Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω μονος μου κουρευομαι εδω και αρκετο καιρο.Εχω κουρευτικη μηχανη.
Τα πανω τα ψαλιδιζω και τα γυρω γυρω στα 15 χιλιοστα και καμια φορα στα 12,δεν ειναι δυσκολο να το κανεις. Κατα ταλλα το μαλλι μου χωρις λακ και πιστολακι δεν στρωνει με τπτ.Αν βγω απο μπανιο ειμαι σαν φλουφλης απο παλια ακομη.
Το μαλλι μου αρχισε να στρωνει μετα το 10 μηνα το χω ξαναπει αυτο.
Κατα ταλλα με στεναχωρησε η νεα σου αναφορα bouklas.


Εγω σαν Γιαννης θα πω για μενα μεχρι στιγμης αξιζε η μεταμοσχευση μου αν εξαιρεσεις τα λεφτα παντα που για μενα ηταν και θα ειναι πολλα.
Δεν ειμαι 100% ευχαριστημενος βεβαιΑ λογο β ζωνης πιο πολυ αλλα αλλαξε η εικονα μου.
Απλα λεω μεχρι στιγμης ευχαριστημενος γιατι αν δω σε 2-3 χρονια γινω οπως ημουν θα αναθεωρησω.
Παντα ομως σκεφτομενος με τι λογικη οτι ειχα και καποιες λιγες μαμα τριχες.
Το θεμα ειναι οτι δεν γλιτωνουμε ολοι μας τις 2 η και 3 μεταμοσχευσεις που μεταφραζεται πολλα λεφτα και μηδεν πρωσοπικη ζωη , και οσο βλεπω το crown μου που εξασθενεί με το καιρο με πιανει μια τρελα γιατι πλεον ουτε θα μπορω να το κανω αλλα πλεον ουτε για ενα απλο καφε μπορουμε να παμε τι να λεμε τωρα. Περναμε κολαση εμεις οι ραφλες τελος.
Η Θα εχεις στο πανω κεφαλι θεμα η στο κατω και τα δυο να ειναι καλα δε γινεται.Θα παρεις φινα δε θα κανει κουκου.Θα κανει κουκου αλλα θα χεις μαλλια.Τι καταρα ειναι αυτη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
John_John1 είπε:
Και εγω μονος μου κουρευομαι εδω και αρκετο καιρο.Εχω κουρευτικη μηχανη.
Τα πανω τα ψαλιδιζω και τα γυρω γυρω στα 15 χιλιοστα και καμια φορα στα 12,δεν ειναι δυσκολο να το κανεις. Κατα ταλλα το μαλλι μου χωρις λακ και πιστολακι δεν στρωνει με τπτ.Αν βγω απο μπανιο ειμαι σαν φλουφλης απο παλια ακομη.
Το μαλλι μου αρχισε να στρωνει μετα το 10 μηνα το χω ξαναπει αυτο.
Κατα ταλλα με στεναχωρησε η νεα σου αναφορα bouklas.


Εγω σαν Γιαννης θα πω για μενα μεχρι στιγμης αξιζε η μεταμοσχευση μου αν εξαιρεσεις τα λεφτα παντα που για μενα ηταν και θα ειναι πολλα.
Δεν ειμαι 100% ευχαριστημενος βεβαιΑ λογο β ζωνης πιο πολυ αλλα αλλαξε η εικονα μου.
Απλα λεω μεχρι στιγμης ευχαριστημενος γιατι αν δω σε 2-3 χρονια γινω οπως ημουν θα αναθεωρησω.
Παντα ομως σκεφτομενος με τι λογικη οτι ειχα και καποιες λιγες μαμα τριχες.
Το θεμα ειναι οτι δεν γλιτωνουμε ολοι μας τις 2 η και 3 μεταμοσχευσεις που μεταφραζεται πολλα λεφτα και μηδεν πρωσοπικη ζωη , και οσο βλεπω το crown μου που εξασθενεί με το καιρο με πιανει μια τρελα γιατι πλεον ουτε θα μπορω να το κανω αλλα πλεον ουτε για ενα απλο καφε μπορουμε να παμε τι να λεμε τωρα. Περναμε κολαση εμεις οι ραφλες τελος.
Η Θα εχεις στο πανω κεφαλι θεμα η στο κατω και τα δυο να ειναι καλα δε γινεται.Θα παρεις φινα δε θα κανει κουκου.Θα κανει κουκου αλλα θα χεις μαλλια.Τι καταρα ειναι αυτη?


Ευχαριστώ για τις συμβουλές Johnny. ;) Θα κοιτάξω να πάρω μια και να ξεκινήσω τα πειράματα.
Πετυχημένο αυτό που είπες, έτσι ακριβώς νιώθω και εγώ όταν βγαίνω από το μπάνιο σαν φλούφλης! :D

Ναι και σε μένα φιλε άξιζε η μεταμόσχευση αν εξαιρέσεις τα λεφτά, μόλις όμως τα υπολογίσω χμμμ...
Είναι η κατάρα της αραίωσης, λογικό είναι να τα θες σε μια πιο νέα ηλικία οποτε κανεις τα πάντα, αλλιώς αντέχεις να περιμένεις μέχρι τα 40+? Μέχρι τότε μπορεί να ξεχάσεις το θέμα γιατί (ίσως) θα έχεις ήδη συμβιβαστεί.
Αλλα ναι τα λεφτά είναι πολλά και δεν δικαιολογούν επίσης πολλά. Από την στιγμή που δεν πιάνουν τις ήδη αραιωμένες πυκνότητες, δεν φτάνουν στο 100% του αποτελέσματος, αναγκαστικά θα έχεις κάποια grafts με κακή φορα, δεν ξέρεις και δεν αποδεικνύεται ότι μπήκαν όσα grafts συμφωνήθηκαν. Αν εσένα σου χαλάσει το κλιματιστικό και δεν στο φτιάξει τέλεια θα πληρώσεις όσα σου ζητήσει? Δεν δικαιλογούνται κάτι ποσα του τύπου 8-9-10 χιλιάρικα και πάει λέγοντας για κάτι που δεν είναι έτσι όπως θα έπρεπε να είναι. Και δεν το λέω για Ελλάδα-Κύπρο, γενικά μιλάω γιατί έχουμε δει και αποτελέσματα γιατρών τεραστιας φήμης.
Να δούμε ποτε θα ξεμπερδέψουμε με αυτό το βασανάκι.
Καληνύχτα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω αν ειχα παντως τα λεφτα και καταφερνα να κανω και το crown να ριξω αλλα 3000-3500 grafts
β ζωνη και crown πιστευω θα τελιωνε το βασανο μου εφοσον και οι μεταμοσχευμενες τριχες κρατουν για παντα η εστω για 15 χρονια.
 
ρε απο κατι φωτο που ειδασε προηγουμενες σελιδες..εισαι τελειος...καταπληκτικο μαλλι..και ειδικα σε σχεση με κατι αλλες σου φωτο που τα εχεις κοντοκουρεμενα ειναι αλλο κεφαλι..μην βασανιζεσαι αδικα..μη σου γινεται εμμονη.. σουπερ εισαι. ε οπως και να εχει θελει τον χρονο του για το τελικο αποτελεσμα οπως ολες οι πλαστικες επεμβασεις.


αλλα ρε παιδια τι τιμες ειναι αυτες...δηλαδη ελεος.. αμαξι αγοραζεθς με τοσα λεφτα πια.. στο 2014 που ζουμε οι αισθητικες επεμβασεις επρεπε να ειναι ρουτινας και φθηνες..κακα τα ψεματα ζουμε στην εποχη της εικονας και ειναι απαραιτητες σε εναν βαθμο-οταν και εφοσον υπαρχει προβλημα...
 

giwrgos athina

Active Member
Βookla εγ δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχεις την ιδια πυκνοτητα?Σου πεφτουν μεταμοσχευμενες τριχες??και αν ναι πως το εξηγεις αυτο ειναι κατι εποχιακο η εγεινε κανα λαθος απο το γιατρο κατα την διαρκεια της επεμβασης.....
 

Bouklas

Well-Known Member
hairmaniac είπε:
ρε απο κατι φωτο που ειδασε προηγουμενες σελιδες..εισαι τελειος...καταπληκτικο μαλλι..και ειδικα σε σχεση με κατι αλλες σου φωτο που τα εχεις κοντοκουρεμενα ειναι αλλο κεφαλι..μην βασανιζεσαι αδικα..μη σου γινεται εμμονη.. σουπερ εισαι. ε οπως και να εχει θελει τον χρονο του για το τελικο αποτελεσμα οπως ολες οι πλαστικες επεμβασεις.


αλλα ρε παιδια τι τιμες ειναι αυτες...δηλαδη ελεος.. αμαξι αγοραζεθς με τοσα λεφτα πια.. στο 2014 που ζουμε οι αισθητικες επεμβασεις επρεπε να ειναι ρουτινας και φθηνες..κακα τα ψεματα ζουμε στην εποχη της εικονας και ειναι απαραιτητες σε εναν βαθμο-οταν και εφοσον υπαρχει προβλημα...


Σε ευχαριστώ φιλε μου για τα καλά σου λόγια. :)
Εντάξει σίγουρα είμαι καλύτερα, ούτε είχα πριν κάνα τεράστιο πρόβλημα απλά μετά την θεραπεία της φιναστερίδης είδα πραγματικά πιο κλειστούς κροτάφους και ακόμα πιο δυνατή hairline. Τουλάχιστον αν όχι σε ίδια πυκνότητασε ίδια έκταση θέλω να καλύψω, λογικά για να φανεί καλύτερα θα πάρει λίγο παραπάνω έκταση, αλλα μιλάμε για πολύ λίγα grafts.
Όσο για το κόστος, τα είπαμε, σκέψου ότι παλιότερα ήταν πολύ πιο ακριβά τα πράγματα! Γίνονται γενεές προσπάθειες για καλύτερες τιμές τα τελευταία χρονια αλλα και πάλι πρέπει να πέσουν και άλλο.

giwrgos athina είπε:
Βookla εγ δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχεις την ιδια πυκνοτητα?Σου πεφτουν μεταμοσχευμενες τριχες??και αν ναι πως το εξηγεις αυτο ειναι κατι εποχιακο η εγεινε κανα λαθος απο το γιατρο κατα την διαρκεια της επεμβασης.....
Δεν ξέρω ρε φιλε, θα περιμένω και άλλο ούτως ή άλλως την λέξη υπομονή την έχω συνηθίσει εδώ και τόσους μήνες. Αν αλλάξει κάτι προς το καλύτερο θα το πω, αλλα μέχρι στιγμής βλέπω ότι έχει πέσει δεν είναι τόσο πυκνά όσο παλιά, ειδικά πχ στον αριστερό κρόταφο που κάνω την χωρίστρα φαίνεται πιο αραιό με παλιότερα, λες και στο κέντρο έχω ένα πυκνό μαλλί και αριστερά αραιωμένο.
Μεταμοσχευμένες μου έπεφταν μέχρι και τον 7-8 μηνα (λίγες), τώρα ακόμα πιο λίγες πχ σε κάθε λούσιμο να δω 1-2 (κατσαρές).
Τι να πω δεν μπορώ να έχω άποψη, λογικά για 1 μηνα που μου έπεφταν 100-200 θα ήταν εποχιακό. Από την μεταμόσχευση μέχρι και τώρα δεν είχα ποτε έντονη τριχόπτωση (15-30 την ημερα), μονο εκείνες τις μέρες. Και τώρα έχει ελαχιστοποιηθεί τρελα! Λες και περνω φιναστερίδη.
 

Bouklas

Well-Known Member
Λοιπόν ανέβασα φωτογραφίες της τωρινής κατάστασης, περιμένω τα σχόλια σας.
Επίσης η μεταμόσχευση μου έχει αφήσει ένα σημάδι 3-4 εκατοστών (ελάχιστα αντιληπτό), ένα λεπτό και ίσιο πράγμα σαν αυλάκι στο δέρμα μαζί με ένα μικρό ερεθισμό. Αν επουλωθεί καλώς πάντως μέχρι στιγμής δεν έχει φύγει. Σε κάποιες φωτογραφίες το έχω σημαδέψει σε κόκκινο. Η τελευταία φωτογραφία είναι μια σύγκριση, αριστερά 5ος μηνας δεξιά τώρα 9 μήνες. Στην τωρινή κατάσταση φαίνεται ότι έχω πρόβλημα ενώ με το δάχτυλο σημειώνω μέχρι που έφτασε η πύκνωση της μεταμόσχευσης. Άραγε η πύκνωση μου προκάλεσε shock loss ή κάτι δεν πήγε καλά με τα μεταμοσχευμένα?
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 650
  • 2.JPG
    2.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 631
  • 3.JPG
    3.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 604
  • 4.JPG
    4.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 576
  • 5.JPG
    5.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 574
  • 6.JPG
    6.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 575
  • 7.JPG
    7.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 581
  • 8.JPG
    8.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 580
  • 9.JPG
    9.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 565
  • 10.JPG
    10.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 544
  • 11.JPG
    11.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 628

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε δεν είναι ιδέα σου, έχεις μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο, έχεις χάσει μαλλιά μεταμοσχευμένα. Μου κόπηκαν λίγο τα πόδια, είσαι δεύτερος που του συμβαίνει, πιο αργά απο τον κρητικό και σε μικρότερη έκταση, η διαφορά όμως ειναι ορατή. Μάλλον με περιμένει κάτι κακό και εμένα, αν και για την ώρα στους μήνες και 10 μέρες ειναι στα καραζουντένια μου. Τι να πω... λές να παίζει ρόλο που δεν παίρνεις φίνα? Τελικά τα μεταμοσχευμένα δεν ειναι μόνιμα? Τι να πω? Σοκ λος 9 μήνες μετά? Η απλά επειδή η πυκνότητα των μεταμοσχευμένων ειναι εντελώς οριακή ώστε να κάνει ψευδαίσθηση πυκνότητας, αν χάσεις έστω και λίγα απο προσωρινή φυσιολογική τριχόπτωση (που θα βγούν ξανά μετά) δίνει τόση διαφορά? Επίσης έχεις κάπως μακριά τα μαλλιά και αυτό δεν βοηθάει στην πυκνότητα. Δεν θέλει ούτε πολύ κοντά ούτε πολύ μακριά. Δηλαδή όλα υπο συνθήκες. Φίλε με έχεις τρομάξει, εύχομαι να επανέλθεις, αν έχανες 200 τρίχες + προ καιρού λογικό να έχεις λίγο αραιώσει, αν τώρα είπε πως δεν έχεις άλλη τριχόπτωση και αφού αυτά τα μαλλιά ακολουθούν φυσιολογικό κύκλο, ίσως επανέλθεις. Τι να πω δεν ξέρω μένω άναυδος. Δεν καταλαβαίνω τι ειναι, θα ποστάρω και εγώ εντυπώσεις. Ο τροφέας το έλεγε πως στους 6-7 μήνες φαίνονται όλα τέλεια γιατι ειναι συγχρονισμένα τα μαλλιά και μετά αλλάζει η εικόνα. Μεταξύ μας εγώ δεν εκτιμώ πως χάνεις μόνιμα τα μεταμοσχευμένα, αλλά σίγουρα έχεις χάσει κάμποσα που λογικά θα βγούν. Η ήδη οριακή πυκνότητα πάντως πρέπει να ειναι μια λεπτή ισορροπία που αν διαταραχθεί ελάχιστα, η εικόνα αλλάζει δραματικά προφανώς. Ίσως τελικά η φίνα να ειναι και μονόδρομος για την μετέπειτα εικόνα σου.
 

giwrgos athina

Active Member
Oντως φιλε φαινεσαι χειροτερα απο το 5 μηνο που εδειχνες τουμπανο...Κατι πατομοιο αν δεν κανω λαθος συνεβη και στον κρητικο...Εχεις επικοινωνησει καθολου με τον γιατρο σου για το θεμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εμένα μου θυμίζεις ΚΟΚΚΟΡΙ!...

Νομίζω ότι έχεις απολύτο δίκιο που ήθελες να κλείσεις παραπάνω τους κροτάφους!
Όσον αφορά τη διαφορά στο αποτέλεσμά σου , είναι ορατή , κανείς δέν νομίζω να διαφωνίσει σε αυτό.

Καλό κουράγιο...
 

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Φίλε δεν είναι ιδέα σου, έχεις μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο, έχεις χάσει μαλλιά μεταμοσχευμένα. Μου κόπηκαν λίγο τα πόδια, είσαι δεύτερος που του συμβαίνει, πιο αργά απο τον κρητικό και σε μικρότερη έκταση, η διαφορά όμως ειναι ορατή. Μάλλον με περιμένει κάτι κακό και εμένα, αν και για την ώρα στους μήνες και 10 μέρες ειναι στα καραζουντένια μου. Τι να πω... λές να παίζει ρόλο που δεν παίρνεις φίνα? Τελικά τα μεταμοσχευμένα δεν ειναι μόνιμα? Τι να πω? Σοκ λος 9 μήνες μετά? Η απλά επειδή η πυκνότητα των μεταμοσχευμένων ειναι εντελώς οριακή ώστε να κάνει ψευδαίσθηση πυκνότητας, αν χάσεις έστω και λίγα απο προσωρινή φυσιολογική τριχόπτωση (που θα βγούν ξανά μετά) δίνει τόση διαφορά? Επίσης έχεις κάπως μακριά τα μαλλιά και αυτό δεν βοηθάει στην πυκνότητα. Δεν θέλει ούτε πολύ κοντά ούτε πολύ μακριά. Δηλαδή όλα υπο συνθήκες. Φίλε με έχεις τρομάξει, εύχομαι να επανέλθεις, αν έχανες 200 τρίχες + προ καιρού λογικό να έχεις λίγο αραιώσει, αν τώρα είπε πως δεν έχεις άλλη τριχόπτωση και αφού αυτά τα μαλλιά ακολουθούν φυσιολογικό κύκλο, ίσως επανέλθεις. Τι να πω δεν ξέρω μένω άναυδος. Δεν καταλαβαίνω τι ειναι, θα ποστάρω και εγώ εντυπώσεις. Ο τροφέας το έλεγε πως στους 6-7 μήνες φαίνονται όλα τέλεια γιατι ειναι συγχρονισμένα τα μαλλιά και μετά αλλάζει η εικόνα. Μεταξύ μας εγώ δεν εκτιμώ πως χάνεις μόνιμα τα μεταμοσχευμένα, αλλά σίγουρα έχεις χάσει κάμποσα που λογικά θα βγούν. Η ήδη οριακή πυκνότητα πάντως πρέπει να ειναι μια λεπτή ισορροπία που αν διαταραχθεί ελάχιστα, η εικόνα αλλάζει δραματικά προφανώς. Ίσως τελικά η φίνα να ειναι και μονόδρομος για την μετέπειτα εικόνα σου.

Τι να πω ρε φιλε, το καταλάβαινα ότι η πυκνότητα έχει πέσει θυμάμαι παλιά έβαζα μέσα το χέρι και το ένιωθα πιο γεμάτο ενώ τώρα είναι αλλιώς. Το look που κρατάω τώρα είναι κοντά σε όλο το κεφάλι με πιο μακρινά τα μπροστινά ώστε να τα πηγαίνω όλα πίσω και μαζεμένα για να φαίνονται πιο πλούσια (στις φωτό ειμαι 2.5 εβδομάδες κουρεμένος). Για τα δικά μου δεδομένα είναι τρομερά κοντά, μονο το μπροστινό μέρος είναι στα δικά μου γούστα.
Παλιά έφτιαχνα το μαλλί για να πηγαίνει όσο πιο ωραίο γίνετε με το πρόσωπο και τώρα θα τα φτιάχνω για να μην δείχνει αραιό και ας μην μου πάει? E όχι ρε φιλε τόσα λεφτά έδωσα, από το κακό στο χειρότερο θα πάω?
Πήρα κουρευτική μηχανή και σκέφτομαι να τα κουρέψω όλα κοντά και μετά με χάρακα να σχεδιάσω 1 με 2 τετραγωνικά cm και με κάμερα υψηλής ποιότητας να μετρήσω τι συμβαίνει στην hairline. Όσο για το πιο πίσω μέρος τι να πω, τόσους μήνες ποτε δεν ήταν τόσο άσχημα, ακόμα και πριν την μεταμόσχευση δεν είχα αδειάσει έτσι, για αυτό υποπτεύομαι shock loss. Αν είναι απλά ένας κύκλος και θα ξαναφουντώσει ok πάω πάσο, μακάρι (το ίδιο και για τα μεταμοσχευμένα).
Τριχόπτωση πάντως δεν είχα ποτε μου αυτούς τους μήνες εκτος από εκείνη την μικρή περίοδο, και ειδικά τώρα είμαι λες και κάνω δυνατή θεραπεία. Τέλος πάντων θα κάνω υπομονή εδώ και τόσο καιρό αυτό κάνω ακόμα.



Για σένα δεν θα ανησυχούσα ιδιαιτερα και αναγκάζομαι να λέω ιδιαιτερα γιατί χτυπα ξύλο μετά τον κρητικό λέω Γιάννη ποτε μη λες ποτε. Εσύ κανεις μια γαμάτη θεραπεία όχι μονο σαν ουσία αλλα και σαν δοσολογία, πιστεύω έχεις θωρακίσει τα μαλλιά σου φιλε μου από κάθε κακό. ;)


giwrgos athina είπε:
Oντως φιλε φαινεσαι χειροτερα απο το 5 μηνο που εδειχνες τουμπανο...Κατι πατομοιο αν δεν κανω λαθος συνεβη και στον κρητικο...Εχεις επικοινωνησει καθολου με τον γιατρο σου για το θεμα?

Έτσι βλέπω και εγώ φιλε, υπάρχει μια υποχώρηση. :-/
Όχι δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα. Θα φτιάξω ένα μηνυματάκι με πλήρης περιγραφή και φωτογραφίες η 1 διπλα στην άλλη με την εξέλιξη για κάθε μηνα.


Stripar είπε:
Εμένα μου θυμίζεις ΚΟΚΚΟΡΙ!...

Δεν θα διαφωνήσω. :D Και μένα αυτό μου θυμίζω. :D


Stripar είπε:
Νομίζω ότι έχεις απολύτο δίκιο που ήθελες να κλείσεις παραπάνω τους κροτάφους!
Όσον αφορά τη διαφορά στο αποτέλεσμά σου , είναι ορατή , κανείς δέν νομίζω να διαφωνίσει σε αυτό.

Καλό κουράγιο...



E ναι είδες κάτι ξέρω και το λέω για τους παλιοκροταφους!
Ευχαριστώ φιλε μου, αν μου συνέβαινε αυτό στο 4-5μηνο θα ήμουν εξοργισμένος, τώρα απλά νιώθω απογοητευμένος. Είναι ίσως όλο αυτό το νταβαντούρι των μηνών, της υπομονής, το καθημερινό αν άλλαξε κάτι, πως φαίνονται σήμερα πως ήταν χτες, τα update, οι εντυπώσεις, η αιώνια απορία αν μπήκαν όσα συμφωνήθηκαν, ποσα φύτρωσαν, γιατί δεν πυκνώνουν και άλλο, πότε θα δυναμώσουν οι μεταμοσχευμένες, μπλα ,μπλα μπλα..... με κούρασαν.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε κράτα μας ενήμερους γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Ο κρητικός έχει χάσει πολλά παραπάνω απο εσένα και σε πολύ πιο σύντομο χρόνο, νομίζω δεν είστε ίδιες ακριβώς περιπτώσεις αλλά σίγουρα έχετε ομοιότητες. Σοκ λος γίνεται να έχεις μετά απο τόσο καιρό ειδικά σε περιοχές που δεν πείραξες? Το βασικό κοινό μοτίβο που έχεις εσύ με τον κρητικό ειναι η νεαρή ηλικία και η μη χρήση θεραπείας με φιναστερίδη. Ίσως θα πρέπει να ψαχτούμε γύρω απο αυτά. Είμαι επίσης σίγουρος πως επειδή οι πυκνότητες στις περιοχές αυτές ειναι οριακές, και λίγα μαλλιά να χάσεις έστω και απο προσωρινή εποχιακή τριχόπτωση, η διαφορά ειναι άμεσα ορατή.
 

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Φίλε κράτα μας ενήμερους γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Ο κρητικός έχει χάσει πολλά παραπάνω απο εσένα και σε πολύ πιο σύντομο χρόνο, νομίζω δεν είστε ίδιες ακριβώς περιπτώσεις αλλά σίγουρα έχετε ομοιότητες. Σοκ λος γίνεται να έχεις μετά απο τόσο καιρό ειδικά σε περιοχές που δεν πείραξες? Το βασικό κοινό μοτίβο που έχεις εσύ με τον κρητικό ειναι η νεαρή ηλικία και η μη χρήση θεραπείας με φιναστερίδη. Ίσως θα πρέπει να ψαχτούμε γύρω απο αυτά. Είμαι επίσης σίγουρος πως επειδή οι πυκνότητες στις περιοχές αυτές ειναι οριακές, και λίγα μαλλιά να χάσεις έστω και απο προσωρινή εποχιακή τριχόπτωση, η διαφορά ειναι άμεσα ορατή.
Ναι φιλε θα ενημερώσω για οτιδήποτε συμβεί.
Εάν λέμε είναι από shock loss δες την τελευταία μου φωτογραφία, εκεί που ακουμπάει το δάχτυλο είναι ακριβώς το τελευταίο σημείο που μπήκαν grafts. Από το δάχτυλο και κάτω δεν υπήρξε ποτε τέτοιο αραίωμα.
Όπως και να έχει θα περιμένω να δω πως θα πάει, ελπίζω να καλυτερεύσει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχω ανχωθει και εγω.
Παντως στο 6μηνο οντως πρεπει να ισχυει οτι καποιος φενεται πιο πυκνος απο ποτε (Απ'οτι παρατηρησα και σε μενα).
Ειπα να κοψω τι φινα σε λιγο καιρο και με αυτα που βλεπω αρχιζω να φοβαμαι και εγω γιατι εφοσον ειχα πριν τι μεταμοσχευση περιπου 1500 grafts μαμα αποτι με εχετε πει και εσεις εδω μεσα βλεποντας τις φωτο μου ,και τα χασω αυτα τα 1500 γ@μ@τα....
Το crown μου με χει ξενερωσει απιστευτα και πιστευω η φινα δεν μπορει να κανει κατι αλλο πανω σαυτο.
Σκεφτομαι να βγαλω καμια φωτο ακομη σημερα,αυριο να δουμε διαφορες στα 2χρονια που ειμαι με πριν.
Boukla τι να σε πω αδερφε.Να σε πανε ολα καλα!!!Μας εβαλες σε σκεψεις....
 

petrospap

Active Member
πραγματικα επεσα απο τα συννεφα και εγω με αυτο που ειδα...καλο κουραγιο φιλε και μακαρι να μην ειναι μονιμη η ζημια...πολυ περιεργο και αυτο με την ασπρη γραμμη επισης...σαν να ειναι παλια πληγη φαινεται
 

krhtikos21

Member
σε ποσους μηνες παρατηρησεσ την διαφορα?αν θες ρε φιλε στειλε μ σε ενα μυνημα τ τηλ σ να επικοινωνησουμε γτ κτ σοβαρο παιζει με μενα τουλαχιστον να σ πω τ επαθα εγω να δουμε να εινια τ ιδιο και να σ ανακουφισ να μην μπαινουνε ιδεες.και εγω το χα ψαξει τ θεμα τωρα και θα βγάλουμε ακρη.απλα πρεπει αν αναρωτηθεις αν αυτα π χανεις ενιια μαμα ή μμ μαλλια.
 

athenian

Well-Known Member
και φυσικα μαλλια να χασατε δεν ειναι παραξενο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα?παλι κατι απο την μεταμοσχευση φταιει.
 

krhtikos21

Member
εγω τ εχω πει σε αυτο τ φορουμ γραφουμε ιστορια και ανακαλυπτουμε τον τροχο.αυτα δεν εχουνε ξανα συμβει πουθενα δλδ χριζουνε ακαδημαικης ερμηνειας.εγω παιδια προσωπικα σε φορουμ να ακουω παιδια να χανουνε μμ δεν εχω ακουσει.ειξνια 2-3 περισταικα που εχω πετυχει αλλα ηταν ακραιεσ περιπτωσεις πχ χασανε μαλλια μπαμ κ ολα αυτο τ λιγα λιγα δεν εχει ξανα ακουστει ΠΟΥΘΕΝΑ.δεν ξερω τ παιδι εχει παθει τ ιδιο με μενα που εγω προσωπικα δεν τ πιστευω αληθεια δεν εχει κτ τ παιδι θεωρω.ειναι η ιδεα τ και τα μαμα π αραιωνουνε γτ τ πισω παρεχουνε μια σκια που ασυνειδητα βοηθαει τρελα στο πως φαινονται τ μπροστα.εγω αρχισα να καταλβαινω οτι κτ δεν παει καλα σιγουρα στον 9-10 μηνα.
 
Μπλουζα