F.A.Q Revivogen

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Παίδες περισσότερη τεστοστερονη δεν είναι λιγότερα μαλλιά...
Προσοχή σε αυτό. Μην το μπερδεύεται. Περισσότερη DHT (που πηγάζει από την τεστοστερόνη) = λιγότερα μαλλιά.
Θα προσθέσω σύντομα σχετικά με αυτό, ένα άρθρο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kostas

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Όσο τεστοστερόνη και να έχεις αν τα τριχοθυλακια δεν είναι ευαίσθητα εκ γεννηθείς δεν παθαίνουν τίποτα. Δεν ευθύνεται η τεστοστερόνη που μετατρέπετε σε DHΤ αλλά το ότι τα τριχοθυλακια είναι κληρονομικά προδιαθεσημα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Δεν ειπε κανενας το αντιθετο αλλα μπορεις να το καθυστερησεις με τα προιοντα ολο αυτο αφου μπορεις γιατι να μην το κανεις?
Στο μελλον κανεις και 1 μεταμοσχευση και εισαι οκ
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

kostas είπε:
Όσο τεστοστερόνη και να έχεις αν τα τριχοθυλακια δεν είναι ευαίσθητα εκ γεννηθείς δεν παθαίνουν τίποτα. Δεν ευθύνεται η τεστοστερόνη που μετατρέπετε σε DHΤ αλλά το ότι τα τριχοθυλακια είναι κληρονομικά προδιαθεσημα.
Όλοι μας έχουμε την μετατροπή της DHT. Αν έφταιγαν τα τριχοθυλάκια, δεν θα πέρναμε dht blockers, αλλά κάτι που να δυναμώνει τα τριχοθυλάκια. Και δεν θα μας επιρέαζε και σεξουαλικά (λέγε με proscar)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

δεν το εχω ψαξει αν εχεις περισσοτερη τεστοστερονη αν εχεις περισσοτερη πιθανοτητα να πεσουν τα μαλλια σου θα το κοιταξω ομως

το θεμα ειναι αν εχεις περισσοτερη τεστοστερονη μετατρεπεται περισσοτερο σε dht
αν ναι τοτε τα μαλλια σου θα πεσουν πιο γρηγορα αν οχι τοτε δεν υπαρχει λογος

αυτο που εχω να πω και που γνωριζω ειναι οτι αν βαζεις περισσοτερη τεστοστερονη στον οργανισμο σου απο εξωγενεις παραγωντες
πρωτον θα ατροφησουν οι ορχεις σου δια τον λογον οτι ο οργανισμος βλεπει οτι υπαρχει τεστοστερονη στο σωμας μας και ετσι οι ορχεις δεν μπαινουν σε διαδικασια παραγωγης

επισης να προσθεσω πως οση περισσοτερη τεστοστερονη εχεις στον οργανισμο τοσο περισσοτερο γινετε η λεγομενη αρωματοποιηση
δηλαδη η μετατροπη σε οιστρογωνα
για αυτο και Bodybuilderς που παιρνουν τεστοστερονη ενδομυικη (δηλαδη με ενεση απο τους μυς) παιρνουν χαπια οπως το nolvadex για να σταματησουν την αρψματοποιηση η να την λιγοστεψουν οσο το δυνατον περισσοτερο

επισης για αυτο παιρνουν clomid για να ξανα βαλουν τους ορχεις του σε παραγωγη τεστο μετα την διακοπη της ενεσιμης τεστο
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Το διάβασα στο ενημερωτικό της spectral και μου φάνηκε καλό, πάντως μετά τα 2 μου παιδιά δε καίγομαι να κάνω και τρίτο. Εψαξα στο internet για "aerobics hair" και βρήκα πολύ καλά άρθρα για το προβλημά μας.
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιώτη, εκτώς το ότι οι body's θέλουν τη μισή παραγωγή της Merck για φάρμακα, κάνουν τον οργανισμό τους σε σωστό χημείο, έτσι;;;
Όταν πήγαινα gym σε κάποιον ο οποίος είναι όνομα στην Λάρισα στο b.building, μου είχε πει σχετικά με το τί είχε πάρει αυτός.
Μία φορά "τρόμαξα" τότε (λέω τί άλλο θα βρεθεί να πάρει ο άνθρωπος) και μία με το post σου :-X
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

οσοι λενε οτι παιρνω αυτο παιρνω το αλλο δεν μου γεμιζουν το ματι (γενικα μιλαω)
κυριως οσους γνωριζω που παιρνουν αναβολικα δεν μιλανε για το τι παιρνουν
παρα με πολυ λιγα ατομα και σε αυτα λενε μισες αληθειες γενικα υπαρχει μια μιστυκοπαθεια
που δεν μπορεσα να καταλαβω

υπαρχουν πολλα αναβολικα το καθενα κανει την δουλεια του
αν χρειαστεις κατι μπορω να σου αναλυσω 5 βασικα πραγματα που γνωριζω και δοκιμασα
αναλογα τι σε ενδιαφερει

αυτο που για μενα πρεπει να κανεις ειναι οι αποθεραπειες
οταν παιρνεις αναβολικα λες συνηθως ειμαι σε "κυκλο" η κανω "θεραπεια"
το σημαντικο ειναι να ξερεις πως να βγεις απο τον κυκλο η πως να κανεις αποθεραπεια

πολλοι πεθαινουν για τους λογους που ανεφερα
η γιατι κραταν κυκλους για πολυ μεγαλο διαστημα γιατι ενας κυκλος δεν πρεπει να υπερβαινει τις 12 εβδομαδες μαζι με το fade out kai fade in
η πολλοι επισης παιρνουν πολυ μεγαλυτερες δοσολογιες

ειναι πολλα παρα πολλα

αλλα εδω ειμαστε για αλλο λογο για τα μαλλια μας
αν θες κατι πες μου με pm η μεσω email
 

kostas

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ξέρετε αν το Conditioner τρου Revivogen προσφέρει τίποτα στο θέμα τριχόπτωση- DHT κ.τ.λ. η είναι για καλλυντικούς λόγους περισσότερο ;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

εχω ξανα αναφερει πως το 95% την θεραπειας ειναι το scalp therapy
και το αλλο 5% το σαμπουαν και το κοντσισιονερ
κανει μια μικρη δουλεια αλλα κυριως δινει ογκο στα μαλλια σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παναγιωτη λυσε μου μια απορια σε παρακαλω..

αφου ειναι τοσο αποτελεσματικο το revivogen γιατι ψαχνομαστε ακομα?
:-[
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

γιατι αν δεν ψαχνομασταν φιλε τοσο καιρο δεν θα ειχαμε ανακαλυψει τιποτα

και την αυθητικη ορμονη την παιρναν την δεκαετια του 80 απο πεθαμενους
και τωρα την φτιανουν
ετσι αποφευγουμε πολλες αρρωστιες οπως ο ιος H I V και πολλες αλλες αρρωστιες

απλο παραδειγμα ηταν αυτο και τυχαιο
τετοια αλλα παραδειγματα μπορεις να σκεφτεις και μονο σου χιλιαδες

αν ο ανθρωπος επαναπαυοταν τοτε δεν θα ειχαμε ανακαλυψει τιποτα καλε μου φιλε
οποτε βαζουμε αυτο που θεωρουμε καλυτεο
και ταυτοχρονα ψαχνουμε κατι καλυτερο
σκεψου μονο αν βρισκαμε κατι και μεναμε εκει γενικα ποσο πισω θα μεναμε σαν ανθρωποτητα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

και το οτι χρησιμοποιω revivogen δεν σημαινει πως δεν θα δοκιμασω και κατι αλλο
απλα το θεωρω το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει μεχρι τωρα
 

nikos_a

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Να κάνω μια ερωτησούλα. Επειδή είμαι έτοιμος να παραγγείλω το σαμπουάν, θα ήθελα να ξέρω πόσο συχνά προτείνεται από τους κατασκευαστές να το χρησιμοποιείς. Προσωπικά, λούζομαι καθημερινά, απλά δεν ξέρω αν το revivoven είναι για καθημερινή χρήση ή είναι καλό πχ μέρα παρά μέρα. Θέλω να κάνω την παραγγελία, και θα ήθελα να ξέρω πόσο να παραγγείλω. Ευχαριστώ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

βαλτο μερα παρα μερα και εισαι ενταξει

να πω παλι πως το σαμπουαν κανει το 5% της δουλειας μην περιμενεις να δεις τιποτα σημαντικο απο εκει
το 95% της δουλειας το κανει το scalp therapy
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

οσον αφορα τα σαμπουαν χρησιμοποιω το revivogen τη μια μερα και την αλλη nano shampoo για το οποιο ειχα διαβασει πολυ καλα σχολια απο αντιστιχο ξενο forum...δεν ξερω αν πρεπει να εναλασσουμε τε σαμπουαν στο κεφαλι και ποσο επιβλαβες ειναι ΑΝ ΕΙΝΑΙ για την τριχα...θα ηθελα μια γνωμη !!!

επισης μια φορα την εβδομαδα χρησιμοποιω το FUNGORAL...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ενα παιδι εδω ειχε γραψει οτι μια δερματολογος του ειχε πει πως καλο ειναι να μην χρησιμοποιει το ιδιο σαμπουαν για πολυ καιρο
και εγω το ιδιο πιστευω

οσο για το fugnoral απο οσο διαβασα και μεσα στα χαρτια του
λεει για θεραπεια 1 φορα την εβδομαδα η 1 φορα στις 2 εβδομαδες ειναι για συντηρηση
για θεραπεια καλο θα ηταν να το βαζεις 2 φορες την εβδομαδα μπορεις το ανωτερο μεχρι 3
αλλα επειδη εγω δεν προτειμω να το φτανω στα ορια επειδη βαζουμε και αλλα πραγματα στο κεφαλι μας
βαζω 2 φορες

μια χαρα εισαι για μενα magic καπως ετσι δουλευω και εγω παρομοια οχι ακριβως αλλα στα ιδια επιπεδα :)) :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ενα παλιο update που ισως να μην γνωριζουμε

επειδη καποιος ειχε αναφερει οτι το revivogen επειδη βγηκε αν θυμαμαι πριν το 2000

οτι ειναι ξεπερασμενο και λοιπα οτι τοσα χρονια περασαν αυτο ξεπεραστηκε και εχουν βγει καινουργια και λοιπα

να ενημερωσω πως το 2002 δεν ξερω ακριβως ημερομηνια καπου εκει το revivogen
εκανε ενα ας το πουμε update και προσθεσε και 2 αλλα συστατικα

The two new ingredients added are Octyl Gallate and Dodecyl Gallate.


φανταζομαι πως και στο μελλον θα περιμενουμε αναλογες κινησεις

οποτε δεν ειναι και τοσο παλιο οσο νομιζουμε
 
Μπλουζα