Dr Acar or Dr Cinik στην Τουρκία

Danzel

New Member
Καλησπέρα ωσ καινούργιος ενδιαφερομενος αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση μαλλιών αλλιώς η αλωπεκία δεν λύνεται!
Απλα είμαι μεταξύ αυτών των δυο γιατρων που ανεφερα στον τίτλο και θα ήθελα την βοήθεια του κοινού!
Ευχαριστω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες.
Για να πάρεις τη βοήθεια του κοινού ξεκίνα με καθαρές φωτογραφίες και θα δεις την ανάλογη ανταπόκριση.
 

Danzel

New Member
Ξέρω το πρόβλημα που έχω και ότι θα χρειαστώ 4000-4500 τριχοφυλακια το θέμα είναι ποιος από τους δυο γιατρούς είναι ο καλύτερος!
 

aeratos28

Just aeratos
Να φάω τυλιχτο με γύρο κοτόπουλο η με γύρο χοιρινό?όπως καταλαβαίνεις απάντηση σε αυτό που ρωτάς ,δεν υπαρχει
 

Stratos

Well-Known Member
από το ψάξιμο που έκανες ποιος έχει πιο πολλά περιστατικά και καλά αποτελέσματα?
στην τιμή τι διαφορά έχουν?
ίδια τεχνική έχουν στην τοποθέτηση και εξαγωγή?
 

Aldo

Well-Known Member
Κανενας απ τους δυο! Ο 1ος σου ξηλωνει ολη την δοτρια για να σου φερει την μιση μποροστα, ο δευτερος κανει hairline πικρα με pattern κουκλας.....
Όσον αφορα των αριθμο τριχοθυλακιων, οπως σου προταθηκε και νωριτερα καλο θα ηταν να ανεβασεις φωτο, να μας πεις ηλικια κτλ!
 

kakoslykos

Member
Καλησπέρα ωσ καινούργιος ενδιαφερομενος αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση μαλλιών αλλιώς η αλωπεκία δεν λύνεται!
Απλα είμαι μεταξύ αυτών των δυο γιατρων που ανεφερα στον τίτλο και θα ήθελα την βοήθεια του κοινού!
Ευχαριστω!
κανενας απο τους δυο.μακρια..φιλος μου εκανε στον πρωτο και το μετανιωσε πικρα. Πηγε τουρκια και του σοιχισε ο κουκος αηδονι, δεν μπορουσε να συνενοηθει και αλλα του λεγανε απο κονταοτι ντε και καλα αυτος δεν καταλαβε με αποτελεσμα να μπει χειρουργειο με χαλια ψυχολογια και μαδημενος απο ευρω. ρωτησε και εμαθε και για τον δευτερο απο τουρκους ομως που πηγανε και αλλες τιμες λενε σε τουρκους αλλες σε ελληνες και το βασικο δεν μπορεις να βγαλεισ ακρη. στις 3 μερες μετα αφου μεινεις στο ξενοδοχειο πρεπεινα φυγεις αλλιως πληρωνεις εσυ.
 

manly_Man

Well-Known Member
κανενας απο τους δυο.μακρια..φιλος μου εκανε στον πρωτο και το μετανιωσε πικρα. Πηγε τουρκια και του σοιχισε ο κουκος αηδονι, δεν μπορουσε να συνενοηθει και αλλα του λεγανε απο κονταοτι ντε και καλα αυτος δεν καταλαβε με αποτελεσμα να μπει χειρουργειο με χαλια ψυχολογια και μαδημενος απο ευρω. ρωτησε και εμαθε και για τον δευτερο απο τουρκους ομως που πηγανε και αλλες τιμες λενε σε τουρκους αλλες σε ελληνες και το βασικο δεν μπορεις να βγαλεισ ακρη. στις 3 μερες μετα αφου μεινεις στο ξενοδοχειο πρεπεινα φυγεις αλλιως πληρωνεις εσυ.
φιλε μου, οι κλινικες στην τουρκια δεχονται καθημερινα εκατονταδες επισκεπτες για μεταμοσχευση, αν ειχαν προβλημα συννενοησης οπως λες θα ειχαν κλεισει ηδη...Μια χαρα συννενοεισαι.

Το οτι καποιος καποτε καπου σε καποια κλινικη δεν μπορουσε να συννενοηθει για χ,ψ λογους αυτο δεν λεει κατι, το καταλαβαινεις και απο μονος σου αυτο.

Ισα ισα σε ενημερωνουν στο email πριν πας που θα βαλουν και ποσα grafts, την τιμη (αν σου βαλουν και περισσοτερα δεν σε χρεωνουν) και ολη τη διαδικασια αναλυτικα και γραπτα και υπαρχει πληρης ενημερωση....σε κατι που πασχίζουν ορισμενες κλινικες εδω στην Ελλαδα που δεν σε ενημερωνουν τιποτα γραπτως και αν δεν πας στην κλινικη τους.

Καιρος να αλλαξει καποια στιγμη και στην ελλαδα αυτο, να γινονται ολα φανερα και να μη κρυβονται πισω απο το δαχτυλο τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kakoslykos

Member
φιλε μου, οι κλινικες στην τουρκια δεχονται καθημερινα εκατονταδες επισκεπτες για μεταμοσχευση, αν ειχαν προβλημα συννενοησης οπως λες θα ειχαν κλεισει ηδη...Μια χαρα συννενοεισαι. Το οτι καποιος καποτε καπου σε καποια κλινικη δεν μπορουσε να συννενοηθει για χ,ψ λογους αυτο δεν λεει κατι, το καταλαβαινεις και απο μονος σου αυτο. Ισα ισα σε ενημερωνουν στο email πριν πας που θα βαλουν και ποσα grafts, και ολη τη διαδικασια αναλυτικα και γραπτα και υπαρχει πληρης ενημερωση....σε κατι που πασχίζουν ορισμενες κλινικες εδω στην Ελλαδα που δεν σε ενημερωνουν τιποτα γραπτως και αν δεν πας στην κλινικη τους.
ωραια η τουρκια ειναι και διπλα μας και φιλικο περιβαλλον και συννενοηση στα ελληνικα και σε χειρουργει ο ιατρος και οχι οι νοσηλευτες η ο αδερφος του γιατρου οπως κανει ο ερντογαν που χειρουργει μεν ερντογαν αλλα ποιος ερντογαν ο ξαδερφος του που εχει το ιδιο ονομα.τεσπα. οκιδου η ροδος οποιος θελει παει τουρκια και μετα αναλαμβανει την ευθυνη πταν γυρισει ελλαδα και συμβει κατι να ξανακουβαλιεται τουρκια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραια η τουρκια ειναι και διπλα μας και φιλικο περιβαλλον και συννενοηση στα ελληνικα και σε χειρουργει ο ιατρος και οχι οι νοσηλευτες η ο αδερφος του γιατρου οπως κανει ο ερντογαν που χειρουργει μεν ερντογαν αλλα ποιος ερντογαν ο ξαδερφος του που εχει το ιδιο ονομα.τεσπα. οκιδου η ροδος οποιος θελει παει τουρκια και μετα αναλαμβανει την ευθυνη πταν γυρισει ελλαδα και συμβει κατι να ξανακουβαλιεται τουρκια

Δίπλα για έναν Αθηναίο δεν το λες η νησιώτη....συνέχεια του προηγούμενου νήματος...
Χρειάζεται πάλι αεροπλάνο ναι η όχι φίλε Λύκε? Η να πάει με λεωφορείο από Αθήνα και μετά μεταμοσχευμενος πάλι επιστροφή ολόκληρη μέρα και ταλαιπωρημενος...??? Καταλαβαίνεις τώρα τι γίνεται και τι προσπαθείς να κάνεις από το προηγούμενο νήμα?
 

Aldo

Well-Known Member
Δίπλα για έναν Αθηναίο δεν το λες η νησιώτη....συνέχεια του προηγούμενου νήματος...
Χρειάζεται πάλι αεροπλάνο ναι η όχι φίλε Λύκε? Η να πάει με λεωφορείο από Αθήνα και μετά μεταμοσχευμενος πάλι επιστροφή ολόκληρη μέρα και ταλαιπωρημενος...??? Καταλαβαίνεις τώρα τι γίνεται και τι προσπαθείς να κάνεις από το προηγούμενο νήμα?
John έχεις μπερδέψει κάτι νομίζω απ τα γραφόμενα του φιλου εδώ, νομίζω λέει το ακριβώς αντίθετο... Ότι είναι λάθος να τρέχει κάποιος Τουρκία για μετ λόγο ταλαιπωρίας, μερικης ασάφειας ως προς το ποιος θα του κάνει την μεταμόσχευση κτλ .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John έχεις μπερδέψει κάτι νομίζω απ τα γραφόμενα του φιλου εδώ, νομίζω λέει το ακριβώς αντίθετο... Ότι είναι λάθος να τρέχει κάποιος Τουρκία για μετ λόγο ταλαιπωρίας, μερικης ασάφειας ως προς το ποιος θα του κάνει την μεταμόσχευση κτλ .

Έχεις δίκιο ανακαλώ...
 

kakoslykos

Member
Δίπλα για έναν Αθηναίο δεν το λες η νησιώτη....συνέχεια του προηγούμενου νήματος...
Χρειάζεται πάλι αεροπλάνο ναι η όχι φίλε Λύκε? Η να πάει με λεωφορείο από Αθήνα και μετά μεταμοσχευμενος πάλι επιστροφή ολόκληρη μέρα και ταλαιπωρημενος...??? Καταλαβαίνεις τώρα τι γίνεται και τι προσπαθείς να κάνεις από το προηγούμενο νήμα?
θα επαναλαβω για τελευταια φορα εσυ πληρωνεσαι για να κανεις μια δουλεια να διαφημιζεις την εταιρεια που σε χορηγει . αυτο δεν ειναι κακο, αυτο ειναιι νορμαλ. το κακο ειναι να μην δεχεσαι αλλες γνωμες που δεν πληρωνονται απο καπου. αυτα τα απλα.
 

kakoslykos

Member
John έχεις μπερδέψει κάτι νομίζω απ τα γραφόμενα του φιλου εδώ, νομίζω λέει το ακριβώς αντίθετο... Ότι είναι λάθος να τρέχει κάποιος Τουρκία για μετ λόγο ταλαιπωρίας, μερικης ασάφειας ως προς το ποιος θα του κάνει την μεταμόσχευση κτλ .
αυτο ακριβως λεω.αλλα δεν το καταλαβαινει
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αυτο ακριβως λεω.αλλα δεν το καταλαβαινει

Φίλε καταλαβαίνω τι λες ,εγώ που είμαι βόρεια για να πάω στην Αθήνα για μεταμόσχευση χρειάζομαι αεροπλάνο η λεωφορείο 6 ώρες απόσταση και επίσης χρειάζεται να τα πληρώσω εγώ είτε αεροπλάνο είτε λεωφορείο. Ελληνες γιατροί δεν σου πληρώνουν τις μεταφορές αεροπορικά ούτε τα ξενοδοχεία που θα μείνεις ούτε τις μετακινήσεις μέσα στην Αθήνα ταξί κτλ.
Το να πάρω ένα αεροπλάνο από Θεσσαλονίκη και να με πάει στην Κύπρο σε ούτε 1:30 ώρα να το έχει πληρώσει η κλινική όπως και την διαμονή 7 ημερών όπως και το ταξί που θα σε περιμένει στο αεροδρόμιο μου είναι πολύ πιο εύκολο και ξεκούραστο από το να πάω Αθήνα.
Όπως επίσης πάω και σε μια κλινική από τις αξιόπιστες.
Αυτό σου λεγε ο tasos33 στο άλλο νήμα ότι αν είσαι από Κρήτη η τα άλλα νησιά δεν γλιτώνεις την ταλαιπωρία να πάρεις αεροπλάνο να πας Αθηνά η Κύπρο που στην Κύπρο ένα παραπάνω είναι που σου κάνουμε όλα τα έξοδα μεταφοράς και διαμονή.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
το κακο ειναι να μην δεχεσαι αλλες γνωμες που δεν πληρωνονται απο καπου. αυτα τα απλα.

Αν νομίζεις αυτό τότε δεν έχεις διαβάσει καθόλου το φόρουμ ούτε έχεις παρακολουθησει τα γραφόμενα μου.
 

Stratos

Well-Known Member
Φίλε καταλαβαίνω τι λες ,εγώ που είμαι βόρεια για να πάω στην Αθήνα για μεταμόσχευση χρειάζομαι αεροπλάνο η λεωφορείο 6 ώρες απόσταση και επίσης χρειάζεται να τα πληρώσω εγώ είτε αεροπλάνο είτε λεωφορείο. Ελληνες γιατροί δεν σου πληρώνουν τις μεταφορές αεροπορικά ούτε τα ξενοδοχεία που θα μείνεις ούτε τις μετακινήσεις μέσα στην Αθήνα ταξί κτλ.
Το να πάρω ένα αεροπλάνο από Θεσσαλονίκη και να με πάει στην Κύπρο σε ούτε 1:30 ώρα να το έχει πληρώσει η κλινική όπως και την διαμονή 7 ημερών όπως και το ταξί που θα σε περιμένει στο αεροδρόμιο μου είναι πολύ πιο εύκολο και ξεκούραστο από το να πάω Αθήνα.
Όπως επίσης πάω και σε μια κλινική από τις αξιόπιστες.
Αυτό σου λεγε ο tasos33 στο άλλο νήμα ότι αν είσαι από Κρήτη η τα άλλα νησιά δεν γλιτώνεις την ταλαιπωρία να πάρεις αεροπλάνο να πας Αθηνά η Κύπρο που στην Κύπρο ένα παραπάνω είναι που σου κάνουμε όλα τα έξοδα μεταφοράς και διαμονή.
με 2 ευρώ το graft που χρεώνετε δεν βλέπω που ειναι τα τσάμπα εισιτήρια και διαμονή..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
με 2 ευρώ το graft που χρεώνετε δεν βλέπω που ειναι τα τσάμπα εισιτήρια και διαμονή..

Στράτο το 1,60 που έχουμε με όλα πληρωμένα μέσα Αεροπορικό,Διαμονή,Ταξί από και προς αεροδρόμιο βγαίνει το μόσχευμα ούτε 1,40 σε ανάλογη κλινική ελληνική σου βγαίνει ακριβότερα με βάση και το αποτέλεσμα που θα πάρεις και θέλω να πω είναι μια πιο αξιόπιστη κλινική.

Παράδειγμα: Ένας ασθενής που θα έρθει και τοποθέτησή 3000 grafts χ 1,60 euro = 4800 euro.
Τα 800 περίπου είναι τα έξοδα αν τα διαιρέσεις 4000 ευρώ με τα 3000 μοσχεύματα βγαίνει 1,33 ανά μόσχευμα σε μια κλινική με το ελάχιστο δυνατό ρίσκο από άλλες κλινικές...
 

Stratos

Well-Known Member
Στράτο το 1,60 που έχουμε με όλα πληρωμένα μέσα Αεροπορικό,Διαμονή,Ταξί από και προς αεροδρόμιο βγαίνει το μόσχευμα ούτε 1,40 σε ανάλογη κλινική ελληνική σου βγαίνει ακριβότερα με βάση και το αποτέλεσμα που θα πάρεις και θέλω να πω είναι μια πιο αξιόπιστη κλινική.

Παράδειγμα: Ένας ασθενής που θα έρθει και τοποθέτησή 3000 grafts χ 1,60 euro = 4800 euro.
Τα 800 περίπου είναι τα έξοδα αν τα διαιρέσεις 4000 ευρώ με τα 3000 μοσχεύματα βγαίνει 1,33 ανά μόσχευμα σε μια κλινική με το ελάχιστο δυνατό ρίσκο από άλλες κλινικές...
1,60 με ποιον γιατρό? νομίζω έχετε διαφορετικό κόστος ανάλογα το γιατρό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1,60 με ποιον γιατρό? νομίζω έχετε διαφορετικό κόστος ανάλογα το γιατρό.

2 γιατρούς καλούς έχουμε ισάξιους φίλε Στράτο + τους ίδιους τεχνικούς....Το ότι ο Δρ. Μάρας έχει παραπάνω το μόσχευμα δεν σημαίνει ότι Η Δρ. Βρυωνιδου δεν έχει ικανότητες η ότι θα σε δώσει διαφορετικό αποτέλεσμα φίλε Στράτο, η Δρ. Βρυωνιδου είναι χρόνια στο πλευρό του, μαθητούδι και κάνει το 40% των επεμβάσεων σε καθημερινή βάση.
Γιατί να μην το κάνεις στην Δρ. Βρυωνιδου και εγώ σε αυτήν έκανα με κλειστά μάτια.Δεν το κατάλαβα δηλαδή.....

Το ότι ο Δρ. Μάρας παίρνει παραπάνω λεφτά είναι λόγο των πολλών ετών στην κλινική και εξ'αρχης συμβολαίου.
Και επίσης αν πάλι διαιρέσεις την τιμη ο Δρ. Μάρας βγαίνει 1,83 που έχει πολλές καλές κριτικές στα φόρουμ του εξωτερικού,γιατρός με ήθος,ταπεινός και όχι μπλαμπλατζης....

Λιγότερο ρίσκο,φυσικότητα,καλή διαχείριση δότριας,σωστή πυκνότητα δίνει το value for money φίλε Στράτο γιατί μην ξεχνάμε το φθηνό κάποιες φορές σου βγαίνει ακριβότερο.

Μακάρι να ρίξουν και άλλο τις τιμές φίλε Στράτο εσύ τι λες να μην το θέλω?
 
Μπλουζα