Elithair Instabul - 02/11/20

koumparos

Well-Known Member
Νομιζω πας πολύ καλά.Η δοτρια βελτιώθηκε.Λογικα στο 8μηνο θα είσαι φουλ μαλι.Ευγε για τις φωτό έξω στον ήλιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Νομιζω πας πολύ καλά.Η δοτρια βελτιώθηκε.Λογικα στο 8μηνο θα είσαι φουλ μαλι.Ευγε για τις φωτό έξω στον ήλιο.

Για να δούμε..
Τα μηνύματα που λαμβάνω είναι γενικά αισιόδοξα.
Αυτό με τη δότρια το διαπίστωσα και εγώ,ελπίζω κάποια στιγμή να επανέλθει πλήρως.

Ίσως η επόμενη φορά που ανεβάσω φωτογραφίες να είναι σε δύο μήνες και όχι σε έναν,ώστε να διαπιστώσω και εγώ ο ίδιος τη διαφορά,
γιατί μου είναι δύσκολο να αξιολογήσω την εξέλιξή μου.

Λέω και κατά τον 9ο μήνα,υγεία πρώτα, να βγάλουμε κάποια κοινά συμπεράσματα,ώστε να μείνει και μία κριτική για την EliteHair.
Για την ώρα,το μόνο αρνητικό(αλλά σημαντικό) είναι η κακή διαχείριση της δότριας.
Αλλά είναι νωρίς να κάνουμε ταμείο.
 

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν Aris
Εδώ πάμε για ένα από τα πιο εντυπωσιακά αποτελέσματα του φόρουμ.
Η περίπτωση σου δεν μπορεί να την πεις εύκολη,γιατί ναι μεν είχες πολύ μαλλί,αλλά χρειαζόσουν άλλα τόσα g που θέλουν απόλυτη φύτρωση για να μπορέσουν να δέσουν ομοιόμορφα σε πυκνότητα με τα άλλα.
Επίσης πολύ ωραία χερλάιν και φυσική.
Η δότρια έχει βελτιωθεί αισθητά και δείχνει ότι θα ανακάμψει πλήρως σε λίγο χρόνο.
Φωτογραφίες να βάζεις ανα μήνα να βλέπουμε το αποτέλεσμα.
Και ακόμα δεν έχει καν ξεκινήσει.
Μπράβο Aris μου αρέσει πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Φαίνεται να πηγαίνει πολυ καλα η φύτρωση φιλε ari και είσαι μονο στον τέταρτο μηνα! Η δοτρια και αυτή έχει βελτιωθεί οπως φαίνεται και θα βελτιωθεί και αλλο τους επόμενους μηνες.

Νομίζω τελικά θα βγεις δικαιωμένος και με το παραπάνω για την επιλογή να κάνεις την μεταμόσχευση σου στην Elitehair στην Κων/πολη. Καλη συνέχεια εύχομαι!
 

Aris81

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ για τα αισιόδοξά σας λόγια.
Μπορεί να ήξερα ότι έχω καλές προϋποθέσεις και ότι σε εγχειρητικό και μετεγχειρητικό στάδιο,δεν έχει πάει κάτι στραβά,
αλλά την εξέλιξη μου δεν μπορώ να την αξιολογήσω.

Είναι στιγμές π.χ.όταν μπαίνω στο ασανσέρ όπου δίχως πολύ φως,βλέπω στον καθρέφτη κάτι πολύ ωραίο και πυκνό.
Είναι και στιγμές όπως σήμερα,όπου βλέποντας τις φωτογραφίες υπό τον ήλιο, αναρωτιέμαι αν έχω παρουσιάσει την παραμικρή εξέλιξη αυτό το μήνα..

@Vlafo,όταν έρθει η ώρα να κάνουμε ταμείο,δε θα λησμονήσω να πιστώσω στον Dr.Balwi και τον σχεδιασμό της Hairline,
αλλά και την επιχειρηματολογία του,ότι αυτό που είχα στο μυαλό μου σαν σχήμα Hairline και απόσταση από τα φρύδια,
θα με απογοήτευε σαν αποτέλεσμα.
Τώρα που βλέπω πως λειτουργεί μία μμ στο ίδιο μου το κεφάλι,μπορώ τουλάχιστον να είμαι σίγουρος ότι
υπό την καθοδήγηση του γιατρού δεν έγινα Λευτέρης Πανταζής,ούτε πως όταν θα ανασηκώνω τα φρύδια μου,θα ανεβοκατεβαίνει μαζί και η Hairline..
Επίσης να μην ξεχάσω να του πιστώσω ότι η Hairline δεν είναι τίγκα στα πολύτριχα,όπως έχω δει κάποιες φορές σε άλλες κλινικές με υπερδιπλάσιο κόστος

Οκ, θα συνεχίζω να βάζω φωτογραφίες κάθε μήνα.
Θα με βοηθάει και εμένα να διαβάζω τη γνώμη σας.

@manly_Man Tυχερός θα νιώθω,μιας και έχοντας κρατήσει επαφή με διάφορους Ευρωπαίους που γνώρισα κυρίως στην πτήση επιστροφής,
βλέπω να δικαιώνεται ο vlafo με το παρακάτω post..

Θα συμφωνήσω με μια μικρή διαφορά.
Πρώτη θα τοποθετούσα την HLC.
Έχουνε πάει σε άλλο επίπεδο.
Συνολικά 7 γιατροί δηλαδή 0.007% επί των 1000 κλινικών.
Μετά ψύλλους στα άχυρα.
Τα υπόλοιπα δεν θέλει τύχη αλλά Jack pot να πιάσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι πραγματικά κρίμα σε περιπτώσεις σαν τη δική σου,να γίνονται λάθη που μετά δεν είναι εύκολα αναστρέψιμα.
Άρα φαίνεται ότι ο Dr Balwi είναι καλός γιατρός και έδωσε τις σωστές συμβουλές.
Εκεί χρειάζεσαι το γιατρό να σε προστατέψει,αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική μου,που ο γιατρός κοιτάει να σε πάει εκεί που θέλει αυτός όχι εκεί που γίνεται και είναι εφικτό.
Το ξαναλέω η περίπτωση σου δεν ήταν καθόλου εύκολη και το λάθος μπορούσε να γίνει πολύ εύκολα.
Αν και γνωρίζω πώς τελικά θα είσαι,περιμένω με αγωνία το τελικό σου αποτέλεσμα.
Ίσως πιο πολύ και από το δικό μου που ακόμα δεν έχω ιδέα.:)
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα,για την φυτρωση δεν εχω να πω κατι,με καλυψαν τα παιδια ,εισαι ηδη στο 4μηνο και πας πολυ καλα,εβαλες βεβαια και αρκετα μεγαλο αριθμο grafts.
Προσωπικα ηθελα να σταθω σε 1 θεματακι στο οποιο δεν δοθηκε η απαραιτητη προσοχη εκ μερους του γιατρου που σχεδιασε την hairline.
Αναφερομαι στα temporal peaks,ζητημα το οποιο ειχαμε θιξει και στην αρχη του νηματος ,λαθος οτι ο γιατρος δεν τα συμπεριελαβε στο πλανο μεταμοσχευσης.
Επισης στη front temporal angle (το σημειο apex of angle στη φωτο 1),το σημειο δηλαδη που η frontal hairline συναντα την temporal hairline.Εκει δυστυχως εμφανιζεται ενα γεμισμα απο grafts,λανθασμενη τοποθετηση,τακτικη η οποια πρεπει να αποφευγεται γιατι επηρεαζει την φυσικοτητα αφου στην φυση κανενα ειδος τριχοπτωσης δεν ακολουθει το συγκεκριμενο pattern.Στην δευτερη φωτο ο σχεδιασμος θα επρεπε να ηταν καπως ετσι (η περιοχη που μαρκαρα με χ θα επρεπε να ειχε μεινει κενη).Δυστυχως εχω δει πολλα περιστατικα απο τουρκια μερια που προσεγγιζονται με τον ιδιο τροπο,χωρις να δινεται η απαραιτητη προσοχη στην συγκεκριμενη περιοχη.
Ευτυχως δεν ειναι κατι που δεν διορθωνεται ,στην θεση σου θα εμπαινα για μια διορθωτικη(αυστηρως ευρωπη μερια)οταν ολοκληρωθει το αποτελεσμα και θα το εφτιαχνα,αν δεν σε ενοχλει εσενα προσωπικα ασε απλα μακρυ μαλλακι και με καταλληλο χτενισμα θα το φτιαχνεις.Αλλα αν σκοπευεις να κρατας τα πλαινα κοντα τοτε κατα την αποψη μου επιβαλλεται να μπεις και να το φτιαξεις.Το θεμα ειναι οτι τωρα με δεδομενη την νεα hairline θα χρειαστεις συγκριτικα περισσοτερα grafts(αφου θα χρειαστει να κατεβει κι αλλο) απο οτι αν ειχε σχεδιαστει απο την αρχη,ή απλα να αφαιρεσεις τα grafts απο την περιοχη χ και να την δημιουργησετε εκ νεου.Καλη συνεχεια
 

Συνημμένα

  • 12.jpg
    12.jpg
    128.2 KB · Προβολές: 159
  • ααα.jpg
    ααα.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 174

Aris81

Well-Known Member
Νίκο σε ευχαριστώ για το μήνυμά σου και που μπήκες στον κόπο να σχεδιάσεις στις φωτογραφίες.

Αν και μου είχατε επισημάνει,προεγχειρητικά, όσα ανέφερες,δυστυχώς δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να μιλήσω για temple points.,κ.λ.π.με το γιατρό.
Και βλέποντας την εξέλιξη της μμ μου και προς ποια κατεύθυνση πάει η δουλειά,
θεωρώ ότι μόνο το κούρεμά μου μπορεί να με απαλλάξει από μία διορθωτική στα σημεία που ανέφερες.
Αλλιώς,θα χρειαστεί να διορθώσω...

Σου εύχομαι προκαταβολικά καλή επιτυχία,
μιας και διάβασα αλλού ότι δε θα αργήσεις να μπεις για μμ
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Να το κανεις Αρη ,πραγματικα θα αξιζει τον κοπο να τελειοποιησεις το αποτελεσμα σου.Οπως σου ειχα ξαναπει ,με τετοια δοτρια που εχεις και το γεγονος οτι δεν πασχεις απο ΑΓΑ εχεις ολα τα φοντα για να πετυχεις το τελειο,απο αποψη αισθητικης,πυκνοτητας κτλ.Η πυκνοτητα επετευχθη,μενουν αυτες οι διορθωσεις να γινουν για να αποκτησεις το σουπερ αποτελεσμα.
Απο το λιγο που σε ξερω και κοιταζοντας τις φωτογραφιες σου ,σου αρεσει να κρατας τα πλαινα κοντα,σχεδον ξυρισμενα.Και κανεις καλα γιατι σου παει το στυλ αυτο.Απο εκει ορμωμενος σου προτεινα τις συγκεκριμενες αλλαγες,αλλα και επειδη στα συγκεκριμενα σημεια εχω και εγω θεμα(απο την πρωτη μου αποτυχημενη μμ) και μου εχει γινει εμμονη αυτο το front temporal angle.Φτιαξε το συγκεκριμενο σημειο και θα με θυμηθεις,ειμαι σιγουρος.Καλη συνεχεια και ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου να εισαι καλα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Οι φωτογραφίες είναι όλες κόντρα στον ήλιο,αυτό που βλέπω υπό νορμάλ συνθήκες φωτισμού,
είναι καλύτερο από αυτό που βλέπω στις παραπάνω φωτογραφίες.

Συνεχίζω με πολυβιταμίνες,βιοτίνη,msm και σαμπουάν με βάση τη βιοτίνη

Θέλω να επισημάνω κάτι που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.
Πέρα από ένα άτομο στον περίγυρό μου,που έχει κάνει ο ίδιος μμ και κατάλαβε αμέσως ότι έχω κάνει μμ,
όλοι οι άλλοι κινούνται μεταξύ:"έβαψες τα μαλλιά σου;" και...."τα μαλλιά σου έχουν φουντώσει,με τι λούζεσαι;"
Και αυτό δεν το επισημαίνω γιατί θεωρώ ότι έχει γίνει κάποια καταπληκτική δουλειά στο κεφάλι μου,
ώστε να περνάει η μμ απαρατήρητη...
Απλά με τον καιρό διαπιστώνω,πως αυτά που θεωρεί σημαντικά το 99% του forum,
για τον μέσο άνθρωπο που δεν κατέχει τόσο αναλυτικά το αντικείμενο,
είναι ψιλά γράμματα...
Δεν ξέρω αν ο κόσμος είναι και επιπλέον εσωστρεφής εξαιτίας της κορονοκατάστασης ή βυθισμένος στα προβλήματά του,
αλλά βλέπω διαπιστώσει μία αλλαγή στο κεφάλι μου,αλλά μέχρι εκεί.
Περί δότριας,μετά από ερώτηση που έχω υποβάλει σε άτομα που με βλέπουν καθημερινά,
μου έχουν πει ότι δεν εστίασαν ποτέ στο σημείο(αν και όσο αφορά τη δότρια,προέχουν άλλα πέραν του αισθητικού).

Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι συνεισφορά έχουν στην εξέλιξή των μαλλιών μου,
οι πολυβιταμίνες,η βιοτίνη,κ.λ.π.
Όπως και το prp,που έκανα μία φορά αμέσως μετά τη μμ,αλλά δεν θέλω να επαναλάβω,
γιατί θεωρώ ότι όλα αυτά που κάνω ήδη,αρκούν..

Τέλος,θεωρώ την περίοδο της καραντίνας-κορονοιού,
ως ιδανική περίοδο για μμ και προτρέπω όσους το έχουν κατά νου,
να τολμήσουν.
Γενικά να μελετήσουν και να το τολμήσουν
 

manly_Man

Well-Known Member
Μια χαρα σε πάει ari,και εισαι μόλις στπν 5ο μήνα. Η δοτρια ειναι ηδη σε καλη κατασταση. Συγχαρητήρια και για τις φωτογραφίες. Πολυ τολμηρές κατω από το φως του ήλιου. Μακάρι να εβγαζαν όλοι τετοιες φωτογραφίες.
 

vlafo

Well-Known Member
Aris
Βλέπω γρήγορη και εντυπωσιακή εξέλιξη.
Μάκρυναν πολύ τα μαλλιά.
Οι φώτο πολύ ωραίες και καθαρές.
Τα μπροστά όλα που φαινονται στην πανοραμική έχουν τέτοια κάλυψη?
Όλα μμ δεν είναι πλέον?
 

Aris81

Well-Known Member
Aris
Βλέπω γρήγορη και εντυπωσιακή εξέλιξη.
Μάκρυναν πολύ τα μαλλιά.
Οι φώτο πολύ ωραίες και καθαρές.
Τα μπροστά όλα που φαινονται στην πανοραμική έχουν τέτοια κάλυψη?
Όλα μμ δεν είναι πλέον?

Kαι εγώ την αντιλαμβάνομαι πλέον την εξέλιξη και με χαροποιεί το γεγονός.
Έστειλα και στην Elite φωτογραφίες,όλα πηγαίνουν όπως τα είχαν προβλέψει.

Όσο για τα μπροστά στην πανοραμική,μάλλον υπάρχει μία σύγκλιση και των πλαϊνών τριχών προς το κέντρο και φαίνονται έτσι,
αλλά γενικά υπάρχει κάλυψη.

Νομίζω πως πλέον είναι όλα μμ και αν δεν το επεσήμανες,δε θα το είχα κατά νου..

Την επόμενη φορά θα ανεβάσω φωτογραφίες έχοντας πάρει τη δότρια με την ψιλή,να δούμε πως είναι στ'αλήθεια.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος,λίγο τα πλαϊνά να πυκνώσουν όπως τα μπροστά και οι προσδοκίες μου θα έχουν καλυφθεί.
Αν υπάρξει και περαιτέρω εξέλιξη,φυσικά καλοδεχούμενη
 

vlafo

Well-Known Member
Kαι εγώ την αντιλαμβάνομαι πλέον την εξέλιξη και με χαροποιεί το γεγονός.
Έστειλα και στην Elite φωτογραφίες,όλα πηγαίνουν όπως τα είχαν προβλέψει.

Όσο για τα μπροστά στην πανοραμική,μάλλον υπάρχει μία σύγκλιση και των πλαϊνών τριχών προς το κέντρο και φαίνονται έτσι,
αλλά γενικά υπάρχει κάλυψη.

Νομίζω πως πλέον είναι όλα μμ και αν δεν το επεσήμανες,δε θα το είχα κατά νου..

Την επόμενη φορά θα ανεβάσω φωτογραφίες έχοντας πάρει τη δότρια με την ψιλή,να δούμε πως είναι στ'αλήθεια.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος,λίγο τα πλαϊνά να πυκνώσουν όπως τα μπροστά και οι προσδοκίες μου θα έχουν καλυφθεί.
Αν υπάρξει και περαιτέρω εξέλιξη,φυσικά καλοδεχούμενη
Είναι ξεκάθαρο πως έχει ξεπετάξει η φύτρωση και έχει πάρει μπρος για τα καλά.
Έχει πολύ ψωμί ακόμα και τα πλαϊνά πρέπει να δώσουν ακόμα για να δέσουν.
Από το εξάμηνο μέχρι το 12μηνο θα δεις τη μεγάλη διαφορά όταν τα τριχάκια θα γίνουν μεγάλες ώριμες τριχες.
Εκεί θα δεις πραγματική αλλαγή.
Η δότρια πολύ βελτιωμένη.
Οπότε οι προσδοκίες σου αν έχουν καλυφθεί μέχρι τώρα φαντάσου το μετά.
Αυτό το σημείο θέλω να δω αν θα φτάσω να πω πως είμαι ευχαριστημένος.
Έχω μερικές αμφιβολίες.:)
 

Aris81

Well-Known Member
Είναι ξεκάθαρο πως έχει ξεπετάξει η φύτρωση και έχει πάρει μπρος για τα καλά.
Έχει πολύ ψωμί ακόμα και τα πλαϊνά πρέπει να δώσουν ακόμα για να δέσουν.
Από το εξάμηνο μέχρι το 12μηνο θα δεις τη μεγάλη διαφορά όταν τα τριχάκια θα γίνουν μεγάλες ώριμες τριχες.
Εκεί θα δεις πραγματική αλλαγή.
Η δότρια πολύ βελτιωμένη.
Οπότε οι προσδοκίες σου αν έχουν καλυφθεί μέχρι τώρα φαντάσου το μετά.
Αυτό το σημείο θέλω να δω αν θα φτάσω να πω πως είμαι ευχαριστημένος.
Έχω μερικές αμφιβολίες.:)

Παρακολουθώ το νήμα σου(ήθελα να γράψω και τότε περί συσχέτισης κάποιου χαρακτηριστικού με συγκεκριμένα επαγγέλματα)
αλλά θα σπαμάραμε δίχως τέλος) και αυτό που βλέπω ότι πριν την μμ έκανες όλες εκείνες τις απαραίτητες κινήσεις για να πάρεις στο τέλος αυτό που θες.
Εγχειρητικά δεν πήγε κάτι στραβά,μετεγχειρητικά επίσης,καλές προϋποθέσεις έχεις,οπότε σε βλέπω σε λίγο καιρό να δηλώνεις ευχαριστημένος με την εξέλιξη των πραγμάτων.
 

vlafo

Well-Known Member
Παρακολουθώ το νήμα σου(ήθελα να γράψω και τότε περί συσχέτισης κάποιου χαρακτηριστικού με συγκεκριμένα επαγγέλματα)
αλλά θα σπαμάραμε δίχως τέλος) και αυτό που βλέπω ότι πριν την μμ έκανες όλες εκείνες τις απαραίτητες κινήσεις για να πάρεις στο τέλος αυτό που θες.
Εγχειρητικά δεν πήγε κάτι στραβά,μετεγχειρητικά επίσης,καλές προϋποθέσεις έχεις,οπότε σε βλέπω σε λίγο καιρό να δηλώνεις ευχαριστημένος με την εξέλιξη των πραγμάτων.
Νομίζω ότι όλα είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις,απλά παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον την περίπτωση σου, λόγω των πολλών g και του πάρα πολύ μαλλιού που είχες.
Πως θα δέσει και πως εσύ θα το αντιληφθείς και θα το εισπράξεις.
Δεν είχες θέμα αλλά θέλω να δω τις αντιδράσεις σου με ενδιαφέρει πολύ.

Από τη στιγμή που είσαι ήδη ευχαριστημένος,αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

v_anast

Member
Είσαι ήδη σε πολύ καλό δρόμο, τα ακόμα καλύτερα είναι μπροστά σου. Σε λίγους μήνες θα δώσουν λίγο παραπάνω και τα πλαινά και θα έχεις μία πολύ καλή hairline (και συνολικό αποτέλεσμα). Μπράβο!
 
Μπλουζα