Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
καπα, απο που μπορω να προμηθευω το derma roller? υπ οψιν εχουμε capital control τωρα, οποτε αγορες απο εξωτερικο δεν παιζουν... :/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε σεις να πω κατι???επεσα σε κατι βιντεακια απο παρουσιασεις του κωτσαρελη σε καποια συνεδρια
και μιλουσε για τα πειραματα που εκανε με τους τραυματισμους (σε ποντικια) και τα αποτελεσματα ηταν θεαματικα....ισως εχουν σχεση ολλα αυτα που βλεπετε με το ρολερ...απλα πιστευω εαν ειχαμε τωρα ετοιμο εναν αναστολεα pgd2 και αυξηση της pge2 με καποιο οραλ η τοπικο θα βλεπαμε παπαδες απο το ρολερ..
και στον ανθρωπο εχει καλα αποτελεσματα.με τον τραυματισμο του roller κανουμε το ιδιο.
εγω πιστευω οτι κανενα oral σκευασμα δεν θα πλησιαζε καν αυτα.
το σωμα θα εβρισκε τον τροπο να τα αποβαλει οπως κανει με ολες τις θεραπειες που ειναι εξωτερικες ουσιες.
εξωτερικη ουσια ειναι και η ντουταστεριδη και η φιναστεριδη.
εδω κατι διαφορετικο παει να γινει με τον τραυματισμο,το σωμα δεν αποβαλει την θεραπεια,στην πραγματικοτητα δεν λαμβανει καποια εξωτερικη ουσια για να την αποβαλει.
εχω φτασει την 5πλασια διαρκεια αποτελεσματων απο την μινοξιδιλη.
με την μινοξιδιλη τα αποτελεσματα στους κροταφους μου εχουν εναν κυκλο 2 μηνων και μετα υποχωρηση,αυτος ειναι και ο λογος που την εχω ξεκινησει και σταματησει 15 φορες
 

lalakis

Active Member
Εγώ αναρωτιέμαι. Εγώ αρχιζα να βλέπω κάτι να αλλάζει στο μαλλί μου στο 5μηνο .αυτή η θεραπεία λειτουργεί αργά το χουμε καταλάβει όλοι. Αυτό που χωρ απορία είναι θα σταματήσει να δίνει από ένα σημείο και μετά η όσο παίρναν οι μήνες η και τα χρόνια θα κερδίζει εδαφος;αυτό δε ξέρουμε ακομα
 

poseidonas77

Well-Known Member
παληκαρια συνεχιστε το ρολερ οπως κανατε τοσα χρονια με τη μινοξ..
ειναι ο τριτος κρικος της αλυσιδας...οι αλλοι 2 φενεται να ειναι η ενεργοποιηση και των 4 pge2
(καπου τις ειχε αναφερει ο γιωργοςbioherbal) kai η αναστολη της pgd2
παρακολουθω με ενδιαφερον το θεμα ενος τυπου που μπαναριστηκε απο διαφορα φορουμ διοτι τολμησε να μοιραστει τη θεραπεια του η οποια βασιζεται στην ερευνα του κωτσαρελη!!!!ο τυπος εχει ξεκαθαρη επανεκφυση κανονικων μαλιων στους εδω και 9 χρονια καραφλους κροταφους του..εχει πεντακαθαρες φωτο...(ναι οι θυλακες πεθαινουν ..μπαρμπουτσαλα δηλαδη)...ο τυπος εχει δοκιμασει τα παντα εδω και πολλα χρονια
και ειναι γνωστο μελος στα φορουμ..δεν ειναι αλεξιπτωτιστης....περιγραφει αναλυτικα πως καταφερε να αναστειλει την pgd2 την οποια θα καταπολεμησει καλυτερα με το setipiprant(μαυρη αγορα) που μολις του ηρθε...πως ενεργοποιησε μια απο τις pge2 (καστορελαιο) και μιλαει για το ρολερ το οποιο ειναι ακρως σημαντικο στη θεραπεια(και ο κωτσαρελης μιλαει για μικροτραυματισμους στην θεωρια του)διοτι εχει σχεση με τα βλαστοκυταρα...εχει πεντακαθαρες φωτο και επειδη μπαναριστηκε απο τα φορουμ(γιατι αραγε?τυχαιο ??μηπως δεν θα μπορουν να πουλανε τις ξεπερασμενες μινοξ φινα κτλπ?) εφτιαξε
block.....υστερα απο απαιτηση πολλων χρηστων επειδη τον μπαναρισαν πρωτου προλαβει να αναπτυξει την θεωρια-θεραπεια του
http://swisstemples.blogspot.fi/2015/09/my-story.html
ηρωας η φαντασμενος???@ δεν μαρεσει το donate που εχει στο μπλοκ εαν και δεν ειναι υποχρεωτικο
 

poseidonas77

Well-Known Member
τις ειδατε τις φωτο???

@το εβαλα για ενημερωση..και να παρακολουθουμε το θεμα...
ειναι νωρις να αρχισουμε τα πειραματα...:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
καλα μη βαρατε...
χρησιμοποιησε καστορελαιο(για να ενεργοποιησει μια απο τις pge2-δοσολογιες μη με ρωτατε δεν καταλαβα) dermarolling
Sulfasalazine(για να ριξει την pgd2) και μια λαμπα για να ενεργοποιησει ακομα περισοτερο την pge2
λεει οτι η θεραπεια θα τελειοποιηθει οταν ξεκινησει το setipiprant
 

poseidonas77

Well-Known Member
και θεωρει οτι για να εχουμε φουλ επανεκφυση(norwood 0) πρεπει να βρεθει το στοιχειο που θα ενεργοποιησει-αυξησει και τις 4 pge2....εχουν κανει μια ομαδικη παραγγελια με καποια σκονη που θεωρουν οτι θα ενεργοποιησει και τις 4 pge2...κατι σαν το bimatoprost που περιμενουμε
 

poseidonas77

Well-Known Member
λαλακη συντροφε ..συντεκνε και συναγωνιστη το bimat kai to setipiprant ειναι πειραματικα φαρμακα και τα περιμενουμε....αυτος πειραματιζετε με υποκαταστατα...τωρα ξεκιναει το setipiprant(μαυρη αγορα)
και περιμενουν κατι σαν το bimatoprost αλλα ποιο ισχυρο απο ομαδικη αγορα που εκαναν...
μη βιαζεστε..δειτε τη θετικη πλευρα...οτι ισως η θεωρια του κωτσαρελη να αποδειχτει
 

le2der

Active Member
τις ειδατε τις φωτο???

@το εβαλα για ενημερωση..και να παρακολουθουμε το θεμα...
ειναι νωρις να αρχισουμε τα πειραματα...:D
Πολλά υποσχόμενες οι photo..... δείχνει να κλείνει τους κροτάφους του. Για πειραματισμούς δεν είμαστε αλλα μπορούμε να δοκιμάσουμε κάποια πράγματα που έχει αναφέρει ο Γιώργος στο φορουμ για τις pgs. Και το καστορελαιο δε νομίζω να κάνει καμια ζημιά!!!
Μια ερώτηση όσον αφορά τους μικροτραυματισμούς... ξέρουμε τι ρόλερ χρησιμοποιεί? Να κάνουμε μια σύγκριση με τα παιδιά που χρησιμοποιούν εδω μέσα
 
Μπλουζα