Elithair Instabul - 02/11/20

manly_Man

Well-Known Member
Kαλά,αν δεν ήταν το forum και όλοι εσείς,με έβλεπα και εμένα να ποζάρω αγκαλιά με το γιατρό χαρούμενος για τις πέντε τρίχες παραπάνω που θα είχε αποκτήσει :D
χαχα ακριβώς φίλε. Έτσι σε φαντάζομαι και εγώ :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ε τώρα εδώ τι να πούμε.
Φαινότανε,το φωνάζαμε αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι πραγματικά χάρμα ιδέσθαι.
Απολαμβάνεις πραγματικά να βλέπεις σωστά αποτελέσματα και ας είναι απο τούρκικες κλινικές.
Φίλε Aris φυσικότητα,πυκνότητα στο τοπ και χαίρομαι να βλέπω μόνο τέτοια αποτελέσματα.
Τίποτα λιγότερο.
Να το χαίρεσαι και να το ευχαριστηθείς.

Υ:Γ:Εύχομαι κάποια μέρα να τα δούνε και οι δικοί μας και να ξεστραβωθούνε να δίνουν τέτοια αποτελέσματα στον κόσμο και όχι 5 τρίχες.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Παρατηρώ ότι το αποτέλεσμα φαίνεται αισθητά πιο πυκνό σε σχέση με τους 7 μήνες, ειδικά στους κροτάφους. Θα συμφωνούσες Άρη?
 

vlafo

Well-Known Member
Και εγώ το παρατηρηαα αυτό και πρέπει να μας το πει γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά.
Ωραίο δέσιμο,ωραία τρίχα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Πολυ δυνατο αποτελεσμα πολυ καλη φυσικοτητα σωστη χρηση 1 τριχων και πολυ καλες καθαρες φωτο, να το χαιρεσαι ! !
Ενα και μοναδικο ψεγαδι που υπαρχει είναι ο τροπος που έκλεισε το δεσιμο της hairline με το κροταφο κ μαρτυραει την μμ.

Εδω
Screenshot_20210901-151212_Chrome.jpg


Θα επρεπε να μην εκλεινε τη χερλαιν ετσι αποτομα στο κλεισιμο της προς το κροταφο κ να εφευγε πισω πιο ευθυβολα με μικροτερη κλιση και να συναντουσε τον κροταφο λιγο πιο πισω. Επισης αυτη η συναντηση των μεταμοσχευμενων τριχων με τις λεπτες φυσικες του κροταφου δεν δενουν καλα (αγριες οι μμ της hairline , πολυ soft οι φυσικες)

Θα επρεπε να ειναι ο σχεδιασμος καπως ετσι
Screenshot_20210901-150911_Gallery.jpg


Και να εμπαινε κ μια μικρη αχνη στρωση 1τριχων και επι του κροταφου οπως δλδ παει η κοκκινη γραμμη ετσι ωστε να γινονταν blend με τα φυσικα και να αγριευε ελαφρα και ο κροταφος σε υφη να ειναι πιο ταιριαστός με τη hairline και να δειχνει πιο φυσικό στο σημειο συναντησης και σαν δεσιμο στο θεμα υφης.
Γενικα 9,5 στα 10 η κλινικη πολυ δυνατο το αποτελεσμα ( οι κροταφοι ειναι η αχίλλειος πτερνα ακομα κ στις κορυφαιες...)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ με Πάνo,νομίζω το είχαμε αναφέρει και πιο πίσω στο νήμα για τα συγκεκριμένα σημεία..ίσως το μόνο λάθος που προδίδει επέμβαση.αν διορθωθεί αυτό κάποια στιγμή+ μια απαλή ενίσχυση στα temporals,
Πολυ δυνατο αποτελεσμα πολυ καλη φυσικοτητα σωστη χρηση 1 τριχων και πολυ καλες καθαρες φωτο, να το χαιρεσαι ! !
Ενα και μοναδικο ψεγαδι που υπαρχει είναι ο τροπος που έκλεισε το δεσιμο της hairline με το κροταφο κ μαρτυραει την μμ.

Εδω
Προβολή συνημμένου 39737

Θα επρεπε να μην εκλεινε τη χερλαιν ετσι αποτομα στο κλεισιμο της προς το κροταφο κ να εφευγε πισω πιο ευθυβολα με μικροτερη κλιση και να συναντουσε τον κροταφο λιγο πιο πισω. Επισης αυτη η συναντηση των μεταμοσχευμενων τριχων με τις λεπτες φυσικες του κροταφου δεν δενουν καλα (αγριες οι μμ της hairline , πολυ soft οι φυσικες)

Θα επρεπε να ειναι ο σχεδιασμος καπως ετσι
Προβολή συνημμένου 39738

Και να εμπαινε κ μια μικρη αχνη στρωση 1τριχων και επι του κροταφου οπως δλδ παει η κοκκινη γραμμη ετσι ωστε να γινονταν blend με τα φυσικα και να αγριευε ελαφρα και ο κροταφος σε υφη να ειναι πιο ταιριαστός με τη hairline και να δειχνει πιο φυσικό στο σημειο συναντησης και σαν δεσιμο στο θεμα υφης.
Γενικα 9,5 στα 10 η κλινικη πολυ δυνατο το αποτελεσμα ( οι κροταφοι ειναι η αχίλλειος πτερνα ακομα κ στις κορυφαιες...)

θα είναι μια χαρά το αποτέλεσμα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Αν αφαιρουσε τις τριχες κατω απ τη κοκκινη γραμμη και τις εριχνε επι του κροταφου με απαλη πυκνοτητα ισα να τον αγριεψει λιγο θα μιλουσαμε για το τέλειο αποτελεσμα σε φυσικοτητα !!
 

vagosx

Well-Known Member
Πολυ δυνατο αποτελεσμα πολυ καλη φυσικοτητα σωστη χρηση 1 τριχων και πολυ καλες καθαρες φωτο, να το χαιρεσαι ! !
Ενα και μοναδικο ψεγαδι που υπαρχει είναι ο τροπος που έκλεισε το δεσιμο της hairline με το κροταφο κ μαρτυραει την μμ.

Εδω
Προβολή συνημμένου 39737

Θα επρεπε να μην εκλεινε τη χερλαιν ετσι αποτομα στο κλεισιμο της προς το κροταφο κ να εφευγε πισω πιο ευθυβολα με μικροτερη κλιση και να συναντουσε τον κροταφο λιγο πιο πισω. Επισης αυτη η συναντηση των μεταμοσχευμενων τριχων με τις λεπτες φυσικες του κροταφου δεν δενουν καλα (αγριες οι μμ της hairline , πολυ soft οι φυσικες)

Θα επρεπε να ειναι ο σχεδιασμος καπως ετσι
Προβολή συνημμένου 39738

Και να εμπαινε κ μια μικρη αχνη στρωση 1τριχων και επι του κροταφου οπως δλδ παει η κοκκινη γραμμη ετσι ωστε να γινονταν blend με τα φυσικα και να αγριευε ελαφρα και ο κροταφος σε υφη να ειναι πιο ταιριαστός με τη hairline και να δειχνει πιο φυσικό στο σημειο συναντησης και σαν δεσιμο στο θεμα υφης.
Γενικα 9,5 στα 10 η κλινικη πολυ δυνατο το αποτελεσμα ( οι κροταφοι ειναι η αχίλλειος πτερνα ακομα κ στις κορυφαιες...)

Συμφωνω απόλυτα Πανο, γενικά ο σχεδιασμός της hairline είναι πολυ μεγάλη υπόθεση και δυστυχως ακόμη και σε μεγάλες κλινικες δεν μου αρέσει καθόλου ο σχεδιασμός τους.
Προσωπικά θεωρώ κορυφαίους σε σχεδιασμο Couto, HLC, Zarev και Koray.
 

jersey

Well-Known Member
Πάντως αυτό με το κλείσιμο του ενός κροτάφου που θα μπορούσε να γίνει λίγο διαφορετικά, πιστεύω γενικά ότι ο εξω κόσμος δεν θα καταλαβαίνει κάτι. Παρά μόνο τα μέλη του φόρουμ θα το πρόσεχαν που κοιτάνε και την παραμικρή λεπτομέρεια. Γενικά πολύ καλό το αποτέλεσμα του, και το πέτυχε με τα ελάχιστα δυνατά χρήματα. Ακόμα και σε μεγάλες κλινικές δεν βλέπεις τα ιδανικά κλεισίματα πολλές φορές που έχεις πληρώσει και x3 ή x4 κιόλας για το αποτέλεσμα.
 

Panos1982

Well-Known Member
@Aris81 μπορεις να μου πεις η elithair ποια τεχνικη φυτευσης χρησιμοποιεί γτ δε θυμαμαι..... θα εκπλαγω αν φυτευει με sharp implanter....
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε ,νομίζω δεν ισχύει.
Είναι παράξενο φτιαξιμο εκεί και να ξέρεις το μάτι θα πηγαίνει σε αυτά τα σημεία..αναγνώριση λάθους ακριβώς δεν θα καταλαβαίνουν λόγω μη γνώσης αλλά το μη φυσικό χτυπάει..ασυναίσθητα.
Πάντως αυτό με το κλείσιμο του ενός κροτάφου που θα μπορούσε να γίνει λίγο διαφορετικά, πιστεύω γενικά ότι ο εξω κόσμος δεν θα καταλαβαίνει κάτι. Παρά μόνο τα μέλη του φόρουμ θα το πρόσεχαν που κοιτάνε και την παραμικρή λεπτομέρεια. Γενικά πολύ καλό το αποτέλεσμα του, και το πέτυχε με τα ελάχιστα δυνατά χρήματα. Ακόμα και σε μεγάλες κλινικές δεν βλέπεις τα ιδανικά κλεισίματα πολλές φορές που έχεις πληρώσει και x3 ή x4 κιόλας για το αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Μπορεί ο φίλος Aris να μην σηκώνει με προϊοντα styling το συγκεκριμένο σημείο και θα είναι μια χαρά.
 

Aris81

Well-Known Member
Nα είστε καλά για τα σχόλιά σας :)

Ε τώρα εδώ τι να πούμε.
Φαινότανε,το φωνάζαμε αλλά το τελικό αποτέλεσμα είναι πραγματικά χάρμα ιδέσθαι.
Απολαμβάνεις πραγματικά να βλέπεις σωστά αποτελέσματα και ας είναι απο τούρκικες κλινικές.
Φίλε Aris φυσικότητα,πυκνότητα στο τοπ και χαίρομαι να βλέπω μόνο τέτοια αποτελέσματα.
Τίποτα λιγότερο.
Να το χαίρεσαι και να το ευχαριστηθείς.

Υ:Γ:Εύχομαι κάποια μέρα να τα δούνε και οι δικοί μας και να ξεστραβωθούνε να δίνουν τέτοια αποτελέσματα στον κόσμο και όχι 5 τρίχες.

Χαίρομαι για το σχόλιό σου,γιατί ξέρω ότι είναι αντικειμενικό και έχοντας πάντα ψηλά τον πήχυ.
Συνεχίζω να διαβάζω την παρουσίασή σου και να θαυμάζω ειδικά την hairline σου.

Παρατηρώ ότι το αποτέλεσμα φαίνεται αισθητά πιο πυκνό σε σχέση με τους 7 μήνες, ειδικά στους κροτάφους. Θα συμφωνούσες Άρη?

Νομίζω ότι ισχύει αυτό με την ωρίμανση της τρίχας και της αύξησης της διαμέτρου.
Επίσης το μήκος δημιουργεί μία μεγαλύτερη ψευδαίσθηση όγκου.

@Aris81 μπορεις να μου πεις η elithair ποια τεχνικη φυτευσης χρησιμοποιεί γτ δε θυμαμαι..... θα εκπλαγω αν φυτευει με sharp implanter....

Θα σε παραπέμψω στο site τους που γράφουν την τεχνική για κάθε μέθοδο.

Εlithair

Τώρα κατά πόσο ισχύουν στην πράξη όλα αυτά(π.χ.ότι εξάγουν με 0.7-0.8mm) δεν ξέρω..
Ισχύει και αυτό που έγραψες περί λεπτών φυσικών τριχών στον κρόταφο και η αντίθεσή τους με εκείνες της μμ

@jersey @aeratos
Συγκλίνω με την άποψη του aeratou,κάποιος μπορεί εύκολα να καταλάβει ότι στα συγκεκριμένα σημεία "κάτι δεν πάει καλά" και ότι
δεν φαίνεται φυσικό,ενώ κάποιος που ξέρει από μμ καταλαβαίνει και τι ακριβώς δεν έγινε καλά.
Όμως πρέπει να πω,πως σχόλια για τα μαλλιά μου άρχισα να δέχομαι μόλις τον τελευταίο μήνα.
Όλα τα σχόλια συνοψίζονται στη φράση:"Tα μαλλιά σου έχουν φουντώσει"
Ούτε καν νύξη για μμ,μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.
Ίσως να μην μπορούν να πιστέψουν ότι θα έκανα ποτέ μμ,ίσως να έχουν στο μυαλό τους ότι εν μέσω πανδημίας αποκλείεται να έκανε κάποιος τέτοια επέμβαση,ίσως απλά να είναι βυθισμένοι στην καθημερινότητά τους..

Μπορεί ο φίλος Aris να μην σηκώνει με προϊοντα styling το συγκεκριμένο σημείο και θα είναι μια χαρά.

Δεν σκοπεύω να σηκώνω το συγκεκριμένο σημείο,νομίζω πως αν μου βγει το τελικό κούρεμα,θα φαίνεται ελάχιστα η παραφωνία.

Υ.Γ. Συνεχίζω να διαβάζω(κατόπιν μμ),πολύ ενδιαφέροντα πράγματα στο forum.
Ας φτάσουμε με το καλό στο δωδεκάμηνο να κάνουμε ταμείο
και θα σας θέσω κάποια ερωτήματα που με απασχολούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aris81

Well-Known Member
Kαλησπέρα σε όλους,
αισίως 11 μήνες!

Δεν μου έκανε την χάρη ο ήλιος σήμερα,οπότε έβγαλα με όσο πιο φυσικό φως μπορούσα.
Αλλά στο 12μηνο που θα κάνουμε ταμείο,θα βγάλω αρκετές εξωτερικές.

Βλέποντας τις φωτογραφίες του προηγούμενου μήνα,πιστεύω πως η διαφορά/βελτίωση είναι πλέον μικρή/ελάχιστη,
αλλά νομίζω ότι είναι αναμενόμενο σε αυτή τη φάση,μιας και πιστεύω ότι βλέπουμε ότι πιο κοντινό στο τελικό αποτέλεσμα.
Έχω αφήσει σε μήκος με φορά προς τα πίσω,τα grafts και όσα μαμά μαλλιά είχαν επιβιώσει στη λήπτρια.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg


Καταπληκτική η αίσθηση να μπλέκονται τα μαλλιά στα δάχτυλά μου κατά το λούσιμο,
όπως και να νιώθεις ξανά,να κουνιούνται να μαλλιά σου από τον αέρα...
Είχαν περάσει πολλά χρόνια από την τελευταία φορά..

Ο επόμενος μήνας θα σημάνει και το τέλος της παρουσίασης.
Θα γράψω τις συνολικές μου εντυπώσεις,επίσης θέλω να υποβάλλω και κάποια ερωτήματα που αφορούν κυρίως
πως θα κρατήσω το αποτέλεσμα και πως θα μπορούσα να κινηθώ στο μέλλον..
 

vlafo

Well-Known Member
Εδώ τώρα τι πρέπει να πούμε.
Σωστό μήκος μαλλιού,σωστή πυκνότητα,σωστό δέσιμο και πολύ φυσική χερλάιν και πυκνή από το πρώτο χιλιοστό.
Και δεν είναι ότι είχε απο πίσω μαλλιά αλλά ήταν εξ αρχής σωστή η τοποθέτηση.
Το μόνο που θα έπρεπε να διορθωθεί,είναι οι κρόταφοι που κλείνουν απότομα και δεν συνάδουν με τη συνολική φυσική εικόνα.

Ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα του φόρουμ,το είχα προδικάσει έξ αρχής και είναι χάρμα οφθαλμόν να το βλέπεις.

Μπράβο Aris.
Κράτα αυτό το μήκος μέχρι εκεί όμως.
 

Aris81

Well-Known Member
Να πω την αλήθεια,σκέφτομαι να μπω στο κοντινό μέλλον για τους κροτάφους.

Αφού πήρα σχεδόν στην τύχη και με λίγο κόστος,αυτό το αποτέλεσμα,
ας μπω διαβασμένος και με σαφή στρατηγική,ώστε με κάποιες διορθώσεις να πάρω το μέγιστο δυνατό.
 

vlafo

Well-Known Member
Να μην το σκέφτεσαι να το κάνεις να το τελοιοποιήσεις.
Δεν θα είσαι ο μόνος.
Σε τέτοια αποτελέσματα προχωράς να κλείσεις όποια λεπτομέρεια.
Πλέον είσαι αλλιώς και γνωρίζεις, αλλά θέλει συζήτηση και ανάλυση γιατί έχει ένα βαθμό δυσκολίας.
Αυτά στο τέλος στο 12μηνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα