CG 210

Mh2012

Member
Παιδιά ειναι κακή περίοδος για να κρίνουμε την αποτελεσματικότητα του! Ειναι η εποχιακή τριχοπτωση τώρα και όλοι στο φόρουμ έχουν έντονο προβλημα . Εμένα το cg μου σταμάτησε απο τις πρώτες εφαρμογές την τριχοπτωση αλλά τώρα μετα απο 1 μήνα έχω αντονη τριχοπτωση και πιστεύω και σύμφωνα και με αυτά που διαβάζω πως ειναι η περίοδος έντονης εποχιακής τριχοπτωσης .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aetos

Member
Φιλε τονιμοντανα και εγω στις 15 μερες ειχα παρατηρησει απλα μια μικρη μειωση στην τριχοπτωση..τωρα πλεον στις 40 μερες εχει μειωθει η τριχοπτωση στο μισο..επισης παρατηρω τριχες που ειχα χασει μπροστα στο μετωπο να ξαναβγαινουν..καποιες απο αυτες ειναι γερες..βεβαια ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους του φορουμ αν ειναι τφυσιολογικο να χανω περιπου 80 τριχες ηημερισιως..το λεω γιατι ορισμενοι αγχωνονται με δεκα τριχες..ειμαι νο2 προς νο3..27 χρονων..
 

mpimpos

Member
tonymontana7 είπε:
Κάποιοι στο φόρουμ ανέφεραν ότι τους σταμάτησε την τριχόπτωση μέσα σε δεκαπέντε μέρες. Ξέρω ότι πρέπει να περιμένω αλλά έχω απελπιστεί.

φιλε εμενα προσωπικα μου εχει φτασει την τριχοπτωση στο να βλεπω 1-2 τριχες το πολυ κατω,στην αρχη σαν κ σενα οχι μονο δν την σταματησε αλλα ειχε αυξηθει πολυ,μην αγχωνεσε υπομονη.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όσοι βλέπετε βελτίωση, το εφαρμόζετε σε όλο το κεφάλι ή μόνο σε nw6 περιοχή?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και γω νομίζω πως η εφαρμογή του σε όλο το κεφάλι έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει σωστά.
 
Πως γίνεται η εφαρμογή σε όλο το κεφάλι με 10 ψεκασμούς μόνο και ειδικά σε κάποιον με πολλά μαλλιά όπως εγώ. Το εφαρμόζω μόνο μόνο σε nw6 περιοχή.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
GOMI είπε:
Και γω νομίζω πως η εφαρμογή του σε όλο το κεφάλι έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει σωστά.

γιατι πιστευεις γινεται αυτο ?

Συσχέτιση έκανα. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ισχύει. Αλλά αν το χρησιμοποιούσα θα το εφάρμοζα σε όλο το κεφάλι.

Results:
Nineteen patients completed the study, with an average satisfaction of 8.3 outof 10. Immunohistochemical analyses of scalp biopsies showed a significant increase in thecutaneous immune response after treatment: 73.9% increase in CD1A+ Langerhans cells(p = 0.003, t paired test), 41.7% increase in the cellular proliferation marker Ki-67+ (p =0.012), and an 89% increase in BCL-2+ anti apoptotic proteins (p = 001)

http://www.scribd.com/doc/126556369/ACEBA-3-English

Μεγάλο ποσοστό bcl-2 προέρχεται και από τους μυες εκτός των λεμφοκυττάρων.

Skeletal muscle produces anti-inflammatory factors that can systemically protect itself and other tissues from the deleterious effects of inflammation. One of these factors may be extracellular Bcl2 that is released from muscle. Because such beneficial action involves the innate immune receptor complex constituted by TLR2 and MyD88, extracellular Bcl2 may operate as a cytoprotective danger-associated molecular pattern (DAMP) recognized by elements of the innate immune pathway. If muscle also releases Bcl2, this molecule could potentially affect other tissues (e.g., liver, adipose) to improve their metabolic action

Αυτή η ιδιότητα των μυών μπορεί να παίζει ρόλο στο ότι δεν χάνουμε μαλλιά περιμετρικά. Αν αυξήσουμε την bcl2 στους μυες (κάτι που συμβαίνει κατά την άσκηση, αλλά τους μυες στο κεφάλι μας τους "γυμνάζουμε" λίγο μόνο όταν τρώμε) μπορεί όπως αναφέρει να έχει θετικό αντίκτυπο και στους γύρω ιστούς.


tonymontana7 είπε:
Πως γίνεται η εφαρμογή σε όλο το κεφάλι με 10 ψεκασμούς μόνο και ειδικά σε κάποιον με πολλά μαλλιά όπως εγώ. Το εφαρμόζω μόνο μόνο σε nw6 περιοχή.

Δυστυχώς αν υπάρχει πυκνό και μακρύ μαλλί περιφερειακά θα τελειώνει πολύ γρήγορα και φαίνεται ασύμφορο.
Δεν ξέρω αν μπορεί όντως να βοηθήσει. Απλά ψάχνοντας κάτι άλλο το σκέφτηκα και το συσχέτισα.
Αν δεν κάνω λάθος όμως, και η ίδια η εταιρεία δεν αναφέρει να εφαρμόζεται σε όλο το κεφάλι?
 

Jimlykos

Member
Αυτο με τους μυες μ αρεσε παρα πολυ. Οντως τι μονο μερος του κεφαλιου που δεν κουνιετσι ποτε ειναι η επιφανεια n6.

Sent from my W100 using Tapatalk


Sorry για την ορθογραφια. Γραφω απο κινητο...

Sent from my W100 using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NW6 μονο κ μου παει 25 μερες το μπουκαλακι....Αν ειναι να το βαζω σε ολο θα παει 60 και ευρω το μηνα..Να παρω κανα ru αν ειναι να τουμπανιασω φθηνοτερα και πιο σιγουρα γιατι το cg δεν κανει πολλα μεχρι στιγμης(μολις επιασα μηνα)
 

35007

Member
Ξερει κανεις καποιο σαιτ για αγορα ru? Στο
http://www.mpbtreatments.com/#/shop/4563157000/RU58841-Solution/1716974
ειναι μονιμα sold out
 

gianniskritikos2

Active Member
fouseki το πρωιον οταν το ξεκινησες διαβασες για τα αποτελεσματα του?διοτι στις 45 μερες ρυθμιζει την τριχοπτωση και οχι ποιο πριν... εσυ αμα εχεις διαβασει και εχεις ενημερωθει πως ειναι δυνατων να λες εκλεισα μηνα δεν μου κανει πολα ας δοκιμασω τιποτα αλλο? δεν επιτιθομαι αλλα αντιλαμβανεσαι οτι αυτο που λες δεν εχει καμια λογικη? ουτε η φινα δεν εχει αποτελεσματα στον μηνα αμα ολοι κριναμε ετσι δεν θα μεναμε σε καμια θεραπεια καμια δεν προλαβαινει να δηξει κατι στον μηνα... αμα δεν το πιστευεις πηγεναι στο ρου γνωμη μου ειναι να φτασεις στο 3μηνο και μετα να κρινεις... ακομα ειναι στο σημειο που το λεει και το ιδιο το πρωιον οτι δεν διχνει τιποτα....


αλλα φανταζομαι το λες και με μια μικρη ιρωνια για τα λεφτα... αλλα δεν ξερεις ακομα αν κανει κατι καλυτερο ειναι νωρις...
 

nikos2004

New Member
Καλησπέρα
είναι το πρώτο μου post εδώ
είμαι 29 ετών και έχω πρόβλημα τριχοπτώσεις λέω να ξεκινήσω με τ παρακάτω
1.ΛΟΥΣΙΜΟ 5 φόρες/εβδομάδα με Frezyderm Every Day Shampoo
2. λούσιμο 2 φόρες/εβδομάδα με fungoral 1% ή 2%
3.cg 210 κανονική δοσολογία
 
gianniskritikos2 είπε:
fouseki το πρωιον οταν το ξεκινησες διαβασες για τα αποτελεσματα του?διοτι στις 45 μερες ρυθμιζει την τριχοπτωση και οχι ποιο πριν... εσυ αμα εχεις διαβασει και εχεις ενημερωθει πως ειναι δυνατων να λες εκλεισα μηνα δεν μου κανει πολα ας δοκιμασω τιποτα αλλο? δεν επιτιθομαι αλλα αντιλαμβανεσαι οτι αυτο που λες δεν εχει καμια λογικη? ουτε η φινα δεν εχει αποτελεσματα στον μηνα αμα ολοι κριναμε ετσι δεν θα μεναμε σε καμια θεραπεια καμια δεν προλαβαινει να δηξει κατι στον μηνα... αμα δεν το πιστευεις πηγεναι στο ρου γνωμη μου ειναι να φτασεις στο 3μηνο και μετα να κρινεις... ακομα ειναι στο σημειο που το λεει και το ιδιο το πρωιον οτι δεν διχνει τιποτα....


αλλα φανταζομαι το λες και με μια μικρη ιρωνια για τα λεφτα... αλλα δεν ξερεις ακομα αν κανει κατι καλυτερο ειναι νωρις...


Για τα λεφτα το πα πιο πολυ ρε συ κρητικε μην μπερδευεσαι... δεν μποικοταρω το cg απλα ακομα δεν βλεπω καποιο αποτελεσμα..... και το προιον κανονικα αρχιζει να δουλευει νωριτερα απλα στισ 45 μερες πιανει τοπ.Ωστοσο θα περιμενω οπως και ναχει
 

kаl

New Member
παιδια λετε με 1 φορα την μερα να κανει κατι, γιατι πρωι δεν εχω χρονο και για μινοξ και για cg εκτος αν το βαζω κανα μεσημερι αν προλαβαινω..!
 

jimys

Member
kall2 είπε:
παιδια λετε με 1 φορα την μερα να κανει κατι, γιατι πρωι δεν εχω χρονο και για μινοξ και για cg εκτος αν το βαζω κανα μεσημερι αν προλαβαινω..!

σιγουρα δεν θα ειναι τα ιδια αποτελεσματα , αλλα χρησιμοποιησε το οσες φορες μπορεις.. παρα καθολου ..
 

gianniskritikos2

Active Member
στις 45 μερες σταματαει λεει την τριχοπτωση ρεγκ βλεπεις μετα δεν ειναι το τοπ στις 45 μερες στισ 45 αρχιζει να διχνει καποια αποτελεσματα στο θεμα τριχοπτωσης και αργοτερα μετα το 2 μηνο φανταζομαι αρχιζει το ρεγκ
 
Μπορώ να συνδυάσω το cg210 μαζί με hairgen δηλαδή το πρωί cg210 και το βράδυ hairgen επειδή μου έχει μείνει και δεν θέλω να πετάξω το hairgen;
 
Μπλουζα