Dr.karadeniz, fue 2137 grafts/5652 hairs, 27/03/2018

Zob

Active Member
Καλη φυτρωση ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου!
Θα θελα να κανω δυο ερωτηματα.
Αρχικα οταν καποιος εχει φτωχη δοτρια μηπως η επιλογη της χειροκινητης εξαγωγης θεωρειται πιο συνετη λογω μικροτερης καταπονησης της περιοχης?
Και κατα δευτερον οι φωτογραφιες της δοτριας δινουν την αισθηση _μπορει να ειναι και η ιδεα μου_ οτι χρησιμοποιηθηκε μεγαλης διαμετρου εργαλειο εξαγωγης.
Μηπως γνωριζουμε το μεγεθος του εγαλειου εξαγωγης που χρησιμοποιηθηκε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Ευχαριστω zob.Το εργαλειο εξαγωγης εξαρταται και απο την καθε περιπτωση.Δεν ξερω τι χρησιμοποιηθηκε σε μενα αλλα εχω ακουσει τον δρ.Καραντενιζ σε ενα συνεδριο να λεει οτι χρησιμοποιει 0.9,τωρα αν παιζει πιο κατω σε αλλους η πιο πανω δεν ξερω.
 
  • Like
Reactions: Zob

ItsAllGone

Active Member
Ολα καλα Αναργυρε πονους δεν ειχα, τωρα ειμαι οπως ημουν πριν την μεταμοσχευση εχουν φυγει ολα τα μεταμοσχευμενα.Περιμενω να περασει λιγος καιρος ακομα να γινει ασφαλες το κουρεμα.Παιρνω και βιταμινες δεν ξερω ποτε πρεπει να τις σταματησω, ακουσα οτι η βιοτινη παραπανω απο το κανονικο δεν κανει τιποτα και φευγει με τα ουρα και οτι αν παρεις πολυ ισως εμποδιζει την αποροφηση αλλων βιταμινων, παντως δουλευει καλα η βιοτινη εχει δυναμοσει το μαλλι μου και εχει παρει μια λαμψη.
 

ItsAllGone

Active Member
Ειμαι στις 99 μερες σημερα και ηθελα να κανω μια ενημερωση.Αρχισαν να βγενουν καποιες τριχες σιγα σιγα,δεν ξερω κατα ποσο ειναι απο την μεταμοσχευση η οφειλεται στις βιταμινες(εχω ντοπαριστει πολυ) μιας και εχω βγαλει πολλες σε ολο το κεφαλι.Πιστευα οτι ειναι καλο που εχω τα μαμα μαλλια μεγαλα για να βλεπατε τη διαφορα απο τις καινουργιες που τωρα μεγαλωνουν,αλλα τελικα δεν μπορεσα να βγαλω καθαρες φωτογραφιες να φαινεται αυτη η διαφορα, με γυμνο ματι φαινεται πολυ καλα αλλα στις φωτο οχι.Ειναι ασφαλες να κουρευτω buzz?Θα ξαναπροσπαθησω για καλυτερες φωτογραφιες ισως κουρεμενος.
 

Jarvis

New Member
Καλησπέρα Itsallgone.
Θυμάσαι λεπτομέρειες για τον εξοπλισμό του Karadeniz (μικροσκόπιο, pen/keep/τσιμπίδα για τοποθέτηση);
Τί είδους αναισθησία σου έκανε (τοπική, ενδοφλέβεια, είχε αναισθησιολόγο);

Σ’ευχαριστώ
 

ItsAllGone

Active Member
Γεια σου Jarvis.Οι κοπελες που καναν τη διαλογη των γκραφτσ φορουσαν τα ειδικα γυαλια (αν εννοεις μικροσκοπιο αυτο?).Η τοποθετηση λογικα εγινε με τσιμπιδα, keep μονο ο κοραυ ερντογαν χρησημοποιει, δεν ειχα ακουσει να χρησημοποιει πεν ο καραντενιζ.
Μου εκανε τοπικη αναισθησια μια κοπελα απο το τιμ.
 

ItsAllGone

Active Member
Για κουρεμα με μηχανη, τι μεγεθος θεωρειται ασφαλες?Ειμαι στον 4ο μηνα, ξερω οι πιο πολλοι κουρευονται μετα τον 2ο-3ο μηνα, υπαρχει καποιος κινδυνος για κατω απο 1 cm?Η και για buzz χωρις το εξαρτημα της μηχανης?
 

ItsAllGone

Active Member
Ωραια ηθελα να ξερω μεχρι που μπορω να κατεβω, θα ηθελα να βγαλω μερικες φωτο απο τη δοτρια και καλο θα ηταν να τις πετυχω οσο το δυνατον καλυτερα με το πρωτο κουρεμα πχ να μην κανω στα 9 χιλιοστα και δεν φαινεται καλα και μετα πρεπει να ξανακουρευτω στα 5-6 χιλιοστα.
Φαινεται να πηγαινει καλα η φυτρωση, ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος, οποτε ισως δεν ξανακουρευτω buzz για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα οποτε καλο θα ηταν να τελειωνω με τις φωτο της δοτριας τωρα, τι μεγεθος πιστευετε ειναι το ειδανικο για να το πετυχω αυτο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Διανυω τον 4ο μηνα, ειμαι στις 132 μερες μετα την μεταμοσχευση. donor.jpg donor2.jpg day 132.jpg day 132i.jpg day 132nm.jpg day 132 xf.jpg day 132za.jpg
 

Veron

Well-Known Member
Καλη επιτυχια,τωρα αρχιζουν τα ωραια!
Απο θεραπεια τι ακολουθεις,σου προτεινε κατι ο γιατρος?Παιρνεις κατι αλλο εκτος απο βιταμινες?
 

ItsAllGone

Active Member
Σευχαρισω φιλε, ο γιατρος μου προτεινε φινα, δεν ακολουθω καμια θεραπεια αυτη τη στιγμη, το μονο που πηρα ειναι βιταμινες (βιοτινη και κατι αλλες για μαλλια νυχια ξερετε οι πιο πολλοι)τους 3 πρωτους μηνες τωρα τις εχω κοψει και αυτες παιρνω απλα συμπληρωματα διατροφης για σιγουρια πιο πολυ.Αν ειναι καλυτερο να ξαναρχισω βιταμινες πειτε μου.Ξεχασα να πω οτι οι παραπανω φοτωγραφιες εχουν τραβηχτει με το μαλλι κουρεμενο στα 6 χιλιοστα.
 

karampalikis

Active Member
Σευχαρισω φιλε, ο γιατρος μου προτεινε φινα, δεν ακολουθω καμια θεραπεια αυτη τη στιγμη, το μονο που πηρα ειναι βιταμινες (βιοτινη και κατι αλλες για μαλλια νυχια ξερετε οι πιο πολλοι)τους 3 πρωτους μηνες τωρα τις εχω κοψει και αυτες παιρνω απλα συμπληρωματα διατροφης για σιγουρια πιο πολυ.Αν ειναι καλυτερο να ξαναρχισω βιταμινες πειτε μου.Ξεχασα να πω οτι οι παραπανω φοτωγραφιες εχουν τραβηχτει με το μαλλι κουρεμενο στα 6 χιλιοστα.
Ίσως θα ήταν καλό να παίρνεις βιταμίνες για κανα 4μηνο ακόμα. Αν δεν σου έβγαλαν παρενέργειες τότε κακό δεν θα σου κάνουν, ίσως σου μεγαλώσουν τα μαλλιά πιο γρήγορα (αυτά που είναι να βγούνε ) και μπορεί να είναι πιο υγιή. Πάντως γενικά μην το παρακάνεις με τα συμπληρώματα, μην παίρνεις 10 διαφορετικά είδη, δεν είναι καραμέλες.
 

ItsAllGone

Active Member
Λεω να δοκιμασω τοπικ μονο για το crown μου, τωρα που βγαινει το μαλλι μπροστα το crown τονιζεται πολυ και με ενοχλει,παλια που ημουν ξυρισμενος δεν φαινοταν.Δεν εχω ιδεα, δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε το τοπικ, διαβασα αρκετο απο το νημα στο φορουμ (στις 20 σελιδες οι 4 ειναι βρισιες lol Ελλαδαρα αθανατη :p) και εχω αρκετες αποριες.
Με βαση το μαλλι που εχω αυτη τη στιγμη πιστευετε θα πιασει στο crown μου?
Τι προτεινετε να παρω σκουρο καστανο η μαυρο?Οταν ειμαι σε σκια ειναι μαυρο το μαλλι μου αλλα στο φως του ηλιου ανοιγει πολυ προς το καστανο.
Ποιο ειναι το ιδανικο μεγεθος μαλλιου για να πιανει καλα το τοπικ (πχ αν υπαρχει καποιο προβλημα αν ειναι κατω απο μισο εκατοστο)?
Να βαζω πρωτα λακ και μετα τοπικ η πρωτα τοπικ και μετα λακ η δεν χρειαζεται λακ?
Ειναι σιγουρα ασφαλες δεν πιστευω να με επιρεασει στην φυτρωση?
Για να το βγαζω πρεπει μονο λουσιμο εχει κατι αλλο σαν ντεμακιγιαζ ας πουμε?
Γενικα οτι συμβουλες εχετε για καποιον που το δοκιμαζει πρωτη φορα πειτε μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1.To πολύ για dark brown είσαι,όχι μαύρο θα κάνει μεγάλη αντίθεση και ήδη έχεις άσπρο δέρμα.
2.Βάζω στο Crown πρώτα toppik με μετά λακ wellaflex νούμερο 4.
3.Βγαίνει στο λούσιμο αλλά με σαμπουάν εννοείτε.
4.Είσαι νομίζω στους 3,5 μήνες. Δεν πιστεύω να επηρεάζει στην φύτρωση άλλα εγώ θα το ξεκινούσα στο 6μηνο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω οσες φορες το χω χρησιμοποιήσει (3 στο συνολο) βαζω πρωτα λακ ... μετα τοπικ για να κολησει στις τριχες κ μην πεσει κατω ατο δέρμα κ μετα ξανα λακ για να μαι σιγουρος οτι Κοληςε...κ οντως κανει θαύματα κ τρελη οφθαλμαπάτη.
 
Μπλουζα