Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

παιδια το double Α ειναι dht block? δλδ αν βαλω double A θα πρεπει να σταματησω το proscar?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

εξαρτατε απο πολλους παραγοντες και απο πολλα σκεπτικα υπαρχουν λογοι να το κοψεις υπαρχουν και λογοι να το συνεχισεις εσυ αποφασιζεις
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

θεωρειτε την ντουντα(τοπικα) πιο δυνατη απο την σπιρονολακτονη(τοπικα)? ξεχωριστες βεβαια λειτουργιες αλλα μιλω απο αποψη αποτελεσματων..απο μεριας sides πια ουσια εχει τα πιο ηπια sides?..επισης σε ληψη απο το στομα αναφερει πως σε ποσοστο 6% παρουσιαστηκε ανικανοτητα..αναφερεται σε μονιμη ανικανοτητα? τελος καποιος που γνωριζει ας ανεβασει δοσολογια...ενα καψακι σε 40γρ αλοης? 1/2? ...
 
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

φιλε παναγιωτη με φωτησες..!!χχααχαχαχ :p
δεν εχω καταλαβει το double A θεωρητε dht block η ειναι regrowth??
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

panagiotis είπε:
φιλε παναγιωτη με φωτησες..!!χχααχαχαχ :p
δεν εχω καταλαβει το double A θεωρητε dht block η ειναι regrowth??
τα πολυ καλα dht blockers προσφερουν και regrowth..duda,spiro,proscar....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

barman είπε:
θεωρειτε την ντουντα(τοπικα) πιο δυνατη απο την σπιρονολακτονη(τοπικα)? ξεχωριστες βεβαια λειτουργιες αλλα μιλω απο αποψη αποτελεσματων..απο μεριας sides πια ουσια εχει τα πιο ηπια sides?..επισης σε ληψη απο το στομα αναφερει πως σε ποσοστο 6% παρουσιαστηκε ανικανοτητα..αναφερεται σε μονιμη ανικανοτητα? τελος καποιος που γνωριζει ας ανεβασει δοσολογια...ενα καψακι σε 40γρ αλοης? 1/2? ...

αναλογα τι ποσοτητες βαζουμε παντως δεν νομιζω να εχει μεγαλη διαφορα η νουτα αναφερεται σαν πιο δυνατη αλλα πολλοι βαζουν ντουτα 4 χαπακια σε λοσιον ενω αλλοι βαζουν 10 χαπακιa aldactone σε λοσιον καπως ετσι πιστευω ισοσταθμιζονται οι 2 ουσιες

η ντουτα αποροφατε καλυτερα η σπιρονολακτονη μεταβολιζετε γρηγορα

panagiotis είπε:
φιλε παναγιωτη με φωτησες..!!χχααχαχαχ :p
δεν εχω καταλαβει το double A θεωρητε dht block η ειναι regrowth??

τι να κανω ρε συνονοματε προσπαθω να σου δειξω οτι στο χερι του καθενα τι θα αποφασισει

προτιμω να σου πω τα θετικα η τα αρνιτηκα μιας επιλογης παρα να σου πω κανε αυτο

το double Α ειναι dht block αλλα ξερεις τι γινετε οταν μπλοκαρεις την dht τοτε αρχιζει σιγα σιγα το Growth

οποτε ειναι dht block κατ'εμε
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

panagiotis είπε:
φιλε παναγιωτη με φωτησες..!!χχααχαχαχ :p
δεν εχω καταλαβει το double A θεωρητε dht block η ειναι regrowth??
ο εφευρέτης του υποστηρίζει και regrowth (με την λογική που έγραψαν τα παιδιά παραπάνω) μετά το 6μηνο καθημερινής χρήση 1 κάψουλας
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

εγω νομιζω οτι εχει σαν αποτελεσμα regrowth καθαρα ειναι dht block

αλλα ενταξει λεπτομερια ειναι αυτο η ουσια ειναι οτι κανει τρομερη δουλεια
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ξεκινάω αυριο κάθε βράδυ Double A και βάρη μέχρι τελικής πτώσης 8). το πρωί τα κλασικά spiro διάλυμα με Ντούτα και βιταμίνες biotin
 

Leone

Active Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Eυχαριστω Σπυρο.Ευκολο μου ακουγεται το double A.Το μονο που χρειαζομαι ειναι δηλαδη ζελες αλοης και τις καψουλες.Θα το βαζω ξεχωριστα απο το regaine?Με το proscar ενα μηνα τωρα δεν εχω παρατηρησει κατι τρομακτικο απο sides.Ενδεχεται με το double A να παρουσιασω sides;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

το double A το κάνεις σε ξεβγαλμένο (ανοικτοί πόροι) μαλλί,και αφού απορροφηθεί=>στο καπάκι βάζεις μινοξ. κανονικά - αυτό έκανε ο εφευρέτης του

αυτό που παρατήρησα εγώ την 1η εβδομάδα ήταν "βαρύ" κεφάλι για 30' - κατά τ'άλλα τίποτα από side
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

NoMoreLoss είπε:
ξεκινάω αυριο κάθε βράδυ Double A και βάρη μέχρι τελικής πτώσης 8). το πρωί τα κλασικά spiro διάλυμα με Ντούτα και βιταμίνες biotin
καλή δύναμη και συνέχεια άρχοντα ;)
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ειναι κανα 2 βδομαδες τωρα που με εχει πιασει ενασ πονος στο στη8ος και λιγο και στην πλατη..χρησιμοποιω spironolactone,double a και minoxidil 6% απο lee..το 8εμα ειναι οτι με επιασε λιγες μερες αφου προσ8εσα double a στην 8εραπεια μου...spiro kai minoxidil χρησιμοποιουσα καιρο τωρα και δεν με ειχε ενοχλησει τιποτα..εχει κανεισ παρατηρησει κατι αντιστοιχο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

κάνω 3+ μήνες double A και σπιρο(τώρα casodex) και δεν είχα ποτέ αυτό που περιγράφεις.. ::)

καλό είναι πρώτα να σκεφτείς τα νευρομυϊικά-ψύξη,κρύωμα,θλάση
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Σπύρος είπε:
κάνω 3+ μήνες double A και σπιρο(τώρα casodex) και δεν είχα ποτέ αυτό που περιγράφεις.. ::)

καλό είναι πρώτα να σκεφτείς τα νευρομυϊικά-ψύξη,κρύωμα,θλάση
μιλας πολυ σωστα.και εγω αυτα σκεφτηκα στην αρχη.8α δει3ει.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

δεν εχω ακουσει ποτε να αναφερθει κατι τετοιο
μαλιστα δεν αναγραφετε ουτε στο χαρτι με τις αντενδειξεις

το πιο πιθανον ειναι να ειναι Συμπτωση
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

εχουμε κανα νεο απο οσους χρησιμοποιουν double a? κανει τελικα δουλεια? πως εχουμε αποτελεσματα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

εγώ είμαι ευχαριστημένος-δες τις τελευταίες φωτο που ανέβασα
τα υπόλοιπα τέλος του Ιούνη...
 

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Και εγω που ισως ειμαι απο τους πιο παλιους εδω μεσα που χρησιμοποιουν double A (4 μηνες και κατι) μονο καλα εχω να πω. Βλεπω πιο δυνατα μαλλια και κατι σαν να γινεται στους κροταφους. Επισης 3 ατομα που ειχαν καιρο να με δουν με ρωτησαν τι εκανα στα μαλλια μου γιατι ειπαν οτι φαινεται διαφορα. Οχι 1 οχι 2 αλλα 3 ατομα. Οποτε θεωρω οτι δεν ειναι συμπτωση. Βεβαια πιο καλα συμπερασματα θα βγαλω γυρω στον Αυγουστο. Παντως παιδια ειλικρινα επειδη οπως ολοι μας πιστευω εχω περασει τραγικες ψυχολογικες καταστασεις με το θεμα μαλλια νομιζω οτι δεν πρεπει να το βαζουμε με τιποτα κατω και ολα μπορουν να γινουν καλυτερα. Και το πιστευω αυτο. Ειλικρινα ευχομαι σε ολους καλη συνεχεια και τιποτα να μην σας στεναχωρει.
 
Μπλουζα