Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

σπυρο κανονισε να με αφησεις αξω απο την προσφορα αυτη που παίρνεις και δεν θα σου ξαναμιλησω

η πιτα ειναι για ολους καλα

χαχαχαχχαχαχαχαχχαχα ;D :D :D ;D :D ;) ;) :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

ε όλο και κάτι θα γουστάρουμε όλοι μαζί - δεν μπορεί !!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :D :D :D :D ;D
 

dimp

Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

παιδια το castalia lavillon τι ειναι? ειναι τοπικο διαλυμα? σαμπουαν?
κανει δουλεια? το χρησιμοποιη κανεις?
και σε τι τιμη παιζει?
και το nanogen τι ειναι?
σορρυ εαν σας ζαλισα αλλα ψαχνω να βρω κατι να κανει δουλεια που να βρισκω στα φαρμακεια.. γιατι λιγο φοβαμαι το Proscar..., :(
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

αναρωτηθηκες diimp μηπως καποιο απο τα ερωτηματα σου εχει ηδη απαντηθει

παραδειγμα το nanogen εχει αναφερθει πολλακις

κανε μια αναζητηση στο forum πανω πανω στην σελιδα σου προς τα αριστερα πανε στην αναζητηση και γραψε αυτο που ψαχνεις

οτι δεν υπαρχει στο φορουμ θα απαντηθει
 

dimp

Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

σορρυ παναγιωτη.. εσυ μπορεισ να τα ξερεις...
ειδα οτι το
castalia lavillon
εχει saw palmeto μεσα...πωλειται στα φαρμακεια σαν καλλυντικο προιον

κ το nanogen το βρισκεις στην Ελλαδα και δεν χρειαζεται να το παραγγειλεις απο internet.
πανω κατω αυτα ειδα σε αυτο το post...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

dimp το palmetto μονο του ειναι ανισχυρο φιλε δεν προκειτε να δεις σχεδον τιποτα και θα φας πολλα λεφτα και πολυ χρονο για ελαχιστα πραγματα

στα 100ml εχει 41 ευρω απο τιμη δεν ειναι ασχημο γιατι λογικα 100ml θα πρεπει να φτανουν για 2 μηνες χρησης

αλλα δεν ειναι κατι ισχυρο

επισης αυτη η εταιρια πουλαει εκτος απο σαμπουαν και κατι στο οποιο αναφερετε σαν ονομαστικα HSOR Antichute
πρωτεινες σογιας εχει σαν κυριο συστατικο οπως λεει


κοιτα απο αυτα που γραφει σε μια σελιδα οτι περιεχει το προιον για μενα ειναι ΜΟΥΦΑ φιλε δεν αξιζει να πετας τα ευρω σου για κατι το οποιο δεν πιστευω να σου κανει κατι σοβαρο με την dht σου

μαλλια δεν προκειτε να βγαλεις με αυτο το προιον κατα την γνωμη μου ισως σε βοηθησει λιγο να σταθεροποιεισεις την τριχοπτωση ( που και αυτο χλωμο το κοβω)

τελος παντων αυτη ειναι η γνωμη μου για αυτο το προιον οτι ειναι ανισχυρο και ανικανο να καταπολεμησει αποτελεσματικα την τριχοπτωση
 

magic810

New Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

dimp είπε:
σορρυ παναγιωτη.. εσυ μπορεισ να τα ξερεις...
ειδα οτι το
castalia lavillon
εχει saw palmeto μεσα...πωλειται στα φαρμακεια σαν καλλυντικο προιον

κ το nanogen το βρισκεις στην Ελλαδα και δεν χρειαζεται να το παραγγειλεις απο internet.
πανω κατω αυτα ειδα σε αυτο το post...

CASTALIA LAVILLON προιον που το βγαζει η ιδια εταιρεια που βγαζει και το betadyne.....σοβαρη εταιρεια δεν λεω!!!! το χρησιμοποιησα και αυτο εχει και σαμπουαν εκτος απο τις αμπουλες.....
Αν δεν εισαι διατεθειμενος να χρησιμοποιησιες κατι απο το εξωτερικο αξιζει την προσπαθεια........
Το ειχε χρησιμοποιησει ενας φιλος μου με καλα αποτελεσματα.......τωρα για μενα δεν μπορω να πω το ιδιο.....
Εξαρταται σε τι κλιμακα norwood εισαι αν εισαι σε μεγαλη μην χανεις τον χρονο σου και το χρημα σου στο συγκεκριμενο...αν εισαι στην αρχη αξιζει να κανει μια προσπαθεια με το συγκεκριμενο..... ;)
 

magic810

New Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

14/03/03] - Lavilon, Αποτελεσματική Aντιμετώπιση της Tριχόπτωσης από την Castalia

H μάρκα Castalia Soin Dermocosmetiques, του Ομίλου Lavipharm, δημιούργησε δύο νέα προϊόντα που έρχονται να συμπληρώσουν τη δερματολογική σειρά Lavilon για την αποτελεσματική αντιμετώπιση των προβλημάτων του τριχωτού της κεφαλής.

Πρόκειται για τη δερματολογική Lotion Antichute και το δερματολογικό σαμπουάν Shampooing Fortifiant για την αποτελεσματική αντιμετώπιση της τριχόπτωσης.

Συγκεκριμένα, η δερματολογική Lotion Antichute:
· Επιβραδύνει την τριχόπτωση χάρη στο φυτικό εκχύλισμα Saw Palmetto, το οποίο δεν επιτρέπει τη δράση των ορμονών που είναι υπεύθυνες για την τριχόπτωση.
· Aυξάνει τον αριθμό των τριχών στη φάση ανάπτυξής τους, βελτιώνει τη μικροκυκλοφορία στη ρίζα της τρίχας και ρυθμίζει τη σμηγματόρροια με το σύμπλοκο Capigen που συνδυάζει τρία συστατικά πλούσια σε θείο.
· Διεγείρει την ανάπτυξη νέων τριχών χάρη στους πολυσακχαρίτες Glycosaminolglycans, που προστατεύουν και ενυδατώνουν την τρίχα. Επιπλέον οι βιταμίνες και τα αμινοξέα που περιέχει θρέφουν την τρίχα και ενισχύουν την ανάπτυξή της. (Λ.Τ.: 32,00 ευρώ - 100 ml )

Για ολοκληρωμένη θεραπεία η λοσιόν μπορεί να συνδυαστεί με το Lavilon Shampooing Fortifiant που προετοιμάζει το τριχωτό να δεχθεί την ειδική θεραπεία τριχόπτωσης, ενώ δυναμώνει και χαρίζει όγκο και λάμψη στα αδύναμα μαλλιά.

Το σαμπουάν ενδείκνυται για όλες τις μορφές τριχόπτωσης και συνδυάζεται με όλες τις ειδικές θεραπείες. Εχει άριστες καλλυντικές ιδιότητες και είναι κατάλληλο για καθημερινή χρήση. (Λ.Τ.: 9,00 ευρώ - 150 ml )

Η Castalia Soins Dermocosmetiques, με τη φιλοσοφία της "Σεβασμός στη φυσιολογία της επιδερμίδας", δίνει δερμοκαλλυντική λύση στις πιο σημαντικές κατηγορίες προβλημάτων του δέρματος, που αντιμετωπίζει το σύγχρονο δερματολογικό ιατρείο. Επιπλέον απαντά, μέσα από τις καινοτόμες και ολοκληρωμένες σειρές των προϊόντων της, στις καθημερινές σύγχρονες απαιτήσεις των καταναλωτών για υγεία και ομορφιά με ασφάλεια, προσφέροντας ταυτόχρονα και καλλυντική ευχαρίστηση.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

το κακό είναι ότι δεν το χρησιμοποιεί κανένας να μας πει τι παίζει...
δεν βρίσκω και καμια μελέτη - προϊόν saw palmetto βέβαια είναι,όπως τόσα άλλα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

cool11 είπε:
Παιδια, μιλαμε γι αυτο εδω το σαμπουαν ή για κατι αλλο?
http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=500&ProductId=1438

Ως δευτερο σαμπουαν λοιπον, επικουρικα στο fungoral ας πουμε, αξιζει να το παρει κανεις? Να χρησιμοποιειται εναλαξ?
9 ευρω για ενα σαμπουαν, για τη δουλεια που το θελουμε, νομιζω δεν ειναι ακριβο.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

τι να πω-για 9 ευρώ δεν χάθηκε ο κόσμος...

το alpecin π.χ κάνει 7€...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

magic810 είπε:
[quote author=dimp link=topic=648.msg11339#msg11339 date=1240433163]
σορρυ παναγιωτη.. εσυ μπορεισ να τα ξερεις...
ειδα οτι το
castalia lavillon
εχει saw palmeto μεσα...πωλειται στα φαρμακεια σαν καλλυντικο προιον

κ το nanogen το βρισκεις στην Ελλαδα και δεν χρειαζεται να το παραγγειλεις απο internet.
πανω κατω αυτα ειδα σε αυτο το post...

CASTALIA LAVILLON προιον που το βγαζει η ιδια εταιρεια που βγαζει και το betadyne.....σοβαρη εταιρεια δεν λεω!!!! το χρησιμοποιησα και αυτο εχει και σαμπουαν εκτος απο τις αμπουλες.....
Αν δεν εισαι διατεθειμενος να χρησιμοποιησιες κατι απο το εξωτερικο αξιζει την προσπαθεια........
Το ειχε χρησιμοποιησει ενας φιλος μου με καλα αποτελεσματα.......τωρα για μενα δεν μπορω να πω το ιδιο.....
Εξαρταται σε τι κλιμακα norwood εισαι αν εισαι σε μεγαλη μην χανεις τον χρονο σου και το χρημα σου στο συγκεκριμενο...αν εισαι στην αρχη αξιζει να κανει μια προσπαθεια με το συγκεκριμενο..... ;)
[/quote]

ναι, ακομη ειπα να μην μπλεχτω με παραγγελιες απο εξωτερικο...

αξιζει αραγε η αγορα, θα βοηθησει τα μαλλια?
 

magic810

New Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

cool11 αν δεν εισαι σε μεγαλη κλιμακα norwood αξιζει μια προσπαθεια...αν ομως εισαι μην χανεις χρονο και χρημα........
το εχω χρησιμοποιησει και εγω στο παρελθον και το θεωρω καλυτερο απο αλλα ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ προιοντα.....και ειναι και αξιοπιστη σαν εταιρεια....LAVIPHARM
σε μενα δεν ξερω αν βοηθησε αν και ακουγα καλα σχολια....σε ενα φιλο ομως που ηταν στην αρχη τον βοηθησε και πολυ μαλιστα......
τι να πω δικα σου τα μαλλια δικα σου τα λεφτα..... :)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

Τωρα αν σου πω οτι δεν ξερω περι κλιμακας norwood...
Υποθετω οτι εννοεις οτι αν εισαι σε φαση μεγαλης τριχοπτωσης, οτι δεν θα βοηθησει.
Λοιπον, περι της δικης μου καταστασης εχω να πω, οτι παιρνω αγωγη εδω και 10 χρονια, και εχω διατηρησει τα μαλλια μου σε καλη κατασταση απο αποψη τριχοπτωσης.
Δεν εχω κανενα τραγικο προβλημα δηλαδη. Ειναι σε ελεγχομενη κατασταση, το παλευω οπως οι περισσοτεροι εδω μεσα.

Δεν εχει ανοιχτει και καποιο θεμα για το castalia lavilon εδω, ισως θα επρεπε...

Θελω ενα δευτερο σαμπουαν για τις μερες που δεν βαζω fungoral.
Και σκεφτομαι αυτο. Να ειναι αξιοπιστο και να βοηθα την τριχα. Φτηνο σχετικα και να το βρισκω σε φαρμακειο. Και οπως ειπες και απο εταιρια της προκοπης...

Μαλλον δεν το εχουν δοκιμασει πολλοι εδω μεσα, οποτε εσεις οι λιγοι που το εχετε δοκιμασει ας λετε οτι σχετικο να εχουμε μια ιδεα απο σχετικη εμπειρια.

Αραγε το castalia lavillon θα μπορουσε να θεωρηθει οτι βοηθαει καπως στην καταπολεμηση της dht?
Οχι σπουδαια, αλλα να μην ειναι και ασχετη προς το θεμα.
Τι να περιμενει κανεις?
 

magic810

New Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

κοιτα απο ενα σαμπουαν δεν μπορεις να εχεις και πολλες απαιτησεις.........εμενα μου φανηκε καλο παντως για να καθαριζει το κεφαλι........και να το κραταει σε καλαη κατασταση.....
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

Ειμαι κατι μεταξυ 2Α και 3Α.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dht blocker, ως ετοιμο εμπορικο προιον για αγορα-Ελλαδα

ωραία - τότε κοίτα πως θα μπλοκαρεις την dht και τι επανέκφυση θα πάρεις από μινοξ.,
και τα σαμπουάν να τα σκέφτεσαι μόνο για τον καθαρισμό του κεφαλιού και την ενυδάτωση της τρίχας... ::)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα