Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό φαίνεται πιο πολύ σαν DUPA και όχι σαν retro, η retro έχει άλλο pattern.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
φίλε pampo η εικόνα σου έχει βελτιωθεί αρκετά απο τις πρότερες φώτο. Έχω την εντύπωση οτι αν πάρεις 3500g ίσως προμηνύεται βατερλώ.
Αν συνυπολογίσεις και κανα σοκλος απο το στρες σε μια ήδη επιβαρυμένη περιοχή αφού θα είναι μια μεγάλη εξαγωγή , τότε θα το τριπλοτσέκαρα στην θεση σου. Καλή επιτυχία σε όποια σου απόφαση.
 

montecristo

Well-Known Member
Αυτό φαίνεται πιο πολύ σαν DUPA και όχι σαν retro, η retro έχει άλλο pattern.
Aνα σκεφτείς και ότι δε βγήκανε, πολύ πιθανόν.
Αν είχε DUPA o συγκεκριμένος ασθενής τότε δεν θα το έβλεπε πριν την επέμβαση η HDC ; ή μπορεί να τον έβαζε και για επέμβαση και ας είχε DUPA ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω δει πολλά μεταμοσχευμένα κεφάλια με DUPA που δεν διαγνώστηκε.
 
Pampos,πήγαινε βάλε αυτά που έχετε πει να φτιάξει όλο το κεφάλι σου όπως πρέπει..κρίμα είναι να μείνεις ημιτελής ..
Αυτό θα κάνω φίλε aeratos. Εξάλλου αυτό ήταν και το αρχικό πλάνο - δλδ πρώτα να καλύψουμε το μπροστινό μέρος και αργότερα την περιοχή του crown.
 
Σίγουρα η εικόνα σου άλλαξε προς το καλύτερο σε σχέση με το πως ήσουν πριν αλλά δεν έχεις πάρει το προσδωκόμενο αποτέλεσμα με βάσει τα grafts που έβαλες και αυτό οφείλεται στην ελλιπή φύτρωση, κάτι το οποίο αναγνώρισε η κλινική.
Το repair που θα κάνεις στην περιοχή με την προβληματική φύτρωση με τα 1000+ grafts που λέτε θα το πληρώσεις κανονικά όπως και αυτά του crown ;
Η repair επέμβαση στο μπροστινό μέρος θα γίνει χωρίς χρέωση. Θα πληρώσω μόνο για την περιοχή του crown.
 
Το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που έπρεπε και έχει αναλυθεί.
Δύο πράγματα θα ήθελα να επισημάνω στον Pampos φιλικά.

Διασφάλισε με απόλυτη ακρίβεια τι απόθεμα έχεις ακόμα,γιατί προσωπικά αμφιβάλλω αν έχεις 3000g.​
Οπωσδήποτε να δείς αν έχεις retrograde alopecia στο είχα επισημάνει αρχικά,αν και σε διαβεβαιώσανε πως δεν έχεις.​
Θα σου έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη γιατί πολύ φοβάμαι πως έχεις και μετά θα τρέχεις μελλοντικά χωρίς να μπορείς να κάνεις τίποτα.​
Πάντα μια 2η γνώμη να επικυρώσει τη διάγνωση που σου κάνανε μόνο θετικό όφελος μπορεί να έχει.​
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Vlafo για τις συμβουλές σου ! Θα βεβαιωθώ οτι δεν ισχύουν τα πιο πάνω πρωτού προχωρήσω σε αυτή την επέμβαση. Αυτό είναι σίγουρο.
 
φίλε pampo η εικόνα σου έχει βελτιωθεί αρκετά απο τις πρότερες φώτο. Έχω την εντύπωση οτι αν πάρεις 3500g ίσως προμηνύεται βατερλώ.
Αν συνυπολογίσεις και κανα σοκλος απο το στρες σε μια ήδη επιβαρυμένη περιοχή αφού θα είναι μια μεγάλη εξαγωγή , τότε θα το τριπλοτσέκαρα στην θεση σου. Καλή επιτυχία σε όποια σου απόφαση.
Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή φίλε Oreo. Όπως έχω πει και προηγουμένως στον Vlafo θα το τσεκάρω πολύ προσεκτικά πρωτού πάρω οποιαδήποτε απόφαση.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν μπορω να καταλαβω αν η βελτιωση της εικονας σου που παρατηρειται απο τον 12ο στον 14ο μηνα ειναι αποτελεσμα της ολοκληρωσης φυτρωσης ή του layering effect αφου το μαλλι ηδη εχει μακρυνει αρκετα στο μεσοδιαστημα.Μην προχωρησεις σε δευτερη μμ αν πρωτιστως δεν εχει προηγηθει εξονυχιστικος ελεγχος της δοτριας και των ακριβων δυνατοτητων της,προσεκτικα βηματα και με συνεση.Καλη συνεχεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Γεια σου φίλε Jersey και απολογούμε που απαντάω τόσο αργά στο μήνυμα σου. Ναι η κλινική μου πρότεινε repair επέμβαση την οποία θα προγραμματίσω τον ερχόμενο Οκτώβρη όπου ταυτόχρονα θα καλύψω και την περιοχή του crown. Η γιατρός σε μια από τις τελευταίες επισκέψεις μου στην κλινική έχει υπολογίσει περίπου 1000g repair στο μπροστινό μέρος με έμφαση στην hairline και 2500g στο crown. Επίσης έχω προχωρήσει σε 4 δωρεάν θεραπείες PRF τους τελευταίους 4 μήνες και τέλος εδώ και 5 μήνες έχω ξεκινήσει gel τοπικής χρήσης με 5% μινοξιδίλη και 1% φιναστερίδη που συνολικά νομίζω έχουν βοηθήσει σε κάποιο βαθμό στην σημερινή εικόνα.

Θα ήθελα το σχόλιο σου γενικότερα όπως και των υπολοίπων παιδιών του forum.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Τελικά φίλε pampos τι έγινε; Προχώρησες στην Διορθωτική-Repair επέμβαση που είχες πει ότι θα την προγραμματίσεις για τον Οκτώβριο ; Θα σου πρότεινα να πας σε μια αλλη κλινική να σου κάνει μετρήσεις πάντως πριν προχωρήσεις, γιατί εισαι αρκετά νέος και ήδη έχεις βγάλει πολλά μοσχεύματα και δεν σε παίρνει να έχεις και νέες απώλειες σε φύτρωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα