EXESIO HAIR CARE SYSTEM

Τωρα τι ακριβως ειναι δεν ξερω.
Θα το συνεχισω παντως για να δω αν αληθευει αυτο που λενε οτι σε 50-60 μερες αρχιζει επανεκφυση.
θα θυσιασουμε ακομα μερικες τριχες.
Γραψτε και οι αλλοι βρε παιδια που το εφαρμοσατε,να ξερουμε πως συμπεριφερεται στον καθεναν........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

didars

Member
εγώ έχω ένα μήνα+ που το χρησιμοποιώ . τη μέρα που το άρχισα ήταν και η μέρα που σταμάτησα το folligen το οποίο πιστεύω ότι επιδείνωνε την κατάσταση. είχα ένα πολύ εντονο σέντινγκ για 2.5-3 βδομάδες το οποίο άρχισε λίγες μέρες μετά. ΄τωρα η τριχόπτωση έχει μειωθεί αρκετά και το μαλλί φαίνεται καλύτερο. πρόσθεσα και κανέλα στο exesio. να πω επίσης με χρήση μέρα παρα μέρα σε επιφάνεια nw6 χρησιμοποιώ λιγότερη ποσότητα απο τι λέτε και δεν ξέρω γιατι. μόλις αρχίζω το μασάζ για να το απλώσω γίνεται σαν αφρός. έτσι τα 280ml υπολογίζω να φτάσουν για περίπου 3 μήνες.
 
Και γω λιγη ποσοτητα χρησημοποιω,ισα ισα να καλυπτει το δερμα και μονο στη φαλακρη περιοχη.
Περισσοτερο το βλεπω περιττο.
μετα λιγη ωρα ριχνω νερο με τα χερια μου,γινεται αφρος που τον απλωνω σε ολο το κεφαλι.
Το αφηνω κι'αυτο λιγη ωρα και μετα ξεπλενω κανονικα.
Εχω το 500σαρι και ξοδεψα μονο το 1/6.Και με καθημερινη σχεδον εφαρμογη.
Προβλεπω να φτασει αρκετα.
Τωρα οσο για τα αποτελέσματα,το μονο που θα κανω,ειναι να περιμενω.
Θα το τελειωσω ολο το μπουκαλι,οτι και να γινει.
Φιλε didars
ειπες οτι προσθεσες και κανελα.
Μεσα στο μπουκαλι την εριξες; και σε τι ποσοτητα;
 

didars

Member
ο soralteno προτείνει 1 κουταλιά ανα 100 ml σε σαμπουάν που χρησιμοποιεί . βάλε λίγη λίγη και ανακάτευε γιατί μπορεί να κολλήσει στο στόμιο. νομίζω είναι ό,τι πρέπει για κανέλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

diver

New Member
Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούργιος στο forum αν και σας διαβάζω αρκετό καιρό.Χρησιμοποιώ το exesio 2 μήνες περίπου περιμένοντας να μειώσει έστω και λίγο την τριχόπτωση αλλά δυστυχώς αποτέλεσμα μηδέν.Το κακό είναι ότι απ την πρώτη βδομάδα που το έβαλα χάνω περισσότερες τρίχες απ ότι έχανα πριν και αυτό συνεχίζεται μέχρι και σήμερα,έχω αραίωση σε σημεία που δεν είχα πότε ιδιαίτερο πρόβλημα.γενικά έχει κάνει το μαλλί μου χάλια.απ ότι έχω δει και σ άλλα σχόλια πολλά παιδιά έχουν το ίδιο θέμα οπότε κάτι δεν πάει καλά με το συγκεκριμένο σαμπουάν.θα κάνω υπομονή κάνα 10ημερο ακόμα(μπας και γίνει κάνα θαύμα:D) αλλά αν πάει έτσι θα το σταματήσω για να μην γίνει περισσότερη ζημιά.
 
Νομίζω ότι ήταν ότι πιο μούφα έχω δοκιμάσει.
Ένα μήνα που το χρησιμοποιούσα είχα άπιστευτη τριχόπτωση. Γενικά καλοκαίρι έχω αυξημένη τριχόπτωση αλλά το είχα χρησιμοποιήσει αρχές μαιου. Χρησιμοποίησα το παραπάνω απο το μισό μπουκάλι και το παράτησα. Αμφιβάλλω αν όντως μπορεί να βοηθήσει έστω και λίγο στην τριχόπτωση, πόσο μάλλον και στο regrowth που έχουν δει κάποια μέλη (αν δεν κάνω λαθος στην 1η σελίδα του thread).
 

rocko

Member
και εγω φιλε που το χρησιμοποιω κανενα 1,5 μηνα εχω τριχπτωση απο εκει που ειχα 20 - 40 τριχες τωρα πλησιαζουν τις 100 αλλα δεν ξερω κιολας αν ειναι απο αυτο επειδη μπαινει σχεδον μερα παρα μερα .Λεει οτι θελει ενα 6μηνο για να δειξει,θα το δοκιμασω για να πω την αληθεια απο τα αλλα τα φαρμακα τουλαχιστον δε κανει κακο και αμα ειμαστε τυχεροι μπορει να γινει κατι!Μονο η ελπιδα μας εμεινε!Ο φαρμακοποιος που μου το εδωσε μου ειπε οτι σε καποιον που ειναι δερμα τελειως το μονο που ισως να κανει ειναι να εμφανισει ενα μικρο χνουδακι, αρα στους υπολοιπους που ειμαστε πιο μπροστα norwood ισως βοηθησει ελαχιστα!
 

poseidonas77

Well-Known Member
εχω καταναλωσει ενα τεταρτο απο τη μεγαλη συσκευασια(καθως και μισο μπουκαλι της μικρης συκευασιας) προς το παρον δεν βλεπω κατι συνταρακτικο αλλα και ουτε κατι ανησυχητικο
εχω δρομο ακομα μεχρι να τελειωσω ολλο το μπουκαλι αλλα να πω την αληθεια δεν περιμενω
να δω κατι απο ενα σαμπουαν...προς το παρον η μινοχ παραμενει η βασικη μου θεραπεια και με εχει κρατησει σε πολυ καλα επιπεδα...δυστυχως ο δρομος οδηγει σε μμ μελοντικα και δεν εχω αυταπατες οτι καποιος που θελει ενα αξιοπρεπες μαλι με hairline κτλπ(εφοσων εχει ορατες απωλειες) μπορει να περιμενει κατι απο θεραπειες..παρα μονο συντηρηση για καποιο διαστημα τα υπαρχοντα μαλια...
 

tasos33

Well-Known Member
αν καποιος χρησιμοποιει exesio διαθετω το μισο ακριβως μπουκαλι στα 10 γιουρος...δηλαδη 140 μλ..οποιος θελει μπορει να στειλει pm
 

spcar

Guest
παιδιά ποια είναι η τελική σας ετυμηγορία?
Exesio: Works or not? To buy or not to buy?
'Ημουν έτοιμος να πληρώσω την παραγγελία, σκέφτηκα να ψάξω πρώτα σε κάποιο forum και σας βρήκα.
Εκεί που ήμουν ενθουσιασμένος, φοβήθηκα.
Σας παρακαλούμε, όσα παιδιά το χρησιμοποιούσαν αρκετό καιρό από το καλοκαίρι πείτε μας τη γνώμη σας
Ευχαριστώ πολύ
 
Καλησπέρα φίλε spcar.Προσωπικά το χρησιμοποίησα ένα μήνα και κάτι το Μάιο με μηδέν αποτελέσματα.Αντιθέτως έχω την αίσθηση ότι μου είχε αυξήσει την τριχόπτωση (shedding) και το σταμάτησα. Μου έχει μείνει το μισό μπουκάλι και δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσω ξανά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα φίλε spcar.Προσωπικά το χρησιμοποίησα ένα μήνα και κάτι το Μάιο με μηδέν αποτελέσματα.Αντιθέτως έχω την αίσθηση ότι μου είχε αυξήσει την τριχόπτωση (shedding) και το σταμάτησα. Μου έχει μείνει το μισό μπουκάλι και δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσω ξανά.
Εγω που το χρησιμοποιω απο τον Μαιο να δεις.
Παραμυθια της Χαλιμας.
Και το εχουν και ακριβο.
Καλα,δεν υπαρχει καποια υπηρεσια να τους ελέγξει;
Εχω μιλησει ποιο παλια.
Αχρηστο εντελως.
Παμε για αλλες πολιτειες.
 

spcar

Guest
απίστευτο! και η φαρμακοποιός μού το παίνευε ως το σωτήριο θαύμα επανάσταση στην τριχόπτωση...
 
απίστευτο! και η φαρμακοποιός μού το παίνευε ως το σωτήριο θαύμα επανάσταση στην τριχόπτωση...
Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΣΟΥ,μαλλον δεν ειχε προβλημα με την φαλακρα,ωστε να το δοκιμασει.:D
Παιδια,δεν θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου.Ισως εγω ειμαι ιδιαιτερη περιπτωση και δεν δουλεψε.
Σε αλλους μπορει να δουλευει.
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Εγω ανεφερα τα του εαυτου μου.
Εριξα μεσα και κανελα,εριξα και σοδα,αυτα βεβαια μετα απο κανα 3 -4 μηνες αφου ειδα οτι το αρχικο δεν κανει τιποτα και μετα απο παρενεσεις μελων εδω μεσα.
Ειπαμε οτι στον καθενα υπαρχει ξεχωριστη περιπτωση..
Παντως απο αρωμα και καθαριοτητα,του δινω 10 με οξεια οπως λεγαμε στο σχολειο στα χρονια τα δικα μου.
Ισως ειναι και η ηλικια μου που δεν δεχεται πλεον τιποτα.
Οτι και να βαλω δεν βλεπω προκοπη.
Μην σας απογοητευω.
Σε σας μπορει να δουλεψει.
Καλη τριχοφυια σε ολους σας.
 

Konapo1

New Member
Συγνώμη παιδες.. Ο KROTALIAS13 ξεκίνησε να γράφει ότι το δοκίμασε ένας φίλος του και ειχε φοβερά αποτελέσματα και ρωτάει την άποψή μας για το προϊόν???????? Μόνο σε εμένα δεν κολλάει.......???
 

IraklisV

New Member
μπορει να μην βγάζει καινούργια μαλλιά αν όμως σου σταματάει την τριχόπτωση καλό δεν είναι? Γενικά για οποιοδήποτε προϊόν.
Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει, σκέφτομαι όμως να το αγοράσω διότι θα ήθελα ένα φυσικό προϊον.
 
Μπλουζα