EXESIO HAIR CARE SYSTEM

kapa

Μέλος του προσωπικού
Και εγω με αυτο το προιον που πηρα παρατηρησα μια αυξημενη τριχοπτωση..το εχω δοκιμασει μεχρι τωρα πεντε φορες..Αν και Μαιο Ιουνιο παντα εχω εποχιακη τριχοπτωση.Αυτο που ηθελα να ρωτησω τον KAPA αν γωριζει ειναι οτι καθε χρονο τετοια εποχη που εχω περισσοτερη τριχοπτωση παρατηρω και μια αραιωση.Στη συνεχεια το μαλλι στρωνει.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Και χωρις να εχω καμια τρελη τριχοπτωση.Σπανια να φτασω τις 100 τριχες ημερησιως.
σε καποιον που εχει ΑΑ οι πτωσεις και οι βελτιωσεις αναλογα την θεραπεια ειναι φυσιολογικες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τι εγινε καλα μου φιλαρκια μ'αυτο εδω το θεμα;
Ειστε πολλοι που το εφαρμοζετε η κανενας;
Εγω εχω απο τις 25 Μαιου που ξεκινησα.
Το εφαρμοζω καθημερινα.
Ειπα να το στριμωξω λιγο ,και οχι 3 φορες τη βδομαδα που λενε αυτοι.
Τωρα ,τι θα πετυχω;
Αγνωστο.
Θα δειξει ο καιρος.
Λενε απο μετα 50-60 μερες αρχιζει η επανεκφυση.
Θα το τηρησω μεχρι τοτε ολο το προγραμμα,εντατικα.
Για την ωρα δεν ειδα κατι, που να πω οτι ειναι προς το καλυτερο η προς το χειροτερο.
Παντως προς το χειροτερο δε βλεπω.
Τωρα ,προς το καλυτερο;;;;
Δεν ξερω ακομα.
Να γραφετε και οσοι το ξεκινησαν ,τις εντυπωσεις σας.
Αντε και καλο ξεκαραφλιασμα :D
 

poseidonas77

Well-Known Member
Και εγω μια απο τα ιδια..το βαζω μερα παρα μερα ..προς το παρον δεν εχω παρατηρησει κατι θετικο η αρνητικο
 
Το έχω χρησιμοποιήσει γύρω στις 8 με 10 φορές.Δυστυχώς μόνο αρνητικά έχω να πω.
Η διπλάσια τριχόπτωση στο λούσιμο,στο χτένισμα καθώς και μέχρι την επόμενη μέρα που θα χρησιμοποιήσω άλλο σαμπουάν για να λουστώ.Το χρησιμοποιώ αυστηρά 3 φορές την εβδομάδα ( δευτέρα τετάρτη παρασκευή συνήθως.) . Το shedding ή ότι άλλο είναι αυτό με προβληματίζει αρκετά.Είμαι 21 και δεν θέλω να χάσω τα μισά μαλλιά από shedding.
 
Το έχω χρησιμοποιήσει γύρω στις 8 με 10 φορές.Δυστυχώς μόνο αρνητικά έχω να πω.
Η διπλάσια τριχόπτωση στο λούσιμο,στο χτένισμα καθώς και μέχρι την επόμενη μέρα που θα χρησιμοποιήσω άλλο σαμπουάν για να λουστώ.Το χρησιμοποιώ αυστηρά 3 φορές την εβδομάδα ( δευτέρα τετάρτη παρασκευή συνήθως.) . Το shedding ή ότι άλλο είναι αυτό με προβληματίζει αρκετά.Είμαι 21 και δεν θέλω να χάσω τα μισά μαλλιά από shedding.
Ναχα τα χρονια σου και ας μην ειχα ουτε μια τριχα.
Οσο για την τριχοπτωση,δεν εχω κατι το ασυνηθιστο.
Τα ιδια ειχα,τα ιδια εχω.
Ειχα πει σε προηγουμενο ποστ,οτι λογω ηλικιας,ειναι δυσκολο να πιασει σε μενα.
Αν πιασει ομως θα ειμαι παραδειγμα για ολους.
Αν και δεν πιστευω πολλα,ας ελπισουμε.
Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια δεν λενε;.
 

salonicam

New Member
Αυτό το θέμα ξεκίνησε πολύ δυνατά και ξαφνικά εξαφανίστηκε....

Τελικά το exesio είναι κάτι καλό ή όχι; έχασα τα ίχνη του πάνω που έλεγα να το δοκιμάσω..
 
Φιλε μου
salonicam
Δεν εξαφανιστηκε το θεμα,,απλα θελει το χρονο του.
Εγω ειπα,θα περιμενω 50-60 μερες οπως λεει οτι αρχιζει επανεκκφυση.
Και 100 αμα χρειαστει.
Αυτη τη φορα δεν θα κανω καμμια διακοπη,οπως παλιοτερα σε αλλα.
Το 500σαρι μπουκαλι οπως βλεπω,θα περασει το διμηνο.
Οπως ειπε και ο
poseidonas77
για την ωρα ειναι στασιμη κατασταση.
Ουτε ζεστη,ουτε κρυο.
Θα περιμενουμε.
 

le2der

Active Member
θερμή παράκληση για απάντηση....
Το συγκεκριμενο προιον μπορώ να το βρω σε οποιοδήποτε φαρμακείο ή μονο με παραγγελία ?
 
Φίλε δεν υπάρχει (νομίζω) σε πολλά φαρμακεία. Το καλύτερο γενικά είναι να το παραγγείλεις από ίντερνετ γιατί θα σου βγει πιο φθηνό. Στα φαρμακεία νομίζω έχει 26-30 ευρώ τα 280 ml.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Εχω γραψει σε προηγουμενο ποστ την διευθυνση,το φθηνοτερο που βρηκα.
Το 500αρι με 29 ευρω συν τα εξοδα αποστολης.
 

Sandy

Active Member
Παιδια δεν το χρησιμοποιώ πλεον το συγκεκριμένο προϊόν το εχω βάλει τρεις φορες θα το πουλήσω οποιος ενδοιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα εχω με τα 500ml !!!!
 

giocap

Member
Παιδια δεν το χρησιμοποιώ πλεον το συγκεκριμένο προϊόν το εχω βάλει τρεις φορες θα το πουλήσω οποιος ενδοιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα εχω με τα 500ml !!!!

sandy ποιος ο λογος αν επιτρεπεται που το εβαλες μονο 3 φορες και το παρατησες?σου δημιουργησε επιπλεον τριχοπτωση κτλ. ?εηξγησε μας αν θες
 

Sandy

Active Member
ΓιατI ειχα τρελό shedding κ δεν το θελω!!! Μπορει μετα να σταματούσε ποιος ξερει μπορει κ οχι δεν ξερω αλλα δεν θελω να βλεπω τις διπλάσιες τριχες να φευγουν με πιάνουν τα ψυχολογικά μου!!! Θα συνεχίσω με το cg 210 !! Πολλοι όπως βλεπω πιο πανω το χρησιμοποίησαν πανω απο 6 φορες κ ακομα shedding εχουν !!!
 

giocap

Member
Εχω ψιλοτρομαξει ρε παιδια μ αυτα που διαβαζω απο πολλους στο θεμα του shedding..Εγω το παρηγγειλα απο τον φαρμακοποιο μου αλλα ακομα να μου το φερει.. μου φενεται πως αρχισα να το μετανιωνω που το παρηγγειλα..
 
Ελα βρε,μην τρομαζεις.
Εγω ειχα τριχοπτωση,εσεις το λετε σιντινγκ,<να γραφετε ελληνικα να καταλαβαινουμε ολοι>δεν ειμαστε ολοι Αγγλομαθεις,προτιμω την γλωσσα της πατριδας μου.
Ειχα τριχοπτωση πριν το χρησιμοποιησω.
Ειχα κανει μεταμοσχευση το 2006.
Τωρα ξαναφτασα στο σημειο πριν το 2006.
Αυτα που μουλεγαν οτι τα μεταμοσχευμενα δεν πεφτουν ποτε,ειναι παραμυθια.
Επεσαν ολα.
Τωρα εχω καραφλα πανω και σημαδι πισω,,,ουλη.
Αλλα ευτυχως εχω μαλλια πισω και δεν φαινεται.
Μια φορα κατα λαθος τα κουρεψα παραπανω και φαινοταν υπερβολικα.
Αναγκαστηκα να βαφω την ουλη.
Τωρα για το εξεσιο.
Δεν ξερω.
Το εφαρμοζω αρκετα οπως ανεφερα και σε προηγουμενα θεματα.
Θα περιμενω.
Αλλα οχι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω οτι μετα 3 εφαρμογες δεν ειδε τιποτα και θα τα παρατησει;
Εγω εχω κανει 21 εφαρμογες σε 20 μερες.
Δηλαδη καθε μερα ,εκτος απο σημερα.
Και θα συνεχισω.
Να δω επιτελους,αν μετα απο εντατικη εφαρμογη,αληθευει αυτο που λενε.
Ειπα και ξανα.
Αν πιασει σε μενα και λογω ηλικιας,τοτε να ελπιζετε ολοι.
Το ευχομαι.
Εγω λιγο πολυ,τα περασα τα χρονακια μου.
Ευχομαι για σας να υπαρξει επιτυχια,γιατι και γω απο παιδι 18 χρονων μεχρι τωρα,μια ζωη αυτο το προβλημα ειχα.
Μακαρι να γινει κατι.
Θα το χαρω περισοτερο για τα νεα παιδια ,παρα για μενα.
Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια οπως λενε.
 

Leone

Active Member
Ρε παιδια ειμαι στο μηνα με αυτο το προιον.Καθε φορα που το εφαρμοζω τρελη τριχοπτωση διπλασιες απο οτι εχανα κανονικα.Συμβαινει σε κανεναν αλλον?Μαλλον με κοβω να το σταματαω.Μουφα μου φαινεται και φοβαμαι μη κανω περισσοτερο κακο παρα καλο.Οταν δε το βαζω φυσιολογικα πραγματα.
 
Και γω στο μηνα ειμαι και εχασα αρκετα μαλλια.
Δεν ξερω αν συνεχισω η αν σταματησω.
Ας ακουσουμε και αλλες γνωμες απο αλλους.
 

Leone

Active Member
Sheding ειναι αυτο?Και αν ναι ποσο κραταει?Φτασαμα ενα μηνα και οποτε το εφαρμοζω χαμος.
 
Μπλουζα