι αναπτύσσεται ανοχή στη συγκεκριμένη ουσία, βλέποντας τα haircounts να φθήνουν. Προσωπική μου γνώμη μέχρι στιγμής είναι οτι τα φθήνοντα haircounts είναι απλά αποτέλεσμα της προόδου της αλλωπεκίας. H minox είναι stimulant και αυτό εκτιμώ πως συνεχίζει να είναι για όσο το επιτρέπει η υγεία των θυλάκων. Αν οι θύλακες συνεχίζουν να τρώνε ξύλο δεν μπορεί να σε κρατήσει ένα stimulant.

Αλήθεια, ολοι οι δερματολόγοι που συνιστούν παύση για κάποιους μήνες, πληροφορούν τους ασθενείς τους για τα τεράστια sheds που ακολουθούν μετά το σοκ της διακοπής; (Και μετά πάλι shed όταν ξαναρχίζεις και παλι και παλι)
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Tην πρώτη φορά το θεώρησα τυχαίο και λέω άστο μην το γράψεις. Αλλά έγινε και τώρα.

Τι ενοώ, είναι η δεύτερη φορά που παραγγέλνω απο Revivogen.com και είναι η δευτερη φορά που μου έρχεται μέσα σε 3 μέρες.

Την Τρίτη το παράγγειλα.Και μένω και Χίο. Αυτό θα πει άμεση εξυπηρέτηση.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Κατι σαν 'αγραναπαυση' των χωραφιων το καταλαβαινω.
Εχεις ενα χωραφι, το καλιεργεις συνεχεια εντατικα, καθε χρονο, ε καποια στιγμη, θα τα φτυσει, απο πλευρας αποδοσης.
Ε, μαλλον καπως ετσι και με το κεφαλι μας. Πουσαρισμα, εντατικοποιηση θεραπειων, ακαταπαυστα να πεφτουν υλικα πάνω, μαλλον το λενε γιατι πρεπει να παιρνει και μια ανασα.
δεν παίζει πάντως ανάλογο με την τριχόπτωση-η διαδικασία συνεχίζει 24 ώρες το 24ωρο,365 μέρες τον χρόνο... :-[
 

Theodore82

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Όντως στη revivogen.com κάνουν εξαιρετική δουλειά στο χρόνο αποστολής. Το είχα διαπιστώσει κι εγώ παλιότερα. Επίσης, με εξαίρεση κάποιες κατά καιρούς προσφορές διαδικτιακών τόπων, έχουν τις χαμηλότερες τιμές για το εν λόγω προϊόν και είσαι σίγουρος ότι είναι μηδενική η πιθανότητα να είναι το προϊον "μαϊμού" ή παλαιά παρτίδα. Μοναδικό ρίσκο, αν και με ελάχιστες πιθανότητες, είναι να μπλέξεις με τελωνείο.

Δοθείσης της ευκαιρίας να παροτρύνω τους φίλους να περιορίσουν τις διαδικτυακές αγορές εκτός Ευρώπης την περίοδο των Χριστουγέννων καθώς γίνεται μαζικότερος και αυστηρότερος έλεγχος των εισερχομένων στο τελωνείο.

Αυτά...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Αν καποιος σταματησει την χρηση revivogen, θα επανελθει στα φυσιολογικα επιπεδα τριχοπτωσης που ειχε πριν, ή να αναμενει επιθετικη τριχοπτωση οπως πχ. συμβαινει αν κοψει κανεις την μινοξ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Αν καποιος σταματησει την χρηση revivogen, θα επανελθει στα φυσιολογικα επιπεδα τριχοπτωσης που ειχε πριν, ή να αναμενει επιθετικη τριχοπτωση οπως πχ. συμβαινει αν κοψει κανεις την μινοξ?
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,426.0.html
 

baybars

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

triantafilos είπε:
Να παρακαλεσω αν καποιος φιλος εχει δει πραγματικα αποτελεσματα απο το revivogen αν δηλαδη εχει ξαναεπανελθει η τριχοφυια σε μερη που ειχαν μεινει κενα και εχει γινει πυκνωση να μας το πει :)

Ώπα Τριαντάφυλλε...έχεις παρερμηνεύσει κάτι : τα προιόντα revivogen - crinagen συνιστώνται για διατήρηση των μαλλιών που έμειναν στο κεφάλι...μην περιμένεις τριχοφυία από ένα προιόν που είναι κατά 95% DHT blocker (και όχι αποτελεσματικό σε όλους)...
 

kipseli7

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παιδια να ρωτησω κατι;Εφοσον το revivogen ειναι dht blocker για ποιο λογο παρατηρουμε τριχοπτωση τις πρωτες μερες-μηνες!
Η μινοξιδιλη μου φαινεται λογικο αφου εξαναγκαζει τον θυλακα να λειτουργησει και του αλλαζει τον κυκλο.Ομως τα dht blockers λειτουργουν αλλιως για ποιο λογο υπαρχει η τριχοπτωση;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

αυτό παρατηρείται μέχρι να φτάσει σε θεραπευτικά επίπεδα η ουσία-revivo,fina κτλ-κορεσμός=>μπλοκάρεται η dht και οι θύλακες κάνουν αρχή σε υγιείς συνθήκες=>πέφτουν απότομα τρίχες τελογενούς φάσης-θα έπεφταν σταδιακά έτσι και αλλιώς,απλά τώρα πέφτουν όλες μαζί σε μικρό διάστημα ;D
 

kipseli7

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Εγω δηλαδη που παρατηρω μια μικρη αυξηση της τριχοπτωσης χρησιμοποιωντας rogaine και revivogen ειναι καλο!Οκ.Να πω επισης οτι οι τριχες που πεφτουν ειναι πιο λεπτες και κοντες απο τις αλλες και πεφτουν και καποιες κανονικες χοντρες.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

εσύ θα κρίνεις με το αποτέλεσμα-σημασία δεν έχει πόσες τρίχες θα πέσουν αρχικά,αλλά πως θα στεθεροποιηθεί η τριχόπτωση και τελικά πόσες νέες τρίχες θα βγουν :grandpa:
 

kipseli7

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Υπαρχει δηλαδη πιθανοτητα αυτες που θα πεσουν να μην ξαναβγουν ποτε και ας συνεχιζουμε την θεραπεια;Επισης μια απορια που την εχω καιρο τωρα.Αν κανω θεραπεια και παρατηρησω μεγαλη τριχοπτωση για πολυ καιρο και σταματησω τη θεραπεια τελειως λογω φοβου οι τριχες που επεσαν θα ξαναβγουν ποτε;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

δεν με κατάλαβες-αυτές που θα πέσουν τώρα,θα ξαναβγούν
ποντάρουμε σε περισσότερη επανέκφυση και "ξύπνημα" των υπολοίπων ;)
 

kipseli7

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παλι καλα που απαντησες νωρις Σπυρο.Διοτι ετσι οπως το καταλαβα πηγα να καραφλιασω τελειως σε 1 λεπτο!αχαχαχ :D Οκ οποτε συνεχιζω δυναμικα :p
 
Μπλουζα