Dr.karadeniz, fue 2137 grafts/5652 hairs, 27/03/2018

ItsAllGone

Active Member
Μετα απο πολυχρονη ερευνα αποφασισα να κανω μεταμοσχευση στην Τουρκια στην κλινικη του δρ.Καραντενιζ.Αναζητουσα κατι καλυτερο σε πυκνοτητα,φυσικοτητα και διαχειρηση δοτριας απο τα ελληνικα δεδομενα χωρις να ξεφευγει η τιμη.
Η κλινικη δεχεται μονο 1-2 ασθενεις ανα μερα, επισης ολες οι επεμβασεις γινονται απο τον δρ.Κ, οι ασσιστανς κανουν μονο την τοποθετηση.Χρεωνουν με το σεασον και οχι με το γκραφτ,εγω για μια μερα fue 2137 γραφτς πληρωσα 3000 ευρω.
Ο δρ.Καραντενιζ ειναι ειλικρινεις και δεν υποσχεται μη ρεαλιστικα πραγματα, μου φανηκε πολυ ευχαριστος ανθρωπος, εξυπνος και χιουμοριστας, γενικα ειναι γνωστος παγκοσμιος για την τιμιοτητα του και αυτος ηταν και ο πιο συμαντικος λογος που επελεξα την συγκεκριμενη κλινικη.
Η διαδικασια ειναι η γνωστη στις πιο πολλες τουρκικες κλινικες.Μεταφορα στο ξενοδοχειο απο το αεροδρομιο μετα consultation,σχεδιασμος και πληρωμη, δευτερη μερα επεμβαση και την τριτη μερα λουσιμο,οδηγιες και μεταφορα στο αεροδρομιο.
Ολα πηγαν καλα τεχνικα και οργανωτικα, τα παντα τηρηθηκαν οπως επρεπε και εμεινα 100% ευχαριστημενος, η επικοινωνια ηταν πολυ καλη με ολους τους ανθρωπους της κλινικης, επισης το ξενοδοχειο εδειχνε μεγαλο ενδιαφερον και συνεργαζοταν πολυ καλα με την κλινικη.

Εκτιμηση δοτριας πριν την επεμβαση περιπου 12.000 hairs
Εβαλα 5652 hairs/ 2137 grafts
1s : 148
2s : 731
3s : 1032
4s : 184
5s : 42
Οτι απορια εχετε μπορειτε να ρωτατε στα σχολια, επισης ολες οι αποψεις δεκτες και απολυτως σεβαστες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Πως σου φανηκε η διαδικασια της μ.μ ; Ειχες καθολου πρηξιμο μετα την επεμβαση ; Πονος κατα την διάρκεια η μετα ;
 

ItsAllGone

Active Member
Περιεργος ηταν πολυ ανωδυνη, ουτε πρηξιμο, ουτε πονος, ουτε φαγουρα, ουτε καποιος ερεθισμος.
 

ItsAllGone

Active Member
Θα ηθελα καποια βοηθεια με τις φωτογραφιες, εγω βλεπω οτι εχω βαλει ενα αλμπουμ αλλα δεν φαινεται στους μη registered users, αλλαζω συνεχεια τις ρυθμισεις αλλα δεν μπορω να το πετυχω, θα ηθελα να μπορουν να το δουν ολοι,τι πρεπει να κανω?
 

PROF

Active Member
Τάσο τις φωτογραφίες τις έχει ανεβάσει στην ενότητα photos στην κορυφή του νήματος.
ItsAllGone καλή επιτυχία και καλή φύτρωση στην επεμβασή σου. Η αλήθεια είναι ότι τα grafts είναι λίγα, αλλά ο λόγος εξαιρετικός, οπότε υπομονή και σου εύχομαι τα καλύτερα!
Γενικά ο Karadeniz όντως θεωρείται σοβαρός γιατρός, μάλιστα άσχετο αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι ήταν και πρωταθλητής Τουρκίας στο σκάκι.
Μια που μιλάμε για αυτόν όμως μου έκανε εντύπωση ένα βίντεο που ανέβασε και όπου κάνει σύγκριση μεταξύ manual και motirised fue και που ουσιαστικά λέει ότι η manual fue υπολείπεται πολύ της motorised και ότι το μόνο θετικό της manual είναι ότι δεν μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν εύκολα οι βοηθοί και τεχνικοί σε αντίθεση με τη motorised (προφανώς ο ίδιος χρησιμοποιεί motorised). Εσείς τι λέτε;

 

anargiros88

Well-Known Member
Τώρα είδα και τις φώτο ! Έκανες καμιά θαραπεια με φινα η μινοξ ? σκέφτεσαι να ξεκινήσεις κάτι από τα δυο ?
 

ItsAllGone

Active Member
Αναργυρε δεν εχω κανει καμια θεραπεια,μου προτειναν φινα συμβουλευτικα,δεν ξερω αν θα παρω, θα το σκεφτω, παντως τριχοπτωση δεν εχω οπως ειδα.
Ειναι δυνατον να χανω μαλλι και να υπαρξει υποχωριση στις γεφυρες αν δεν εχω εμφανη τριχοπτωση?Παντως τριχοπτωση εντονη οπως ειχα μεχρι τα 28 μου δεν εχω,θα δουμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή φυτρωση φιλε itsallgone.
Γιατί αραδιάσατε σε όλο το κεφάλι τα grafts?
Ήταν το πλάνο του γιατρού? και των δυο σας? Είσαι διαβασμένο μέλος γιατί δεν επέλεξες το γνωστό πλάνο αρχικής μεταμοσχευσης όπως κάνουμε συνήθως με hairline α΄β΄΄ζωνη?
Τι ηλικία είσαι? Δότρια πόσο έχει ακόμη να δώσει σε είπε ο γιατρός?
 

Harris_G

Well-Known Member
Τάσο τις φωτογραφίες τις έχει ανεβάσει στην ενότητα photos στην κορυφή του νήματος.
ItsAllGone καλή επιτυχία και καλή φύτρωση στην επεμβασή σου. Η αλήθεια είναι ότι τα grafts είναι λίγα, αλλά ο λόγος εξαιρετικός, οπότε υπομονή και σου εύχομαι τα καλύτερα!
Γενικά ο Karadeniz όντως θεωρείται σοβαρός γιατρός, μάλιστα άσχετο αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι ήταν και πρωταθλητής Τουρκίας στο σκάκι.
Μια που μιλάμε για αυτόν όμως μου έκανε εντύπωση ένα βίντεο που ανέβασε και όπου κάνει σύγκριση μεταξύ manual και motirised fue και που ουσιαστικά λέει ότι η manual fue υπολείπεται πολύ της motorised και ότι το μόνο θετικό της manual είναι ότι δεν μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν εύκολα οι βοηθοί και τεχνικοί σε αντίθεση με τη motorised (προφανώς ο ίδιος χρησιμοποιεί motorised). Εσείς τι λέτε;

Ωραίο θέμα, αυτό είναι κάτι που το ψάχνω πολύ τελευταία καλό θα ήταν να ανοίξουμε thread Manual vs Motorised.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Καλή φυτρωση φιλε itsallgone.
Γιατί αραδιάσατε σε όλο το κεφάλι τα grafts?
Ήταν το πλάνο του γιατρού? και των δυο σας? Είσαι διαβασμένο μέλος γιατί δεν επέλεξες το γνωστό πλάνο αρχικής μεταμοσχευσης όπως κάνουμε συνήθως με hairline α΄β΄΄ζωνη?
Τι ηλικία είσαι? Δότρια πόσο έχει ακόμη να δώσει σε είπε ο γιατρός?
Σευχαριστω john.Ετσι και αλλιως οτι και να γινοταν δεν εφτανε μια μεταμοσχευση με τιποτα,δεν τα αραδιασε σε ολο το κεφαλι απλα πηρε μερικα απο τη ζωνη β και εβαλε και λιγο πιο πισω για πιο φυσικο αποτελεσμα μεχρι να κανω και τη δευτερη να μην κανω πολυ μπαμ.
Δεν εχει θεμα η ζωνη α πιστευω αν παει καλα η φυτρωση θα ειναι πολυ καλη.Ισως επαιξε ετσι λογο και του πολυ καλου λογου να μην θυσιαστει πυκνοτητα τελικα και να δωσει εμφαση στην καλυψη για τωρα,θα δουμεΕιμαι 33 και εχω περιπου αλλα τοσα απο δοτρια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχεις φωτογραφίες πριν τις επέμβασης με μακρύτερο μαλλάκι? Η κάποια παλιότερη φωτογραφία?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τάσο τις φωτογραφίες τις έχει ανεβάσει στην ενότητα photos στην κορυφή του νήματος.
ItsAllGone καλή επιτυχία και καλή φύτρωση στην επεμβασή σου. Η αλήθεια είναι ότι τα grafts είναι λίγα, αλλά ο λόγος εξαιρετικός, οπότε υπομονή και σου εύχομαι τα καλύτερα!
Γενικά ο Karadeniz όντως θεωρείται σοβαρός γιατρός, μάλιστα άσχετο αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι ήταν και πρωταθλητής Τουρκίας στο σκάκι.
Μια που μιλάμε για αυτόν όμως μου έκανε εντύπωση ένα βίντεο που ανέβασε και όπου κάνει σύγκριση μεταξύ manual και motirised fue και που ουσιαστικά λέει ότι η manual fue υπολείπεται πολύ της motorised και ότι το μόνο θετικό της manual είναι ότι δεν μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν εύκολα οι βοηθοί και τεχνικοί σε αντίθεση με τη motorised (προφανώς ο ίδιος χρησιμοποιεί motorised). Εσείς τι λέτε;


To manual punch υπερτερεί σε σχέση με το motorized για πολλούς λόγους. Ο σημαντικότερος όμως έχει σχέση με την εκπαίδευση και τον απόλυτο έλεγχο στην εξαγωγή. Στις τοπ κλινικές που κάνουν χρήση manual punch, η εκπαίδευση διαρκεί κάποιους μήνες και δίνει την δυνατότητα στον χειριστή να ελέγξει απόλυτα την εξαγωγή, να κάνει μικροκινήσεις, να "νοιώσει" το δέρμα που τρυπάει και το graft που εξάγει. Με λίγα λόγια, μια εκπαιδευόμενη νοσηλεύτρια στον Lorenzo ή στονErdo λόγω της υποχρεωτικής σκληρής εκπαίδευσης για να μπορέσει να χρησιμοποιήσει το manual punch την κάνει συνειδητοποιημένη στην δουλεία της και βαθύ γνώστη της ανατομίας του graft. Με τη motorised τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά αφού μια νοσηλεύτρια μπορεί να εξάγει με πολύ μικρότερη εκπαίδευση χάνοντας όμως και την σφαιρική και πλήρη εικόνα της εξαγωγής.

Εν κατακλείδι, μακριά από motorised στα χέρια νοσηλευτριών, ιδιαίτερα όταν παρατηρούνται φαινόμενα fast track εκπαίδευσης, ναι όταν χρησιμοποιείται με σοβαρότητα από έμπειρους γιατρούς (όπως ο Karadeniz).
 

PROF

Active Member
Cvial με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο με τη διαφορά ότι προσωπικά θεωρώ τη manual εξαγωγή μακράν την καλύτερη, κάτι
που συμμερίζεται εκτός όλων των άλλων και ο Dr Feller, όπως φαίνεται και στο video που ακολουθεί.

 

Adriano

Well-Known Member
Καθαρή δουλειά φαίνεται. Το παράθυρο στη δότρια είναι από την προηγούμενη μεταμόσχευση αγαπητέ φίλε;
 

ItsAllGone

Active Member
Γιαννη δεν εχω φωτογραφιες με μακρυτερο μαλλι, διατηρουσα ξυρισμενο look πριν.
Ναι Adriano υπαρχει ενα οργωμα στη δοτρια απο μικρη προηγουμενη μεταμοσχευση στην Ελλαδα πριν δεκα χρονια σχεδον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο με τη διαφορά ότι προσωπικά θεωρώ τη manual εξαγωγή μακράν την καλύτερη, κάτι
που συμμερίζεται εκτός όλων των άλλων και ο Dr Feller, όπως φαίνεται και στο video που ακολουθεί.


Και εγώ την θεωρώ καλύτερη. Όταν λέω ΝΑΙ εννοώ ότι δεν την αποκλείεις.
 
Μπλουζα