Brendan will go to Turkey !

Georgie

Well-Known Member
Ανοίγω ενα νήμα για ενα φίλο Ιρλανδο τον Brendan
Norwood 5-6
Ηλικια 48
Καμια θεραπεια .
Ειχε κλείσει μεταμοσχευση στη Dhi του Δουβλίνου για τον ερχόμενο Ιανουάριο .
Δε του ειχαν δώσει πληροφορίες για το ποσα τριχοθυλακια θα μεταμοσχεύσουν, και η τιμη ηταν στα 7000€ !
Πλήρωσε 1000 € προκαταβολή με τη συμφωνία να τα παρει πίσω εάν ακυρώσει ενα μηνα πριν τη συνέδρια
Όπως και εγινε .
Στη κουβέντα που είχαμε του προτεινα τη Κύπρο για επιλογή HDC , μετα τη Starks ,και την Advanced απο Ελλαδα
Τη Κύπρο την απέκλεισε επειδή δεν έβρισκε πτηση
Την Ελλαδα λογω restrictions, και ψάχτηκε με Τουρκια
Μετα απο online consultations με την Asmed πρωτα ,και τον Dr Yaman ύστερα ,κατέληξε στην επιλογή του Δεύτερου .
Του προτάθηκε FUE 4600h στη τιμη των 4500 €
Το θεμα ειναι οτι θα γινει σε μια συνέδρια και του είπα οτι ειναι λιγο ( έως πολυ) ρίσκο .
Ακολουθούν φωτογραφίες και θα ήθελα τη γνώμη σας .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αυτές ειναι
Γενικά η δοτρια του φαίνεται καλή
 

Συνημμένα

  • IMG_8907.PNG
    IMG_8907.PNG
    1.3 MB · Προβολές: 237
  • IMG_8908.JPG
    IMG_8908.JPG
    219.5 KB · Προβολές: 230

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτές ειναι
Γενικά η δοτρια του φαίνεται καλή
Πολύ ενδιαφέρον περίπτωση ...όπου κ να πάει ελπίζω να δούμε την εξέλιξη του ....εγώ προσωπικά πάντα παρακολουθώ σχολαστικά τα Μέγαλα nw ως παθών κ δύσκολα βλέπουμε τέτοια ....
 

aeratos28

Just aeratos
Θέλει πολύ πράγμα να βάλει εδώ ο φίλος..για αρχή τα 4600 καλά είναι..αλλά είναι και πολλά για μαζεμένα..τεσπά όντως έχει ενδιαφέρον η περίπτωση. Με τη δοτρια δεν θα έλεγα ότι έτσι όπως φαίνεται την λες και πολύ δυνατή..φαίνεται να κατεβαίνει πίσω και να έχει ανέβει εκεί στο σβέρκο..βέβαια το τι θα δει και θα πει ο γιατρός έχει σημασία..
 

manly_Man

Well-Known Member
Ειναι οντως πολλα για μια συνεδρια αλλα νομιζω δεν ειναι κ τοσο ρισκο για τον Dr Yaman απο την στιγμη που αυτοι κανουν επι καθημερινη βαση τετοιες επεμβασεις σε μια μερα, ρισκο θεωρω θα ηταν περισσοτερο σε μια κλινικη που δεν εχει συνηθισει να κανει τετοιες επεμβασεις σε μια μερα.... Ποτε σκεφτεται να κανει την επεμβαση;
 

Georgie

Well-Known Member
Ειναι οντως πολλα για μια συνεδρια αλλα νομιζω δεν ειναι κ τοσο ρισκο για τον Dr Yaman απο την στιγμη που αυτοι κανουν επι καθημερινη βαση τετοιες επεμβασεις σε μια μερα, ρισκο θεωρω θα ηταν περισσοτερο σε μια κλινικη που δεν εχει συνηθισει να κανει τετοιες επεμβασεις σε μια μερα.... Ποτε σκεφτεται να κανει την επεμβαση;
Εχει κλείσει για μεσα Ιανουαρίου απ´οσο θυμάμαι .
 

Georgie

Well-Known Member
Πολύ ενδιαφέρον περίπτωση ...όπου κ να πάει ελπίζω να δούμε την εξέλιξη του ....εγώ προσωπικά πάντα παρακολουθώ σχολαστικά τα Μέγαλα nw ως παθών κ δύσκολα βλέπουμε τέτοια ....
Ναι θα του κάνω τη παρουσίαση αφού ειναι συνεργάτης μου και τον βλέπω συχνα .
 

Georgie

Well-Known Member
Θέλει πολύ πράγμα να βάλει εδώ ο φίλος..για αρχή τα 4600 καλά είναι..αλλά είναι και πολλά για μαζεμένα..τεσπά όντως έχει ενδιαφέρον η περίπτωση. Με τη δοτρια δεν θα έλεγα ότι έτσι όπως φαίνεται την λες και πολύ δυνατή..φαίνεται να κατεβαίνει πίσω και να έχει ανέβει εκεί στο σβέρκο..βέβαια το τι θα δει και θα πει ο γιατρός έχει σημασία..
Κοιτα απ´οσο την είδα εχει καλή πυκνότητα .
Δεν εχει ανεβεί απο το σβέρκο ουτε εχει κατέβει χαμηλά και να κανει κένα απο τη κορυφή .
Το θεμα ειναι να παρει μια αξιοπρεπή εικόνα που να τον κανει να χαρεί.
Ειναι καλο τυπακι και πάντα ειχε στεναχώρια με το μαλλι απ´οτι μου ειπε .
Δίνει καθε χρονο πανω απο 2000 euro σε νοσοκομείο για παιδικούς καρκίνους επειδή έχασε ενα φίλο στην εφηβεία του.
Ωραίος Ανθρωπος .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κοιτα απ´οσο την είδα εχει καλή πυκνότητα .
Δεν εχει ανεβεί απο το σβέρκο ουτε εχει κατέβει χαμηλά και να κανει κένα απο τη κορυφή .
Το θεμα ειναι να παρει μια αξιοπρεπή εικόνα που να τον κανει να χαρεί.
Ειναι καλο τυπακι και πάντα ειχε στεναχώρια με το μαλλι απ´οτι μου ειπε .
Δίνει καθε χρονο πανω απο 2000 euro σε νοσοκομείο για παιδικούς καρκίνους επειδή έχασε ενα φίλο στην εφηβεία του.
Ωραίος Ανθρωπος .
Αν δεν είχε στεναχώρια με το μαλλί δεν θα έμπαινε στην διαδικασία...απλά εξήγησε του ότι αφού θέλει να μπει να στο χορό πρέπει να χορέψει ....μην το παρατήσει....
 

tol

Well-Known Member
Θέλει πολύ πράγμα να βάλει εδώ ο φίλος..για αρχή τα 4600 καλά είναι..αλλά είναι και πολλά για μαζεμένα..

απλά εξήγησε του ότι αφού θέλει να μπει να στο χορό πρέπει να χορέψει .
Φιλε αερατε και φιλε Γιωργο, ισως δε λαβατε υποψη σας οτι προκειται για εναν σχεδον 50χρονο που θα βαλει 4600 grafts.

Τι εννοω; Μπορει τελικα να παρει το επιθυμητο αποτελεσμα και να μην ξανασχοληθει με μεταμοσχευσεις. Σε αυτη την ηλικια οι προσδοκιες, μαλλον, ειναι μικρες. Δε νομιζω οτι θα θελει να αποκτησει μαλλουρα. Με μια σχετικα καλη πυκνοτητα που μπορουν να του δωσουν τα 4600 grafts, ισως μεινει ικανοποιημενος και ξεμπερδεψει. Δεν ειναι 30 χρονων, ωστε να ειναι προετοιμασμενος και για αλλες μεταμοσχευσεις στο μελλον.

Θα εχει ενδιαφερον η περιπτωση του, για να δουμε ποιες ειναι οι ικανοτητες του Yaman σε μεγαλα norwood.
 

makis25

Well-Known Member
tol σε εμβαδο ποσο σου φαινεται το κεφαλι του ετσι με το ματι . Εγω λεω απο μπροστα μεχρι τερμα πισω αν καλυψει ολη την περιοχη γυρω στα 180-200cm2 μεγιστο . Οποτε θα παρει μια μεση πυκνοτητα 25graft/cm2 και αν ειναι πετυχημενη η επεμβαση με υψηλη φυτρωση πχ 90% + τοτε στην καλυτερη το αποτελεσμα του θα ειναι με τα 4600 γυρω στο 70-75% της πυκνοτητας του giorgos-3
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Μάκη του είπα εάν ειναι δυνατό να αγνοήσει τη κορυφή για να επιτύχει μια καλύτερη πυκνότητα στις μπροστά ζωνες .
Εάν ειναι εφικτό βέβαια. και δεν επηρεάζει αισθητικά το αποτέλεσμα .
Στα συν το μικρό κεφαλι .
 

makis25

Well-Known Member
τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα ναι , αν αγνοησει το κραουν , και κοψουμε πχ 60-70cm2 τοτε θα παει για πολυ πιο πυκνο αποτελεσμα απο μπροστα μεχρι μεση . συνολο δλδ τα 2/3 της καλυψης αλλα με πυκνοτητες μεχρι 38cm2 δηλαδη υπεροχο λουκ. Γλομπος στο κραουν , αλλα μπροστα καλυτερη αποκατασταση . Εγω μαλλον αυτο θα διαλεγα .
 

vlafo

Well-Known Member
Μάκη αν τα βάλει όλα α+β ζώνη θα μπορεί άνετα να καλύπτει το crown.
Αν είναι πολύ δυνατός εκεί δεν θα τον ενδιαφέρει με το σωστό μήκος μαλλιού.
Εκτός και θέλει ο ίδιος παντού κάλυψη.
 

aeratos28

Just aeratos
Εμένα δεν μου αρέσει αυτή η προσέγγιση παιδιά..θα ξενερώνει φουλ που θα είναι γυμνός πίσω. Δεν ξέρω θέλει σκέψη πριν αποφασίσει
 

vlafo

Well-Known Member
[QUOTE="tol, post: 241540, member: 20057
Θα εχει ενδιαφερον η περιπτωση του, για να δουμε ποιες ειναι οι ικανοτητες του Yaman σε μεγαλα norwood.
[/QUOTE]
Μπορείς να δεις τον paulako που ήταν nw3-4 vertex που έβαλε τα ίδια να πάρεις μια ιδέα.
 

Georgie

Well-Known Member
Εμένα δεν μου αρέσει αυτή η προσέγγιση παιδιά..θα ξενερώνει φουλ που θα είναι γυμνός πίσω. Δεν ξέρω θέλει σκέψη πριν αποφασίσει
Ειναι ρίσκο όντως
Γί´ αυτο είπα και στον Μάκη μονο εάν δεν επηρεάζει αισθητικά όλο το αποτέλεσμα
Αυτο θα το κρίνει ο Γιατρός βέβαια
 

aeratos28

Just aeratos
Άς φτιάξει λίγο καλύτερα α και β ζώνη,μην κάνει φουλ γέμισμα μπροστά..και ας κάνει ελαφρώς πιάνο αραιά το πίσω κομμάτι..πάντως άδειο μην το αφήσει..θα ξενερώνει φουλ..εγώ το πιστεύω αυτό..και δεν θα μπορεί να το φτιάξει μετα
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγω πιστευω πρεπει να παει με μεγαλυτερη πυκνοτητα α ζωνη που ειναι η βιτρινα και οσο παει πιο πισω να χαμηλωνει η πυκνοτητα κλιμακωτα, αναλογα την ζωνη. Και ετσι με μακρια μαλλια και χτενισμα προς τα πισω θα καλυπτει και τις πιο πισω ζωνες.

Πρεπει ομως να βαλει και καποια στο κροουν να μην ειναι γυαλι, ωστε να μπορει να χρησιμοποιει και τοπικ εκει μετα αν θελει για περισσοτερη πυκνοτητα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα