Carthamus tinctorius extract-Τοπικο blocker ισαξιο της φινα?

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Soralteno καθαρο sallflower extract εχεις βρει πουθενα??Να μην περιεχει αλλα λαδια μεσα.
Επισης στην αποτελεσματικοτητα του παιζει ρολο και ο τροπος επεξεργασιας του

Δεν έχω ψάξει ακόμα πολύ για καθαρό extract διότι το απλό λάδι φαίνεται να δουλεύει, θα το κάνω όμως για δοκιμή. Κάτι θα βρεθεί και νομίζω και σε καλές τιμές, πχ http://www.webnat.com/proddetail.asp?prod=saffl
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Πρεπει να αγορασουμε αποστακτηρα και να παιρνουμε τα φυτα σε ξηρη μοφη.
10 ml αιθεριο ελαιο 18 ευρω!
ο ελιχρυσος 100ευρω!!!
 

Komis

Active Member
panoslydios είπε:
Δεν πιστευω σε anti-dht φυτικα εκχυλισματα.Ο τροπος που δρουν ειναι γιατι βοηθουν τον οργανισμο να δημιουργησει αγγειογενεση και παιζουν με την ηλεκτρικοτητα του και τα νευρικα του κυτταρα(ηλεκτρισμος και νευρικο συστημα ειναι η ζωη η ιδια οπως την ξερουμε).

Αμφιβαλλω αν κατι φυσικο μπορει να προκαλεσει κατι αφυσικο.

Ο κολλοειδης χρυσος επαναφερει την ηλεκτρικοτητα σε νευρωνες και κυτταρα.Διαβασε σχετικη αναφορα αν θες..
Σαν αποτελεσμα της ηλεκτρικοτητες "αναβει σπηνθηρες" στους εγκεφαλικους νευρωνες και λενε οτι μπορει να αυξησει το iq κατα 20 μοναδες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Kapa ξέρεις τίποτα σχετικά με το κένταυριο κάρδαμο;

δεν το εχω ψαξει.
προπσπαθω να μην τα ψαχνω ολα γιατι μπαινω σε πειρασμο να τα δοκιμασω μετα :legal
 

lalakis

Active Member
Εψαξα για εκχύλισμα κενταυριο να δοκιμασω κ δν βρήκα πουθενά στην ελληνική αγορά θα το ψαξω κ e bay.θέλω να το δοκιμασωε roller
 

dk1984

Member
καθαρο safflower extract (τουλαχιστον ετσι λενε) βρηκα αυτο http://www.stakich.com/safflower-extract.html
Ειναι βεβαια ακριβο αν εχει βρει καποιος φτηνοτερο ας το ποσταρει το σιτε ειναι απο usa δεν ξερω ομως αν στελνει ελλαδα...
Θα το ξεκινησω απο σεπτεμβρη για οποιον θελει να πειραματιστει με το ωραιο θεμα που ειχε ανοιξει ο Soralteno http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9425.html
 

lalakis

Active Member
Σήμερα μου ρθαν το safflower extract .κάπα πως θα το αναμηξω με αλόη αφού η αλόη είναι σαν ζελέ κ το extract είναι υγρό;έχει κανένα μέλος καμια γνώμη για το θέμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Σήμερα μου ρθαν το safflower extract .κάπα πως θα το αναμηξω με αλόη αφού η αλόη είναι σαν ζελέ κ το extract είναι υγρό;έχει κανένα μέλος καμια γνώμη για το θέμα;

Πάρε ενα μπουκάλι φαρμακείου, βάλε μέσα τις αναλογίες σου και απο τα δυο συστατικα, κλείσει το καπάκι και κούνα μέχρι να ανακατεύουν. Μετα μπορείς να βάλεις κατευθείαν απο το μπουκάλι.
 

lalakis

Active Member
Το safflower extract που πήρα έχει στα 2 ml 424mg safflower.και έχω τα έξεις δεδομένα το 1g safflower αντιστοιχεί σε δυναμη 25 mg finasteride.μένα ν υπολογισμό που εκανα αμα αναμειξω το 1/2 με αλόη κ το άλλο 1/2 με safflower extract.θα έχω ενα διάλυμα που το 1 ml θα αντιστοιχεί σε 2.6 mg finasteride.αν ξέρει κάνει ς είναι καλά τόσο;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ποστάρω την πλήρη έρευνα, που αναφέρεται σε oral χρήση.

αρχικό link

Σχόλια:
Δεν μπορεί κανείς παρά να θαυμάσει τη δύναμη των φυτών. Ένα απλό extract χωρίς άλλες προσμείξεις έχει ανά γραμμάριο 25 φορές την "ισχύ" μιας manmade συνθετικής ουσίας όπως η φιναστερίδη. Σε κάνει να αναρωτιέσαι τι άλλα μυστικά κρύβουν τα φυτά.

[attachment=7002]
 

Συνημμένα

  • 27.pdf
    2 MB · Προβολές: 20

lalakis

Active Member
Soral ,κάπα θέλω την βοήθεια σας.εψαξα έρευνα για την φιναστεριδη τοπική .και έλεγε η έρευνα οτι στο 1g fina αντιστοιχεί 100ml η g.επίσης ξέρω οτι 1 g safflower αντιστοιχεί σε 25 mg finasteride.με υπολογισμούς π εκανα εβγαλα αποτέλεσμα οτι στο διάλυμα π θέλω να φτιαξω πρεπει το safflower το καθαρό να είναι 40% του διαλύματος για να χει την δυναμική της φιναστεριδης (του διαλύματος π έχει γίνει η έρευνα) http://www.hairlossgr.com/forum/showthread.php?tid=529 .π λέει οτι 1g sta 100ml.το πρόβλημα είναι οτι πριν την αναμειξω μεαλόη η σύνθεση του extract που έχω είναι 210mg στο 1ml που σημαίνει οτι έχω 20%.οποτε υστερεί ηδη πρώτου το αναμειξω με αλόη απτή ποσότητα π θα πρεπε να χε.τι με συμβουλευετε να κάνω εαν ξερετε..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Soral ,κάπα θέλω την βοήθεια σας.εψαξα έρευνα για την φιναστεριδη τοπική .και έλεγε η έρευνα οτι στο 1g fina αντιστοιχεί 100ml η g.επίσης ξέρω οτι 1 g safflower αντιστοιχεί σε 25 mg finasteride.με υπολογισμούς π εκανα εβγαλα αποτέλεσμα οτι στο διάλυμα π θέλω να φτιαξω πρεπει το safflower το καθαρό να είναι 40% του διαλύματος για να χει την δυναμική της φιναστεριδης .π λέει οτι 1g sta 100ml.το πρόβλημα είναι οτι πριν την αναμειξω μεαλόη η σύνθεση του extract που έχω είναι 210mg στο 1ml που σημαίνει οτι έχω 20%.οποτε υστερεί ηδη πρώτου το αναμειξω με αλόη απτή ποσότητα π θα πρεπε να χε.τι με συμβουλευετε να κάνω εαν ξερετε..

δεν εχουν σημασια οι αριθμοι,αλλα το ποσο καλη ανταποκριση η οχι θα εχεις σε καποια ουσια
 

lalakis

Active Member
Έχουν κ οι αριθμοί εφόσον υπάρξει ανταπόκριση στην ουσία..μπαίνω σε άγνωστα μονοπάτια και χάνω την μπάλα σιγά σιγα
 
Μπλουζα