Elithair Instabul - 02/11/20

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Το μαλλί που είναι τόσο γυαλιστερό και υγιές Aris βάζεις τίποτα?

Όχι,δεν χρησιμοποιώ τίποτα.
Από τότε που τα άφησα να μακραίνουν,μπόρεσα να διαπιστώσω αυτό που επεσήμανες.
Μπροστά η τρίχα μου θυμίζει ποιοτικά τα μαλλιά που είχα στα 20 και δε νομίζω να είναι έργο των βιταμινών
όλο αυτό.
Aυτό είναι το μόνο σκεύασμα που παίρνω πλέον:
https://www.amazon.de/-/en/Hair-Vitamins-Capsules-Materials-Laboratory/dp/B07N8YPKSD

έχω κάνει και ένα διάλειμμα και στόχος μου είναι με το που κλείσω χρόνο,να τις σταματήσω
και να παίρνω ότι χρειάζομαι από την διατροφή μου,που είναι αρκετά καλή.

Έχω να σας θέσω πολλά ερωτήματα "για την επόμενη μέρα" σε ένα μήνα,που θα είναι και το τέλος της παρουσίασης.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όχι,δεν χρησιμοποιώ τίποτα.
Από τότε που τα άφησα να μακραίνουν,μπόρεσα να διαπιστώσω αυτό που επεσήμανες.
Μπροστά η τρίχα μου θυμίζει ποιοτικά τα μαλλιά που είχα στα 20 και δε νομίζω να είναι έργο των βιταμινών
όλο αυτό.
Aυτό είναι το μόνο σκεύασμα που παίρνω πλέον:
https://www.amazon.de/-/en/Hair-Vitamins-Capsules-Materials-Laboratory/dp/B07N8YPKSD

έχω κάνει και ένα διάλειμμα και στόχος μου είναι με το που κλείσω χρόνο,να τις σταματήσω
και να παίρνω ότι χρειάζομαι από την διατροφή μου,που είναι αρκετά καλή.

Έχω να σας θέσω πολλά ερωτήματα "για την επόμενη μέρα" σε ένα μήνα,που θα είναι και το τέλος της παρουσίασης.
Υγιειή ορμονικά ανεξάρτητα τριχοθυλάκια μπροστά μπροστά στη hairline, αυτό είναι!
 

Aris81

Well-Known Member
Kαλησπέρα σε όλους,
ένας χρόνος από τη μεταμόσχευση!

Πριν παραθέσω φωτογραφίες,θέλω να ευχαριστήσω τον CVIAL για την συνολική του προσφορά και τη διαχείριση του forum,
όπως και όλους εσάς που συμμετείχατε σε αυτό το thread.

IMG_20211101_092002.jpg


IMG_20211102_143552.jpg



IMG_20211102_143436.jpg


IMG_20211030_160812.jpg


Aς κάνω ταμείο λοιπόν!
Ξεκινάω με το αποτέλεσμα,μιας και φθάσαμε στο τέλος.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, ειδικά σε σχέση με την προετοιμασία που είχα κάνει και τα χρήματα που κατέβαλλα.

Θα μπορούσα να πάρω κάτι ακόμη καλύτερο αν πήγαινα με πλάνο στην κλινική;
Θα μπορούσε να ανταποκριθεί η συγκεκριμένη κλινική στις απαιτήσεις μου;
Η γνώμη μου είναι πως και στα δύο ερωτήματα η απάντηση είναι ναι.

Πάμε και στην κλινική.
Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την αντιμετωπισή μου ως πελάτη/ασθενή.
Φυσικά υπήρχε η αίσθηση(όπως σχεδόν στο σύνολο των τουρκικών κλινικών) της μαζικής διαχείρισης περιστατικών,
αλλά άμα τα καταφέρνουν,ποσώς με ενδιαφέρει.
Όπως δε με ενδιέφεραν και ίσως κάποια "θετικά" για άλλους,όπως τα 5στερα ξενοδοχεία και οι λιμουζίνες.
Εγώ εστιάζω στο αποτέλεσμα.
Μοναδικό μελανό σημείο,η διαχείριση της δότριας,η οποία ευτυχώς μετά από μερικούς μήνες επανήλθε πλήρως(ή μήπως όχι πλήρως,τώρα που βλέπω ξανά την τελευταία φωτογραφία; ).

Αυτό που με απασχολεί τώρα,είναι πως κρατάμε το αποτέλεσμα αυτό.
Έχω διαβάσει ότι τα μεταμοσχευμένα "δεν πέφτουν".
Αυτό που θα ήθελα είναι να έχω μία ρουτίνα περιποίησης/συντήρησης,που να μην περιλαμβάνει "χημεία" ή τυχόν placebo προϊόντα μαλλιών.
Το μόνο που κάνω συγκριτικά με πριν την μμ,είναι πως λούζομαι με καλό σαμπουάν και όχι του εμπορίου.
Αλλά πέραν τούτου,ουδέν.
Αν έχετε καμία συμβουλή για προϊόντα συντήρησης/περιποίησης(όχι styling),ποστάρετε ελεύθερα.

Τέλος,αν κάποιος χρειαστεί πληροφορίες για τη συγκεκριμένη κλινική ή γενικά για Κωνσταντινούπολη,
μπορεί να γράψει εδώ ή να μου στείλει pm
 

Georgie

Well-Known Member
Ωραίο το μαλλι, τα έχουμε πει .
Super αποτέλεσμα.
Στο κούρεμα υπάρχει ένα θέμα φίλε .
Συγκεκριμένα στη neckline

Nα πεις στον Barber να στη τελειωνει Tapered και όχι Blocked .

Σε προϊόντα δοκίμασε το multi purpose serum της Ordinary.
Δώστου χρόνο όμως .
Φτιάχνει πολύ τη ποιότητα της τρίχας.
 

jersey

Well-Known Member
Πραγματικά πολύ ωραίο αποτέλεσμα τόσο σε φυσικότητα όσο και πυκνότητα ! Το στοίχημα το νίκησες και θα πρέπει να νιώθεις δικαιωμένος με την επιλογή σου, ακόμα περισσότερο και με τα χρήματα που πλήρωσες για να το αποκτήσεις, αφού σου βγήκε και πολύ οικονομικά... Να το χαίρεσαι φίλε !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pablopaolinio

Active Member
φίλε πολύ καλός και δικαιωμένος! Φιλικά, όσο είσαι ζεστός, τελειωποίησέ το μετά από έρευνα, να ανοίξεις τους κροτάφους που χαλάν την τελειότητα/φυσικότητα της υπόλοιπης ΜΜ και φτιάξε λίγο τα temporal. θα δείξεις ακόμα πιο super... Το δύσκολο έγινε πάντως!
 

witcher

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα ειναι όντως πολύ καλό, χωρίς την ανάγκη για touch up. Το ότι καθάρισες και έλυσες το πρόβλημα σου με μια επέμβαση είναι επίσης πολύ σημαντικό. Στον δρόμο έχει καταλάβει κάποιος ότι έχεις κάνει επέμβαση;

Όσο για τα προιόντα συντήρησης που λες αφού δεν θες να πάρεις κάποιο φάρμακο ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις saw palmetto softgel 360 mg. Από το τίποτα θα βοηθήσει κάπως.
 

Aris81

Well-Known Member
Ωραίο το μαλλι, τα έχουμε πει .
Super αποτέλεσμα.
Στο κούρεμα υπάρχει ένα θέμα φίλε .
Συγκεκριμένα στη neckline

Nα πεις στον Barber να στη τελειωνει Tapered και όχι Blocked .

Σε προϊόντα δοκίμασε το multi purpose serum της Ordinary.
Δώστου χρόνο όμως .
Φτιάχνει πολύ τη ποιότητα της τρίχας.

Σωστή η παρατήρηση,δεν θυμάμαι να είχα άλλη φορά τετράγωνη neckline.

Διάβασα αρκετά για το serum και το αγόρασα.
17ευρώ κάνει σε εμάς και όπως το κόβω θα με πάει αρκετό καιρό.
Να σαι καλά:)

Θα του δώσω το χρόνο του, έχω υπομονή σε τέτοια πράγματα

Πραγματικά πολύ ωραίο αποτέλεσμα τόσο σε φυσικότητα όσο και πυκνότητα ! Το στοίχημα το νίκησες και θα πρέπει να νιώθεις δικαιωμένος με την επιλογή σου, ακόμα περισσότερο και με τα χρήματα που πλήρωσες για να το αποκτήσεις, αφού σου βγήκε και πολύ οικονομικά... Να το χαίρεσαι φίλε !

Σ΄ευχαριστώ:)

Ήθελα να γράψω και κάτι για την παρουσίαση,σχετικά με το γεγονός ότι πολλοί συμφορουμίτες δεν τις ολοκληρώνουν.
Αν μία μμ δεν πάει καλά(δεν εννοώ απλά σε ποσοτό φύτρωσης,κ.λ.π.)
αλλά να έχουν γίνει μεγάλα λάθη εξ'αρχής που εν πολλοίς προδικάζουν το αποτέλεσμα,
θέλει στομάχι για να την περατώσεις...
Εγώ τρία πουλάκια κάθονταν,μπήκα με το σκεπτικό "κι αν αποτύχει η μμ,τα ξυρίζω όλα και τέλος"
και απλά βγήκε η ζαριά..

φίλε πολύ καλός και δικαιωμένος! Φιλικά, όσο είσαι ζεστός, τελειωποίησέ το μετά από έρευνα, να ανοίξεις τους κροτάφους που χαλάν την τελειότητα/φυσικότητα της υπόλοιπης ΜΜ και φτιάξε λίγο τα temporal. θα δείξεις ακόμα πιο super... Το δύσκολο έγινε πάντως!

Είμαι πολύ ζεστός,μάλλον θα ναι και στα πάτρια εδάφη..
Πιο πάτρια,δε γίνεται

Το αποτέλεσμα ειναι όντως πολύ καλό, χωρίς την ανάγκη για touch up. Το ότι καθάρισες και έλυσες το πρόβλημα σου με μια επέμβαση είναι επίσης πολύ σημαντικό. Στον δρόμο έχει καταλάβει κάποιος ότι έχεις κάνει επέμβαση;

Όσο για τα προιόντα συντήρησης που λες αφού δεν θες να πάρεις κάποιο φάρμακο ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις saw palmetto softgel 360 mg. Από το τίποτα θα βοηθήσει κάπως.

Θα διαβάσω για το saw palmetto,είχα πέσει και σε ένα thread που έχουμε εδώ.

Όσο για το ερώτημά σου,πραγματικά πιστεύω ότι μόνο κάποιος που έχει ιδέα από μμ,μπορεί να το καταλάβει.
Άλλωστε από γνωστούς/συγγενείς/φίλους,μόνο ένας μακρινός μου ξάδερφος που είχε κάνει και αυτός μμ,το κατάλαβε.

Θεωρώ ότι στους υπόλοιπους,το μυαλό τους δεν αποδέχεται αυτό που βλέπουν τα μάτια τους.
α)Δε με είχαν για άτομο που θα έκανε κάποια αισθητική επέμβαση
β)Στο συλλογικό υποσυνείδητο,κατά τη διάρκεια της καραντίνας πτήσεις στο εξωτερικό ή αισθητικές επεμβάσεις,δεν λάμβαναν χώρα.
γ)Ο κόσμος το διάστημα που έκανα εγώ μμ,είχε διάφορα πρωτόγνωρα και μη,προβλήματα να αντιμετωπίσει,οπότε και με 10 χιλιάδες grafts να έσκαγα μύτη,το ίδιο και το αυτό..

Δεν βρίσκω καμία άλλη προφανή εξήγηση,αν δείτε κάποιες από τις φωτογραφίες πριν τη μμ,η διαφορά είναι μεγάλη,ειδικά τώρα με το μαλλί Elvis Presley

Tέλος,να πω ότι πέρα από το έτερο ήμισυ,για την μμ δεν ξέρει/έμαθε ποτέ κανείς.
Όχι γιατί ήθελα να το παίζω ξαφνικά τύπος με αειθαλή μαλλιά,αλλά γιατί θεωρώ ότι δε θα προέκυπτε τίποτα καλό,πέρα από κριτική
ακόμη και για την επιλογή να πάω στην Κωνσταντινούπολη.
Με τον παρά μου και τα μαλλιά μου:D
 

vlafo

Well-Known Member
Αris
Το αποτέλεσμα είναι αυτό που έχουμε πει αρκετές φορές και τώρα που έφτασε στο τέλος του,πρέπει ήδη να σκέφτεσαι την επόμενη.
Δεν είσαι ο μόνος.

Αν και είχες αειθαλή μαλλιά,απλά τώρα έχεις περισσότερα,μπράβο σου για την παρουσίαση την ολοκληρωμένη με συνέπεια και συνέχεια.

Θα προτείνω να ανοιχτεί ένα νήμα με cases μικρά σαν το δικό μας καθώς και άλλα που έπονται,για να ξέρουνε οι υποψήφιοι που τελικά μπορούν να καταλήξουν με μια μμ και που στο τέλος της διαδρομής εάν θέλουν την τελοιοποίηση με μια 2μμ.
Γιατί τελικά μόνο από αυτά βλέπεις ολοκληρωμένη εικόνα εδώ μέσα.
Προσεχώς.
 

Aris81

Well-Known Member
Θα προτείνω να ανοιχτεί ένα νήμα με cases μικρά σαν το δικό μας καθώς και άλλα που έπονται,για να ξέρουνε οι υποψήφιοι που τελικά μπορούν να καταλήξουν με μια μμ και που στο τέλος της διαδρομής εάν θέλουν την τελοιοποίηση με μια 2μμ.
Γιατί τελικά μόνο από αυτά βλέπεις ολοκληρωμένη εικόνα εδώ μέσα.
Προσεχώς.

Ευχαρίστως

Είναι αδιανόητο σήμερα,να μην πάρει κάποιος όχι μόνο ένας αξιοπρεπές αποτέλεσμα,αλλά το μέγιστο για την περίπτωσή του.
Έχοντας πλέον διαβάσει αρκετά εδώ μέσα,θλίβομαι για περιστατικά,κυρίως ελληνικά,που θεωρούνται μάλιστα "επιτυχημένα".
Βλέπω ακόμη και διάσημους Έλληνες, που σίγουρα τους περίσσευαν για μία πρώτης κλάσεως μμ,
να ποζάρουν με καμάρι το αποτέλεσμα? τους χαμογελαστοί δίπλα στους γνωστούς "γιατρούς των διασήμων"
και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...
 

vlafo

Well-Known Member
Ευχαρίστως

Είναι αδιανόητο σήμερα,να μην πάρει κάποιος όχι μόνο ένας αξιοπρεπές αποτέλεσμα,αλλά το μέγιστο για την περίπτωσή του.
Έχοντας πλέον διαβάσει αρκετά εδώ μέσα,θλίβομαι για περιστατικά,κυρίως ελληνικά,που θεωρούνται μάλιστα "επιτυχημένα".
Βλέπω ακόμη και διάσημους Έλληνες, που σίγουρα τους περίσσευαν για μία πρώτης κλάσεως μμ,
να ποζάρουν με καμάρι το αποτέλεσμα? τους χαμογελαστοί δίπλα στους γνωστούς "γιατρούς των διασήμων"
και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...
Όσο το επίπεδο παραμένει χαμηλό,θα υπάρχουν έξω οι επιτήδειοι να εκμεταλλεύονται τον πόνο των παιδιών.
Το οικονομικό παραμένοντας ο βασικός παράγοντας για τους περισσότερους,θεωρώ με κάποιο τρόπο θα είχε ξεπεραστεί αν υπήρχαν αποτελέσματα εφάμιλλα του εξωτερικού.
Ποιός θα αρνιόταν να δώσει 2.5€ ακόμα και 3,00€g το graft,αν είχε εδώ τους Couto,Freitas,Lorenzo,Pinto?
Θεωρώ ελάχιστοι.
Θα βρίσκανε τον τρόπο γιατί θα ήταν σίγουροι και για το αποτέλεσμα αλλά και για τη συνολική αντιμετώπιση που θα είχαν.
Αντίθετα εδώ ζουν και βασιλεύουν οι άλλοι που κάνουν πάρτι στα κεφάλια τα δικά μας.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όσο το επίπεδο παραμένει χαμηλό,θα υπάρχουν έξω οι επιτήδειοι να εκμεταλλεύονται τον πόνο των παιδιών.
Το οικονομικό παραμένοντας ο βασικός παράγοντας για τους περισσότερους,θεωρώ με κάποιο τρόπο θα είχε ξεπεραστεί αν υπήρχαν αποτελέσματα εφάμιλλα του εξωτερικού.
Ποιός θα αρνιόταν να δώσει 2.5€ ακόμα και 3,00€g το graft,αν είχε εδώ τους Couto,Freitas,Lorenzo,Pinto?
Θεωρώ ελάχιστοι.
Θα βρίσκανε τον τρόπο γιατί θα ήταν σίγουροι και για το αποτέλεσμα αλλά και για τη συνολική αντιμετώπιση που θα είχαν.
Αντίθετα εδώ ζουν και βασιλεύουν οι άλλοι που κάνουν πάρτι στα κεφάλια τα δικά μας.
Ακριβώς.
Εάν υπήρχε ένας "τοπικός" Lorenzo, Couto, Freitas δίναμε και 3.5€ και 4€, προκειμένου να μην παίζουμε στην τύχη το κεφάλι μας..
 

Aldo

Well-Known Member
Ακριβώς.
Εάν υπήρχε ένας "τοπικός" Lorenzo, Couto, Freitas δίναμε και 3.5€ και 4€, προκειμένου να μην παίζουμε στην τύχη το κεφάλι μας..
Καλά μην τους βάζεις ιδέες , έτοιμοι είναι.. εδώ πασχουν σημεία της μεταμόσχευσης κ σου λένε όλα είναι μπομπα, εσυ είσαι τελειοθηρας …
Τι συζητάτε τώρα.
Δεν γνωρίζω εαν κάποιο από τα ελληνικά αποτελέσματα μπορεί να κοστολογηθεί τόσο.
 

vlafo

Well-Known Member
Κανένα δε μπορεί να κοστολογηθεί τόσο ούτε Κύπρο.
Αλλά ακόμα και μικρό να είναι το κόστος στην εγχώρια αγορά,τουλάχιστον να υπάρχει ο στοιχειώδης σεβασμός στο κεφάλι μας όχι στα λεφτά.
Ας έρχονται δεύτερα αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα