DHI επιλογή γιατρού (vs νοσηλευτή)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Αυτό είναι το θέμα. Με 4000 grafs θα έπρεπε να είναι νεουδι και όχι κάτι τόσο άσχημο (με βάση τις μεταμοσχεύσεις το λέω όχι λόγω προβλήματος μην παρεξηγηθω). Οκ η χρήση του φαρμάκου σου κρατούσε τα μαλλιά αλλά εδώ μιλάμε λες και έφυγαν και το μεγαλύτερο ποσοστό από τα μεταμοσχευμενα. Εγώ (με σχετικά μετριο με μεγαλο πρόβλημα μπροστά) αν βάλω 4000 μοσχεύματα θα απαιτήσω να είμαι σαν τον Μπέκαμ και αν δεν γινόταν αυτό θα έκανα μεγάλο χαμό σε μια εταιρεία που χρυσωσα. Εσύ με όλα αυτά που έδωσες θα έπρεπε να σε είχαν πρώτο πρώτο στις επιτυχίες. Βέβαια δεν ξέρω το πρόβλημα γιατί δεν έχω αρχική εικόνα αλλά βλέπω ότι το μαλλί σου είναι χοντρό και υγιή
 
  • Like
Reactions: tol

agchrist

Member
Αυτό είναι το θέμα. Με 4000 grafs θα έπρεπε να είναι νεουδι και όχι κάτι τόσο άσχημο (με βάση τις μεταμοσχεύσεις το λέω όχι λόγω προβλήματος μην παρεξηγηθω). Οκ η χρήση του φαρμάκου σου κρατούσε τα μαλλιά αλλά εδώ μιλάμε λες και έφυγαν και το μεγαλύτερο ποσοστό από τα μεταμοσχευμενα. Εγώ (με σχετικά μετριο με μεγαλο πρόβλημα μπροστά) αν βάλω 4000 μοσχεύματα θα απαιτήσω να είμαι σαν τον Μπέκαμ και αν δεν γινόταν αυτό θα έκανα μεγάλο χαμό σε μια εταιρεία που χρυσωσα. Εσύ με όλα αυτά που έδωσες θα έπρεπε να σε είχαν πρώτο πρώτο στις επιτυχίες. Βέβαια δεν ξέρω το πρόβλημα γιατί δεν έχω αρχική εικόνα αλλά βλέπω ότι το μαλλί σου είναι χοντρό και υγιή

Παιδιά έγραψα και πιο πάνω τη συνολική μέτρηση 3.356g. ητοι 6.385 τρίχες. Σίγουρα το αποτέλεσμα της κλινικής με βάση αυτόν τον αριθμό ήταν μέτριο αλλά όχι σε αυτό το χάλι που είναι τώρα. Δυστυχώς τώρα διάβασα ότι "Η διακοπή της αγωγής µε Finasteride συνεπάγεται ολική αναστροφή της αποτελεσµατικότητας του και επιστροφή στα προθεραπευτικά επίπεδα ΑΓΑ και µάλιστα στα επίπεδα που θα είχε προχωρήσει η τριχόπτωση αν δεν είχε δοθεί ποτέ αγωγή. " https://www.elamat.gr/farmakeftikes-agoges/gia-andres-finasteride. Και παίρνω φίνα περίπου 18 χρόνια με μια διακοπή μόνο 6 μηνών που είχε όμως καταστροφικό αποτέλεσμα.. Στα υπόλοιπα που λες δεν έχεις άδικο, αλλά ότι και να απαιτήσεις ή χαμό να κάνεις δεν αλλάζει κάτι και μάλιστα ο συγκεκριμένος γιατρός τότε λεγόταν ότι ήταν και ο καλύτερος της κλινικής...

Πράγματι λες και έφυγαν και το μεγαλύτερο ποσοστό από τα μεταμοσχευμενα, δυστυχώς. Αλλά πώς είναι δυνατόν να πέφτουν τα μεταμοσχευμένα;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

spi

Well-Known Member
Πράγματι λες και έφυγαν και το μεγαλύτερο ποσοστό από τα μεταμοσχευμενα, δυστυχώς. Αλλά πώς είναι δυνατόν να πέφτουν τα μεταμοσχευμένα;;
Γιατί πιθανότατα δεν πήραν από την safe περιοχή και σου έβαλα εκεί τα πιο πάνω. Είναι περίεργη η περίπτωσή σου.
 

spi

Well-Known Member
Μήπως έχεις καμία φωτογραφία από το πως ήσουν πριν 1 χρόνο πχ και καμιά πως ήσουν πριν την μεταμόσχευση;
 

agchrist

Member
Γιατί πιθανότατα δεν πήραν από την safe περιοχή και σου έβαλα εκεί τα πιο πάνω. Είναι περίεργη η περίπτωσή σου.
Όντως είχε πάρει και από ψηλά ο Παπανικολαόυ γιατί έχω κάπως δυνατά άνω πλαινά. Και του λέω όταν τα έπαιρνε δεν είναι επίφοβο από εκεί; Και μου λέει αν είναι ποτέ να σου πέσουν εκεί θα είναι σε μεγάλη ηλικία.

Όντως περίεργο ρε φίλε. Επιμένω όμως ότι πριν κόψω τη φίνα είχα διπλάσιο μαλλί. Δεν ξέρω τι να κάνω, έχω προβληματιστεί..
 

makis25

Well-Known Member
Για αρχη , μη ξαναπας σε αυτους που δε σου καναν καλη δουλεια , δηλαδη μια , δυο , τρεις , στην τεταρτη θα σου κανουν τη καλη δουλεια;
 
  • Like
Reactions: tol

agchrist

Member
Μήπως έχεις καμία φωτογραφία από το πως ήσουν πριν 1 χρόνο πχ και καμιά πως ήσουν πριν την μεταμόσχευση;

Αυτή φώτο είναι ακριβώς πριν από ένα χρόνο (10/09/18). Αν και βάζω τόπικ πάντα, κοίτα όμως πόσο καλύτερο έδειχνε το μαλλί, ακόμα και η hairline!
 

Συνημμένα

  • 10.09.2018.jpg
    10.09.2018.jpg
    38.6 KB · Προβολές: 327

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Αυτή φώτο είναι ακριβώς πριν από ένα χρόνο (10/09/18). Αν και βάζω τόπικ πάντα, κοίτα όμως πόσο καλύτερο έδειχνε το μαλλί, ακόμα και η hairline!
Ναι φαίνεται καλυτερο το μαλλί ΑΛΛΑ αυτή η φωτό δεν μας δίνει καλή αποτύπωση
 

makis25

Well-Known Member
φιλε μου βρηκα ενα περιστατικο απο καποιον που ειχε χασει περισσοτερα μαλλια απο εσενα , και εβαλε σαν εσενα τον ιδιο αριθμο μοσχευματων . Απλα αυτος πηγε σε αλλη κλινικη . Δες λιγο τι σημαινει ο αριθμος των μοσχευματων που εβαλες https://www.youtube.com/watch?v=R8X414VP-7A

https://www.youtube.com/watch?v=R8X414VP-7A
Στη dhi , ή σε παραμυθιασαν και βαζουν λιγοτερα απο οσα δηλωνουν , ή εχουν πολυ χαμηλη βιωσημοτητα των μοσχευματων . Παντως κατι τρεχει . Δεν εχει να κανει καν με το κοστος .
 

agchrist

Member
το αποτέλεσμα που βλέπω είναι ασύλληπτο σε σχέση με την dhi. Οι αριθμοί που λένε ίσως και να είναι αληθινοί αφού τα μετράνε εκείνη την ώρα και ο γιατρός μου έβαλε τόσα μοσχεύματα , τώρα η βιωσιμότητα είναι μεγάλο θέμα και πρόβλημα.. δεν ξέρω πραγματικά τι πήγε τόσο λάθος..

τι μου προτείνεις να κάνω;;
 

Tsek

Well-Known Member
Τραγικό αποτέλεσμα. 3 μεταμοσχεύσεις και φαίνεται σαν να μην έχεις κάνει ούτε μία.
Η τρίχα σου και η δοτρια ειναι σουπερ, κανονικά θα έπρεπε να έχεις χαίτη αλόγου με 3 επεμβασεις και τέτοια τρίχα. Σήκω φύγε αλλού. Αν θες φτηνά μπορεί και η Advance
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω κρατησα απο το συγκεκριμενο νημα τη νοοτροπια της dhi που ειναι παρα πολυ λαθος. Οτι μπορουν να βαλουν παραπανω μοσχευματα αλλα σταματανε λογω της τιμης.
κανονικα εφοσον χρεωνεις με τη συνεδρια και οχι με το μοσχευμα θα επρεπε να προσπαθεις να δωσεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στους ασθενεις σου με οσο το δυνατον περισσοτερα μοσχευματα και μεγαλυτερη επιβιωση αυτων. καθε καλο αποτελεσμα ειναι διαφημιση που θα σου φερει πολλαπλασιους ασθενεις.
Για αυτο ο βεκρης εχει ανοιξει 10 κλινικες Ελλαδα και εξωτερικο και η dhi εχει μεινει στα ιδια.
μην πας ξανα εκει φιλε. με το ιδιο μαλλι θα φυγεις και χωρις hairline. δωσε 2500-3000ε να βαλεις 2500 μοσχευματα και να μην ξαναασχοληθεις. Ειχαμε παρομοια αραιωση και ενω εγω ημουν γυαλι καθαρισα με 2300 μοσχευματα το 2015 και ειμαι ιδιος ακομη.
Εχει μεινει πολυ πισω η dhi δυστυχως.
 

agchrist

Member
Εγω κρατησα απο το συγκεκριμενο νημα τη νοοτροπια της dhi που ειναι παρα πολυ λαθος. Οτι μπορουν να βαλουν παραπανω μοσχευματα αλλα σταματανε λογω της τιμης.
κανονικα εφοσον χρεωνεις με τη συνεδρια και οχι με το μοσχευμα θα επρεπε να προσπαθεις να δωσεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στους ασθενεις σου με οσο το δυνατον περισσοτερα μοσχευματα και μεγαλυτερη επιβιωση αυτων. καθε καλο αποτελεσμα ειναι διαφημιση που θα σου φερει πολλαπλασιους ασθενεις.
Για αυτο ο βεκρης εχει ανοιξει 10 κλινικες Ελλαδα και εξωτερικο και η dhi εχει μεινει στα ιδια.
μην πας ξανα εκει φιλε. με το ιδιο μαλλι θα φυγεις και χωρις hairline. δωσε 2500-3000ε να βαλεις 2500 μοσχευματα και να μην ξαναασχοληθεις. Ειχαμε παρομοια αραιωση και ενω εγω ημουν γυαλι καθαρισα με 2300 μοσχευματα το 2015 και ειμαι ιδιος ακομη.
Εχει μεινει πολυ πισω η dhi δυστυχως.
Που έβαλες φίλε αν επιτρέπεται;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στην ahc εβαλα 2300 μοσχευματα τον μαιο του 2015 και ακομη 4,5 χρονια μετα ειμαι σε αριστη κατασταση χωρις θεραπειες και μινοξιδιλη τα τελευταια 2 χρονια. φινα δεν υπαρχει λογως να παρεις εσυ. η αραιωση σου δειχνει μεχρι που ειναι. απο εκει και πισω το μαλλι σου ειναι δυνατο.
μια πετυχημενη μεταμοσχευση θελεις και καθαρισες.
θα κανω μια ανανεωση γιατι μετα το update απο οτι βλεπω εχουν χαθει οσες φωτογραφιες εχουμε ανεβασει πριν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σαφώς δεν παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα, Μόνο που άλλο να δίνεις π.χ. 4.000 ευρώ μαζεμένα και άλλο σε 3 χρόνια. Για μένα δεν είναι το ίδιο εύκολο. H hdc για παράδειγμα λέει 2,7 ευ/graft

Από 1,70 έως 2,20 ανά μόσχευμα στην HDC για όσους δεν γνωρίζουν.
Σίγουρα θα έπρεπε να είχες φωτογραφίες από το πριν και μετά,ζήτησε την κλινική να σου δώσει σίγουρα κρατάει αρχείο.

Με σύνολο 3700 μοσχεύματα περίπου όντως θα έπρεπε και με τέτοιο τύπο μαλλί που έχεις να ήσουν τούμπανο.
Το να έπεφταν από φίνα τα μεταμοσχευμενα λόγο διακοπής μου φαίνεται περίεργο.
Τώρα για να προχωρήσεις ξανά σε μεταμόσχευση σίγουρα χρειάζεσαι κάλο χέρι,έχεις κρατήσει αρκετά μεταμοσχευμενα και ο γιατρός πρέπει να μπει ανάμεσα σε όλα αυτά.
 
Μπλουζα