Derma roller 1,5mm μονο του.

fasda

Active Member
Γεια σας
εγω που δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μου ρολλερ λετε να αρχισω με 1,5 μμ? η θα εχω καποιο προβλημα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Η περιοχή που ανέφερα σε προηγούμενα ποστ διπλάσια στηκε σε τρίχες σκέφτομαι να κάνω μεταγραφή σε dermapen ακριβό αφού βλέπω ότι γίνεται σοβαρή δουλειά και θα το χρειάζομαι μια ζωή σκέφτομαι derminator δίνω 160 ευρώ και ξεμπερδευω για πάντα .από έξοδα και κινδυνους για ινωσεις
 

paretto

Active Member
@GOMI πως παει η θεραπεία; Bλέπεις αποτελεσματα; Επίσης , για την ίνωση θα βοηθούσε/μέιωνε τον κίνδυνο αν κάνμε ένα deconditioning εφόσον φτάναμε σε επίπεδο ικανοποιητικό; πχ, 1 μηνα off?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI πως παει η θεραπεία; Bλέπεις αποτελεσματα; Επίσης , για την ίνωση θα βοηθούσε/μέιωνε τον κίνδυνο αν κάνμε ένα deconditioning εφόσον φτάναμε σε επίπεδο ικανοποιητικό; πχ, 1 μηνα off?

Κανονικά, αν θέλουμε να μηδενίσουμε τον φόβο της ίνωσης, θέλει κάθε 4 μήνες. Αυτό το διάστημα αφορά το κολλαγόνο και μόνο. Στα χαρτιά τουλάχιστον. Και όσο μεγαλώνει κάποιος, τόσο μειώνεται η ικανότητα του οργανισμού στην ανάπλαση του κολλαγόνου. Γενικά αν αρχίσουμε και βλέπουμε όντως αξιοσημείωτα αποτελέσματα, πρέπει να ψαχτούμε αρκετά με αυτό το θέμα, ώστε να το αποφύγουμε όσο γίνεται.

Δεν έχω δει κάτι το ενθαρρυντικό ακόμα....
 

Komis

Active Member
Oσοι αναφερουν αποτελεσματα καλο θα ειναι να ανεβασουν φωτογραφιες
για να δουμε και εμεις για τι ακριβως μιλανε.

Κapa και lalakis εχουν αναφερει αποτελεσματα.
Αν εχετε χρονο και μπορειτε καντε μια καλη πραξη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Oσοι αναφερουν αποτελεσματα καλο θα ειναι να ανεβασουν φωτογραφιες
για να δουμε και εμεις για τι ακριβως μιλανε.

Κapa και lalakis εχουν αναφερει αποτελεσματα.
Αν εχετε χρονο και μπορειτε καντε μια καλη πραξη.
εδω ειμαι komis http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-22#post-147559
πρωτη φωτο στους 3 μηνες με πολυ ελαχιστα αποτελεσματα,ισια που καταλαβαινα μονο εγω οτι κατι παει να γινει.
δευτερη φωτο σαν να εβαζα folligen.
τριτη φωτο σχεδον τα αποτελεσματα της μινοξιδιλης.
λιγο πιο μετα και αλλη βελτιωση φτανωντας την μινοξιδιλη.
μεταγραφη σε τραυματισμο καθε 2 εβδομαδες και λιγο υποχωρηση.
μεταγραφη σε καθε 5 μερες και λιγο βελτιωση.
ενα διαστημα 10μηνου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xexe...το δοκίμασα και με το ανταλλακτικό μόνο, αλλά δεν μπορείς να πιάσεις τις ταχύτητες που βαράει το dermapen...Με 2.0 mm ήταν σαν να κάνω με 0,75 του κλασσικού ρολλερ σε θέμα πόνου, ενώ το αίμα σχεδόν το ίδιο και σήμερα το πρωί το δέρμα του κεφαλιού μου δεν πονάει σχεδόν καθόλου, σε αντίθεση με το ρολλερ που ήθελε 3 ημέρες να ηρεμήσει....
Ρώτησα μια αισθητικό της γυναίκας μου που χρησιμοποιεί στην δουλειά της αναισθητικές κρέμες για αποτρίχωση και μου είπε πως δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται πάνω από μια φορά το μήνα (2 ακόμα καλύτερα) γιατί προκαλούν μείωση της ευαισθησίας των νεύρων...
θα μπορουσε ομως να αντικαταστησει ενα χειροκινητο derma pen?
φανταζομαι θα εχει ελατηριο επαναφορας,παταμε με το δαχτυλο αφηνουμε.
ποσες βελονες ειναι καταλληλες εδω?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομιζω 12 ειναι μια χαρα. Δοκιμασα κ με 36 κ ο οποιος πονος ηταν ο ιδιος. Ναι απο το χειροκινητο καλυτερο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

arhs

Member
Kάπα να σε ρωτήσω διαβασα όλο το νήμα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω λέτε ότι το roller μόνο του έχει καλύτερα αποτελέσματα και κρατάνε περισσότερο από το roller+μινοξ . Δηλαδή εγώ που χρησιμοποιώ μινοξ αν αρχίσω roller θα ήτανε καλύτερα να κόψω την μινοξ .... ααα και παρατηρήστε άμα έχετε καμία ελιά στο κεφάλι δεν θα ήτανε καλό πιστεύω να της περάσεις το roller από πάνω η δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ...........το πραγγeiλα και εγώ για να δούμε τη θα κάνει τόσα έχουμε πάρει αυτό θα μας χαλάσει !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kάπα να σε ρωτήσω διαβασα όλο το νήμα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω λέτε ότι το roller μόνο του έχει καλύτερα αποτελέσματα και κρατάνε περισσότερο από το roller+μινοξ . Δηλαδή εγώ που χρησιμοποιώ μινοξ αν αρχίσω roller θα ήτανε καλύτερα να κόψω την μινοξ .... ααα και παρατηρήστε άμα έχετε καμία ελιά στο κεφάλι δεν θα ήτανε καλό πιστεύω να της περάσεις το roller από πάνω η δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ...........το πραγγeiλα και εγώ για να δούμε τη θα κάνει τόσα έχουμε πάρει αυτό θα μας χαλάσει !!!!
1)το roller μονο του εχει ποτελεσματα χωρις πτωση αποδοσης.
2)το roller σκετο την μερα του τραυματισμου και τις υπολοιπες 6 μερες μινοξιδιλη εχει καλυτερα αποτελεσματα, θα χασει η μινοξιδιλη στην πορεια,αλλα δεν θα χασει ο τραυματισμος.
3)το roller ταυτοχρονα με μινοξιδιλη εχει δυνατα αποτελεσματα αλλα ακυρωνει ολη την ερευνα και θα χασει σαν τοπικο.
οποτε εδω οι επιλογες μας ειναι η το 1 η το 2.
αν επιλεξετε το 3 σας το λεω απο τωρα οτι ειναι δοκιμασμενη αποτυχια
 

rafahl

Member
Kapa θέλω να ακούσω τι γνώμη σου σε κάτι εγώ είμαι 21 χρόνον κοντά στο nw1 περιμένω το roller να μου έρθει να ξεκινήσω ,σε βάθος 10ετίας σε τι κατάσταση πιστεύεις θα είμαι εφόσον συνεχίζω κανονικά το roller ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa θέλω να ακούσω τι γνώμη σου σε κάτι εγώ είμαι 21 χρόνον κοντά στο nw1 περιμένω το roller να μου έρθει να ξεκινήσω ,σε βάθος 10ετίας σε τι κατάσταση πιστεύεις θα είμαι εφόσον συνεχίζω κανονικά το roller ?
θα παρεις ολα τα χαμενα μαλλια πισω,ακομα δεν εχει γινει πολυ ζημια.
οσο θα συνεχιζεις τραυματισμο θα διατηρεις τα αποτελεσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ααα και παρατηρήστε άμα έχετε καμία ελιά στο κεφάλι δεν θα ήτανε καλό πιστεύω να της περάσεις το roller από πάνω η δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ...........το πραγγeiλα και εγώ για να δούμε τη θα κάνει τόσα έχουμε πάρει αυτό θα μας χαλάσει !!!!
εγω στην θεση σου θα εκανα αφαιρεση ελιας και μετα θα ξεκινουσα χωρις περιορισμους
Πρέπει να δώσουμε έμφαση για τις παρενεργειες σε χρόνια χρήση πρέπει να ψάχτουμε με αυτο
πρεπει,οσοι το ξεκινησουν θα περασουν πολλα χρονια με αυτο
 

On34

Member
τι εχτε να πειτε για το video που ο τυπος λεει 5 φορές τιήν βδομάδα ρολλερ χωρις να ματωνουμε
 

DeGarmo

New Member
Ένα ακόμα + είναι ότι όσοι χρησιμοποιούμε toppik έχουμε συνέχεια νέες τρίχες για να κάτσουν πάνω οι μικροΐνες.Πλέον με πολύ λίγη ποσότητα toppik έχω αποτέλεσμα που με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο και δεν προϊδεάζει σε τίποτα ότι έχω ΑΑ και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται ακόμη καλύτερο.
Το ζητούμενο βέβαια είναι να αξιωθούμε κάποια στιγμή να μην χρειαζόμαστε καν toppik κτλ και μακάρι όλοι να το καταφέρουμε.
 

Dynamics

Active Member
Μολις εκανα και εγω την αγορα μου απο την μακρια κινα!Το περιμενω τελος του μηνα οποτε θα μπω και εγω στην ομαδα!Καπα 192 βελονες 1,5μμ πηρα ειμαι κομπλε?
 
Μπλουζα