Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Χρησιμοποιω ρολλερ εδω και δυο μηνες προσωπικα εδωσε λιγες τριχες πισω μπροστα στην hairline αλλα ως εκει προς το παρον κατα συνεπεια να συνεχιζεται η τριχοπτωση...αλλα δεν τα παραταω.απλα σκεφτομουν την χρηση φινας μαζι...εχετε καποια αποψη η συμβουλη?
αν και πιστευω οτι θα σου σταματησει την τριχοπτωση καποια στιγμη,εγω αντι για φινα εχω να σου προτεινω αυτο http://www.centralpharmacy.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=5894.
γιατι τα Ω3 ως γνωστον http://www.hairlossgr.com/threads/Ω...gd2-και-τη-τριχόπτωση.8983/page-5#post-121615
ομως δεν θα δεις επανεκφυση απο τα Ω,μονο μειωση τριχοπτωσης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Τελικά ο 2young τι εφαρμογή έκανε και πήρε αυτά τα αποτελέσματα? Κάθε ποτε ρολαρε, με 1.5mm ή με 2mm, έβαζε μπενταντίν αν κατάλαβα καλά??
Αν όντως πήρε αυτά τα αποτελέσματα με χρήση roller και μόνο δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πειραματιστούμε άλλο παρα να ακολουθήσουμε τη δική του θεωρία που είναι και αποδεδειγμένη..... Πια όμως είναι η ακριβής θεραπεία του γνωρίζει κανείς?
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελικά ο 2young τι εφαρμογή έκανε και πήρε αυτά τα αποτελέσματα? Κάθε ποτε ρολαρε, με 1.5mm ή με 2mm, έβαζε μπενταντίν αν κατάλαβα καλά??
Αν όντως πήρε αυτά τα αποτελέσματα με χρήση roller και μόνο δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πειραματιστούμε άλλο παρα να ακολουθήσουμε τη δική του θεωρία που είναι και αποδεδειγμένη..... Πια όμως είναι η ακριβής θεραπεία του γνωρίζει κανείς?

Υπάρχουν 2 - 3 θέματα που έχει κάνει ο 2young στο Stopaga με σαφής οδηγίες του τι έκανε. Ακολούθησαν και ακολουθούν αρκετοί το πρωτόκολλό του και κανείς απ όσο έχω διαβάσει δεν είδε αποτελέσματα. Δεν έκανε τίποτα το ιδιαίτερο, έντονο τραυματισμό με 1.5mm (μέχρι αηδίας βέβαια) με εφαρμογή πριν και μετά betadine και τους 2 - 3 μήνες χρησιμοποιούσε και μινοξιδίλη την οποία έκοψε στην πορεία. Είναι υπέρ της έντονης φλεγμονής η οποία παραμένει μέχρι την επόμενη εφαρμογή ρόλλερ...Τώρα κάνει συντήρηση με μια φορά το μήνα dermapen χειροκίνητο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Υπάρχουν 2 - 3 θέματα που έχει κάνει ο 2young στο Stopaga με σαφής οδηγίες του τι έκανε. Ακολούθησαν και ακολουθούν αρκετοί το πρωτόκολλό του και κανείς απ όσο έχω διαβάσει δεν είδε αποτελέσματα.
εγω γι αυτο το υπογραμισα μην βασιζεστε στο betadine γιατι χανετε το δασος.
πηρα περισσοτερη επανεκφυση απο τον 2young με οινοπνευμα και νερο.
το betadine ειναι απλα ενα ακομα τοπικο ασθενεστερο της μινοξιδιλης και ισως ριξει και την θεραπεια σε βαθος χρονου.
και βασικο,δεν θελουμε κουβαδες αιμα...η ερευνα δουλευει και με χαλαρο τραυματισμο.
το μονο που μπορει να καταφερετε με πολυ αιμα ειναι μονιμα σημαδια που δεν θα μπορεσει να επουλωσει το σωμα
 

fasda

Active Member
το ερωτημα βεβαια ειναι αν ο 2young επασχε απο ΑΑ η δερματικα προβληματα πχ σμηγμα, πυτιριδα κτλπ πιστευω στην 2 περιπτωση το ρολλερ δινει καλυτερα αποτελεσματα
 

scubas

Member
Παιδιά να ενημερώσω οτι στο κεφάλι είχα κατι κόκκινες στάμπες σαν σπυρακια αλλεργικά . Εκανα θεραπεία με fungoral αλλα τζίφος λίγο τις μάζεψε.Μετα την 2 η κιόλας χρήση roller έφυγαν τελείως όπου έχω κάνει roller και έχουν μείνει όπου δέν έχω κάνει. Πράγμα που μου αποδικνύει οτι το Roller έχει και θεραπευτικές ιδιότητες!Σκέφτομαι να περασω και τις υπολοιπες την άλλη φορά και Αντε γειά!!!
 
Απλά να αναφέρω ότι είμαι στο 6ο ρολλάρισμα, κι έχω να πω τα εξής. 1ον, όντως βοηθά στη μείωση της τριχόπτωσης κατά ένα μεγάλο ποσοστό, (συνδυαστικά με μινοξ. που χρησιμοποιώ). 2ον, το δέρμα φαίνεται πιο υγιές, κ βοηθά αρκετά στη μειωμένη ξηροδερμία που δημιουργεί η μίνοξ. Γενικά θέλει υπομονή το ρολλάρισμα, όχι προχειρότητα, να καλύψεις όλη την προβληματική περιοχή, δε χρειάζεται να ματώσεις παντού αλλά να προκαλέσεις το δέρμα ώστε να γίνει αρκετά ερυθρό. Προσωπικά βλέπω μια σταθερότητα προς το παρόν κάτι το οποίο είναι πολύ σημαντικό. Σχετική είναι βέβαια και η συχνότητα τραυματισμού στον καθένα, μην πάτε να βγάλετε συμπεράσματα από εφαρμογές άλλων. Άλλοι βλέπουν απόδοση στην 1φορα/7 ημέρες, άλλοι στη 1φορά/5 ημέρες και άλλοι σε μικρότερη συχνότητα, οπότε πειραματιστείτε.. και για να κλείσω nw 3 ετών 31.
 

leas

Well-Known Member
Υπάρχει κάποιο μέλος που να χρησημοποιεί ρόλερ κάμποσο καιρό και να μην έχει αξιόλογα αποτελέσματα πέρα απο τον thanasis1001;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
ε πως δεν μας λεει τι γινεται??μυστικο το κραταει ο αδερφος???
δεν ξερω,μπορει να τα εκανε κοτσιδες:p
αν θυμαμαι καλα εχει 3μηνες μπορει και 4,περισσοτερο απο εμενα που ακολουθει την θεραπεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εμενα ο neo92 με παρεσυρε να ξεκινησω την ερευνα,ηταν ο πρωτος που ανεφερε αποτελεσματα πριν την εναρξη αυτου του νηματος,και μαλλον και ο πρωτος που ξεκινησε.
απο οσο θυμαμαι χρησιμοποιουσε μινοξιδιλη,εβαλε τον τραυματισμο στο παιχνιδι,σταδιακα εκοψε την μινοξιδιλη χωρις να χασει εδαφος,δεν ξερω την συνεχεια...εχει σχεδον εναν χρονο να μας ενημερωσει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αν καποιος εχει φτασει 6 μηνο με μηδεν αποτελεσματα,η εχει αραιωση με αυτην την θεραπεια να το πει.
ειναι σημαντικο να ξερουμε και σε τι ποσοστο δουλευει.
εγω βλεπω οτι αναφερετε ολοι μια ανοδικη πορεια μεχρι τωρα και ειμαι με την ιδεα οτι δουλευει σε ολους.
 

Dynamics

Active Member
σε στεγνα μου σπαει αρκετες τριχες...σε βρεγμενο δεν μου το πολυ κανει!Παιζει ρολο και μηκος μαλλιων π εχεις!
 

zafi1988

Member
οχι,κανεναν.
εφτασες σε καποιο αποτελεσμα?
Είχα ενα 6μηνο που ακολουθουσα την ερευνα μετα τη διεκοψα για κανα 6μηνο παλι και τωρα εχω ενα μηνα που την ξανα αρχισα..Το πρωτο 6μηνο μπορω να πω οτι ειδα μια μειωση της τριχοπτωσης και ενδυναμωση στην τριχα..Επισης και καποια χνουδια στους κροταφους που πριν δεν ειχα σχεδον καθολου χνουδια .
 
Μπλουζα