Buddah, FUE, 3061g, 14-15/07/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Τα στατιστικά λένε ότι έχω ακόμα ~1300 grafts. Το εμβαδό δεν το ξέρω.
Ποια ειναι αυτά τα στατιστικά που λες ; Δηλαδη είχες συνολικό απόθεμα δότριας 3000 + 1300 που λες ότι εχεις ακόμα = 4300 grafts ; Μήπως ξέρεις πυκνότητες δότριας σε occipital , parietal, temporal ;
 

buddah

There is order in the universe
Ποια ειναι αυτά τα στατιστικά που λες ; Δηλαδη είχες συνολικό απόθεμα δότριας 3000 + 1300 που λες ότι εχεις ακόμα = 4300 grafts ; Μήπως ξέρεις πυκνότητες δότριας σε occipital , parietal, temporal ;
Αυτό ίσως ψάχνεις
 

Συνημμένα

  • 8C63F926-7265-4535-9490-E07F3746AEB8.jpeg
    8C63F926-7265-4535-9490-E07F3746AEB8.jpeg
    253.1 KB · Προβολές: 245

Nikos_Athina

New Member
Σιγουρα ο λόγος ειναι καλός και μπροστά δείχνει μια πύκνωση, αλλά στη κορυφή πίσω? το "μπιφτέκι" θα παραμείνει ετσι? Οπως και να εχει , καλή φύτρωση φίλε μου!!
 

buddah

There is order in the universe
Σιγουρα ο λόγος ειναι καλός και μπροστά δείχνει μια πύκνωση, αλλά στη κορυφή πίσω? το "μπιφτέκι" θα παραμείνει ετσι? Οπως και να εχει , καλή φύτρωση φίλε μου!!
Αν είναι όλα ΟΚ, θα πάω για follow up. Εξαρτάται όμως από διάφορους παράγοντες. Η πρόθεσή μου είναι η μεγιστοποίηση της κάλυψης προφανώς :)
 

aeratos28

Just aeratos
Πέραν του speculation φίλε Βούδα,νομίζω πως το situation,ο ιατρός Κωνσταντίνος Αναστασάκης μέχρι και πριν ένα χρόνο θα το αντιμετώπιζε αλλιώς...στριπ και άγιος ο θεός θα το πήγαινε..θα σου πάταγε μια στριπαρα έλα Γιώργη,της τάξης των 2500 grafts, combination με fue,246 grafts και θα σου τα άπλωνε σε όλο το κεφάλι με τεχνική μπειζμπολ,θα άφηνες χαίτη λασπωτηρα γεγεδικη και θα τα έκανες όλα πίσω και θα ήσουν κούκλος..ευτυχώς,ΕΥΤΥΧΩΣ ΛΕΓΩ,η επιρροή του φόρουμ,άλλαξε το μοτίβο αυτό ,και πλέον η στριπαρα ανήκει στο παρελθόν ..σε λες,και τυχερό.. σχολείο το φόρουμ χωρίς δίδακτρα ,θα πω εγώ ..
Καλή επιτυχία εύχομαι ,καλή συνέχεια.
Όπως είπα δεν το πρότεινε ποτέ ο γιατρός, το τι γλίτωσα είναι λίγο speculation..
 

Disco

Well-Known Member
Πέραν του speculation φίλε Βούδα,νομίζω πως το situation,ο ιατρός Κωνσταντίνος Αναστασάκης μέχρι και πριν ένα χρόνο θα το αντιμετώπιζε αλλιώς...στριπ και άγιος ο θεός θα το πήγαινε..θα σου πάταγε μια στριπαρα έλα Γιώργη,της τάξης των 2500 grafts, combination με fue,246 grafts και θα σου τα άπλωνε σε όλο το κεφάλι με τεχνική μπειζμπολ,θα άφηνες χαίτη λασπωτηρα γεγεδικη και θα τα έκανες όλα πίσω και θα ήσουν κούκλος..ευτυχώς,ΕΥΤΥΧΩΣ ΛΕΓΩ,η επιρροή του φόρουμ,άλλαξε το μοτίβο αυτό ,και πλέον η στριπαρα ανήκει στο παρελθόν ..σε λες,και τυχερό.. σχολείο το φόρουμ χωρίς δίδακτρα ,θα πω εγώ ..
Καλή επιτυχία εύχομαι ,καλή συνέχεια.
Φίλε αεράτε και εδώ τεχνική μπέιζμπολ έπαιξε αν δεν κάνω λάθος όπως του jacksmith απλά με μεγαλύτερο λόγο. Με 3000 g σε 89 cm2. Αυτό που άλλαξε σίγουρα είναι η μέθοδος δηλ FUE αντί για στριπ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Θα του τα έριχνε μέχρι πίσω crown όλα αυτά τα grafts .έχει βαρεσει μεταβολή ..πάνε τα less is more ,πάνε όλα..έχει γίνει δόκτορ Κωνθταντίνοθ Αναθταθασακηθ πλέον. (ισπανική προφορά) ..αλλά δεν το λέει ,ξεχάστηκαν όλα ρε σου λέω..
Φίλε αεράτε και εδώ τεχνική μπέιζμπολ έπαιξε αν δεν κάνω λάθος όπως του jacksmith απλά με μεγαλύτερο λόγο. Με 3000 g σε 89 cm2. Αυτό που άλλαξε σίγουρα είναι η μέθοδος δηλ FUE αντί για στριπ.
 

buddah

There is order in the universe
Πέραν του speculation φίλε Βούδα,νομίζω πως το situation,ο ιατρός Κωνσταντίνος Αναστασάκης μέχρι και πριν ένα χρόνο θα το αντιμετώπιζε αλλιώς...στριπ και άγιος ο θεός θα το πήγαινε..θα σου πάταγε μια στριπαρα έλα Γιώργη,της τάξης των 2500 grafts, combination με fue,246 grafts και θα σου τα άπλωνε σε όλο το κεφάλι με τεχνική μπειζμπολ,θα άφηνες χαίτη λασπωτηρα γεγεδικη και θα τα έκανες όλα πίσω και θα ήσουν κούκλος..ευτυχώς,ΕΥΤΥΧΩΣ ΛΕΓΩ,η επιρροή του φόρουμ,άλλαξε το μοτίβο αυτό ,και πλέον η στριπαρα ανήκει στο παρελθόν ..σε λες,και τυχερό.. σχολείο το φόρουμ χωρίς δίδακτρα ,θα πω εγώ ..
Καλή επιτυχία εύχομαι ,καλή συνέχεια.
100% δεν βίωσα κάτι τέτοιο. Αλλά γενικά το global trend δεν πηγαίνει περισσότερο προς FUE? Ακόμα και λόγω τεχνολογίας και fine-tuning των τεχνικών; Με τη ρηχή μου έρευνα αυτό έχω διαπιστώσει.
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ καλά τα λες..ο ιατρός μέχρι να εγγραφεί στο φόρουμ ,είχε άλλη άποψη από αυτήν πάντως..τεσπά ,το θέμα είναι ότι είσαι τυχερός ,που δεν βίωσες τις τεχνικές αυτές..ούτε του παππά φίλε μου.!!
100% δεν βίωσα κάτι τέτοιο. Αλλά γενικά το global trend δεν πηγαίνει περισσότερο προς FUE? Ακόμα και λόγω τεχνολογίας και fine-tuning των τεχνικών; Με τη ρηχή μου έρευνα αυτό έχω διαπιστώσει.

Τεχνική μπειζμπολ;
 

Disco

Well-Known Member
Θα του τα έριχνε μέχρι πίσω crown όλα αυτά τα grafts .έχει βαρεσει μεταβολή ..πάνε τα less is more ,πάνε όλα..έχει γίνει δόκτορ Κωνθταντίνοθ Αναθταθασακηθ πλέον. (ισπανική προφορά) ..αλλά δεν το λέει ,ξεχάστηκαν όλα ρε σου λέω..
χαχα ειχε πολλές τέτοιες προσεγγίσεις ναι. Αλλά και στον jack μέχρι ένα σημείο δεν τα είχε βάλει ; και άφησε το crown όπως και εδώ. Και ο τρόπος φύτευσης των grafts μου φαίνεται παρόμοιος. Οπότε θα πρέπει να αφήνει μακρύ μαλλί μαζί με πολύ ισχυρή λακ να το κοκκαλώνει και να το συγκρατεί (όσο είναι εφικτό) στον εξωτερικό αέρα
 

buddah

There is order in the universe
ιδωμεν. Ελπίζω να συνεχιστεί η παρουσίαση με αποκαλυπτικές πανοραμικές φωτογραφίες ανα μήνα. Καλή συνέχεια του εύχομαι.
Θα ανεβάζω κάθε 2-3 μήνες σε διάφορες γωνίες και φωτισμούς και θα παραθέτω και φωτογραφίες της κλινικής, όλα αυτά best effort γιατί έχω και ζόρικο πρόγραμμα :)
 
Μπλουζα