F.A.Q Revivogen

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Θεωρητικά, αν χρησιμοποιείς αντί ανδρογόνα, θα κάνεις δουλειά μιας και δεν δημιουργούνται ανδρογόνα.
Τώρα σε πρακτικό επίπεδο, δεν ξέρω μιας και εγώ προσωπικά δεν είδα και πολλά από Spiro.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Άκης είπε:
Θεωρητικά, αν χρησιμοποιείς αντί ανδρογόνα, θα κάνεις δουλειά μιας και δεν δημιουργούνται ανδρογόνα.
Τώρα σε πρακτικό επίπεδο, δεν ξέρω μιας και εγώ προσωπικά δεν είδα και πολλά από Spiro.

Εννοείς ότι δεν είδες παρενέργειες ή θετικά αποτελέσματα;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Mε το revivogen δημιουργειται εξαρτηση του οργανισμου, οπως συμβαινει με το regain?
σίγουρα δεν μπορείς να το κόψεις "μαχαίρι"-αφού πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα, περνάς σε συντήρηση 3-4 φορές την εβδομάδα => http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,426.0.html
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

vayero79, αποτέλεσμα δεν είδα, όταν τα σταμάτησα όλα και χρησιμοποιούσα μόνο ντουτα τοπικά με spiro.
Αφήνω ένα ενδεχόμενο να φταίει η ντουτα και όχι οτι η spiro δεν έχει αποτέλεσμα


spi είπε:
με φινα τι αποτελεσμα θα εχω?
Το καλύτερο...
 

aggelos

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδιά μετά από 1 μήνα ριβάιβοτζεν και ριγκέιν βλέπω κάπως να μαυρίζει (η ιδέα μου είναι? :chinscratch) το χνούδι που υπήρχε στην περιοχή των κροτάφων που ήταν
γυμνή καθώς το hairline έχει υποχωρήσει λίγο :p
Δυστυχώς όμως το revivogen το μ@μημενο δε φεύγει καθόλου εύκολα με το λούσιμο.Στεγνώνει και ξεραίνεται καί βγάινουν κομμάτια αν ξύσω το κεφάλι μου. Λούζομαι συνήθως μέρα παρά μέρα αλλά δοκίμασα και 2-3 μέρες συνεχόμενες και πάλι μένουν απομεινάρια. Μήπως το bio cleansing shampoo της ίδιας εταιρείας βοηθάει να φεύγει η λογιόν?μήπως να δοκιμάσω κανενα T-gel που είναι για σμίγματα?Καμιά ιδέα?
 

aleksandros

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

tricomin παρε ( tricomin follicle therapy spray + tricomin conditioning sampoo ) και εισαι οκ.
Αν θες κατι καλυτερο και ποιο ακριβο παρε το pure emu oil
 

aggelos

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

aleksandros είπε:
tricomin παρε ( tricomin follicle therapy spray + tricomin conditioning sampoo ) και εισαι οκ.
Αν θες κατι καλυτερο και ποιο ακριβο παρε το pure emu oil
φιλε εννοείς για πρόσθετο προϊόν ή να το αλλάξω με αυτά?γιατί νομίζω ότι κανένα από τα 2 δεν είναι dht blocker..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pro_i

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παιδιά είμαι στους 5 μήνες χρήσης Revivogen και δεν είδα καμία απολύτως βελτίωση παρά μόνο έντονο shedding επί 2-3 μήνες. Μάλλον δεν δουλεύει σε μένα έτσι; Με έχει κουράσει κιόλας και κοστίζει αρκετά για να πάρω άδικα άλλο ένα πακέτο. Οπότε σκέφτομαι να προχωρίσω σε proscar. Καμιά γνώμη; Ευχαριστώ.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

νωρίς είναι για αποτελέσματα revivo->1 χρόνο πρέπει να περιμένεις ορατά αποτελέσματα
βέβαια εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις.. 8)
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Eδώ και 2-3 μέρες βάζω το καινούργιο Revivo (7/09) είναι σαφώς πιο αραιωμένο απο το παλιό και δεν μου λαδώνει σχεδόν καθόλου.


Α, ακόμα και το σαμπουάν του έχει μια μικροαλλαγή στο άρωμα. Σαν χαμομήλι, κάτι τέτοιο να έχουν βάλει.


Πολύ καλή βελτίωση, μπράβο. ;)
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
νωρίς είναι για αποτελέσματα revivo->1 χρόνο πρέπει να περιμένεις ορατά αποτελέσματα
βέβαια εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις.. 8)

Σπύρο πιστεύω ότι παίζει ρόλο και η αντίδραση του οργανισμού βέβαια έτσι..

Δηλαδή θυμάσαι ότι σε μένα άρχισε να ενεργεί στο πρώτο 2μηνο. Είχα καλή αντίδραση σε αυτό. Εγώ είμαι της γνώμης ότι αν δεν δει αποτελέσματα σε κάνα 2μηνο ακόμα να το ξανακοιτάξει το θέμα.. Γιατί το Revivo πάνω στο 7μηνο με -ευλαβική και σωστή χρήση- ωφείλει να έχει κάποια καλά αποτελέσματα.

Ο Φίλος κάθε πότε βάζει δεν μας είπε και γενικά ποσότητα και χρήση ?
 

pro_i

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Λοιπόν Λευτέρη βάζω κάθε βράδυ, ποσότητα γύρω στο 1 ml. Στις οδηγείες λέει 1 με 2 και επειδή έχω πολύ κοντό μαλλί νομίζω φτάνει κ περισσεύει το 1 ml, το απλώνω κ καλύπτεται όλη η περιοχή. Γενικώς το χρησιμοποιώ σωστά νομίζω.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απ: F.A.Q Revivogen

lunatic είπε:
Λοιπόν Λευτέρη βάζω κάθε βράδυ, ποσότητα γύρω στο 1 ml. Στις οδηγείες λέει 1 με 2 και επειδή έχω πολύ κοντό μαλλί νομίζω φτάνει κ περισσεύει το 1 ml, το απλώνω κ καλύπτεται όλη η περιοχή. Γενικώς το χρησιμοποιώ σωστά νομίζω.
βάζεις την μισή ποσότητα άρχοντα-συνολικά πρέπει να βάζεις 2 ml την ημέρα,είτε και τα 2 ml το βράδυ ή 1 πρωί και 1 βράδυ
 

Teri

New Member
Απ: Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
[quote author=lunatic link=topic=139.msg18457#msg18457 date=1253988788]
Λοιπόν Λευτέρη βάζω κάθε βράδυ, ποσότητα γύρω στο 1 ml. Στις οδηγείες λέει 1 με 2 και επειδή έχω πολύ κοντό μαλλί νομίζω φτάνει κ περισσεύει το 1 ml, το απλώνω κ καλύπτεται όλη η περιοχή. Γενικώς το χρησιμοποιώ σωστά νομίζω.
βάζεις την μισή ποσότητα άρχοντα-συνολικά πρέπει να βάζεις 2 ml την ημέρα,είτε και τα 2 ml το βράδυ ή 1 πρωί και 1 βράδυ
[/quote]


+1 ;)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απ: F.A.Q Revivogen

Σπύρος είπε:
[quote author=lunatic link=topic=139.msg18457#msg18457 date=1253988788]
Λοιπόν Λευτέρη βάζω κάθε βράδυ, ποσότητα γύρω στο 1 ml. Στις οδηγείες λέει 1 με 2 και επειδή έχω πολύ κοντό μαλλί νομίζω φτάνει κ περισσεύει το 1 ml, το απλώνω κ καλύπτεται όλη η περιοχή. Γενικώς το χρησιμοποιώ σωστά νομίζω.
βάζεις την μισή ποσότητα άρχοντα-συνολικά πρέπει να βάζεις 2 ml την ημέρα,είτε και τα 2 ml το βράδυ ή 1 πρωί και 1 βράδυ
[/quote]

Δηλαδη, με 1ml, δεν μπορει να αναμενει κανενα θετικο αποτελεσμα?

Οταν οι οδηγιες οι επισημες λενε 1-2ml, γιατι λεμε εδω οτι πρεπει οπωσδηποτε να βαζει 1 ml?
 
Μπλουζα