Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Ειναι αρκετα καλα προιοντα χρησιμοποιω το crescina sampoo 700 για εκτεταμενη αραιωση αυτην την περιοδο . Πριν 4 χρονια χρισιμοποιησα τις αμπουλες εκανα 3 μηνες θεραπεια ηταν οι μονες που ειδα ορατο αποτελεσμα αλλα ειναι πανακριβες 12 αμπουλες crescina 300 για σοβαρη αραιωση ειχαν 90 ευρω η ολικη θεραπεια κοστισε καπου στα 450 ευρο συνολικα αλλα ειχα αποτελεσμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Ποιό ακριβώς ήταν το αποτέλεσμα που είχες;
Εγώ το βλέπω σαν snake oil.
Πάντως όταν τα έψαχνα για να δω τί παίζει, για το συγκεκριμένο το κατηγορούσαν ότι επιβραδύνη την ανάπτυξη των μαλλιών, κάνει κόκκινο το πρόσωπο σου. εδώ πρέπει να παίζει το γεγονός ότι πρέπει να ανεβάζουν την κυκλοφορία του αίματος στην περιοχή, δεν εξηγήτε αλλιώς η κοκκινίλα. Σε κάποιον μάλιστα, είχε τρέξει στο πρόσωπο του και είχε αφησει για λίγη ώρα κόκκινη γραμμή, σαν να πιέζεις το σημείο.
Επίσης ότι δεν δίνει κανένα αποτέλεσμα. Άσε που κοστίζει και τρελά.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Βασικα το χρησιμοποιησα στα 23 μου τωρα ειμαι 26 στα 27 χρησιμοποιησα τις αμπουλες crescina 300 σοβαρη αραιωση και ειχα παχυνση των λεπτων τριχων το κουτι ειχε μεσα 12 αμπουλες και κοστιζε 85-90 ευρω το ενα
Χρησιμοποιησα 6 κουτια οταν τις χρισιμοποιουσα ειχα κοκκινιλες και καψιμο οπως λες αλλα αποτελεσμα και εμφανες στο τριμηνο
 

barman

Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

ακη για το cresina ειναι οπως τα λες! οπου πηγαινει αφηνει κοκκινιλα! και φυσικα θεωρειται κοσμητικο προιον...δηλαδη μηδεν αποτελεσματα!
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

@Stratos_26
Η πάχυνση ήταν δηλαδή το αποτέλεσμα που είχες; Σταμάτησε την τριχόπτωση; Είδες τριχοφυία σε κενά σημεία;
Στα ρωτάω αυτά για να έχουμε ακριβή συμπεράσματα, ώστε να μπορούμε να το συστήνουμε.

@barman
Πρέπει να είναι αυτό, θα ανεβάζει την πίεση ή την παροχή αίματος στην περιοχή. Δηλαδή, θα πρέπει να λειτουργεί με την λογική ότι περισσότερο αίμα = περισσότερο τρεφοντε τα μαλλιά.
Έτσι περίπου κάνει και η μινοξιδήλη, αυξάνει την παροχή αίματος αλλά με δικό της τρόπο (αναφέρεται σαν channel opener) και προσπερνά τα όποια dht "μπλόκα" που πιθανών να υπάρχουν στην περιοχή.
 

barman

Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

ακη τα περισσοτερα κοσμητικα προιοντα και λοσιον το μονο που κανουν ειναι να τρεφουν πολυ την τριχα, να την ''τουμπανιαζουν'' και να φαινεται πιο πυκνο το κεφαλι...ειναι σαν κατι body builders που πλακωνονται στις κρεατινες και γινονται κτηνη! γιάυτο και αν δεις τα συστατικα των λοσιων αυτων ειναι ολο keratin και βιταμινες..
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Και φυσικά τρέφουν τις τρίχες εώς ότου η μισητή :mad: DHT να πεί "STOP" και να μην περνάει ποια κάτι.
Εκεί αρχίζουν να πέφτουν και να λες τι γίνεται χρησιμοποιώ το χ προϊόν που κάνει δουλειά όπως μου είπε ο φαρμακοποιός, γιατρός, φίλος, κουμπάρος, ξάδερφος κλπ.
Τα λέω αυτά γιατί έχω δοκιμάσει πολλααααα προϊόντα (όταν άρχισα να βλέπω τριχόπτωση ειδικά) που μου τα συνιστούσαν γνωστοί και "γνώστες" και να μην βλέπω τπτ απολύτος.

Αυτό το σχόλιο με τους βοδυ-builders που γίνοντε κτήνη μου άρεσε ;)
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Ειχα παχυνση τον ιπαρχοντων τριχων καταλαβαινα οτι δουλευε το θεμα ειναι οτι ειχα κοκκινιλες και πολυ τσουξιμο στο κεφαλι (crescina 300 αμπουλες για σοβαρη αραιωση χρησιμοποιησα)
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Σε πιστεύω που λες ότι είχες πάχυνση, δεν αντιλέγω.
Αλλά έχει και ένα κ@#$site η crescina που άντε να βγάλεις άκρη.
Που να δεις τι περιέχει η λοσιόν τους.

Για το θέμα αν σταμάτησε την τριχόπτωση, τί είδες?
Παρατήρησες διαφορά;

Πάντως θα με ενδιάφερε να μάθω για την νέα πατέντα τους (R5) που είναι δοκιμασμένη από τον Ronaldo.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Σταματησε η τριχοπτωση και δυναμωσαν γρηγορα η τριχες βγηκαν μερικες καινουργιες μπροστα στην περιοχη των κροταφων αλλα μου κοστισε πολυ και δεν το ξαναεπειχηρω το δε regaine 5% μου κανει μονο ενα χνουδι οποτε το χρησιμοπειο και τιποτα περισσοτερο και πολλους ερεθισμους
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Για το rogaine καλό είναι να βάζεις και αλόη ή tricomin (για τους ερεθισμούς αυτά).
Για το χνούδι, ίσως απαιτείται και η προσθήκη αναστολέα DHT.
Σε τί κλίμακα είσαι?
Έχεις δηλαδή αραιά μαλλιά απλώς, ή έχεις κάποια κενά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

μπα δεν μου γεμισε το ματι το εν λογο προιον αν βαλεις λιγο παραπανω κοτοπουλο στην διατροφη σου και μια πολυβιταμινη
τα ιδια αποτελεσματα θα δεις με το εν λογο προιον ασε που ειναι πανακριβο για αυτα που προσφερει υπαρχει ενα ποστ εδω στο φορουμ για διατροφη για γερα μαλλια
πιο χρησιμο μου φαινετε εμενα το ποστ απο αυτο που πηρες

ακομη και να κανει την ελαχιστη που πιστευω δουλεια
η σχεση τιμης / με αυτα που προσφερει ειναι πολυ λιγα
οποτε δοκιμασε κατι αλλο που θα σου βγει στα ιδια λεφτα ισως και πιο φτηνα και θα σου δωσει καλυτερα αποτελεσματα

πιο παλλια ειχα δοκιμασει και τις αμπουλές dercos σαν αποτελεσμα μονο αισθανομουν πιο χοντρες τις τριχες μου δηλαδη οτι κανει και ενα σαμπουαν για ογκο
τπτ ιδιαιτερο και ειχαν και κοντα στα 56 ευρω αν θυμααι καλα
βεβαια δικη σου επιλογη εμενα γνωμη μου ειναι πως δεν αξιζει αν ειχε κανα 20 ευρω σαν συμπληρωμα τοτε ισως αν μου περισσευαν λεφτα να επερνα
ελπιζω να καταλαβες το σκεπτικο μου
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

συμφωνώ με τον panagiotisf, παιδιά προσθεστε ψάρι και κανα γάλα σόγιας (πηρα σήμερα από τα καρφούρ γάλα-κακάο σόγιας), μαζί με κρεατικό και λαχανικά και δεν έχετε πρόβλημα.
Οι βιταμίνες και τα λοιπά που μας πουλάνε είναι για 2 πράγματα:
-Το να ησυχάσουμε τον εαυτό μας ότι κάνουμε για την περίπτωση μας και 2ο να γεμίσουν τα ταμεία της εκάστοτε εταιρείας.
Αν παρατηρήσετε, το σαμπουάν head and shoulders όπου λέει με παχυλά γράμματα ότι σταματα την τριχόπτωση, αν το γυρίσετε, το αστεράκι αναφέρει κάτω κάτω με μικρά γράμματα ότι αφορά την τριχόπτωση από σπάσιμο.
Κάπως έτσι είναι και αυτά μόνο που αφορούν την τριχόπτωση που οφείλεται από κακή διατροφή (ειδικά με τις στεριτικές δίαιτες).
Φυσικά είναι γνώμη μου/μας, αλλά προτείνω να τα σταματήσετε τα υπόλοιπα. Δεν κάνουν κάτι παραπάνω, άρα απορίπτεται.
Γι'αυτό και δεν αναφέρω ότι σαβούρα κυκλοφορεί στο portal, για να μην τα πέρνουμε.
Τώρα θα μου πειτε και που ξέρεις ότι δεν δουλεύουν;Σωστό...
Επειδή πολλά τα δοκίμασα ο ίδιος και πολλά τα διάβασα απο πολλά άτομα ότι δεν είδαν τίποτα...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

τα εν λογω σαμπουαν και αμπυλες κυριως ειναι σαν συμπληρωματα εχουν σαν βασει καποια αμινοξεα που βοηθουν στην ενδυναμωση της τριχας δεν λεω οτι δεν κανουν εστω και μικρη δουλεια αλλα η τιμη τους ειναι απαγορευτικη για μενα σε σχεση με αυτα που προσφερουν πιστευω με ενα κουτακι πολιβιταμινες θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα και θα σου βγει και πιο φτηνα
και οι πολυβιταμινες ειναι αχρειαστες αν κανεις μια σωστη ισσοροπημενη διατροφη

κατι στο εν λογω σκευασμα για Dht και regroth δεν ειδα και αν εχει ειναι αμελητεο
τεσπα δοκιμασε και revivogen me regaine
και δες διαφορα πιστευω θα μεινεις πιο ευχαριστημενος με αυτα
εξαλου μια δοκιμη δεν βλαπτει
και αν δεν δεις αυτα που περιμενεις απο αυτα που σου ειπα
τοτε μπορεις να παρεις ξανα αυτες τις αμπουλες
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Και ο συνδιασμός revivogen (ή άλλο αντίστοιχο) + regaine θα βγεί φτηνότερο.

Βασικά για τις πολυβιταμίνες, αν πέρνει κανείς ή σκοπέυει να πάρει, να πέρνει μία κάψουλα ανα 2-3 ημέρες.
Έχει αποδειχτεί (το διάβασα στο Mens Health Αμερικής), ότι η μακροχρόνια χρήση πολυβιταμινών οδηγούσε σε καρκίνο του εντέρου.
Κάτι παίζει με μία βιταμίνη (Α, αν δεν κάνω λάθος), σε μεγάλες ποσότητες μαμάει.
 

tsakalos

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

επειδη η δουλεια μου ειναι μεσα στα φαρμακεια η εταιρια που βγαζει το cresina δεν ειναι εταιρια του κωλου αλλα πολυ σοβαρη, ειναι η OMEGA group. παρολα αυτα ειναι εταιρια ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ και αυτο τα λεει ολα. δεν θα εδινα τοσα λεφτα για κατι που σε μεγαλα φορουμς του εξωτερικου δεν εχει καθολου reviews
 

Άκης

Administrator
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Το αναφέρουν μερικά, αλλά δεν έχουν αποτελέσματα κανένας.
Το είπες άλλωστε και εσύ, εταιρεία καλλυντικών.
Βέβαια κανένας δεν κατηγόρησε την OMEGA για εταιρεία του κώλου. Αλλά το προϊόν τους είναι του κώλου, στα λεφτά του και σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Εμενα οι αμπουλες μου κανανε καλο και ειδα αποτελεσμα αντιθετα με το regaine 5% που δεν μου εκανε τιποτα .Το μονο που εκανε ηταν να βγαλω τριχες στην πλατη μου και το σταματησα γιατι θα γινομουν πιθικι.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crescina 700 για εκτεταμενη αραιωση

Αυτη την περιοδο ειμαι σε προγραμμα stage στην νομαρχια .Το μονο προιον που κανει καλη δουλεια ειναι το propecia το οποιο εχει και πολλες παρενεργειες
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα