Capixyl

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Capixyl

Μολις πηρα τηλ στη dichem και ρωτησα πληροφοριες για το capixyl η αληθεια ειναι οτι τα χασαν λιγακι και με ρωταγαν απο πια εταιρεια παιρνω τελικα δεν ηξεραν να μου απαντησουν αν μπορω να το προμηθευτω για ιδια χρηση, μου ζητησαν το τηλεφωνο μου για να με παρει καποιος χημικος για να συννενοηθουμε
εν αναμονη λοιπον...
παντως στο baldtruth διαβασα αυτο

Hay guys..

Well i contacted them today and the person i spoke to explained to me that Capixyl is something that will be sold in the form of say a shampoo, so in effect it will be an important ingredient in the shampoo and will therefore not make up the entire shampoo.. so this answers the question of whether or not they will be marketing it with a clear no..

Basically Unipex is showing Capixyl off at the Milan show so as to sell it to someone like say Loreal etc. who will then market it in the form of a shampoo or maybe something else..

I dont think its a stronger more proficient version of minox but i could be wrong.. 7 yrs of development is a long time to create something that is just a better version of minox, but thats my opinion. What will be interesting is the release of their clinical trials which i don't know..

What is unclear to me then is if its an ingredient in say a shampoo then we still have to wait fro someone to buy it and then start selling it to the public.. that is my understanding, which unfortunately could take some time..

But nonetheless another step in the right direction

By the way its definitely not going to be in the form of a pill.. that was explicitly mentioned

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?p=25502#poststop
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Capixyl

λοιπον μολις μιλησα με τον χημικο τους και μου ειπε οτι ειναι δραστικο το οποιο υπαρχει σαν συστατικο σε καποια φαρμακευτικα σαμπουαν οταν τον ρωτησα σε ποια μου ειπε οτι δε μπορει να δωσει τα ονοματα των πελατων τους,μου ειπε παντως να μην ασχοληθω με το θεμα και να κοιταξω ηδη υπαρχουσες σειρες οπως της frezyderm που εχουν συνδυασμους χημικων που κανουν θαυματα, αυτα ειναι τα λογια του χημικου :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

Υπαρχουν νεα σχετικα:

http://www.cosmeticsdesign.com/content/download/137651/3296366/version/3/file/Unipex%20onepager%20Capixyl.pdf

Αν ισχυει τοτε προκειται για big3 σε ενα και μαλιστα τοπικο...
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

Απ'οτι διαβαζω σε ξενα φορουμ το capixyl βρισκεται τωρα στη διαδικασια παραγωγης και συντομα θα ειναι διαθεσιμο στην αγορα...Ξερει κανεις τπτα σχετικα μ'αυτο? :chinscratch
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Capixyl

ειχα ασχοληθει στο παρελθον οπως γραφω και πιο πανω και αποτι καταλαβα θα βγει σαν συστατικο μεσα σε σαμπουαν-λοσιον εχεις καποια αλλη πληροφορια?
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

Georgex6 είπε:
ειχα ασχοληθει στο παρελθον οπως γραφω και πιο πανω και αποτι καταλαβα θα βγει σαν συστατικο μεσα σε σαμπουαν-λοσιον εχεις καποια αλλη πληροφορια?

Και γω για λοσιον εχω διαβασει αλλα δεν λενε τπτα, εκαναν κλ.ερευνα σε 600 ατομα και τωρα βρισκεται στην παραγωγη.Τωρα ποτε θα βγει εξω ποιος ξερει.
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

Υπαρχουν νεοτερα γι αυτο το προϊον, συμφωνα με αυτο http://www.prnewswire.com/news-releases/hair-loss-treatment-offering-samples-of-hair-demand-138890709.html
Ψαχνουν για 10 υποψηφιους που γραφουν σε blogs κλπ για να δοκιμασουν και να γραψουν την προοδο που θα εχουν με αυτο το προϊον.
Απο οτι βλεπω στο site ειναι λιγο χμμ πως να το πω ευγενικα, πιασοκωλε :-X ...
http://www.capixylforyourhair.com/
 

MANKAR

Active Member
Απ: Capixyl

kos1987 είπε:
Υπαρχουν νεοτερα γι αυτο το προϊον, συμφωνα με αυτο http://www.prnewswire.com/news-releases/hair-loss-treatment-offering-samples-of-hair-demand-138890709.html
Ψαχνουν για 10 υποψηφιους που γραφουν σε blogs κλπ για να δοκιμασουν και να γραψουν την προοδο που θα εχουν με αυτο το προϊον.
Απο οτι βλεπω στο site ειναι λιγο χμμ πως να το πω ευγενικα, πιασοκωλε :-X ...
http://www.capixylforyourhair.com/

αυτο το προ'ι'ον τι προσφερει ουσιαστικα???επανεκφυση , μειωση τριχοπτωσης???ειναι σαν την μινοξιδιλη???
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

MANKAR είπε:
αυτο το προ'ι'ον τι προσφερει ουσιαστικα???επανεκφυση , μειωση τριχοπτωσης???ειναι σαν την μινοξιδιλη???

Υποτιθεται οτι προσφερει επανεκφυση 46% :chinscratch και σταματα την τριχοπτωση.Λενε οτι υπερεχει απο αλλα προϊοντα που δινουν regrowth προφανως τη μινοξ και δεν προκαλει sides.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Capixyl

υπαρχει ομως μελετη που αποδειχτηκαν αυτα ???το εχει χρισημοποιησει κανεις???δλδ εγω που ειμαι nw 2 αν το χρισημοποιησω θα λυσω το προβλημα μου θεωρητικα!!!!!!!οταν λες τσιμπιμενες τιμες ποσο δλδ??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

MANKAR είπε:
υπαρχει ομως μελετη που αποδειχτηκαν αυτα ???το εχει χρισημοποιησει κανεις???δλδ εγω που ειμαι nw 2 αν το χρισημοποιησω θα λυσω το προβλημα μου θεωρητικα!!!!!!!οταν λες τσιμπιμενες τιμες ποσο δλδ??

Δεν ξερω για ερευνα, παντως καπου διαβασα οτι το δοκιμασαν σε 600 ατομα πριν το βγαλουν προς τα εξω.
Χρησιμοποιησα εναν αλλο χαρακτηρισμο δεν ειπα ποτε τσιμπιμενες, η τιμη ξεκινα απο 149$ το μπουκαλακι που μαλλον εχει 50 ml... ??? ??? ???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Capixyl

εγω στην θεση τους θα ντρεπομουν να παρουσιασω ενα τετοιο προιον με αυτην την τιμη.
ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα,πιο αδυναμο και απο την μινοξιδιλη,αλλα με δεκαπλασια τιμη,ενα snake oil με τα ολα του.
μακρια γιατι δαγκωνει ???
 

Συνημμένα

  • κροταλιας.JPG
    κροταλιας.JPG
    350.1 KB · Προβολές: 21

MANKAR

Active Member
Απ: Capixyl

kapamarou είπε:
εγω στην θεση τους θα ντρεπομουν να παρουσιασω ενα τετοιο προιον με αυτην την τιμη.
ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα,πιο αδυναμο και απο την μινοξιδιλη,αλλα με δεκαπλασια τιμη,ενα snake oil με τα ολα του.
μακρια γιατι δαγκωνει ???

σε λιγο πιο πολυ θα στοιχηζει αυτο το snake oil παρα μια μεταμοσχευση!!!!!!!!!
 

kos1987

New Member
Απ: Capixyl

kapamarou είπε:
εγω στην θεση τους θα ντρεπομουν να παρουσιασω ενα τετοιο προιον με αυτην την τιμη.
ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα,πιο αδυναμο και απο την μινοξιδιλη,αλλα με δεκαπλασια τιμη,ενα snake oil με τα ολα του.
μακρια γιατι δαγκωνει ???

συμφωνω, εκτος και αν αποδειχτει το αντιθετο.Σκεφτειτε αν ειναι φιδελαιο γιατι ψαχνουν για χρηστες σε blogs καλη ωρα να το δοκιμασουν δωρεαν με την απαιτηση να τραβανε βιντεο και φωτος καθε λιγο? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Capixyl

kos1987 είπε:
συμφωνω, εκτος και αν αποδειχτει το αντιθετο.Σκεφτειτε αν ειναι φιδελαιο γιατι ψαχνουν για χρηστες σε blogs καλη ωρα να το δοκιμασουν δωρεαν με την απαιτηση να τραβανε βιντεο και φωτος καθε λιγο? :chinscratch
αν μου το δωσουν δωρεαν ευχαριστως γινομαι εθελοντης 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Capixyl

kos1987 είπε:
Ειναι γνωστο πλεον στο φορουμ οτι προωθεις προϊοντα :m02:
πως θα βγει το μεροκαματο 8)
υπαρχουν πολλα αποτελεσματικα φαρμακα για την καραφλα αλλα μερικα η τιμη τους ειναι να σου φευγουν ολα τα μαλλια.
για το συγκεκριμενο πρεπει να πουλησεις σπιτι,οικοπεδο και δεξι πνευμονα για να ακολουθησεις την θεραπεια :down
 

MANKAR

Active Member
Απ: Capixyl

kapamarou είπε:
πως θα βγει το μεροκαματο 8)
υπαρχουν πολλα αποτελεσματικα φαρμακα για την καραφλα αλλα μερικα η τιμη τους ειναι να σου φευγουν ολα τα μαλλια.
για το συγκεκριμενο πρεπει να πουλησεις σπιτι,οικοπεδο και δεξι πνευμονα για να ακολουθησεις την θεραπεια :down

αυτοι που βγαζουν αυτα τα προ'ι'οντα με αυτην την τιμη πρεπει να εχουν ΜΕΛΠΑ!!!!!!! :D :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα