Cetirizine pgd2 blocker

kapa

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
kapa πόσο καιρό βάζεις είπες;

3 εβδομάδες και εγώ


panagiotis είπε:
σημερα μπηκα και εγω στο club αντε να δουμε τι θα κανουμε...εβαλα 2 ml νερο και 10 σταγονες zirtek δεν ειχα οινοπνευμα απο αυριο θα μπει και αυτο στο προγραμμα...παντως εχω την εντυπωση οτι δεν μπορει να φτασει καλα μεχρι κατω στο δερμα...

Χρησιμοποίησε ένα dropper για να το περάσεις ανάμεσα από μαλλί


xxxray είπε:
http://www.mpbtreatments.com/#/shop/4563157000/PGD2-Blocker-Solution/2188728 εδώ ήδη έχουν βγάλει προιόν πανάκριβο βέβαια και ήδη sold out αλλά δεν λένε οι κουφάλες τι περιέχει

Μπορεί και ζιρτεκ μόνο και να το πουλάνε σε δακαπλασια τιμή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
crossfire είπε:
ρε συ καπα,αμα κανουμε μιγμα vpa με zirtec....θα κανουμε δουλεια?

Μου περνάει σαν σκέψη πολλές φορές,δεν λέω ότι το vpa δεν κάνει δουλειά αλλά αν υποθέσουμε ότι υπάρχουν 5-8 μονοπάτια επανεκφυσης το vpa ενεργοποιεί μόνο το ένα.
το ζιρτεκ ενεργοποιεί 2,ουσιαστικά μπλοκάρει το ένα και ενεργοποιει το άλλο .
Από ότι έχω δει σε εμένα το μονοπάτι b catenin (vpa)δεν έκανε τίποτα στο θέμα επανεκφυση
υπάρχει και το θέμα αλληλεπίδραση των ουσιών όχι μονο ζιρτεκ βαλπροικο την κυριως ουσια αλλά το κάθε ένα έχει και από 5 εκδοχα εκτός από την δραστική ουσία που μας ενδιαφέρει.
επίσης πολύ σημαντικό ειναι το πόσο θα κρατήσει το ζιρτεκ στον χρόνο.
όχι ότι έχουμε και καλύτερο τοπικό ακόμα και οι χρήστες του ru έχουν τα ίδια η χειρότερα αποτελέσματα
Να φτάσω και στο ρεζουμε μπορούμε να κάνουμε με τον ίδιο τροπο που κάνω το ζιρτεκ
Δηλαδή σε καθε εφαρμογή με το dropper τραβάμε 0,5ml zirtek 0,5ml vpa 0,5ml νερό άδειασμα σε ένα καπάκι ανακατεμα και επιτόπου εφαρμογή
 

crossfire

Well-Known Member
kapa είπε:
crossfire είπε:
ρε συ καπα,αμα κανουμε μιγμα vpa με zirtec....θα κανουμε δουλεια?
Να φτάσω και στο ρεζουμε μπορούμε να κάνουμε με τον ίδιο τροπο που κάνω το ζιρτεκ
Δηλαδή σε καθε εφαρμογή με το dropper τραβάμε 0,5ml zirtek 0,5ml vpa 0,5ml νερό άδειασμα σε ένα καπάκι ανακατεμα και επιτόπου εφαρμογή

Αυτο σκεφτομαι...το φρεσκο πραγμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
crossfire είπε:
Αυτο σκεφτομαι...το φρεσκο πραγμα

από την άλλη πως να ξανά χρησιμοποιήσεις κάτι το οποίο δεν σου έδωσε αποτελέσματα.
και εσύ είχες κατηφόρα κόβοντας μινοξιδιλη νεοραλ και εγώ είχα κατηφόρα κόβοντας μινοξιδιλη airol με το vpa.
Εγώ πάλι γλυκό κοιτάζω και την d3 και κάποια στιγμή θα την δοκιμάσω και αυτήν.
Δεν ξέρω αν έχουμε στην χώρα μας κάποιο εμπορικό σκευασμα σε κρέμα :angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ενα ακόμα pgd2 blocker φαίνεται να ειναι η ασπιρίνη (σαλικιλικο οξύ ) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18223672
Τι λέτε γι αυτό? http://el.wikipedia.org/wiki/Ασπιρίνη

Η πραγματική δράση της ασπιρίνης διευκρινίστηκε στις αρχές της δεκαετίας του '70, όταν διαπιστώθηκε ότι αναστέλλει την παραγωγή προσταγλανδινών (ουσίες που προκαλούν φλεγμονή) από τον οργανισμό.


Θα μπορούσε η oral μορφή της ασπιρινης να αποτελεί το καλύτερο pgd2?
 

show_palmettos

New Member
καπα....στην υπογραφη σου..δεν εχεις βαλει παραπομπη για συνταγη ζιρτεκ
αρα αγοραζεις κατευθειαν απτο φαρμακειο το ζιρτεκ..κ βαζεις μισο ml τη μερα λογικα

1.μονο με το ζιρτεκ βλεπει επανεκφυση καποιος?
2.το vpa γιατι το χεις τοσο πολυ? (20τα100 αναλογια)..δε φοβασαι τυχον αιματωματα?
3.αν χρησιμοποιει κανεις μονο ζιρτεκ...ποσες φορες μπορει να βαλει τη μερα κ απο ποσα ml την καθε φορα


το σαλικιλικο οξυ μειωνει κ την ακμη...τυχαιο?
επισης...αντι για ζιρτεκ...μπορουμε να βαζουμε στην ραφλα λιωμενη ασπρινη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
show_palmettos είπε:
καπα....στην υπογραφη σου..δεν εχεις βαλει παραπομπη για συνταγη ζιρτεκ
αρα αγοραζεις κατευθειαν απτο φαρμακειο το ζιρτεκ..κ βαζεις μισο ml τη μερα λογικα

1.μονο με το ζιρτεκ βλεπει επανεκφυση καποιος?
2.το vpa γιατι το χεις τοσο πολυ? (20τα100 αναλογια)..δε φοβασαι τυχον αιματωματα?
3.αν χρησιμοποιει κανεις μονο ζιρτεκ...ποσες φορες μπορει να βαλει τη μερα κ απο ποσα ml την καθε φορα


το σαλικιλικο οξυ μειωνει κ την ακμη...τυχαιο?
επισης...αντι για ζιρτεκ...μπορουμε να βαζουμε στην ραφλα λιωμενη ασπρινη?



Τώρα που το λες θα βάλω αν παίρνει και άλλο λινκ.
1)η περίπτωση του κάθε ένοσ διαφέρει,δεν ξέρω σαν τι θέλει να το δοκιμάσει ο κάθε ένας αλλά οι κροταφοι ειναι μικρή περιοχή και με χνουδια για τεστ σαν blocker.
Θεωρητικά σαν θεραπεία ειναι και blocker και growth
2)το τελευταίο διάστημα το δοκίμασα χωρίς να το αραιωνω,μπορούσε να μου κάνει sides αλλά όχι κάτι τραγικό.
3)σύμφωνα με την συνταγή στα ξένα φόρουμ σε υγρό ζιρτεκ 2 φορές την ημέρα από 10 σταγόνες την κάθε φορά.
θα το κοιτάξουμε και το σαλικιλικο οξύ .
Το wiki για την ασπιρίνη αναφέρεται σε oral
 

show_palmettos

New Member
υγρο ζιρτεκ εννοεις οπως το παιρνεις κατευθειαν απο το φαρμακειο....ή ανεμιγμενο με οινοπνευμα και προπυλενογλυκολη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
show_palmettos είπε:
υγρο ζιρτεκ εννοεις οπως το παιρνεις κατευθειαν απο το φαρμακειο....ή ανεμιγμενο με οινοπνευμα και προπυλενογλυκολη?

όπως το παίρνεις από το φαρμακείο,το ζητάς υγρο ζιρτεκ σε σταγόνες,περιέχει μέσα στα εκδοχα του προπυλαινογλυκολη και γλυκερινη,εγώ το ανακατεύω με οινόπνευμα σε καθε εφαρμογή για να σπασω λίγο την λαδιλα,ειναι πολύ λιπαρο σκέτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xxxray

Member
σίγουρα κάτι κάνει αυτό το πράγμα αλλά αυτό το κάτι το κάνουν και άλλες 50 ουσίες! το θέμα είναι που μπορεί να φτάσει αυτό το κάτι! το καλό είναι πως η τιμή του ευνοεί πειραματισμούς οπότε αρχίστε! και προσοχή στις παρενέργειες γιατί νοιώθω κάτι περίεργα τελευταία
 

xxxray

Member
χάλια ο ύπνος τελευταία πολύ ανήσυχος δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα βλέπω πολλά όνειρα και ξυπνάω συνέχεια και φυσικά σηκώνομαι κουρασμένος! μπορεί να ναι και τυχαίο
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
χάλια ο ύπνος τελευταία πολύ ανήσυχος δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα βλέπω πολλά όνειρα και ξυπνάω συνέχεια και φυσικά σηκώνομαι κουρασμένος! μπορεί να ναι και τυχαίο

H αδερφή μου που το παίρνει για τις αλλεργίες έχει τα συμπτώματα που αναφέρεις. Δεν είναι τυχαίο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απο αύριο,επειδή σημερα την έκανα την εφαρμογή μου θα κάνω ένα πείραμα.
θα σταματήσω το ζιρτεκ για λίγες μέρες μονο.
θέλω να δω πόσες τρίχες θα φτάσω να χανω με τον ίδιο τροπο που προανέφερα πως παρακολουθώ την τριχοπτωση μου.
κοντευω έναν μήνα τώρα θεραπείας με 5-7 τρίχες στην παλάμη μέσο όρο
 
Μπλουζα