CG 210

kolias

Active Member
φιλε μιμι και οσοι το χρησιμοποιουμε ακομα (εγω κανω δεκαπενθημερη παυση και βλεπουμε)
δεν με αρεσει κατι δεν βλεπω κατι συγκεκριμενο οποτε δεν ειναι κατι τραγικο...... οχι ακομη
αλλα ειμαι σιγουρος οτι κατι δεν παει καλα
δεν θα περιμενω να γινει τραγικο γιατι μετα θα βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο
ειμαι πολυ επιφυλακτικος γιατι το μονο που μου εχει κανει εχει να κανει με την εικονα
επι της ουσιας @@
οποτε δεν ειναι αντικαραφλικο σκευασμα ειναι προφανως μουφατζιδικο
μην κλαιμε τωρα για την μουφα
φιλε μιμη στους 3 μηνες πετουσα απο την χαρα μου
ολα δειχναν να πανε ρολοι
5 μερες τωρα αρχισε να βρωμαει κατι
εχετε τον νου σας σε περιπτωση πικρας οσοι προλαβενεται να σωσεται κατι....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
Μαλιστα ρε κολιας..τι να πω;;; δεν βλεπω κατι τραγικο εγω..αλλα κ τπτ το φοβερω..κ εχω ενα μπουκαλακι ακομα ολοκληρω θα το σινεχισω κ βλεπουμε..οτι εντυπωσεις εχετε ρε μαγκες ας της γραφεται να δουμε τι θα γινει.
 

aetos

Member
Φιλε κολια ενημερωσε μας για την διαφορα που θα δεις στο μαλλι σου με την διακοπη του cg..εγω ειμαι στους 4 μηνες και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει ακομα..στους κροταφους παντως δεν κανει τιποτα...το υπολοιπο μαλλι φαινεται καλο..
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάποια στιγμή, για όσους θέλουνε να πειραματιστούν και έχουν τα ψυχικά αποθέματα να αντέξουν ποοοοολύ λαδίλα, θα σας πω να φτιάξετε κάτι μόνοι σας που έχει, τουλάχιστον στη θεωρία, πολύ ανώτερη δράση από το cg.
 

aetos

Member
Υπαρχει καποιος αλλος που να εχει δει επανεκφυση εστω και μιας τριχας..το λεω γιατι αν εχει συμβει αυτο τοτε κατι κανει..δηλαδη δεν προκειται να καραφλιασουμε εξαιτιας του προιοντος..αντε στην χειροτερη να μην κανει τιποτα..οχι και νκ να μας πεσουν καια αυτα που εχουμε..μιμι εσυ εχεις δει καπου επανεκφυση;


η λαδιλα ειναι το λιγοτερο φιλε gomi..το αποτελεσμα μετραει...
 

jimys

Member
εγω πραγματικα κλαιω τα 90 ευρω που εδωσα και απ την αλλη αναρωτιεμαι γιατι το ξεκινησα αφου στο εξωτερικο κυκλοφορησε πολυ νωριτερα η συζητηση περι αυτου και δεν υπηρξε αποτελεσμα.. βλεπουμε για θεραπειες βουρτσισματος κλπ που εχουν μια καποια αποτελεσματικοτητα και γινεται ο χαμος στο ξενο φορουμ και γι αυτο το cg μεχρι και ψευτης χρηστης βρεθηκε και μετα απο ολα αυτα ολοι τρεξαμε να το δοκιμασουμε!

τωρα που το βλεπω πιο καθαρα το πραγμα απορω με τον εαυτο μου...???
εν τελη νομιζω οτι η ελπιδα που κρυβουμε μεσα μας για το φαρμακο μεσσια μας τυφλωνει πολλες φορες...
 

mimis giova

Active Member
Αετος το ιδιο βλεπω κ εγω κροταφους τιποτα..αλλα στο πισω μερος να νιωθω με το χερι τα πραγματα καλητερα..gomi πες την φορμουλα να παω στο γαρμακοποιο μ..please.
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
aetos είπε:
Υπαρχει καποιος αλλος που να εχει δει επανεκφυση εστω και μιας τριχας..το λεω γιατι αν εχει συμβει αυτο τοτε κατι κανει..δηλαδη δεν προκειται να καραφλιασουμε εξαιτιας του προιοντος..αντε στην χειροτερη να μην κανει τιποτα..οχι και νκ να μας πεσουν καια αυτα που εχουμε..μιμι εσυ εχεις δει καπου επανεκφυση;


η λαδιλα ειναι το λιγοτερο φιλε gomi..το αποτελεσμα μετραει...



Είμαι στους 4,5 μήνες χρήσης CG210 και μπορώ να πω ότι έχω δει κάποια μικρή επανέκφυση στο «μπιφτέκι» αλλά και στους κροτάφους (στους τελευταίους κάτι ξέμπαρκες καινούριες τρίχες, άλλες μικρότερες, άλλες μεγαλύτερες), αλλά συνολικά όχι πολλά πράγματα (και φυσικά όχι 8200 νέες τρίχες που υπόσχεται η εταιρία στους 3 πρώτους μήνες). Το σίγουρο είναι, πάντως, ότι σταμάτησε «μαχαίρι» την τριχόπτωση και το αποτέλεσμα, οπτικά τουλάχιστον, είναι πολύ θετικό. Δεν περίμενα ότι μέσα σε λίγους μήνες θα βελτιωνόταν το μαλλί μου τόσο πολύ.

Γενικά μιλώντας, αυτά που καταλαβαίνω από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου και απ' όσα διαβάζω στο φόρουμ είναι τα εξής:
α) κάθε τοπικό σκεύασμα είναι αποτελεσματικό όσο το πρόβλημα είναι ακόμα στην αρχή του ή σε πρώιμα στάδια (nw2 ή nw3)
β) τα πιο πολλά τοπικά είναι επικεντρωμένα σε μία λειτουργία και μόνο, και δεν κάνουν σχεδόν τίποτα από μόνα τους, παρά σε συνδυασμό με άλλα τοπικά (π.χ. CG210 για αναδόμηση του κολλαγόνου και Regaine για επανέκφυση)




Αυτό με την αραίωση που περιγράφουν μερικοί, με προβλημάτισε γιατί το ίδια παρατήρησα κι εγώ. Από τη μια αραίωση, από την άλλη ο όγκος, δεν ξέρω τι να πρωτοϋποθέσω. Αν ο όγκος που δίνει το CG210, όπως πολλοί λένε, είναι οπτικό τρικ, γιατί να μην είναι και η αραίωση; :)

Τέλος πάντων, επειδή το γενικό αποτέλεσμα είναι ενθαρρυντικό, συνεχίζω με CG210 και όπου με βγάλει...
 

Bouklas

Well-Known Member
Πολύ μπέρδεμα αυτό το φάρμακο. Εκεί που πάω να το ξεκινήσω με όσα διαβάζω το ξανασκέφτομαι. Αυτό με το οπτικό τρικ τελικά το κάνει σε πολλούς και από τις πρώτες του χρήσεις και παραμένει έτσι άσχετα μετά αν συνεχίσει η αραίωση. Αν κρατούσε έστω 6 μήνες θα ήταν μια καλή εναλλαγή να πηγαίνεις μια μινοξιδίλη μια αυτό. Όμως όσοι σταμάτησαν μινοξιδίλη για αυτό το μετάνιωσαν! Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι καλύτερα 20 μέρες με κορτιζόνη+μινοξιδίλη παρα αυτό, γιατί στην τελική το ίδιο κάνουν (με διαφορα ότι η κορτιζόνη είναι πιο βαρυ φάρμακο ok). Την τιμή του πάντως δεν την δικαιολογεί.

Yul Brynner είπε:
Το σίγουρο είναι, πάντως, ότι σταμάτησε «μαχαίρι» την τριχόπτωση και το αποτέλεσμα, οπτικά τουλάχιστον, είναι πολύ θετικό. Δεν περίμενα ότι μέσα σε λίγους μήνες θα βελτιωνόταν το μαλλί μου τόσο πολύ.
Φαίνεται σε σένα φιλε δουλεύει καλά, μακάρι να κρατήσει έτσι φιλε. Κάτι τέτοια διαβάζω και μετά το ξανασκέφτομαι.
 

kolias

Active Member
και σε εμενα καλα δουλευει απο αποψη τριχοπτωσης και ογκου
αλλα.............
εχει πλεον στο μαλλι μου αυτο το τρομαχτικο υφος οτι.......κινδυνευει!!!!
μπορει να ειναι και η ιδεα μου το εχω αφησει αρκετα ποιο μακρυ απο πριν και γενικα αν το παρακανω με το μηκος
πικραινομαι
ασ ενημερνονουμε για την πορεια μας και βλεπουμε
εγω παντως κανω 15ημερη παυση
λεω οτι ακριβως λεω και στον ευατο μου απο οτι μπορω να δω
δεν μου αρεσει αυτο που βλεπω
για την ακριβεια εχω χεστει πανω μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
jimys είπε:
εγω πραγματικα κλαιω τα 90 ευρω που εδωσα και απ την αλλη αναρωτιεμαι γιατι το ξεκινησα αφου στο εξωτερικο κυκλοφορησε πολυ νωριτερα η συζητηση περι αυτου και δεν υπηρξε αποτελεσμα.. βλεπουμε για θεραπειες βουρτσισματος κλπ που εχουν μια καποια αποτελεσματικοτητα και γινεται ο χαμος στο ξενο φορουμ και γι αυτο το cg μεχρι και ψευτης χρηστης βρεθηκε και μετα απο ολα αυτα ολοι τρεξαμε να το δοκιμασουμε!

τωρα που το βλεπω πιο καθαρα το πραγμα απορω με τον εαυτο μου...???
εν τελη νομιζω οτι η ελπιδα που κρυβουμε μεσα μας για το φαρμακο μεσσια μας τυφλωνει πολλες φορες...

Jimys, έχεις αναρωτηθεί μήπως για την τριχόπτωσή σου φταίει ο συνδυασμός όλων αυτών με fungoral; Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς; Ρωτάω επειδή χρησιμοποίησα κι εγώ fungoral για δυο βδομάδες (4 λουσίματα συνολικά) παράλληλα με regaine και CG210, και είδα αρκετή τριχόπτωση για τόσο μικρό διάστημα (ενώ πριν δεν είχα καθόλου). Και γενικά, λέγεται ότι το fungoral, ακόμα και μόνο του, μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση αντί για επανέκφυση.
 

aetos

Member
Οκ Brynner..και γω ειμαι σχετικα ευχαριστημενος..το συνεχιζουμε και βλεπουμε τοτε..και ο θεος βοηθος0:)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Reve είπε:
Gomi αν μπορεις πόσταρε την συνταγή για την λοσιόν που ελεγες σε προηγούμενο πόστ

Είναι αλοιφή, σε μορφή κεραλοιφής, γι αυτό είπα ότι είναι ιδιαίτερα λιπαρή. Θα κάνω ένα θέμα ξεχωριστό μόλις σιγουρευτώ ότι όλα τα θετικά που είδα δεν ήταν από τη διατροφή που σταμάτησα από εχθές και η οποία μου έριξε στον πάτο την τέστο.
 

jimys

Member
Yul Brynner είπε:
jimys είπε:
εγω πραγματικα κλαιω τα 90 ευρω που εδωσα και απ την αλλη αναρωτιεμαι γιατι το ξεκινησα αφου στο εξωτερικο κυκλοφορησε πολυ νωριτερα η συζητηση περι αυτου και δεν υπηρξε αποτελεσμα.. βλεπουμε για θεραπειες βουρτσισματος κλπ που εχουν μια καποια αποτελεσματικοτητα και γινεται ο χαμος στο ξενο φορουμ και γι αυτο το cg μεχρι και ψευτης χρηστης βρεθηκε και μετα απο ολα αυτα ολοι τρεξαμε να το δοκιμασουμε!

τωρα που το βλεπω πιο καθαρα το πραγμα απορω με τον εαυτο μου...???
εν τελη νομιζω οτι η ελπιδα που κρυβουμε μεσα μας για το φαρμακο μεσσια μας τυφλωνει πολλες φορες...

Jimys, έχεις αναρωτηθεί μήπως για την τριχόπτωσή σου φταίει ο συνδυασμός όλων αυτών με fungoral; Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς; Ρωτάω επειδή χρησιμοποίησα κι εγώ fungoral για δυο βδομάδες (4 λουσίματα συνολικά) παράλληλα με regaine και CG210, και είδα αρκετή τριχόπτωση για τόσο μικρό διάστημα (ενώ πριν δεν είχα καθόλου). Και γενικά, λέγεται ότι το fungoral, ακόμα και μόνο του, μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση αντί για επανέκφυση.

ναι το εχω ακουσει αυτο για το φουνγκοραλ αλλλα τυχαινει να εχω και 2 μηνες να το χρησιμοποιησω.. εκανα πολλα ταξιδια αυτο το καιρο και δεν το επαιρνα μαζι μου με αποτελεσμα να ειναι απο τον οκτωβρη- νοεμβρη αθικτο..

δεν θελω να ειμαι αδικος με το cg εχω δει μειωση της τριχοπτωσης.. αλλα για μενα γι αυτο το προιον θα ηταν αρκετο αν δεν υπηρχε η υπονοια οτι μπορει να κανει χειροτερα τα πραγματα (περιθυλακιο κολλαγονο)

το εχει φοβηθει το ματι μου και ρε παιδια 30 ευρω δεν ειναι και λιγα.. τουλαχιστον εμενα δεν μ περισσευουν καθως με 30 ευρω παιρνω 2 αφρους μινοξ..

το σταματησα.. αν εδω δειτε επανεκφυση μετα το 4 μηνο τοτε θα το ξεκινησω παλι.. δεν σηκωνει η τσεπη μου αυτη την επιπλεον 3 μηνη δοκιμη..
 
Οσον αφορα το κολλαγονο και το cg210 υπαρχει δερματολογικη εξεταση για το κολλαγονο η οποια ισως λυσει τις απορειες

Για αθηνα http://medicalantiagingcenter.gr/skin-scan
Απλα δεν λεει κοστος


http://medicalantiagingcenter.gr/trihoptosi/iatriki-dermatoskopisi
 

weznem

Well-Known Member
η τριχοπτωση εχεδι μειωθει πολυ και νεες τριχες εχουν εμφανιστει σε κροταφους και χαιρλαιν.. τριχες που εχασα μεσα στο χρόνο και μεγαλωνουν ξανα..
 

Smart

New Member
2,5 μηνες με cg και το ιδιο βλεπω και εγω.τριχες που ηταν αδυναμες στους κροταφους τωρα ειναι πιο χοντρες.γενικα υπαρχει αισθητη διαφορα σε ολο το κεφαλι σε σημειο που γινεται αντιληπτο και απο τριτους...τριχοπτωση 5-6 τριχες τη μερα...συνεχιζω και βλεπουμε
 

mimis giova

Active Member
Ρε παιδια εγω δεν το εχω δει αυτο αλλα εκτος μια κοπελα..μ το ανεφερε κ ενα παλικαρι χθες σαν να βλεπω καλητερα τα μαλια σ..ειμαι στους 3 μηνες κ 10 μερες.τι να πω..
 
Μπλουζα