Cetirizine pgd2 blocker

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosREV

New Member
παιδια τελικα με το οινοπνευμα στο διαλυμα τι γινεται?γιατι εχω μπερδευτει..
αν βαλουμε πχ 1 κουτι ζιρτεκ σε 50ml νερο ,το αφησουμε, το στραγκισουμε κτλ,
κ το χρησιμοποιουμε ετσι ,μειωνεται η διεισδυτικοτητα του φαρμακου στη τοπικη εφαρμογη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απο σήμερα ξεκίνησα πάλι ζιρτεκ,με νερό αυτήν την φορά.
Τις μέρες της διακοπής εκτός απο τριχοπτωση είχα και αρκετή φαγούρα που αυξανόταν μέρα με την μέρα και καταντουσε ενοχλητική (ειδικα όταν με έπιανε την ώρα που προσπαθούσα να κοιμηθώ)
 

dk1984

Member
Kapa με σκετο νερο τι ποσοστο θα απορροφησει το δερμα ? δε θα βαζεις και λιγο οινοπνευμα την ωρα της εφαρμογης?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Kapa με σκετο νερο τι ποσοστο θα απορροφησει το δερμα ? δε θα βαζεις και λιγο οινοπνευμα την ωρα της εφαρμογης?

Οταν χρησιμοποιούσα σπιρονολακτονη με οινόπνευμα νερό μονο ,2% περιεκτικότητα δεν είχα παρενέργειες .οταν πρόσθεσα γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη ακόμα και 0,3% μου έκανε παρενέργειες τα μλ πάντα ίδια,αυτο συνέβη και με γλυκερινη και με προπυλαινογλυκολη.
Αυτές οι δυο ουσίες ειναι για απορρόφηση,η γλυκερινη συγκεκριμένα ειναι το νούμερο ένα συστατικό στις κρεμες του εμπορίου.
Το υγρο ζιρτεκ έχει και τις δυο ουσίες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
δλδ καπα εσυ πως τα βλεπεις τα πραματα κατι παει να γινει εχει δει καμια διαφορα στο μαλλι?

Εγώ βλέπω ότι καλύτερο έχει ανακαλυφθεί τα τελευταία χρόνια.
Εντάξει δεν μπορούμε να περιμένουμε και θαύματα αλλά η μινοξιδιλη ειναι καλύτερη σαν θεραπεία που στον χρόνο πάνω έχει αρχίσει να υποχωρεί?
Αν τελικά κρατάει τα αποτελέσματα της μινοξιδιλης 4ever?χωρις πτώση?(αισιόδοξο σενάριο)αλλά αν όντως το κάνει?
Επίσης σαν αποτελέσματα απο αυτο το φόρουμ βλέπω ότι ξεπερασαμε αρκετά το 50%.
στα δικά μου αποτελέσματα βάζει πολύ χέρι στην τριχοπτωση μου και στην φαγούρα.
Για κροταφους δεν μπορώ ακομα να πω,ξανά ξεκινάω μινοξ airol κροταφους κορυφή μονο και βλέπουμε στην πορεία αν καταφέρει να μου δώσει κάτι παραπάνω η έστω να φτάσω τα περσινά αποτελέσματα.
Στην πρώτη βελτίωση (αν υπαρξει) θα βάλω φωτό
 

cinder

New Member
βαζω υγρο ζυρτεκ απευθειας μαζι με minox 15% azelaic 7 μερες περιπου φαγουρα νεκρη τσιμπιματα τιποτα και το αισθημα πως κατι περπαταει στο δερμα σου παπαλα.Παρενεργεις μεχρι στιγμης τιποτα,υπνος κανονικος ορεξης γενικα ολα κομπλε μεχρι στιγμης, τριχοπτωση οταν βαζω τα διαλυματα στο κεφαλι και περναω τα χερια 1 τριχα, κουφα πραγματα,πιστευω να συνεχιστει αυτη η κορυφωση, επισης βαζω 2 φορες την μερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
cinder είπε:
βαζω υγρο ζυρτεκ απευθειας μαζι με minox 15% azelaic 7 μερες περιπου φαγουρα νεκρη τσιμπιματα τιποτα και το αισθημα πως κατι περπαταει στο δερμα σου παπαλα.Παρενεργεις μεχρι στιγμης τιποτα,υπνος κανονικος ορεξης γενικα ολα κομπλε μεχρι στιγμης, τριχοπτωση οταν βαζω τα διαλυματα στο κεφαλι και περναω τα χερια 1 τριχα, κουφα πραγματα,πιστευω να συνεχιστει αυτη η κορυφωση, επισης βαζω 2 φορες την μερα.
Είσαι σε καλό δρόμο.
Δεν αποκλείεται να δεις και επανεκφυση στην πορεία και δεν θα ειναι μονο απο μινοξιδιλη.
απο την στιγμή που ξεκίνησε η κατηφόρα της μετα απο τοσα χρονια η μετάβαση σε 15% μονο συντήρηση μπορεί να προσφέρει
 

edyuser1

Active Member
καλημερα σε ολα τα παιδια καπα θελω καποιες ερωτησεις να κανω θα βγω τωρα εξω θα παω να παρω τα υλικα θελω να μου πεις τι να παω να παρω ολα τα συνεργα ποσο να βαζω και πως να το ζητησω στο φαρμακειο αυτο? να αγορασω τα χαπια η το υγρο δεν θελω να λαδωνει πολυ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
καλημερα σε ολα τα παιδια καπα θελω καποιες ερωτησεις να κανω θα βγω τωρα εξω θα παω να παρω τα υλικα θελω να μου πεις τι να παω να παρω ολα τα συνεργα ποσο να βαζω και πως να το ζητησω στο φαρμακειο αυτο? να αγορασω τα χαπια η το υγρο δεν θελω να λαδωνει πολυ.

πρώτα δοκίμασε το σε υγρο (ειναι ετοιμη λοσιον)επειδή δέρμα με δέρμα διαφέρει μπορεί να μην σου φαίνεται και τραγική η λαδιλα του,εγώ άρχισα να το συνηθηζω και δεν βλέπω διαφορα με πριν την εφαρμογη της λοσιόν παρά μονο το πρώτο μισάωρο μέχρι να στεγνώσει
´υγρο ζιρτεκ σε σταγόνες´θα το ζητήσεις.
Την ώρα της εφαρμογής βάλε σε ένα πλαστικό καπάκι 1η 1,5ml νερό,ρίξε 10 σταγόνες ζιρτεκ,ανακατεψε το και απλωνεις στα σημεία που έχεις τριχοπτωση η αραιωση
Η τιμή του ειναι 5 ευρώ
 

xxxray

Member
αυτά είναι φέτος θα διαπιστώσουν 40% πάνω στις αλλεργίες ανεξήγητα! θα δείτε θέμα στις ειδήσεις ότι φταίνε οι ψεκασμοί
 

edyuser1

Active Member
καπα ενταξει το πηρα φιλε λοιπον εγω κανω την θεραπεια big3,τωρα δλδ θα γινει big4 αντι για νερο δεν μπορω να βαλω την kirkland λες? μετα απο ποση ωρα να βαλω την kirkland?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
καπα ενταξει το πηρα φιλε λοιπον εγω κανω την θεραπεια big3,τωρα δλδ θα γινει big4 αντι για νερο δεν μπορω να βαλω την kirkland λες? μετα απο ποση ωρα να βαλω την kirkland?

Οπως παει θα γίνει big 4
μπορείς να βάλεις τα ml μινοξιδιλης που χρησιμοποιείς με τον ίδιο τροπο όπως προανέφερα με το νερό στην θέση του μινοξιδιλη,ανακατεμα με ζιρτεκ και εφαρμογη.
μονο την ημερήσια ποσότητα δηλαδή δέκα σταγόνες σε 1-1,5 ml μινοξιδιλης ανακατεμα εφαρμογη,όχι άδειασμα όλο το ζιρτεκ μέσα στο μπουκαλακι της μινοξ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γιωργος 65 είπε:
Καπα καλησπερα.Μονο νερο βαζεις με ζιρτεκ,οινοπνευμα τελος ?
Καλησπέρα.
Μονο νερό πλέον απο ότι φαίνεται το οινόπνευμα δεν ειναι καλός συνδιασμος
Βέβαια με τον τροπο που το έκανα δεν προλαβαίνει να χαλάσει.
 
Μπλουζα