donk, FUE, ~2250g, 8/12/2020

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Εννοεις να μην παραθετω στοιχεια που βοηθούν τον αντικειμενικό αναγνωστη να βγαλει έγκυρα συμπερασματα προκειμενου
να βγαλει συμπερασματα που προτιμας εσυ από τις θολές, κουνημενες και κακοφωτισμενες φωτογραφιες που μεγεθυνεις μπας και "εντοπίσεις" κατι?

Στο θέμα της δότριας δηλαδή για να καταλάβω είστε ικανοποιημένος με την τωρινή εικόνα της δότριας που επισυνάπτω;
Δεν μου αρέσουν οι φωτογραφιες, ειναι θολες και κακής ποιότητας. Η δότρια είναι άψογη από την πρωτη στιγμη.,

Θεωρείτε ότι αυτή είναι η φυσιολογική εικόνα δότριας μετά από μια μικρή επέμβαση;
Εγω δεν θεωρω, εγω ξέρω τι ειναι. Εσύ παρότι δεν έχεις δει πότε δότρια από κοντα, θεωρείς πράγματα και μου κουνας και το δακτυλο. Ειναι λίγο αστείο, δεν νομίζεις?

Γιατί αν είστε τότε μάλλον έχουμε διαφορετική αντίληψη για το πως θα έπρεπε να δείχνει η δότρια κανονικά και πως δείχνει τουλάχιστον μέχρι τώρα.
Πραγματι έχουμε. Εγω έχω γνωση, εσυ έχεις άποψη και μάλιστα λάνθασμένη. Αλλα δικαιωμά σου, τσαμπα ειναι.

Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση της πάντως τους επόμενους μήνες.
Να εισαι καλά
Εγω λέω να σε καλεσω στο 6μηνο που θα έρθει ο ασθενης, να σου δωσω και μια ασπρη ποδια να κανουμε και συμβούλιο.

Για να σοβαρευτούμε
Με απόλυτο σεβασμό στην αναζητηση της αλήθειας σε ένα φορούμ, σας ανεβασα φωτογραφιες που δειχνουν αυτο που σε "ανησυχησε".
Επειδη οι φωτογραφιες ειναι αποστομωτικές, προτιμησες προσωπική επίθεση για την δηθεν παρέμβαση μου σε νημα.
Δεν θεωρω ότι εχω λιγοτερα δικαιώματα από τον οποιονδηποτε εδω μεσα ώστε να μην ποσταρω ή να μην παρεμεβαινω εγω ενω μπορεις εσυ.
Στο κατω κατω εγω προσφερω στοιχεια και φωτογραφιες και όταν χρειαστει ιατρική γνωση.
Εσυ στην προεκειμένη, και για πολλοστη φορά, προσφερεις εικασίες, δηθεν ανησυχία, θεωρίες και ψαχνεις να βρεις που κάνω λαθος, αναλαμβανοντας πλεον εσυ να μεγεθυνεις φωτογραφίες και να κανεις τον Σερλοκ.
Δικαιωμα σου αλλα φιλε μου η λύση για να μην έχεις αντιλόγο δεν ειναι να με φιμώσεις.
Η λύση ειναι να έχεις ισχυρότερα επιχειρηματα.
Εκtος αν ο @CVIAL διαφωνει και με περισρίσει.
Η άποψη σας για τα αποτελέσματα σας δεν μπορεί να θεωρεί αντικείμενικη. Λέτε πράγματα στον αέρα και το μόνο επιχείρημα σας είναι ότι είστε γιατρός και ξέρετε καλύτερα, ενώ όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν. Εννοείται ότι θα προσπαθήσετε να ανατρέψετε όσα λέμε προκειμένου να δικαιολογηθείτε. Όπως στην προκειμένη περίπτωση που θα μας βγάλετε και τυφλούς οτι δεν βλέπουμε ότι η εικόνα της δότριας του δεν είναι φυσιολογική μέχρι τώρα από ότι φαίνεται στην φωτογραφία και εσείς τα βγάζετε όλα φυσιολογικά. Τουλάχιστον αυτό είναι καλό γιατί θα ξέρει όποιος σας επιλέξει ότι πάντα θα προσπαθήσετε να τον πείσετε ότι όλα είναι φυσιολογικά.
Βρήκατε αλλη δικαιολογία τώρα ότι δεν είναι καλή η φωτογραφία.
Μια χαρά είναι η συγκεκριμένη φωτογραφία και απεικονίζει πλήρως την πραγματικότητα. Σταματήστε να ψάχνετε δικαιολογίες για να δικαιολογήσετε να αδικαιολόγητα. Καταντάει κουραστικό. Και η συγκεκριμένη φωτογραφία ούτε καν ζουμ δεν έχει. Δεν χρειάστηκε... είναι ολοφανερο και χωρίς. Είναι όπως την ανέβασε το μέλος που κάνει την παρουσίαση χωρίς zoom. Μακάρι πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση στους επόμενους μήνες όπως είπα και πριν.

Δεν μπορεί κανείς να συνομιλήσει μαζί σας αν δεν σας λέει σε όλα ναι. Κάθε φορά τα ίδια κάνετε και αρχίζετε επίθεση όταν κάποιος προσπαθεί να πει την άποψη του για κάτι που βλέπει και δεν σας αρέσει αυτό. Οπότε βλέπω ότι δεν οδηγεί κάπου αυτή η κουβέντα και το σταματάω εδώ. Καλή σας συνέχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Κατα δηλωση???
Really??? ;)
Ανεβασα φωτο αμέσως μετα την συγκομιδή, δεν τις ειδατε?
Απλούστατα κοιταει καποιος τη δοτρια "αγνοώντας" τα κοκκινα σημαδακια.
Ειναι κατι που το κανουμε σε καθε οπτική μας λειτουργια: Αγνούμε αυτα που δεν μας ενδιαφερουν.
1. θες να δεις τα incisions από το FUE? αγνοείς το logo στον τοιχο, τα μαλλια ψηλα, τα αιματα, και ωωωωωπ! Να τα!
2. θες να δεις τα αν υπήρχαν "κενα" πριν"? αγνοείς το logo στον τοιχο, τα μαλλια, τα αιματα, και τα ncisions από το FUE και ωωωωωπ! Να τα!

Ασε που το έκανε ο @CVIAL για εσας.

Και τωρα μπορειτε επακριβεστατα να γνωριζετε, ειδικα ως εμπειρο μελο.
Καμια φορα το κανετε να φαινεται σαν να μου βαζετε καψονια.
Φιλικα το λεω.
Και για να μην συνεχιστει η κουβεντα, οχι, δεν έχω φωτογραφιες με κουρεμενο μαλλι πριν την συγκομιδη.
Η διαδικασια αυτη εφαρμόζεται μόνο repair cases που υπάρχει άλλου τυπου επιστημονικό ενδιαφερον ή σε περιπτωσεις που μια παρθενα περιοχη ειναι ήδη "αδυναμη" και θελω να συγκρινω το πριν-μετα στο hair coverage index με παρομοιο μηκος
Στον συγκεκριμενο ασθενή που έχει να δωσει μοσχευματα σε δυο-τρεις ασθενείς ακομα, δεν υπάρχει λόγος.
Εσείς τι λέτε να μη τις είδα της φώτο?
Λέτε να μην τις ξεψάχνισα,προκειμένου να δω τις αποστάσεις και τα κενά που φαίνονται?
Τι σχέση μπορεί να έχουν αυτά που αναγράφετε-ποστάρετε και πόσο καθαρό συμπέρασμα βγαίνει,σε σχέση με την φώτο που λέτε κουνημένη η θολή που φαίνονται τα κενά ξεκάθαρα?

Αγνοείται τη φώτο του Cvial που επικαλείστε ότι ανέβασε?
Μα αυτό ακριβώς δείχνει,αλλά μάλλον δεν το καταλάβατε.
Και αυτό ακριβώς λέει που ανέφερα,πως μόνο άμα είχαμε φώτο της δότριας προ μμ θα ξέραμε σίγουρα.
Μόνο και μόνο τότε.

Συγνώμμη αλλά από που και ως που προκύπτει μόνο στα repair cases όπως επικαλείστε για ιατρικούς λόγους το hair coverage index?
Σε όλες τις κλινικές βγάζουν πριν και μετά φώτο ακριβώς για αυτό το λόγο.
Εσείς στη δική σας δεν ακολουθείται αυτή την τακτική?
Γιατί στη δική μου μμ,ήταν απαραίτητη προϋπόθεση από το γιατρό φώτο πριν και μετά ακριβώς γι αυτό το λόγο.
Και όπως ήμουν πριν μπω για μμ και ξυρισμένος αμέσως μετά μόλις ήμουν έτοιμος να μπω για μμ.

Ελάτε τώρα γιατρέ εγώ κάνω καψόνια ή παίζουμε μεταξύ μας?
Να σας θυμίσω ότι στη δική σας κλινική όπου ποστάρετε αποτελέσματα,δότρια βγάζετε φώτο.
Εδώ?
Πείτε το πως το ξεχάσατε να λήξει το θέμα, όχι για ιατρικούς λόγους να επικαλείστε.

Νομίζω με υποτιμάτε πάλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η άποψη σας για τα αποτελέσματα σας δεν μπορεί να θεωρεί αντικείμενικη. Λέτε πράγματα στον αέρα και το μόνο επιχείρημα σας είναι ότι είστε γιατρός και ξέρετε καλύτερα, ενώ όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουν. Εννοείται ότι θα προσπαθήσετε να ανατρέψετε όσα λέμε προκειμένου να δικαιολογηθείτε. Όπως στην προκειμένη περίπτωση που θα μας βγάλετε και τυφλούς οτι δεν βλέπουμε ότι η εικόνα της δότριας του δεν είναι φυσιολογική μέχρι τώρα από ότι φαίνεται στην φωτογραφία και εσείς τα βγάζετε όλα φυσιολογικά. Τουλάχιστον αυτό είναι καλό γιατί θα ξέρει όποιος σας επιλέξει ότι πάντα θα προσπαθήσετε να τον πείσετε ότι όλα είναι φυσιολογικά.
Βρήκατε αλλη δικαιολογία τώρα ότι δεν είναι καλή η φωτογραφία.
Μια χαρά είναι η συγκεκριμένη φωτογραφία και απεικονίζει πλήρως την πραγματικότητα. Σταματήστε να ψάχνετε δικαιολογίες για να δικαιολογήσετε να αδικαιολόγητα. Καταντάει κουραστικό. Και η συγκεκριμένη φωτογραφία ούτε καν ζουμ δεν έχει. Δεν χρειάστηκε... είναι ολοφανερο και χωρίς. Είναι όπως την ανέβασε το μέλος που κάνει την παρουσίαση χωρίς zoom. Μακάρι πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση στους επόμενους μήνες όπως είπα και πριν.

Δεν μπορεί κανείς να συνομιλήσει μαζί σας αν δεν σας λέει σε όλα ναι. Κάθε φορά τα ίδια κάνετε και αρχίζετε επίθεση όταν κάποιος προσπαθεί να πει την άποψη του για κάτι που βλέπει και δεν σας αρέσει αυτό. Οπότε βλέπω ότι δεν οδηγεί κάπου αυτή η κουβέντα και το σταματάω εδώ. Καλή σας συνέχεια.

Δεν εκτιμώ καθόλου το τροπο που μου απαντατε, κυριε.
Χρησιμοποιείτε λέξεις "δικαιολογηθείτε", "πείστε", "επιτεθείτε", "δικαιολογείες" και άλλες αναιδείς και απαραδεκτες εκφρασεις.
Προφανως νομιζετε οτι έχω την αναγκη να κανω κατι από τα παραπάνω και όχι οτι απλα σας απαντω με τεκμηρια
Και δυστυχώς ασχολούμαι απλα για να μην αφησω τις ανωνυμες επιθέσεις αναπάντητες διότι και αυτο θα θεωρηθει ως "ενοχή" για τις ...παρατηρησεις σας.

Οπότε, αγαπητε @Ronaldo, πίστευε ότι θέλεις, οι φωτογραφιες ειναι εκει για οσουςε έχουν ματακια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε εδώ, επί της ουσίας δεν έχει να προστεθεί κάτι άλλο.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εσείς τι λέτε να μη τις είδα της φώτο?
Λέτε να μην τις ξεψάχνισα,προκειμένου να δω τις αποστάσεις και τα κενά που φαίνονται?
Τι σχέση μπορεί να έχουν αυτά που αναγράφετε-ποστάρετε και πόσο καθαρό συμπέρασμα βγαίνει,σε σχέση με την φώτο που λέτε κουνημένη η θολή που φαίνονται τα κενά ξεκάθαρα?

Αγνοείται τη φώτο του Cvial που επικαλείστε ότι ανέβασε?
Μα αυτό ακριβώς δείχνει,αλλά μάλλον δεν το καταλάβατε.
Και αυτό ακριβώς λέει που ανέφερα,πως μόνο άμα είχαμε φώτο της δότριας προ μμ θα ξέραμε σίγουρα.
Μόνο και μόνο τότε.

Συγνώμμη αλλά από που και ως που προκύπτει μόνο στα repair cases όπως επικαλείστε για ιατρικούς λόγους το hair coverage index?
Σε όλες τις κλινικές βγάζουν πριν και μετά φώτο ακριβώς για αυτό το λόγο.
Εσείς στη δική σας δεν ακολουθείται αυτή την τακτική?
Γιατί στη δική μου μμ,ήταν απαραίτητη προϋπόθεση από το γιατρό φώτο πριν και μετά ακριβώς γι αυτό το λόγο.
Και όπως ήμουν πριν μπω για μμ και ξυρισμένος αμέσως μετά μόλις ήμουν έτοιμος να μπω για μμ.

Ελάτε τώρα γιατρέ εγώ κάνω καψόνια ή παίζουμε μεταξύ μας?
Να σας θυμίσω ότι στη δική σας κλινική όπου ποστάρετε αποτελέσματα,δότρια βγάζετε φώτο.
Εδώ?
Πείτε το πως το ξεχάσατε να λήξει το θέμα, όχι για ιατρικούς λόγους να επικαλείστε.

Νομίζω με υποτιμάτε πάλι.

Ξεψαχνισατε τις φωτος που ανεβασε το μελος ή εγω?
Ο @CVIAL καταλαβα πως ειπε πως υπήρχαν κενα απο πριν, καταλαβα λαθος?

Και οχι, αφενος δεν θα ξερατε "μονο και μονο τοτε". Εμφανες αυτο που λεω και απο την αμεσως-μετα φωτογραφια.
Μαλιστα, αυτα τα μικροκενα ειναι ενα αρκετα συχνο φαινομενο που φυσικα δεν περιμενω να το γνωριζετε επειδη δεν ειστε ιατρός.
Περιμενα να εχετε την ευγενεια να μην θετετε εσεις τους ορους της ...αλήθειας.
Υπάρχει και η πιο απλη λύση: σου λεει ο θεραπων ιατρός ποια ειναι η αλήθεια.
Αν εσεις απλα για λογους αντιπολιτευσης ζητατε άλλα επιπλεον ...στοιχεια, συγνωμη αλλα εγω το θεωρω απίστευτη ασεβεια προς το προσωπό μου.
Αλλα δικαιωμα σας.

Διαβαστε προσεκτικα τι γραφω, αν ειναι να με εγκαλειτε παρακαλώ να μην μπερδευεστε σσε αυτα που γραφω.
Γραφω πως:
Η διαδικασια αυτη εφαρμόζεται μόνο repair cases που υπάρχει άλλου τυπου επιστημονικό ενδιαφερον ή σε περιπτωσεις που μια παρθενα περιοχη ειναι ήδη "αδυναμη" και θελω να συγκρινω το πριν-μετα στο hair coverage index με παρομοιο μηκος

Στα repair cases βγαζω φωτογραφιες για αλλους λογους. Αρα ακυρο αυτο που λετε.
Σε αδυναμες δοτριες βγαζω φωτογραφιες προκειμενου να "συγκρινω το πριν-μετα στο hair coverage index με παρομοιο μηκος" για δικο μου ενδιαφερον.
Και χρησιμοποιησα τον ορο HCI για να μιλησω με μια κοινή "ορολογια" και να μην γραφω πολλα, αλλα φαινεται πως δεν την γλιτωνω.

Hair coverage index ειναι μια σαχλαμαρα και μιση για να δωσουν καποιοι στο κοινο την εντυπωση οτι κανουν ακριβη και στοχευμενη συγκομιδή που οδηγει σε προβλέψιμη μειωση κάλυψης.
Δεν ισχυει
Ειναι marketing gimmick, έχει ακαδημαικό και επιστημονικό ενδιαφερον και δεν έχει καμια κλινική αξία.
Και ο λογος που τραβαω σε αυτα τα περιστικα φωτογραφιες, ειναι γιατι ετοιμαζω 1,5 χρονο τωρα αρθρο σε συνεργασια με 4 αλλους συναδελφους διεθνως που αποδεικνυει ακριβως αυτο χωρις καμια αμφιβολία.

Τέλος, για άλλη μια φορα, αν θελετε να εχουμε σοβαρες συζητησεις καλο θα ειναι να δειτε κάποια πραγματα καταματα, όσο και αν σας ...θιγουν.
Το να θεωρειτε πως χρειαζομαι εγω να επικαλεστω δικαιολογίες απεναντι σε οποιονδηποτε σε ενα ανωνυμο φορουμ ειναι απλα αστειο.
Αν δεν θελετε να παιρνω υπερβολικα σοβαρα τον εαυτο μου και να σας γραφω για τα .....credentials μου, τα βραβεια μου κτλ (βλεπετε δεν το κανω!), χαλαρωστε και εσεις και μην παιρνετε και εσεις τοσο σοβαρα τον ρολο σας ως ανωνυμος εισαγγελεας που νομιζετε ότι έχω αναγκη
να σας απολογηθω ή να κρυφτω κιόλας.
Αν συνεχισετε να το πιστευετε απλα θα παψω να σας απανταω εντελως. Δεν σας εχω προσβάλει ποτε έτσι και δεν δειχνει καθόλου ευγενικό από μερους σας να παιζετε τον "ανωτερο" που εγω ως "κατωτερος" παω να κρυφτω ή να απολογηθω.
Ενα όμορφο, χαλαρο περιβαλλον χωρις μεγαλοστομιες και πυροτεχνηματα ειναι σιγουρα πιο ευχαριστο και εποικοδομητικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι ανάγκη να μπούμε σε αυτή την διαδικασία αντεγκλήσεων πάλι; Αφήστε και κάτι να πέσει κάτω. Όλες οι γνώμες αποτυπώθηκαν στα παραπάνω σχόλια, ο καθένας τα διαβάζει και τα φιλτράρει. Παρακαλώ να μην δοθεί συνέχεια αλλιώς θα κλείδωσω το νήμα. Γιατρέ το τελευταίο σας ποστ δεν χρειαζόταν.
 

Hairsick

Active Member
Ακόμη ένα νήμα όπου το χαρακτηρίζει η φράση «Πρώτα βγαίνει η ψυχή του ανθρώπου και μετά το χούι του»...
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Είναι ανάγκη να μπούμε σε αυτή την διαδικασία αντεγκλήσεων πάλι; Αφήστε και κάτι να πέσει κάτω. Όλες οι γνώμες αποτυπώθηκαν στα παραπάνω σχόλια, ο καθένας τα διαβάζει και τα φιλτράρει. Παρακαλώ να μην δοθεί συνέχεια αλλιώς θα κλείδωσω το νήμα. Γιατρέ το τελευταίο σας ποστ δεν χρειαζόταν.

@CVIAL, "συνομιλώ" (αναγκαστικά) τακτικα με συγκεκριμένα άτομα εδω μεσα που ειναι προφανως μορφωμενα και πιστευω ότι καταλαβαινουν επακριβως τι γραφουν.
Και ξερουν επακριβως τι σημαινουν τα λόγια και οι φρασεις που επιλεγουν να χρησιμοποιούν κάθε φορα.
Αν δεν γνωριζουν, τότε να αφησω τις δεικτικές και προσβλητικές φρασεις να "πεσουν κατω".
Δεν νομιζω να το πιστευεις αυτο.

Στην πραγματική ζωή που είμαστε και οι δυο επωνυμοι και προσωπο με προσωπο δεν θυμαμαι να μου μιλαει κανεις με αυτο το υφος και τα υπονούμενα ειδικα στην δουλεια μου, εντος ή εκτος ιατρειου, πολλω δε μαλλον παρουσια τοσο μεγαλου κοινού, και σε γραπτα που μενουν!
Ειμαι βεβαιος πως εκ του συννεγυς κανεις τους δεν φερεται ετσι.
ο @vlafo που με εχει επισκεφθει ειχε αντιρρησεις, έντονες αλλα σιγουρα κόσμιες.
Καμια σχεση με το προφιλ εδω μεσα.
Δεν έχω λόγο λοιπόν να το "επιτρεψω" εδω με παθητικότητα, συγνωμη.

Δεν νομιζω ότι η λύση ειναι εγω να αδιαφορω για τις οποιες ενοχλητικές συμπεριφορες που με προσβαλλουν και με βλαπτουν επαγγελματικά, ειδικα που αν τις αγνοήσω, αυτό εκλαμβανεται ως αποδοχη των όποιων "κατηγοριών" ή υπονούμενων.
Πολλες φορες εχουν επιστρεψει σε παλια νηματα καποιοι προκειμένουν να με εγκαλεσουν οτι δεν απαντησα εκεινο ή το άλλο, αρα ειχαν δικιο κτλ.
Ισως θα βοηθησει γενικοτερα το περιβαλλον στο φορουμ να μιλαμε σαν να εχουμε άνθρωπο απεναντι μας.
Ειναι δείγμα κοινωνικού πολιτισμού που πιστευω ότι όλοι έχουν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H συνομιλία πρέπει να περιορίζεται αυστηρά στην παροχή πληροφοριών χωρίς "χρωματισμό" προθέσεων ακόμα και αν υπάρχουν. Από τη στιγμή που αρχίζουμε και κρίνουμε προθέσεις τότε αρχίζουν οι ατέρμονες συζητήσεις επί προσωπικού που καταλήγουν σε διαμάχες και σεντόνια. Θα σας παρακαλέσω και εσάς (αλλά και τους υπόλοιπους) να περιοριστείτε σε παροχή πληροφοριών και μόνο. Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνήσουν όλοι με όλους ούτε να πεισθούν όλοι. Οι νοήμονες και ουδέτεροι αναγνώστες διαβάζουν και τις 2 απόψεις και καταλαβαίνουν. Αυτοί που είναι προκατειλημμένοι ως προς την μια ή την άλλη πλευρά δεν θα αλλάξουν γνώμη οπότε είναι ανώφελα τα σεντόνια τα οποία κουράζουν αφάνταστα τους υπόλοιπους.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν θα μπω πάλι στη διαδικασία να απαντάω το καθε τί που γράφεται και ούτε θα θεωρήσω σαν αξίωμα ότι λέει ο γιατρός,δικαίωμα μου ειναι όπως και δικαίωμα του γιατρού να λέει ότι θέλει.

Και να ενημερώνει όπως αυτός νομίζει,αλλά στην κριτική που του κάνω, καλό θα είναι αν δεν του αρέσει ή αν νομίζει ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει να μην μου απαντάει καλύτερα και να μην με σχολιάζει.
Άλλωστε εγώ δεν έχω κανένα απολύτως κέρδος,μόνο να προσφέρω ότι μπορώ,που νομίζω τα έχω καταφέρει,σε αντιθέσει με το γιατρό που μόνο κέρδος έχει.

Στο προκείμενο τώρα για να τελειώνουμε.

Τα άσπρα σημάδια πίσω,δεν είναι θέμα ιατρικής,είναι καθαρά θέμα ανατομικό του δέρματος του εκάστοτε ανθρώπου.
Έχω ποστάρει άλλωστε τη δική μου δότρια ξυρισμένη προ μμ και φαινόντουσαν σαν κηλίδες μερικά σημεία τοπικά.

Άρα σε αυτή και μόνο αυτή την περίπτωση,δικαιολογείται να είναι έτσι,σε κάθε άλλη περίπτωση που αυτά παραμείνουν μετά το πέρας του 12μηνου,είναι ξεκάθαρα white dots.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν θα μπω πάλι στη διαδικασία να απαντάω το καθε τί που γράφεται και ούτε θα θεωρήσω σαν αξίωμα ότι λέει ο γιατρός,δικαίωμα μου ειναι όπως και δικαίωμα του γιατρού να λέει ότι θέλει.

Και να ενημερώνει όπως αυτός νομίζει,αλλά στην κριτική που του κάνω, καλό θα είναι αν δεν του αρέσει ή αν νομίζει ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει να μην μου απαντάει καλύτερα και να μην με σχολιάζει.
Άλλωστε εγώ δεν έχω κανένα απολύτως κέρδος,μόνο να προσφέρω ότι μπορώ,που νομίζω τα έχω καταφέρει,σε αντιθέσει με το γιατρό που μόνο κέρδος έχει.

Στο προκείμενο τώρα για να τελειώνουμε.

Τα άσπρα σημάδια πίσω,δεν είναι θέμα ιατρικής,είναι καθαρά θέμα ανατομικό του δέρματος του εκάστοτε ανθρώπου.
Έχω ποστάρει άλλωστε τη δική μου δότρια ξυρισμένη προ μμ και φαινόντουσαν σαν κηλίδες μερικά σημεία τοπικά.

Άρα σε αυτή και μόνο αυτή την περίπτωση,δικαιολογείται να είναι έτσι,σε κάθε άλλη περίπτωση που αυτά παραμείνουν μετά το πέρας του 12μηνου,είναι ξεκάθαρα white dots.

Υπάρχει και η λύση να μην κανετε ασκοπή κριτική όπως κανετε σε αυτο το νημα.
Να ανταπεξελθω οπως βλεπετε μπορω, απλα παιζουμε άνισα: εσεις γραφετε οτι θελετε και μπορειτε να με βλαψετε απλά αφηνοντας υπόνοιες ή μπηχτες (π.χ. "νομίζει ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει") ενω εγω μιλάω με ενα avatar που δεν έχει κανενα κοστος για οτι γραφει. Αλλα οκ, συνεχιστε, οπως προειπα ειναι θεμα πολιτισμού.

Τωρα, το οτι "προσφερετε" σε "αντιθεση με τον ιατρό που μονο κερδος έχει" κερδιζει βραβειο originality στην επιχειρηματολογια.

"Τα άσπρα σημάδια πίσω,δεν είναι θέμα ιατρικής,είναι καθαρά θέμα ανατομικό του δέρματος του εκάστοτε ανθρώπου."
Ότι πειτε.
Στο κατω κατω, χρονια κανετε αυτη τη δουλεια και εσεις θα ξερετε.....
Και τι ειναι
Και τι δικαιολογειται...

Και μιας και ξερετε, ("Έχω ποστάρει άλλωστε τη δική μου δότρια ξυρισμένη προ μμ και φαινόντουσαν σαν κηλίδες μερικά σημεία τοπικά.") καταληγουμε σε αυτο που λεω 2-3 σελιδεσ τωρα και απλα αρνηστε να πειτε "συμφωνο": τα "κενα" ειναι εκει από πριν φαινονται στις φωτο μετα την εξαγωγή και δεν τα προκαλεσε η εξαγωγή. και οχι, δεν απαιτούνται φωτο που δεν εχω τραβηξει, αν και θα ήταν χρησιμες για οποιον βαριεται.
Αρα , αθωος ο ιατρός.
Βεβαια να δουμε τι θα πει και ο επισημος εισαγγελεας μολις επανελθει....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Παντως οντως φαινονται κενα μικρα και απ την ημερα της εξαγωγης στη πρωτη σελιδα ειδικα εκει πισω χαμηλα απ το δεξι αυτι . Αλλα εκτιμω πως οι φωτο δειχνουν την κατασταση χειροτερη απο οτι ειναι γιατι κρυβουν τις γκριζες , τις λευκες τριχες , πχ στη πρωτη σελιδα γυαλιζουν , στις τελευταιες φωτο νομιζω οι λευκες κρυβονται εντελως απ τη θολουρα και μοιαζουν αυτα τα κενα μεγαλυτερα . Βεβαια γιατι να υπαρχουν εκει κενα, ειδικα πισω δεξια ; Μαλιστα πριν απο οποιαδηποτε μεταμοσχευση; ειναι παθηση; ετσι γεννηθηκε; Ατυχημα μικρος , ποιος ξερει . Αλλα απ τις φωτο φαινεται πως μερικα σημεια ηταν ετσι απο πριν . Εμενα το pattern εξαγωγης μου φαινεται πολυ καλο δε ξεχωριζεις μοτιβα ουτε μοιαζει να χει χτυπησει καποιο σημειο παραπανω απο αλλο . Αν υπαρχει σοκ λος θα περασει μεχρι το τελος του χρονου .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το νήμα κλειδώνει μέχρι να μου στείλει μήνυμα ο donk όταν πλέον θα έχει να ποστάρει νέες φώτο και να συνεχίσει την παρουσίαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα