Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δύο-τρεις μέρες μετά το ρολλάρισμα, νιώθω το δέρμα να έχει ξεκουραστεί τελείως. Κι εσύ 2 φορές δεν ρολλάρεις την εβδομάδα με τα 2mm;
μια φορα την εβδομαδα,και προσπαθω να ριξω ενταση,το προσπαθω ομως γιατι παρασυρομαι,δεν εχω τον πονο να με σταματαει,ειχα φτασει να ματωνω χωρις κενα δερματος,μια συνεχομενη κοκκινη γραμμη.
η xylocream υπο προ'ι'ποθεσεις ειναι φοβερα αποτελεσματικη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
μια φορα την εβδομαδα,και προσπαθω να ριξω ενταση,το προσπαθω ομως γιατι παρασυρομαι,δεν εχω τον πονο να με σταματαει,ειχα φτασει να ματωνω χωρις κενα δερματος,μια συνεχομενη κοκκινη γραμμη.
η xylocream υπο προ'ι'ποθεσεις ειναι φοβερα αποτελεσματικη

Είχα την εντύπωση ότι έκανες δύο φορές την εβδομάδα, παρότι θυμάμαι ότι με είχες συμβουλέψει για καλύτερα να δοκιμάσω μία. Τέσπα... Τώρα που άρχισα με 2 και φαίνεται πολύ καθαρά ότι δουλεύει καλύτερα από ότι με 1, θα το κρατήσω για λίγο, κι αν δω πρόβλημα θα το μειώσω πάλι στη 1.

Ούτε σε μένα ο πόνος είναι πολύ μεγάλος, παρότι πιέζω δυνατά, αλλά αν δω στην πορεία ότι καταπονείται το δέρμα, ίσως δοκιμάσω κι εγώ την xylocream.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Είχα την εντύπωση ότι έκανες δύο φορές την εβδομάδα, παρότι θυμάμαι ότι με είχες συμβουλέψει για καλύτερα να δοκιμάσω μία. Τέσπα... Τώρα που άρχισα με 2 και φαίνεται πολύ καθαρά ότι δουλεύει καλύτερα από ότι με 1, θα το κρατήσω για λίγο, κι αν δω πρόβλημα θα το μειώσω πάλι στη 1.

Ούτε σε μένα ο πόνος είναι πολύ μεγάλος, παρότι πιέζω δυνατά, αλλά αν δω στην πορεία ότι καταπονείται το δέρμα, ίσως δοκιμάσω κι εγώ την xylocream.
η xylocream δεν βοηθαει το δερμα,ειναι αναισθητικη κρεμα.
απλα το δερμα θελει και καποιες μερες για επουλωση,αποκατασταση της ζημιας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα πως τα πας με το ρολλερ?εχεις τριχοπτωση?
δεν το χρησιμοποιω σε σημειο με μαλλι,μονο τριγωνακια κροταφους που ειναι αδεια,οποτε δεν φαινεται η τριχοπτωση.
για να την σταματουσα επρεπε να τραυματιζω καθε εβδομαδα και το 1 σωληναριο κρεμας μου εβγαζε 2 τραυματισμους,τωρα μου βγαζει 7-8 τραυματισμους με καλη αναισθησια.
θα την σταματησω με πιο οικονομικο τροπο;)
 
Καλησπέρα!

1η χρήση derma roller 1,5mm σήμερα μόνο κροτάφους καθότι είπα αρχικά να δοκιμάσω σε αυτό το σημείο την αποτελεσματικότητα του και έχω να αναφέρω τα εξής.
α. Σχετικά άμεσο μάτωμα με 4,5 περάσματα που δείχνει ότι μάλλον έχω ευαίσθητο δέρμα.
β. αρκετές κόκκινες κυλίδες και αιμάτωση της περιοχής γύρω από αυτές λόγω ερυθρού δέρματος
γ. Μέτριος πόνος και μετά από ένα λούσιμο μόνο με ζεστό νερό σχεδόν καθόλου
δ. Μετά από 24 ώρες εφαρμογή minox 1 φορά/μέρα.

P.S. Δε νομίζω να χρειάζομαι κάποια αναισθητική κρέμα γιατί φαίνεται να είναι ένας πόνος που συνηθίζεται και η ένταση που θα το χρησιμοποιήσω την επόμενη φορά θα είναι μεγαλύτερη.

Θα ενημερώνω για αποτελεσματα κλπ.
 

le2der

Active Member
Μια ερώτηση απο εμενα: το dermastamp αξίζει ? οσον αφορά πόνο ευχρηστία
Απο οτι καταλαβα δεν ρολαρεις με το συγκεκριμενο.... ειναι οπως το dermapen πχ αλλα χειροκινητο?
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Άσχετο, αλλά το roller είναι σαν το Tatbir, τη θρησκευτική τελετή του σιιτικού ισλάμ κατά την οποία οι πιστοί τραυματίζουν τα κεφάλια τους με σπαθιά και μαχαίρια. Το Tatbir όμως γίνεται μόνο μια φορά το χρόνο. Αν το κάνανε πιο συχνά, μπορεί να βγάζανε και μαλλιά :)
Part-NIC-Nic6384060-1-1-0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

bisop

Member
παιδιά καμια ενημέρωση από αυτούς που κάνουν τραυματισμό για κάποιο διάστημα?λογικά θα είναι αρκετοί αυτόν τον καιρό,
εγώ είμαι στο έβδομο ρολλάρισμα σε όλο το κεφάλι χωρίς αναισθητική κρέμα και minox μια φορα τι μέρα.βλέπω αρκετά νέα τριχάκια αλλα έχω και μεγάλο shedding με αδύναμες τρίχες κυρίως
 

lalakis

Active Member
μολις ξεκινησα το derminator πολυ πιι ανωδυνος πονος και λλιγοτερο χρονο απτο ρολαρισμα.τερμα τα βασανα .ευτυχως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
παιδιά καμια ενημέρωση από αυτούς που κάνουν τραυματισμό για κάποιο διάστημα?λογικά θα είναι αρκετοί αυτόν τον καιρό,
εγώ είμαι στο έβδομο ρολλάρισμα σε όλο το κεφάλι χωρίς αναισθητική κρέμα και minox μια φορα τι μέρα.βλέπω αρκετά νέα τριχάκια αλλα έχω και μεγάλο shedding με αδύναμες τρίχες κυρίως
τα αποτελεσματα μου σαν να βαζω μινοξιδιλη.
δεν ξερω σε ποιον τραυματισμο ειμαι,κοντευω χρονο στους κροταφους.
εριξα και αρκετα την ενταση γιατι το μονο που μου προσφερε επιπλεον ειναι να ειναι κοκκινο το δερμα για μερες.
τραυματιζω καθε 7 μερες που ειναι και το ιδανικο τελικα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα βελτιωθηκες κιαλλο σε σχεση με τον οκτωμβρη;
οχι,ακομα ανακτω χαμενο εδαφος,το καθε 2 εβδομαδες με πηγε πισω,και επειδη τα αποτελεσματα που μου δινει ειναι πααααααρα πολυ αργα,υπολογιζω οτι πηγα 5 μηνες πισω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σε γενικες γραμμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο αυτην την θεραπεια.
και σε αποτελεσμα μου εδωσε καλο.
και σε διαρκεια κραταει πολυ περισσοτερο απο τα τοπικα.
και η διαδηκασια μου αρεσει.το οτι ασχολουμε μια φορα την εβδομαδα με αυτο και οχι καθημερινα.
πονος μηδεν με την αναισθητικη κρεμα.
κοστος μονο η κρεμα.
και εσπασα και το ρεκορ μου,κρατησα θεραπεια εναν ολοκληρο χρονο,ολα τα αλλα με χαιρετουσαν πολυ νωρις.
οπως και αν εξελιχθουν τα πραγματα απο εδω και περα δεν αλαζει κατι,ειναι η πιο αποδοτικη θεραπεια που εχω χρησιμοποιησει,επειδη ξεπερασε ηδη οτι εχω χρησιμοποιησει
 

bisop

Member
σκέφτεσαι να την σταματήσεις?θεωρείς ότι δεν έχει κάτι άλλο να σου δώσει?
θυμάμαι σε ένα post είχες γράψει ότι οποιος την ξεκινήσει θα πρέπει να σκεφτεί ότι θα περάσει χρονια με αυτό
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σκέφτεσαι να την σταματήσεις?θεωρείς ότι δεν έχει κάτι άλλο να σου δώσει?
θυμάμαι σε ένα post είχες γράψει ότι οποιος την ξεκινήσει θα πρέπει να σκεφτεί ότι θα περάσει χρονια με αυτό
θα το συνεχισω...
εκεινο το ειχα γραψει επειδη τα αποτελεσματα του τραυματισμου κρατανε πολυ περισσοτερο απο τα αποτελεσματα μιας λοσιον και οντως ησχυει,αρκετοι θα το διαπιστωσουν αυτο;)
 

leas

Well-Known Member
σε γενικες γραμμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο αυτην την θεραπεια.
και σε αποτελεσμα μου εδωσε καλο.
και σε διαρκεια κραταει πολυ περισσοτερο απο τα τοπικα.
και η διαδηκασια μου αρεσει.το οτι ασχολουμε μια φορα την εβδομαδα με αυτο και οχι καθημερινα.
πονος μηδεν με την αναισθητικη κρεμα.
κοστος μονο η κρεμα.
και εσπασα και το ρεκορ μου,κρατησα θεραπεια εναν ολοκληρο χρονο,ολα τα αλλα με χαιρετουσαν πολυ νωρις.
οπως και αν εξελιχθουν τα πραγματα απο εδω και περα δεν αλαζει κατι,ειναι η πιο αποδοτικη θεραπεια που εχω χρησιμοποιησει,επειδη ξεπερασε ηδη οτι εχω χρησιμοποιησει
Κάπα πιστεύεις πως κάποιος που χρησιμοποιεί την θεραπεία και είναι σε αρχικό στάδιο η τριχόπτωση του θα καταφέρει να διατηρήσει τα μαλλιά του μόνο με την χρήση ρολλερ γιατί σε παλιά σου ποστ ανέφερες πραγματικά ενθουσιασμένος να το διαδώσουμε σε γνωστούς και φίλους.(ελπίζω να μην σε έχω πρήξει κάθε τρεις και λίγο να ρωτάω αλλά χρησιμοποιείς την θεραπεία αρκετό καιρο)
 
Μπλουζα