Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa δευτερη φορα το κανω , γυρω στις 30 φορες το περασα με πιεση αλλα δε ματωσε παντου , μονο σε λιγα σημεια , δεν θα επρεπε να ματωνει παντου ?
επισης δεν νιωθω τον ιδιο πονο οπως πριν 7 μηνες που το ειχα ξεκινησει .
δεν βγαζω ακρη γιατι δεν ματωνουν ολοι,παντως και χωρις αιμα το πιο πιθανο ειναι να ερθουν παλι τα αποτελεσματα.
δεν μας δειχνει και η ερευνα καμια φωτο τον τραυματισμο που τους κανανε.
παντως εγω ολα τα αποτελεσματα τα πηρα με την ενταση της τελευταιας φωτο που εβαλα,δεν χρησιμοποιουσα αναισθητικη οποτε δυσκολο για περισσοτερη ενταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τσεκάρετο και μόνος σου να δεις ότι η επιλογή Ελλάδα δεν υπάρχει πια.μπορεις να μου προτείνεις καμία διέξοδο στο προβλημα; αμαζον;

Τους έστειλα μαιλ γιατί δεν στέλνουν πλέον Ελλάδα και απάντησαν αυτό

We used to ship to all countries in the world and only after repeated severe issues such as tracked mail disappearing or an out-of-proportion fraud percentage, libel percentage or support load for a country we regrettably had to disable certain countries. We gave every country a second chance months or years later, and the current list of supported countries is fully stabilized, which means under no circumstance will we consider an exception, not even temporary.

The only exception we will make is for customers who have previously purchased a Derminator device, those customers will still be able to buy needle cartridges and other products. In that case please notify us so that we can temporarily enable the country.

Please note that it is against our terms and conditions to purchase from us via the services of a mail forwarder when the final destination is an unsupported country. In such cases we do not offer a warranty or any type of support, neither will we refund when the mail forwarder does not forward the package to you.

Best regards,

Sarah
 

FreeThinker

Well-Known Member
@kapa
Δες λιγο το αρθρο
http://dermarollerinfo.com/micro-needling-derma-roller-for-hair-loss/

Λεει οτι τα 1.5 χιλιοστα πρεπει να χρησιμοποιουνται μια φορα το μηνα και αυτα με την επιβλεψη ειδικου. Για μια φορα τη βδομαδα λεει μονο το 0.5.... Αν και καπου γραφει οτι η μινοξιδιλη ειναι dht blocker, κατι που δεν ισχυει :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa
Δες λιγο το αρθρο
http://dermarollerinfo.com/micro-needling-derma-roller-for-hair-loss/

Λεει οτι τα 1.5 χιλιοστα πρεπει να χρησιμοποιουνται μια φορα το μηνα και αυτα με την επιβλεψη ειδικου. Για μια φορα τη βδομαδα λεει μονο το 0.5.... Αν και καπου γραφει οτι η μινοξιδιλη ειναι dht blocker, κατι που δεν ισχυει :p
ειναι λαθος.
εγω με μεταγραφη σε 14 μερες ο τραυματισμος απο τις 7 που εκανα ειδα μεγαλη διαφορά.
την μιση αποδοση
 
Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί το συγκεκριμένο ζήτημα.
Υπάρχει πρόβλημα με Σ.Δ και όταν ρολλάρω μετά για λίγη ώρα νιώθω μια μικρή (υποφερτή) φαγούρα. Αυτό μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την όλη θεραπεία?
Ισχύει κάτι παρόμοιο με το βούρτσισμα?

Υ.Γ εμένα προσωπικά δυστυχώς το h&s δεν με βοήθησε.
 

arhs

Member
1 μέρα σήμερα ρόλλερ παιδιά πονάει πολύ δεν μπορώ να βγάλω το αίμα που έβγαλε ο κάπα .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa η συσκευη κανει regrowth και σε νεκρους θυλακες? η μονο οπου υπαρχουν ενεργοι
οι θυλακες δεν πεθαινουν εντελως,μπαινουν σε δυνατοτερη αδρανεια οσο περνουν τα χρονια,στην πραξη αυτο σημαινει οτι οι θεραπειες γινονται λιγοτερο αποτελεσματικες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LostUser

Active Member
Πάντως το θέμα της ίνωσης ρε παιδιά και του ουλώδη ιστού με προβληματίζει αρκετά.Φοβάμαι ότι παίζει πολύ bro-science στο θέμα και δεν υπάρχουν τόσο εμπεριστατωμένες απόψεις επιστημόνων...Έπειτα επειδή είναι ίσως νέα θεραπεία, πράγματι να μην προκαλεί ίνωση ακόμη αλλά να προκαλέσει σε κάποιο βάθος λίγων χρόνων χρήσης :(
 

werhart

New Member
Εγώ βλέπω μια στασιμοτητα το τελευταίο διάστημα
Πόσο καιρό είσαι στην έρευνα; Και ανα πόσες μέρες κανείς roller?
Καπα εσύ σε τι φάση είσαι;
Εγώ παντός πάω στο 14 roll καλά τα βλέπω τα πράγματα το μπιφτέκι παει να κλείσει...!!
 

werhart

New Member
7μηνα αλλά δεν έχω καθόλου τριχοπτωση όσο και να το πίεσω να πέσουν δε παιφτει καμια
Άνα πόσες μέρες κανείς ρόλλερ λαλακι;
Αν δεις με μικρό φακό πιστεύω υπάρχει αποτέλεσμα.! Σε εμένα υπάρχει παντός βελτίωση! η αιματωση θεωρώ είναι η μεγαλύτερη λύση στη α.α
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Πόσο καιρό είσαι στην έρευνα; Και ανα πόσες μέρες κανείς roller?
Καπα εσύ σε τι φάση είσαι;
Εγώ παντός πάω στο 14 roll καλά τα βλέπω τα πράγματα το μπιφτέκι παει να κλείσει...!!

κατσε λιγο, πας για 14η χρηση ρολερ, δηλ μας λες οτι εισαι στο τριμηνο, και παει να κλεισει το μπιφτεκι? ο καπα εχει πει οτι τα αποτελεσματα αργουν πολυ να εμφανιστουν. Τι norwood ησουν πριν? Μπορεις να μας βαλεις καμια φωτο πριν και μετα να δουμε?
 

arhs

Member

Δημητρης38

Active Member
τη λέει όλο αυτό ?

Tις γνωστες παπατζες λεει που αναπαραγουν παρομοιες ιστοσελιδες στο κυνηγι των click και της διαφημισης
Οπου διαβαζεις για φαρμακο που θεραπευει την φαλακρα και εχει δοκιμαστει με επιτυχια σε ποντικια... προσπερασε το !!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
\
Καπα εσύ σε τι φάση είσαι;
ειμαι σταθερος,εχω σταματησει να τραυματιζω σε ολο το μαλλι,κανω μονο κροταφους τριγωνακια,οταν θα ερθει η ωρα τους θα ξεκινησω και εκει,ο λογος εναι το κοστος,ξοδευα μισο σωληναριο κρεμα και η μιση εμενε στο μαλλι,δεν εφτανε δερμα+και η φθορα της συσκευης,πλεον δεν μπορω να αγορασω απο εbay που τις επαιρνα με το κιλο
 
Μπλουζα