billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν το θεωρω διαστημικό. Μικρη επιφανεια φύτευσης για 2400, forelock απειραχτο ασχετα που το δειχνει χτενισμενο μπροστα για να φαινεται πιο πολύ κενο και τρομερη σε πάχος τρίχας και salt@pepper καλύτερο από Clooney (29 ετων?). Προφανως είναι ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα αλλά όχι δύσκολο. Vlafo οταν κάνεις την μμ στον Freitas μην μας ξεχάσεις, θέλουμε πλουραλισμό στο φόρουμ :)

Γιατί ασχολείσαι με τέτοιες συγκρίσεις? Δεν παίζουν στο ίδιο πρωτάθλημα. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ικανοτήτων αλλά πρωτίστως mindset και τόλμης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Όχι το συγκεκριμένο το έχω παραθέσει μόνο και μόνο για ένα λόγο που έλεγα στον Aldo.
Έχει την τέλεια χερλάιν, αυτή ήταν κάποτε η δική μου και επιδιώκω να την ξαναφτιάξω πάλι γιατί με παίρνει φυσικά.

Είναι η πρώτη μου επιλογή Cvial και ελπίζω να τα καταφέρω να πάω,το παλεύω καιρό αλλά οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου.
Σίγουρα θα παρουσιάσω αλλά σε κάθε περίπτωση θα έχουμε νέα σύντομα είτε εκεί είτε αλλού.
ΥΓ:Το mindset,η τόλμη και η αυτοπεποίθηση πηγάζει από τις ικανότητες και μόνο του γιατρού.
 

Aldo

Well-Known Member
Όχι το συγκεκριμένο το έχω παραθέσει μόνο και μόνο για ένα λόγο που έλεγα στον Aldo.
Έχει την τέλεια χερλάιν, αυτή ήταν κάποτε η δική μου και επιδιώκω να την ξαναφτιάξω πάλι γιατί με παίρνει φυσικά.

Είναι η πρώτη μου επιλογή Cvial και ελπίζω να τα καταφέρω να πάω,το παλεύω καιρό αλλά οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου.
Σίγουρα θα παρουσιάσω αλλά σε κάθε περίπτωση θα έχουμε νέα σύντομα είτε εκεί είτε αλλού.
ΥΓ:Το mindset,η τόλμη και η αυτοπεποίθηση πηγάζει από τις ικανότητες και μόνο του γιατρού.
Αν σου αρεσει η Hairline μου και θες την ιδια (κατσε καλα :p), η κλινικη πρεπει να σου κανει τουλαχιστον ενα thumbs up εδω ....
Φίλε μου δεν εχω δει φωτο σου, αλλα αν εισαι στην ιδια φαση με μενα πιστευω θα παρεις ενα μπομπα αποτελεσμα. Τολμησε το, αν δεν το κανεις τωρα, ποτε θα το κανεις? Ξερω, ποτε δεν ειναι η καταλληλη στιγμη, ο καθενας μας για τους λογους του, ομως ειναι πολυ δυσκολο να φτασει αυτη η καταλληλη στιγμη ....

Ευχομαι οτι καλυτερο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχω την ίδια άποψη, νομίζω ότι είναι περισσότερο η διάθεση να τολμήσεις και να προχωρήσεις μπροστά, να πειραματιστείς να μην είσαι κολλημένος. Οι μμ δεν είναι rocket science, εδώ οι νοσηλεύτριες ή και extractor technicians πετυχαίνουν super αποτελέσματα.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν σου αρεσει η Hairline μου και θες την ιδια (κατσε καλα :p), η κλινικη πρεπει να σου κανει τουλαχιστον ενα thumbs up εδω ....
Φίλε μου δεν εχω δει φωτο σου, αλλα αν εισαι στην ιδια φαση με μενα πιστευω θα παρεις ενα μπομπα αποτελεσμα. Τολμησε το, αν δεν το κανεις τωρα, ποτε θα το κανεις? Ξερω, ποτε δεν ειναι η καταλληλη στιγμη, ο καθενας μας για τους λογους του, ομως ειναι πολυ δυσκολο να φτασει αυτη η καταλληλη στιγμη ....

Ευχομαι οτι καλυτερο!
Η χερλάιν σου μια χαρά είναι και το αποτέλεσμα σου προβλέπω θα είναι πολύ καλό.
Ειμαι πολύ καλύτερος Aldo απλά για να πάρω αυτό το αποτέλεσμα μπόμπα που λες,πρέπει να είμαι σχεδόν σίγουρος με τον εαυτό μου για να αισθάνομαι καλά και ας μην πάει καλά.Δεν θα στεναχωρηθώ.
Έτσι λειτουργώ και δεν το μετανιώνω.

Έχεις απόλυτο δίκιο για τη στιγμή και αυτή πλέον φτάνει-πρέπει να τραβήξεις μια γραμμή και να προχωρήσεις.
Και αυτό θα γίνει μέσα στις γιορτές.

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ελπίζω.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να προχωρήσεις Cvial πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου,να ξέρεις ότι μπορείς να το κάνεις,να πειραματιστείς όπως πολύ σωστά λες,αλλά αυτό προϋποθέτει αυτοπεποίθηση που πρέπει να την έχεις.
Μπορεί να είσαι πολύ καλός γιατρός να έχεις τη γνώση όλα εκείνα που πιθανόν να σε κάνουν καλό αλλά όχι τόσο καλό ώστε να ξεχωρίζεις από τη μάζα.
Και λίγο ταλέντο συνθέτουν το παζλ.
 

Aldo

Well-Known Member
Η χερλάιν σου μια χαρά είναι και το αποτέλεσμα σου προβλέπω θα είναι πολύ καλό.
Ειμαι πολύ καλύτερος Aldo απλά για να πάρω αυτό το αποτέλεσμα μπόμπα που λες,πρέπει να είμαι σχεδόν σίγουρος με τον εαυτό μου για να αισθάνομαι καλά και ας μην πάει καλά.Δεν θα στεναχωρηθώ.
Έτσι λειτουργώ και δεν το μετανιώνω.

Έχεις απόλυτο δίκιο για τη στιγμή και αυτή πλέον φτάνει-πρέπει να τραβήξεις μια γραμμή και να προχωρήσεις.
Και αυτό θα γίνει μέσα στις γιορτές.

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε ελπίζω.
Σε τοπ γιατρο με εκατονταδες περιστατικα και να μην παει καλα, δυσκολο. Αλλα και να μην, (που δεν παιζει) πεταγεσαι λιγο πιο διπλα και το μαζευεις.. δοτρια εχεις καλη απ οτι εχω κατλαβει!

Εδω θα ειμαστε , ωραιοι και καραντινατοι :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να προχωρήσεις Cvial πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου,να ξέρεις ότι μπορείς να το κάνεις,να πειραματιστείς όπως πολύ σωστά λες,αλλά αυτό προϋποθέτει αυτοπεποίθηση που πρέπει να την έχεις.
Μπορεί να είσαι πολύ καλός γιατρός να έχεις τη γνώση όλα εκείνα που πιθανόν να σε κάνουν καλό αλλά όχι τόσο καλό ώστε να ξεχωρίζεις από τη μάζα.
Και λίγο ταλέντο συνθέτουν το παζλ.

Από την δική μου εμπειρία η πολύ αυτοπεποίθηση όταν δεν υπάρχει αυτογνωσία δεν οδηγεί πουθενά. Μόνο τα ανοιχτά μυαλά που θέλουν συνέχεια να βελτιώνονται πάνε μπροστά. Γιατί όλοι οι μαθητες του Λορενζο έχουν εξαιρετικά αποτελέσματα? Επειδή ήταν σουπερ ταλέντα? Όχι Απλά κόπιαραν μια πετυχημένη συνταγή, ήταν συνεπείς σε αυτό που έκαναν χωρίς κολλήματα, εγωισμούς και πέτυχαν.
 

Bill 10

Member
Για να προχωρήσεις Cvial πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου,να ξέρεις ότι μπορείς να το κάνεις,να πειραματιστείς όπως πολύ σωστά λες,αλλά αυτό προϋποθέτει αυτοπεποίθηση που πρέπει να την έχεις.
Μπορεί να είσαι πολύ καλός γιατρός να έχεις τη γνώση όλα εκείνα που πιθανόν να σε κάνουν καλό αλλά όχι τόσο καλό ώστε να ξεχωρίζεις από τη μάζα.
Και λίγο ταλέντο συνθέτουν το παζλ.
Καλησπερα μηπως ξερετε ποσο χρεωνει το graft o freitas??
 

vlafo

Well-Known Member
Ξέρεις χιλιάδες περιστατικά έχει και η Dhi δεν λέει και πολλά αυτό.
Πρέπει ο γιατρός να εξελίσσεται συνεχώς σε αυτό το κομμάτι και να μην του πάρει μια ζωή για να γίνει καλύτερος από όταν ξεκίνησε.
Και τον βλέπεις μεν από τα αποτελέσματα του γιατί αυτός είναι ο καθρέφτης στην τελική,αλλά όταν τον γνωρίσεις από κοντά αξιολογείς τα όρια του και που είναι ικανός να φτάσει.
Προσωπικά μετά από 15 cons και μιλώντας με τους καλύτερους και δια ζώσης και online, σε 3 γιατρούς το διέκρινα αυτό.
Ότι επιδιώκουν δηλαδή πάντα το ταβάνι για τον ασθενή.
Με το μαχαίρι στα δόντια που λέμε.
Παθιασμένοι και τελειομανείς.

Ο ένας από αυτούς ήταν ο Lorenzo και πραγματικά μου έκανε εντύπωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ξέρεις χιλιάδες περιστατικά έχει και η Dhi δεν λέει και πολλά αυτό.
Πρέπει ο γιατρός να εξελίσσεται συνεχώς σε αυτό το κομμάτι και να μην του πάρει μια ζωή για να γίνει καλύτερος από όταν ξεκίνησε.
Και τον βλέπεις μεν από τα αποτελέσματα του γιατί αυτός είναι ο καθρέφτης στην τελική,αλλά όταν τον γνωρίσεις από κοντά αξιολογείς τα όρια του και που είναι ικανός να φτάσει.
Προσωπικά μετά από 15 cons και μιλώντας με τους καλύτερους και δια ζώσης και online, σε 3 γιατρούς το διέκρινα αυτό.
Ότι επιδιώκουν δηλαδή πάντα το ταβάνι για τον ασθενή.
Με το μαχαίρι στα δόντια που λέμε.
Παθιασμένοι και τελειομανείς.

Ο ένας από αυτούς ήταν ο Lorenzo και πραγματικά μου έκανε εντύπωση.

Για να γίνεις καλύτερος πρέπει να αποβάλλεις το εγώ σου και να πας δίπλα στους καλύτερους να μάθεις χωρίς εγωισμούς ακόμα και όταν έχεις φτάσει κάπου. Είναι απλά τα πράγματα. Αυτό είναι η τόλμη που σου έλεγα και έχω και αρκετά παραδείγματα.
 

vlafo

Well-Known Member
Για να γίνεις καλύτερος πρέπει να αποβάλλεις το εγώ σου και να πας δίπλα στους καλύτερους να μάθεις χωρίς εγωισμούς ακόμα και όταν έχεις φτάσει κάπου. Είναι απλά τα πράγματα. Αυτό είναι η τόλμη που σου έλεγα και έχω και αρκετά παραδείγματα.
Είναι μια δύσκολη ισορροπία αυτή ειδικά για ανθρώπους που έχουνε καταφέρει πολλά στη ζωή τους.
Το εγώ δεν μανατζάρεται εύκολα.

Σωστό σαν αρχή και έτσι πρέπει,αλλά δύσκολο στην εφαρμογή ειδικά όταν φτάσεις κάπου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι μια δύσκολη ισορροπία αυτή ειδικά για ανθρώπους που έχουνε καταφέρει πολλά στη ζωή τους.
Το εγώ δεν μανατζάρεται εύκολα.

Σωστό σαν αρχή και έτσι πρέπει,αλλά δύσκολο στην εφαρμογή ειδικά όταν φτάσεις κάπου.

Όχι απλως δυσκολο, βουνο. Αλλά αυτό είναι ενα απο τα μυστικα της επιτυχιας κατά την δική μου ταπεινή άποψη.
 

bobby

Well-Known Member
Αυτό δείχνει πως πρέπει να είναι τα σωστά τριγωνάκια μια και το συζητάγαμε και που αρέσουν ιδιαίτερα στον Harris & aerato..

Καλησπέρα και από εμένα (νέος στο forum) και καλή φύτρωση billy!
Συγνώμη που σχολιάζω για το αποτέλεσμα του De Freitas και όχι το δικό σου, αλλά πραγματικά είναι εξωπραγματικό, λες και δεν είχε πρόβλημα ποτέ ο άνθρωπος.....
Δεν είναι μόνο η πυκνότητα, κυρίως είναι η φυσικότητα....
Τον βοηθάει βέβαια πολύ η πυκνότητα της δότριας, ο λόγος, το πάχος της τρίχας και το σπαστό μαλλί.
Υπάρχει άραγε κανένας σε Ελλάδα ή Κύπρο που να δίνει ένα 80% τέτοιο αποτέλεσμα?
Επίσης, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσον σε αυτήν την ηλικία τον βοηθάει η φαρμακευτική αγωγή όπως τους νεώτερους.
Ο κ. Τυρκαλάς φαίνεται πολύ promising και αναμένουμε με ενδιαφέρον την εξέλιξη του billy που εύχομαι ολόψυχα να είναι εξαιρετική.
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδή είσαι νέος θα πρέπει να ξέρεις ότι αυτά τα αποτελέσματα για τους Ισπανούς είναι ρουτίνα.
Από Ελλάδα όχι μην το ψάχνεις,αλλά όπως ανέφερες ο Τιρκαλάς ίσως είναι η όαση που αναζητούμε.
We will see.
Η φίνα πάντα παίζει ρόλο στη διατήρηση των υπαρχόντων και στο γενικό boost που δίνει.
 

Βασίλης Γ

New Member

Aldo

Well-Known Member
@billys_xx , αδερφε, εισαι μελος απο το 2009, εχεις ανοιξε θεματα και εχεις βοηθηθει απο το φορουμ αρκετα οπως και για την μεταμοσχευση σου ...
Εαν δεν παρουσιασετε και εσεις που βρηκατε λυση στο προβλημα σας μεσω του φορουμ, ποιος θα παρουσιασει ???
 
Μπλουζα