Buddah, FUE, 3061g, 14-15/07/2022

vagosx

Well-Known Member
Βudha αυτό που κάνει εντύπωση είναι η δότρια σου.
Έβγαλες 3000grafts και η κατάσταση της είναι σχεδον οπως ήταν ότι πριν κανεις την επέμβαση.
Γενικώς πάει πολύ καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Πολύ μεγάλη αλλαγή φίλε,έχεις λεπτή τρίχα οπότε θα χρειαστεί να αξιοποιήσεις τα όπλα που θα αυξήσουν την κάλυψη ,ασε το μαλλάκι να μακρυνει να ωφεληθείς από το layering και σε συνδυασμό με την χαμηλή αντίθεση μεταξύ χρωματος δέρματος και τρίχας θα δείξει πολύ καλυτερο.Καλη συνέχεια.
 

buddah

There is order in the universe
Βudha αυτό που κάνει εντύπωση είναι η δότρια σου.
Έβγαλες 3000grafts και η κατάσταση της είναι σχεδον οπως ήταν ότι πριν κανεις την επέμβαση.
Γενικώς πάει πολύ καλά.
Η φιναστερίδη μάλλον ίσως βοηθάει εδώ .. Δεν ξέρω πώς αλλιώς εξηγείται.
 

buddah

There is order in the universe
Πολύ μεγάλη αλλαγή φίλε,έχεις λεπτή τρίχα οπότε θα χρειαστεί να αξιοποιήσεις τα όπλα που θα αυξήσουν την κάλυψη ,ασε το μαλλάκι να μακρυνει να ωφεληθείς από το layering και σε συνδυασμό με την χαμηλή αντίθεση μεταξύ χρωματος δέρματος και τρίχας θα δείξει πολύ καλυτερο.Καλη συνέχεια.
Νίκ έχεις 100% δίκιο και όταν κουρεύτηκα ένιωσα ότι πήγα λίγο πίσω το αποτέλεσμα. Ο μόνος λόγος ήταν να έρθουν όλα τα μαλλιά εκεί στο ίδιο μήκος και τώρα πιστεύω ότι θα ξανακουρευτώ μετά από πολλούς μήνες. Είναι μονόδρομος να εκμεταλλευτώ το layering.
 

buddah

There is order in the universe
Ήδη ψήνω στο μυαλό μου την κάλυψη του donut, μακάρι να είναι όντως η δότρια ικανή να δώσει άλλα 2500 grafts που πιστεύω ότι χρειάζομαι.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ήδη ψήνω στο μυαλό μου την κάλυψη του donut, μακάρι να είναι όντως η δότρια ικανή να δώσει άλλα 2500 grafts που πιστεύω ότι χρειάζομαι.

Προσπάθησέ το. Αν πετύχει όπως και η πρώτη θα αλλάξει συνολικά η εικόνα σου.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλα φαινεται να σε πηγε, αν μπορεις βαλε και σε εξωτερικο χωρο να φαινεται κανονικα το αποτελεσμα .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλα φαινεται να σε πηγε, αν μπορεις βαλε και σε εξωτερικο χωρο να φαινεται κανονικα το αποτελεσμα .
Στους 5 μόλις μήνες φωτογραφια στο ηλιο????
Εχουμε ανεβασει λιγο τις απαιτησεις, ε? :cool:
 

buddah

There is order in the universe
Καλα φαινεται να σε πηγε, αν μπορεις βαλε και σε εξωτερικο χωρο να φαινεται κανονικα το αποτελεσμα .
Δεν έχει ήλιο αυτές τις μέρες. Αλλά έβγαλα στον 4ο, δες τις φώτο στην 6η σελίδα.
Αν βγει ηλιοφάνεια όμως θα πάω.
 

JimKan1

Well-Known Member
Στους 5 μόλις μήνες φωτογραφια στο ηλιο????
Εχουμε ανεβασει λιγο τις απαιτησεις, ε? :cool:
Γιατρε ολες οι φωτογραφιες πρεπει να ειναι σε εξωτερικο χωρο να καταλαβαινουμε τι συμβαινει πραγματικα, τι κι αν ειναι στον 1ο τι στον 12ο μηνα. Τωρα αν δεν εχει ηλιοφανεια τον τελευταιο καιρο σιγουρα δεν φταιει ο νηματοθετης.
 

JimKan1

Well-Known Member
Δεν έχει ήλιο αυτές τις μέρες. Αλλά έβγαλα στον 4ο, δες τις φώτο στην 6η σελίδα.
Αν βγει ηλιοφάνεια όμως θα πάω.
Τις εχω δει φιλε, φαινεται πολυ μεγαλη διαφορα απο τον 4ο ομως, οπως και να χει εχεις καιρο ακομα μπροστα σου για να ολοκληρωθει το αποτελεσμα οποτε τους ερχομενους μηνες θα υπαρχουν και ευκαιριες για να βγουν φωτο εξω με ηλιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

buddah

There is order in the universe
Κλείσαμε 6 μήνες από τη μμ. Παραθέτω το τυπικό μου update (αυτή τη φορά δεν θα δείξω δότρια, εκεί είναι για κάποιο περίεργο λόγο τα πράγματα καλύτερα από πριν τη μμ) και μετά κάποιες ξεγυμνωτικές φώτο :)
 

Συνημμένα

  • IMG_5227.jpeg
    IMG_5227.jpeg
    691.2 KB · Προβολές: 272
  • IMG_5232.jpeg
    IMG_5232.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 252
  • IMG_5231.jpeg
    IMG_5231.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 258
  • IMG_5230.jpeg
    IMG_5230.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 260
  • IMG_5229.jpeg
    IMG_5229.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 250
  • IMG_5228.jpeg
    IMG_5228.jpeg
    814.8 KB · Προβολές: 248

buddah

There is order in the universe
Φωτογραφίες ακριβώς μετά το μπάνιο, με τα μαλλιά εντελώς βρεγμένα.
 

Συνημμένα

  • IMG_5222.jpeg
    IMG_5222.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 248
  • IMG_5224.jpeg
    IMG_5224.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 229
  • IMG_5225.jpeg
    IMG_5225.jpeg
    1 MB · Προβολές: 211
  • IMG_5226.jpeg
    IMG_5226.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 226

buddah

There is order in the universe
Φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο (μπαλκόνι), απευθείας στο ήλιο κι ένα μέτρο πιο δίπλα στη σκιά.
 

Συνημμένα

  • IMG_5238.jpeg
    IMG_5238.jpeg
    656.1 KB · Προβολές: 231
  • IMG_5236.jpeg
    IMG_5236.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 235
  • IMG_5239.jpeg
    IMG_5239.jpeg
    558.2 KB · Προβολές: 225
  • IMG_5240.jpeg
    IMG_5240.jpeg
    784.7 KB · Προβολές: 283

Troufas

Active Member
Μπραβο για τις φωτογραφίες και τη συνέπεια στην παρουσίαση!
Δεδομένης της έκτασης της περιοχής και της λεπτής σου τριχας, είναι πολύ καλό αποτέλεσμα.
Το ποσοστό φυτρωσης φαίνεται υψηλο και εχει επιτευχθεί καλή κάλυψη hairline κ Α ζώνη. Πολύ καλή φυσικότητα επίσης.
Εχει αλλάξει η εικονα σου πλήρως!
Με μια δεύτερη σε Β ζώνη-crown και λίγο ενίσχυση μπροστά, σε συνδυασμό με την κατάλληλη θεραπεία (fina/duta) θα πορευτεις για αρκετά χρόνια.
Να το χαίρεσαι με υγεία!
 

obi one

Active Member
Αν δεν κανω λαθος το τι μπορει να παρει απο την strip αλλα και το ποσες strip μπορει να κανει εξαρταται πολυ και απο το scalp laxicity που εχει στην δοτρια.
Σωστά το λες φίλε μου....εγώ έκανα 4 strip με περίπου 7000 συνολικά grafts αλλά έχω τουλάχιστον αλλά 2500grafts καβαντζα για αργότερα, σύμφωνα με το γιατρό. Αλλά επεσε πολύ μασάζ τις τελευταίες 10 μέρες πριν την τελευταία μμ για να βελτιωθεί η ελαστικότητα της δοτριας περιοχης..Νομίζω ότι το πλεονέκτημα τώρα για την δική μου περίπτωση είναι ότι μπορώ να πάρω τα διαθέσιμα grafts με fue σε μια μελλοντική μμ, αν κ εφόσον η ελαστικότητα μειωθεί σε βαθμό που το strip κριθεί αδύνατο..
 

faniskar

Member
Σούπερ αποτέλεσμα και έχει πολύ να δώσει ακόμα. Σκέφτεσαι να αφήσεις το μαλλί πιο μακρύ;

Χωρίς να ακουστεί ότι γλείφω τον γιατρό αλλά μπράβο του που αναλαμβάνει μεγάλα NW και δύσκολα περιστατικά.
 

buddah

There is order in the universe
Σούπερ αποτέλεσμα και έχει πολύ να δώσει ακόμα. Σκέφτεσαι να αφήσεις το μαλλί πιο μακρύ;

Χωρίς να ακουστεί ότι γλείφω τον γιατρό αλλά μπράβο του που αναλαμβάνει μεγάλα NW και δύσκολα περιστατικά.
100% πιο μακρύ μαλλί. Μία φορά κουρεύτηκα να τα φέρω στο ίδιο μήκος και τώρα τα αφήνω.
 

buddah

There is order in the universe
Χαιρετώ το φόρουμ!

Στους 7 μήνες σήμερα από τη μμ. Παραθέτω το update μου. Σήμερα ο καιρός δεν είναι ηλιόλουστος, οπότε δεν είναι και πολύ καλός ο φωτισμός στις φώτο. Παρ'όλ'αυτά, νομίζω ότι φαίνεται η πορεία της. Επίσης σήμερα επίτηδες δεν λούστηκα για να μην είναι πολύ "φρέσκα" τα μαλλιά :)

Επίσης, επισκέφθηκα τον γιατρό πριν 2 εβδομάδες για να δούμε το ενδεχόμενο και την έκταση μιας δεύτερης μμ. Η δότρια είναι πολύ δυνατή όπως πολύ είχαν υποψιαστεί εδώ. Στις δειγματοληψίες εικόνας που κάναμε η δότρια ήταν αρκετά πυκνή και μόνο με πολύτριχα!
Οπότε σε κάνα εξάμηνο θα πάω για τη δεύτερη με 2500 grafts για πλήρη κάλυψη του crown, touch up στη hairline και ενίσχυση εκεί που έγινε η πρώτη μμ.
Με τράβηξε και μερικές φωτογραφίες και κάναμε before-after και τι να πω. Είμαι πραγματικά σαν άλλος άνθρωπος ή για να το θέσω καλύτερα όπως έκανε ο Ιούλιος στο thread του, ξαναβλέπω το εαυτό μου όπως τον ήξερα πάντα! Επίσης, με τη χρήση φίνας (και μίνο?) έχει κλείσει περίπου 1.5 εκατοστό περιμετρικά το crown στο κάτω του ημικύκλιο.

Για να κρίνω λίγο και το αποτέλεσμα:
  • Η hairline είναι πολύ δυνατή και με το touch up νομίζω θα φτάσει να είναι όσο καλύτερη μπορεί να είναι.
  • Το frontal κομμάτι είναι κάπως αραιό, το οποίο είναι λογικό λόγω της τρίχας που έχω. Αν κάποιος βάλει φως ακριβώς πάνω από το κεφάλι μου και με δει από πάνω, φαίνεται το δέρμα του κεφαλιού. Με το οποίο είμαι 100% ΟΚ όμως.
  • Επειδή είμαι 40 και το κεφάλι μου όπως το βλέπω σήμερα σε hairline και frontal area ήταν μέχρι τα 23 μου, 25 το πολύ. Μετά ήταν χειρότερα από ότι είμαι τώρα. Σε όλες τις φώτο που βγαίνω το μαλλί μου φαίνεται πυκνό και αδιαφανές και αυτήν την οπτική έχουν και όσοι με βλέπουν στην καθημερινότητα.
  • Είτε δώσει κι άλλη πυκνότητα είτε όχι, είμαι 100% ικανοποιημένος ήδη με την τωρινή εικόνα μου και ήδη έχω φτάσει (και ελαφρώς ξεπεράσει) τις προσδοκίες που είχα από αυτή τη μμ.
Προφανώς αυτή είναι η δική μου οπτική για τη μμ και το ως τώρα αποτέλεσμα.

Till next time!
 

Συνημμένα

  • IMG_5488.jpeg
    IMG_5488.jpeg
    541.9 KB · Προβολές: 209
  • IMG_5489.jpeg
    IMG_5489.jpeg
    840.2 KB · Προβολές: 201
  • IMG_5490.jpeg
    IMG_5490.jpeg
    530.7 KB · Προβολές: 207
  • IMG_5492.jpeg
    IMG_5492.jpeg
    1,009.6 KB · Προβολές: 206
  • IMG_5498.jpeg
    IMG_5498.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 197
  • IMG_5501.jpeg
    IMG_5501.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 194
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Η συντηρητική (ορθώς) οριοθέτηση του ύψους της hairline συμβάλει τα μέγιστα στην αναδειξη της φυσικότητας του αποτελέσματος.Σαφώς υπήρχε και η ανάγκη σχεδιασμού πλάνου που εξοικονομεί μοσχεύματα αλλά έχουμε δει και περιπτώσεις απο γιατρούς και κλινικές ημεδαπής και Τουρκίας που αυτή η ανάγκη δεν λαμβάνεται υπόψη και αγνοείται για την ικανοποιηση των απαιτήσεων των ασθενών.
Έπιασαν τόπο τα μοσχεύματα και νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι μιλάμε για 100 % φυτρωση.
Μπραβο και στον γιατρό και σε εσένα που συναινεσες στο πλάνο αυτό,άλλος άνθρωπος πλέον.
Όταν φτιάξεις και το crown υιοθέτησε και ένα combed back χτένισμα με ακόμη πιο μακρύ μαλλί και θα είσαι άψογος.
 
Μπλουζα