CG 210

Reve

Active Member
Μετά από 3 μήνες, ο μέσος όρος των νέων αναπτυσσόμενων τριχών (τρίχες στην αναγενή φάση) ήταν πάνω από 8.200.

Εγώ το καταλαβαίνω ως εξής. Ουσιαστικά αναγκάζει τις τρίχες που είναι στην τελογενή φάση να μπουν στην αναγενή. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγάλεις 8.200 νέες τρίχες απ το πουθενά, όπως θα συνέβαινε με την μεταμόσχευση. Πχ μπορεί στο κεφάλι μας τώρα να υπάρχουν κάποιες τρίχες ,χιλιάδες ίσως, που είναι στην τελογενή φάση αλλά φαίνονται ακόμα. Υπάρχουν δηλαδή, απλά είναι αδύνατες και με λιγότερο χρώμα. Αυτές τις τρίχες, ισχυρίζεται, ότι θα τις "βάλει" στην αναγενή φάση. Δηλαδή θα βγουν πιο χοντρές και με χρώμα στο τέλος του 3μήνου. Γι αυτό πιθανόν να μας φαίνεται πιο πυκνό το κεφάλι μας όχι τόσο από τις νέες τρίχες που βγήκαν, αλλά από αυτές που μπήκαν στην αναγενή φάση και πήραν τα πάνω τους. Επίσης η έκφραση "κατά μέσο όρο" κρύβει την παγίδα ότι μπορεί σε κάποιον να επηρεάσει πολύ λιγότερες και σε κάποιον άλλο πολύ περισσότερες. Ίσως να λέω και μαμακίες απλά έτσι το καταλαβαίνω εγώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
εχω ξαναπει οτι η επιτυχια αυτου του προιοντος ειναι μια να μειωση την τριχοπτωση σε ικανοποιητικα επιπεδα,να εχουμε ενα καλο μπλοκερ δλαδη..αφηστε τις νεες τριχες δεν ερχονται ετσι απλα..δυστυχως
 

ANNA

New Member
ANNA είπε:
http://pharmacyok.gr/online-store/search?keyword=cg+210&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

από εδώ το πήρα. Τώρα το χει 29κάτι βέβαια

έχω την εντύπωση οτι έχουν σταματήσει να πέφτουν. Είναι νωρίς βέβαια για συμπεράσματα αλλά στο λούσιμο και στο χτένισμα δε βλέπω πολλές τρίχες. Μινοξ έχω σταματήσει εδώ και καιρό. Βάζω αυτό και πριν το λούσιμο εθαίρια έλαια σε λάδι jojoba. Σίγουρα η μινοξ έχει πιο εγγυημένα αποτελέσματα αλλά τόσα χρόνια βαρέθηκα:/

αν θυμάμαι καλά, έχω κλείσει μήνα.
έχω την εντύπωση οτι λαδώνει το μαλλί. Δεν έπεφταν πολύ έτσι και αλλιώς οπότε ακόμα δεν βλέπω κάποια ορατή διαφορά. Βέβαια θέλω και κούρεμα, τα χω αφήσει πολύ καιρό και δε 'δείχνουν΄καλα + οτι δεν είμαι και στην καλύτερη μου φάση τελευταία.

θα συμφωνήσω με weznem, δε πιστεύω οτι ξαφνικά θα βγάλω μαλλιά. Θα αρχίσω να ψάχνω για μεταμόσχευση από το επόμενο έτος. Βαρέθηκα να πηγαίνω σε κομμωτήρια και να μου δίνουν συμβουλές χωρίς να καταλαβαίνουν οτι με προσβάλουν εκτός των άλλων!
 

alexlink

New Member
gianniskritikos2 είπε:
alexlink ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αν μπορεις απαντησε μου σε ενα τελευτεο εσυ βλεπεις εμφανη διαφορα? οταν κοιταζεσαι βλεπεις σαν να εισαι καλυτερα απο πριν?


dk1984 σε ερευνα λεει για 2800 νεες τριχες οχι απλα αυτο που αναφερεις προσωπικα αμα κανει ατο που λες με καλυπτει ειμαι αρχικα σταδια ακομα δεν θελω κανα τρελο ρεγκ.. απλα η ερευνα λεει για τρελα αποτελεσματα



φίλε μου gianniskritikos2, η αλήθεια είναι πως μετά από κάποιο χρονικό διάστημα τα έβλεπα στον καθρέφτη πιο πλούσια. βέβαια όπως έχω πει ανήκω σε nw 2. οπότε πιστεύω πως και αυτό θα βοήθησε. κάποιος άλλος φίλος στο site δίνει και κάποιες πιο επιστημονικές απαντήσεις. το σημαντικό όπως αναφέρει και ο "weznem" είναι πως λειτουργεί κατά της τριχόπτωσης και σε μένα το έχω ήδη διαπιστώσει όπως έχω ξαναπεί.
 

nikoskriti12

New Member
kappa πιστευεις πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το ιδιο χρονικο διαστημα το cg210 με το neogenic?νομιζω εχουν διαφορετικο μηχανισμο δρασης οποτε λογικα δεν θα δημιουργηθει προβλημα.εσυ τι πιστευεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikoskriti12 είπε:
kappa πιστευεις πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το ιδιο χρονικο διαστημα το cg210 με το neogenic?νομιζω εχουν διαφορετικο μηχανισμο δρασης οποτε λογικα δεν θα δημιουργηθει προβλημα.εσυ τι πιστευεις?

και με το neogenic και με μινοξιδιλη μπορουν να χρησιμοποιηθουν την ιδια χρονικη στιγμη.
το μονο φαουλ σε μια θεραπεια ειναι να ξεκινησει καποιος δυο πραγματα ταυτοχρονα,δεν θα ξερει απο που εχουν ερθει τα αποτελεσματα.
περαν της μινοξιδιλης που εχει καποια στανταρ (επανεκφυση-πτωση,για τριχοπτωση δεν το συζηταμε καν,αν σταματησει θα ειναι μονο για λιγους μηνες)ολα τα αλλα δρουν διαφορετικα στον καθε εναν.
 

nikoskriti12

New Member
ok kappa.σε ευχαριστω,νομιζω θα τα δοκιμασω και τα δυο μαζί.το cg210 εχω δει οτι δουλευει στην τριχοπτωση.θα βαλω και το neogenic να δω κ αυξηση πυκνοτητας ισως.thanks παντως
 

gianniskritikos2

Active Member
nikoskriti12 αν διαβαζεις αυτο που γραφω απαντα σε παρακαλω απλα το λεω γιατι εχεις εγγραφη εδω και περιπου 1 χρονο και εχεις 25 δημοσιευσεις... αρα δεν εισαι και πολυ ενεργο μελλος αν δεν σου ειναι δυσκολο να μας ενημερωσεις για τα αποτελεσματα με νεογκενικ και το cg210 μετα απο κανα 3 μηνο ωστε να βοηθησεις και αλλα μελοι στις επιλογες τους μην εξαφανιστεις.Ποσο καιρο χρισιμοποιεις cg?
 

nikoskriti12

New Member
το neogenic δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομη.αυτος ειναι κ ο λογος που εκανα το ερωτημα.το cg210 το χρησιμοποιω περίπου ενα μηνα και σιγουρα εχει σταματησει την τριχοπτωση κατα πολυ.
 

edyuser1

Active Member
το cg παιδια με εχει βοηθεισει πολυ στη τριχοπτωση και εμενα επειδη λουζω μερικες φορες μονο τα μαλλια μου επειδη βαζω και λιγο τοπικ παλια εβλεπα φευγαν αρκετες τριχες τωρα βλεπω πολυ λιγες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ειμαι ακριβως 2 βδομαδες με cg και τισ 2 τελευταιες μερες εχει εκτοξευθει στα υψη η τριχοπτωση...ελπιζω ναναι shedding
 

Mh2012

Member
Μετά απο 3 εβδομάδες χρήσης 2 φορές την ημέρα μόνο καλά λόγια έχω να πω για το cg210 ! Δεν ειναι επιθετική η τριχοπτωση μου αλλά ειναι σταθερή για πολλά χρόνια με αρκετές εξάρσεις που δημιουργούν σιγά σιγά αραίωση ! Αυτό το μικρό μπουκαλάκι κατάφερε να φρενάρει την τριχοπτωση χωρίς παράλληλα να μου ερεθίζει το τριχωτο το οποίο ειναι ιδιαίτερα ευαίσθητο (έχω λιπαροτητα στο πάνω μέρος του τριχωτού και σμιγμα με πιτυρίδα και ξηροδερμία περιμετρικά, τη μινοξυδίλη δεν την άντεξα πάνω από δέκα μέρες ).Ξερουμε ότι μια θεραπεια θέλει ενα τρίμηνο να αρχίσει να αποδίδει , πως γίνεται το cg210 να δουλεύει τόσο γρήγορα ? πολλά παιδιά αναφέρουν ότι τους βοήθησε απο το πρώτο δεκαήμερο!
 

mpimpos

Member
Mh2012 είπε:
Μετά απο 3 εβδομάδες χρήσης 2 φορές την ημέρα μόνο καλά λόγια έχω να πω για το cg210 ! Δεν ειναι επιθετική η τριχοπτωση μου αλλά ειναι σταθερή για πολλά χρόνια με αρκετές εξάρσεις που δημιουργούν σιγά σιγά αραίωση ! Αυτό το μικρό μπουκαλάκι κατάφερε να φρενάρει την τριχοπτωση χωρίς παράλληλα να μου ερεθίζει το τριχωτο το οποίο ειναι ιδιαίτερα ευαίσθητο (έχω λιπαροτητα στο πάνω μέρος του τριχωτού και σμιγμα με πιτυρίδα και ξηροδερμία περιμετρικά, τη μινοξυδίλη δεν την άντεξα πάνω από δέκα μέρες ).Ξερουμε ότι μια θεραπεια θέλει ενα τρίμηνο να αρχίσει να αποδίδει , πως γίνεται το cg210 να δουλεύει τόσο γρήγορα ? πολλά παιδιά αναφέρουν ότι τους βοήθησε απο το πρώτο δεκαήμερο!
Για μενα το cg ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει ως τωρα.Δεν το διαφημιζω,δεν βγαζω λεφτα απο αυτο,απλα ειχα κουραστει να δοκιμαζω διαφορα με αμελητεα αποτελεσματα,για αυτο ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ το εγκρινω.Ειμαι στον 1.5 μηνα κ επειδη με κουρευει ενας φιλος γτ πισω δν βλεπω μου το ειπε κ αυτος οτι το μαλλι εχει αγριεψει.Στις 10 μερες εμενα οπως λες δν με βοηθησε ισα ισα μου αυξησε την τριχοπτωση κ τα παιξα,τωρα ομως ολα καλα,δεν βλεπω τριχες να πεφτουν.Μην υποτιματε τα φυτικα..πρεπει να κανουμε καμια ομαδα να παμε αμαζονιο να τα βρουμε ολα μονοι μας,το 25% των συστατικων των φαρμακων απο εκει προερχονται και εχει ερευνηθει μονο το 1-2% της ποικιλιας του...ετοιμαστε βαλιτσες :p :p :p :p
 

thimios72

Member
Και εγω με τη σειρα μου μετα απο 40 ημερες χρησης μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο σε θεμα τριχοπτωσης εχω δοκιμασει εδω και 18 χρονια.
 

dk1984

Member
αν και το εχω ξαναναφερει για μενα το cg ειναι καλυτερο απο το capillogain και πιστευω και απο πολλα τοπικα θα ηθελα μονο να το συνδιαζα με κανα growth τοπικο προσωπικα δεν ειχα shedding
 

dk1984

Member
tonymontana7 είπε:
Το cg210 δεν δίνει έστω ένα ελάχιστο ρεγκ; Έχω 6 μήνες τριχόπτωση και θέλω ένα πολύ μικρό ρεγκ.

το ρεγκ το δινει με την εννοια οτι μειωνει πολυ την τριχοπτωση πιο πολλες τριχες μενουν στο κεφαλι πιο πυκνο φαινεται το μαλλι οχι δεν μετατρεπει την αδυναμη τριχουλα σε κανονικη τριχα που να μπορει να μεγαλωνει κανονικα και να κουρευετε.
το μονο πραγματικο ρεγκ που ειδα ηταν μινοχ cortisone kai roller για περιπου
ενα μηνα με το που σταματησα τη κορτιζονη εξαφανιστηκε ολο το μαυρο χνουδακι που ειχε βγει στη χαιρλινε
 
Μπλουζα