Dimitris_real, fue, 3250 grafts, 21-02-2017

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Σε αυτο το μηκος να τα κρατησεις,φαινονται ωραια.Καλη συνεχεια!
Δεν πρόκειται να τα μακρύνω ξανά...οι νέες τρίχες είναι πολύ "ατίθασες", είναι κατσαρές και δεν στρώνουν με τίποτα. Δοκίμασα λίγο να τις μακρύνω (περίπου 30 ημέρες) και το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν με πειράζει όμως γιατί πάντα κοντό μαλλί ήθελα να έχω αλλά δεν μπορούσα λόγω της τομής και του κακού αποτελέσματος της πρώτης μεταμόσχευσης. Ξέχασα να αναφέρω ότι η τομή είναι πλέον πολύ δυσδιάκριτη ακόμα και με πολύ κοντό κούρεμα. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω κι άλλες φωτογραφίες σύντομα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
δημητρη αν και οι τριχες θα στρωσουν καποια στιγμη συμφωνω κιεγω με το κοντο μαλλι..τιμιο ακομα και με αραιωση.Μακρυα απο κερι οτι χειροτερο εχω βαλει καλυτερα πυλο

Αnar εγινε ρε φιλε καλη συνεχεια να χαιρεσαι τη μαλουρα σου
 
8 μήνες ... δεν παρατηρώ πλέον κάτι να αλλάζει!!!
 

Συνημμένα

  • 20171027_160356 copy.jpg
    20171027_160356 copy.jpg
    973.6 KB · Προβολές: 731
  • 20171027_160351 copy.jpg
    20171027_160351 copy.jpg
    842.3 KB · Προβολές: 735
  • 20171027_160349 copy.jpg
    20171027_160349 copy.jpg
    987.5 KB · Προβολές: 764

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Dimitri αν θες βαλε καμια πανοραμικη και σε εξωτερικο χωρο γιατι ειναι λιγο σκοτεινες.
Για 3250 μοσχευματα και για το θεμα που ειχες δεν με ικανοποιει η πυκνοτητα. Για την εκταση που μπηκαν τα 3250 επρεπε να δωσουν καλυτερη καλυψη.
Η φυτρωση μαλλον εχει ολοκληρωθει θα εχεις καποια βελτιωση οταν χοντρυνουν οι τριχες τους επομενους μηνες. Αν βαλεις σε εξωτερικο χωρο θα φανει καλυτερα τι φυτρωση εχει επιτευχθει. Θα περιμενουμε και την ολοκληρωση του αποτελεσματος. Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Η hairline σου φαινεται φυσικη και μου αρεσει για να πουμε και τα θετικα. Και αυτο θα φανει καλυτερα με καλυτερο φωτισμο. ;)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δημητρη50423 εαν αφησει το μαλλακι στο μακρος που εχεις και εσυ το μαλλι σου θα εχει τελειως διαφορετικο αποτελεσμα.
Παρολα αυτα και εγω θα περιμενα λιγο περισσοτερα.
 

tasos33

Well-Known Member
Μέτριο αποτέλεσμα με αυτές τις φώτο, περίμενα πολύ περισσότερα, λόγω ηλικίας μπορεί να δεις την φύτρωση να συνεχιστεί.
 
Λοιπόν, 8 μήνες μετά...

ΘΕΤΙΚΑ:
1. Η ψυχολογία και η αυτοπεποίθηση στα ύψη καθώς έχει αλλάξει πολύ η εμφάνισή μου προς το καλύτερο
2. Η ουλή από την πρώτη μεταμόσχευση strip έχει καλυφθεί πλήρως. Δεν φαίνεται ακόμα και με πολύ κοντό κούρεμα, ακόμα και όταν είναι τα μαλλιά βρεγμένα.
3. Εμφανισιακά δεν περνούσα ποτέ απαρατήρητος. Οι πελάτες μου, κυρίως Βορειοευρωπαίοι, με τα σχόλιά τους έδειχναν ότι τους άρεσα αλλά πλέον τα σχόλιά τους είναι άκρως κολακευτικά έως και υπερβολικά. Χωρίς να καταλαβαίνουν ότι έχω κάνει μεταμόσχευση, σχεδόν όλοι αναρωτιούνται πως καταφέρνω και διατηρούμαι σε τέτοια κατάσταση, πως καταφέρνω και δείχνω τόσο νέος.
4. Ζω στην επαρχία, σε μικρή κοινωνία όπου όλοι παρατηρούν τους άλλους. Ήδη, διάφοροι γνωστοί με πρόβλημα αραίωσης οι οποίοι βέβαια βλέπουν την αλλαγή επάνω μου, έχουν εντυπωσιαστεί και με ρωτούν για πληροφορίες περί μεταμόσχευσης. Όλοι τους ενθουσιασμένοι από το αποτέλεσμα χωρίς όμως να έχουν τις παραστάσεις και τις γνώσεις που έχουν τα μέλη του φόρουμ.
5. Δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να πάρω "βοηθήματα", δεν ταλαιπωρήθηκα και δεν αγχώθηκα προσπαθώντας να "προστατέψω" ή να βελτιώσω το αποτέλεσμα. Όλα ήρθαν χωρίς καμία προσπάθεια, χωρίς να ασχολούμαι καθόλου με τα μαλλιά μου, χωρίς να κοιτάζομαι στον καθρέφτη με τις ώρες...χαλαρά.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
1. Στο φόρουμ έχω δει καλύτερα αποτελέσματα από το δικό μου. Δεν ξέρω εάν ευσταθούν αιτιολογίες όπως η προχωρημένη ηλικία (48) ή ότι η περιοχή ήταν ταλαιπωρημένη από την πρώτη μεταμόσχευση που έγινε πριν από 20 χρόνια. Ίσως να ευσταθούν, ίσως και όχι. Μακάρι να υπάρξει βελτίωση στους επόμενους μήνες αλλά δεν το βλέπω και δεν με πολυνοιάζει. Πέρασα την διόλου ευχάριστη διαδικασία της μεταμόσχευσης κι έδωσα έναν σκασμό λεφτά για να καλύψω αυτή την αηδία που είχα στο κεφάλι μου. Καλύφθηκε και ο στόχος έχει επιτευχθεί. Μπορεί να μην βρήκα κέντρο αλλά τουλάχιστον βρήκα στόχο. Για έναν ολιγαρκή άνθρωπο σαν εμένα αυτό είναι πολύ σημαντικό.
2. Από τα εφηβικά μου χρόνια, και αφού έπαψα να είμαι χεβιμεταλάς με χαίτη, πάντα μου άρεσε να έχω πολύ κοντά μαλλιά. Συμφωνώ όμως με τον John_John1 ότι εάν τα μακρύνω ίσως να φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα. Τα νέα μαλλιά όμως έχουν διαφορετική υφή και όψη από τα υπόλοιπα. Είναι πιο "σγουρά" και "ατίθασα" και για να τα μακρύνω θα χρειαστεί να τα ισιώνω και να χρησιμοποιώ κερί, πηλό κτλ. κάτι που όχι μόνο δεν με ενθουσιάζει αλλά αντίθετα με αγχώνει. Κουράζομαι και μόνο που το σκέφτομαι. Δεν θέλω να ασχολούμαι με τα μαλλιά μου...θα δούμε!
 

crossfire

Well-Known Member
Λοιπόν, 8 μήνες μετά...

ΘΕΤΙΚΑ:
1. Η ψυχολογία και η αυτοπεποίθηση στα ύψη καθώς έχει αλλάξει πολύ η εμφάνισή μου προς το καλύτερο
2. Η ουλή από την πρώτη μεταμόσχευση strip έχει καλυφθεί πλήρως. Δεν φαίνεται ακόμα και με πολύ κοντό κούρεμα, ακόμα και όταν είναι τα μαλλιά βρεγμένα.
3. Εμφανισιακά δεν περνούσα ποτέ απαρατήρητος. Οι πελάτες μου, κυρίως Βορειοευρωπαίοι, με τα σχόλιά τους έδειχναν ότι τους άρεσα αλλά πλέον τα σχόλιά τους είναι άκρως κολακευτικά έως και υπερβολικά. Χωρίς να καταλαβαίνουν ότι έχω κάνει μεταμόσχευση, σχεδόν όλοι αναρωτιούνται πως καταφέρνω και διατηρούμαι σε τέτοια κατάσταση, πως καταφέρνω και δείχνω τόσο νέος.
4. Ζω στην επαρχία, σε μικρή κοινωνία όπου όλοι παρατηρούν τους άλλους. Ήδη, διάφοροι γνωστοί με πρόβλημα αραίωσης οι οποίοι βέβαια βλέπουν την αλλαγή επάνω μου, έχουν εντυπωσιαστεί και με ρωτούν για πληροφορίες περί μεταμόσχευσης. Όλοι τους ενθουσιασμένοι από το αποτέλεσμα χωρίς όμως να έχουν τις παραστάσεις και τις γνώσεις που έχουν τα μέλη του φόρουμ.
5. Δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να πάρω "βοηθήματα", δεν ταλαιπωρήθηκα και δεν αγχώθηκα προσπαθώντας να "προστατέψω" ή να βελτιώσω το αποτέλεσμα. Όλα ήρθαν χωρίς καμία προσπάθεια, χωρίς να ασχολούμαι καθόλου με τα μαλλιά μου, χωρίς να κοιτάζομαι στον καθρέφτη με τις ώρες...χαλαρά.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:
1. Στο φόρουμ έχω δει καλύτερα αποτελέσματα από το δικό μου. Δεν ξέρω εάν ευσταθούν αιτιολογίες όπως η προχωρημένη ηλικία (48) ή ότι η περιοχή ήταν ταλαιπωρημένη από την πρώτη μεταμόσχευση που έγινε πριν από 20 χρόνια. Ίσως να ευσταθούν, ίσως και όχι. Μακάρι να υπάρξει βελτίωση στους επόμενους μήνες αλλά δεν το βλέπω και δεν με πολυνοιάζει. Πέρασα την διόλου ευχάριστη διαδικασία της μεταμόσχευσης κι έδωσα έναν σκασμό λεφτά για να καλύψω αυτή την αηδία που είχα στο κεφάλι μου. Καλύφθηκε και ο στόχος έχει επιτευχθεί. Μπορεί να μην βρήκα κέντρο αλλά τουλάχιστον βρήκα στόχο. Για έναν ολιγαρκή άνθρωπο σαν εμένα αυτό είναι πολύ σημαντικό.
2. Από τα εφηβικά μου χρόνια, και αφού έπαψα να είμαι χεβιμεταλάς με χαίτη, πάντα μου άρεσε να έχω πολύ κοντά μαλλιά. Συμφωνώ όμως με τον John_John1 ότι εάν τα μακρύνω ίσως να φαίνεται καλύτερο το αποτέλεσμα. Τα νέα μαλλιά όμως έχουν διαφορετική υφή και όψη από τα υπόλοιπα. Είναι πιο "σγουρά" και "ατίθασα" και για να τα μακρύνω θα χρειαστεί να τα ισιώνω και να χρησιμοποιώ κερί, πηλό κτλ. κάτι που όχι μόνο δεν με ενθουσιάζει αλλά αντίθετα με αγχώνει. Κουράζομαι και μόνο που το σκέφτομαι. Δεν θέλω να ασχολούμαι με τα μαλλιά μου...θα δούμε!

Μου κάνει ο τρόπος που σκέφτεσαι.
Όλα καλά.
Καλή συνέχεια
 

pantel

Active Member
Μακαρι φιλε εσυ να νιωθεις καλα και ολα ειναι οκ. Εγω παντος βλεπω ενα πολυ κακο αποτελεσμα. Το μετριο που το ειδατε? Αν φαινετε ετσι με αυτο τον φωτισμο σκεφτειτε με εντονο φωτισμο πως ειναι. Αρχισα και φοβαμαι για το δικο μου αποτελεσμα τωρα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Σαφώς βελτιωμένος φίλε Δημήτρη απλά εγώ που θέλω να τουμπανιάσω γιατί είμαι μικρό NW,με αυτά που βλέπω καλύτερα να αρχίσω να κάνω σφιχτή οικονομία για Erdogan.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα