billys_xx, FUE, 3842g, 6-7/06/2020

vlafo

Well-Known Member

Αυτό το αποτέλεσμα είναι σε φυσικότητα αλλά πιο πολύ σε σχεδιασμό χερλάιν για εμένα το τέλειο...
Ίσως γιατί τέτοια είχα και τέτοια θέλω.
Ποτέ δεν μου άρεσαν σε όλους ανεξαρτήτως τους γιατρούς ,οι καμπύλες που κάνουν. Σίγουρα για εξοικονόμηση g αλλά σε περιπτώσεις μικρών nw μπορείς να αντιγράψεις τη φύση πολύ πιο εύκολα.


Δεν είσαι ο μόνος αυτά βλέπω και τρελλαίνομαι.
Πάντως η κατηγορία των ανθρώπων που είναι μέχρι nw3 και με χρήση φαρμάκων όπως ο υποφαινόμενος ας πούμε,μόνο τέτοια αποτελέσματα θα πρέπει να παίρνουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Συμφωνω απολυτα με τον σχεδιασμο, δεν θα μπορουσε να παει καλυτερα.. οι καμπυλες ειναι φαουλ για μενα και χανει σε φυσικοτητα επισης. Προσωπικα σταθηκα τυχερος και δεν εχω καμπυλες...
Να τα πουμε ομως και ολα εδω, το παλικαρι στο βιντεο εχει ολα τα εχεγγυα για ενα τρομερο αποτελεσμα...
 

vlafo

Well-Known Member
Αν είχες κροτάφους πάντα, πρέπει να πατήσεις εκεί αν όχι όπως εγώ,τότε θα είμαι άλλος άνθρωπος με άλλο κεφάλι αν το έκανα.
Και αυτά που λέγονται λόγω ηλικίας είναι ένα κάρο βλακείες ότι δε χρειάζεσαι πυκνότητες.
Απλά όλα γίνονται για εξοικονόμηση δότριας και g.Τόσο απλά.
Όταν λοιπόν έχεις όλα τα εχέγγυα όπως πολύ σωστά λες,δεν υπάρχει λόγος να μην κινηθείς επιθετικά.
Εσύ πολύ καλά έκανες και κινήθηκες έτσι γιατί είσαι ακόμα μικρός.
Μια ερώτηση λοιπόν.
Αυτός που είχε όλα τα εχέγγυα, Ελληνική κλινική θα του έδινε τέτοιο αποτέλεσμα?
QUIZ.....
 

Giorgos-3

Well-Known Member

Αυτό το αποτέλεσμα είναι σε φυσικότητα αλλά πιο πολύ σε σχεδιασμό χερλάιν για εμένα το τέλειο...
Ίσως γιατί τέτοια είχα και τέτοια θέλω.
Ποτέ δεν μου άρεσαν σε όλους ανεξαρτήτως τους γιατρούς ,οι καμπύλες που κάνουν. Σίγουρα για εξοικονόμηση g αλλά σε περιπτώσεις μικρών nw μπορείς να αντιγράψεις τη φύση πολύ πιο εύκολα.


Δεν είσαι ο μόνος αυτά βλέπω και τρελλαίνομαι.
Πάντως η κατηγορία των ανθρώπων που είναι μέχρι nw3 και με χρήση φαρμάκων όπως ο υποφαινόμενος ας πούμε,μόνο τέτοια αποτελέσματα θα πρέπει να παίρνουμε.
Έχεις βάλει δύο αποτέλεσματσ ρε συ που δεν έχουν σχέση κ τόσο με το περιστατικό του Μπίλι ...κ τα δυο έχουν κάποια βάση να πατήσουν κ μικρότερη έκταση ...είδες φωτό του Μπίλι με το πριν ; Σαν κεφάλι κομμένο στην μέση είναι. Το μισό κ πίσω Αμαζόνιος και το μισό κ μπρος Σαχάρα...είναι ,100% χτίσιμο από την αρχή χερλαίν α ζώνη κ λίγο από β .....τώρα όσο αφορά με γωνία η χωρίς η χερλαίν συμφωνώ κ εγώ μαζί σου αλλα είναι κ θέμα γούστου και αισθητικής....κ μένα θα μου άρεσε αν είχα την δυνατότητα αλλά ένας άλλος θα σου πει εγώ δεν θέλω να στα 50 μου να φαίνομαι κλαριν...θα με κοιτάνε κάπως ...
 

vlafo

Well-Known Member
Έχεις βάλει δύο αποτέλεσματσ ρε συ που δεν έχουν σχέση κ τόσο με το περιστατικό του Μπίλι ...κ τα δυο έχουν κάποια βάση να πατήσουν κ μικρότερη έκταση ...είδες φωτό του Μπίλι με το πριν ; Σαν κεφάλι κομμένο στην μέση είναι. Το μισό κ πίσω Αμαζόνιος και το μισό κ μπρος Σαχάρα...είναι ,100% χτίσιμο από την αρχή χερλαίν α ζώνη κ λίγο από β .....τώρα όσο αφορά με γωνία η χωρίς η χερλαίν συμφωνώ κ εγώ μαζί σου αλλα είναι κ θέμα γούστου και αισθητικής....κ μένα θα μου άρεσε αν είχα την δυνατότητα αλλά ένας άλλος θα σου πει εγώ δεν θέλω να στα 50 μου να φαίνομαι κλαριν...θα με κοιτάνε κάπως ...
Μονο το πρώτο τον αφορά Γιώργο(το άλλο έδειχνα τη χερλάιν την ιδανική για εμένα και που είχα) το αναφέρω άλλωστε γιατί έχουν τα ίδια ακριβώς τεχνικά χαρακτηριστικά με τον ίδιο σχεδόν λόγο εξαγωγής .
Να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως είναι γιατί δεν έχει φώτο πριν τη μμ ανφάς μόνο μια σκυφτός.
Όπως και crown δεν έχει βάλει να δούμε.
Οι γωνίες είναι πάντα το κλασσικό λάθος που κάνουν όλοι οι γιατροί και προδίδει 100%μμ,εκτός και είσαι έτσι από το φυσικό σου.Πολλοί τέτοιοι.
Κανένας μα κανένας δεν φαίνεται Γιώργο καραγκιόζης αν έχει πολύ μαλλί σε οποιαδήποτε ηλικία,αυτά είναι ευφυολογήματα που τα έχουν ανακαλύψει για γνωστούς λόγους και τα πλασάρουν.

Μόνο στην περίπτωση που φυσικά δεν έχεις τη δυνατότητα από άποψη δότριας και αναλόγως το nw που είσαι,αναγκαστικά θα πας συντηρητικά δε βγαίνει αλλιώς το πλάνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Έχεις βάλει δύο αποτέλεσματσ ρε συ που δεν έχουν σχέση κ τόσο με το περιστατικό του Μπίλι ...κ τα δυο έχουν κάποια βάση να πατήσουν κ μικρότερη έκταση ...είδες φωτό του Μπίλι με το πριν ; Σαν κεφάλι κομμένο στην μέση είναι. Το μισό κ πίσω Αμαζόνιος και το μισό κ μπρος Σαχάρα...είναι ,100% χτίσιμο από την αρχή χερλαίν α ζώνη κ λίγο από β .....τώρα όσο αφορά με γωνία η χωρίς η χερλαίν συμφωνώ κ εγώ μαζί σου αλλα είναι κ θέμα γούστου και αισθητικής....κ μένα θα μου άρεσε αν είχα την δυνατότητα αλλά ένας άλλος θα σου πει εγώ δεν θέλω να στα 50 μου να φαίνομαι κλαριν...θα με κοιτάνε κάπως ...
@Georgie, @tol μια γνωμη εδω :)

Αν γινει ωραια δουλεια Giorgos, μια χαρα θαειναι καποιος και στα 50 .. εχω δει κεφαλι 50 φευγα με ΜΕΤ στην αμερικη που αν δεν δεις το στριπ δεν το πιστευεις οτι ειναι μεταμοσχευση! Βεβαια δεν ηταν ποτε 6αρης και δεν το παραδεχεται ...
 

billys_xx

Member
Αν δεν κατέβαζες χερλάιν με τον ίδιο αριθμό g και ίδιο λόγο εξαγωγής που έχεις με το περιστατικό, έτσι θα ήσουν μπροστά και αν υποθέσουμε ότι έχεις σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά.
Πάντως έχεις δρόμο ακόμα και θεωρώ ότι θα δέσουνε όλα όμορφα.
Παρόλο που κατέβασα την hairline περίπου 2 εκατοστά ακόμη έχω μεγάλο κούτελο. Θεωρώ αν έχτιζα hairline τόσο ψιλά δεν θα μου αρεσε καθόλου (το έχω δοκιμάσει με τοπικ). Τώρα αν μείνει κάποιο κενο η αν δεν "δεσει " με το αλλο μαλλί αναγκαστικά θα προβώ σε μια συμπληρωματική! Πάντως εμένα με την οποία αραίωση υπάρχει είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου εχει αλλάξει η διάθεση. Ουτε θελω να θυμάμαι τα χάλια μου
 

vlafo

Well-Known Member
Παρόλο που κατέβασα την hairline περίπου 2 εκατοστά ακόμη έχω μεγάλο κούτελο. Θεωρώ αν έχτιζα hairline τόσο ψιλά δεν θα μου αρεσε καθόλου (το έχω δοκιμάσει με τοπικ). Τώρα αν μείνει κάποιο κενο η αν δεν "δεσει " με το αλλο μαλλί αναγκαστικά θα προβώ σε μια συμπληρωματική! Πάντως εμένα με την οποία αραίωση υπάρχει είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου εχει αλλάξει η διάθεση. Ουτε θελω να θυμάμαι τα χάλια μου
Έκανες αυτό που σε ευχαριστούσε και αυτό μετράει πάνω από όλα.
2 εκατοστά χερλάιν πιο χαμηλά απαιτεί πολλά μοσχεύματα,παρόλα αυτά έχει να δώσει ακόμα μην βιάζεσαι.
Πάντως από τη φώτο που έχεις δε συμφωνώ ότι ήσουν χάλια, είχες αρκετό μαλλί μεσαία ζώνη.
Μπροστά μπορεί να ήσουν άδειος μεν αλλά η τελική εικόνα σου δεν ήταν πολύ άσχημη.
Από όσο καταλαβαίνω.
 

manly_Man

Well-Known Member
Παρόλο που κατέβασα την hairline περίπου 2 εκατοστά ακόμη έχω μεγάλο κούτελο. Θεωρώ αν έχτιζα hairline τόσο ψιλά δεν θα μου αρεσε καθόλου (το έχω δοκιμάσει με τοπικ). Τώρα αν μείνει κάποιο κενο η αν δεν "δεσει " με το αλλο μαλλί αναγκαστικά θα προβώ σε μια συμπληρωματική! Πάντως εμένα με την οποία αραίωση υπάρχει είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου εχει αλλάξει η διάθεση. Ουτε θελω να θυμάμαι τα χάλια μου
ισχυει οτι η hairline σε μεγαλο υψος απο τα φρυδια ακομα και αν ειναι πυκνη παλι δεν θα δειχνει ωραια, γιατι το πρωτο πραγμα που θα βλεπει ο αλλος θα ειναι ενα μεγαλο κουτελο, καλυτερα να ειναι στο σωστο υψος η hairline και ας θυσιασεις την πυκνοτητα στις πιο πισω ζωνες...ή να βαλεις κ grafts απο γενια σε crown κτλπ...
 

Aldo

Well-Known Member
Παρόλο που κατέβασα την hairline περίπου 2 εκατοστά ακόμη έχω μεγάλο κούτελο. Θεωρώ αν έχτιζα hairline τόσο ψιλά δεν θα μου αρεσε καθόλου (το έχω δοκιμάσει με τοπικ). Τώρα αν μείνει κάποιο κενο η αν δεν "δεσει " με το αλλο μαλλί αναγκαστικά θα προβώ σε μια συμπληρωματική! Πάντως εμένα με την οποία αραίωση υπάρχει είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου εχει αλλάξει η διάθεση. Ουτε θελω να θυμάμαι τα χάλια μου
Εμενα μ αρσει που κατεβασεσ λιγο την hairline , βεβαια ενα μεγαλο κουτελο φενεται μεγαλο και λογο των tempporal peaks που ειναι ελαφρως φαγωμενα προς το πανω μερος τους. Αν ειχαν μπει λιγα γραφτ και εκει (σωστα!!) θα ειχες ξεγνοιασει πιστευω ..
 

tol

Well-Known Member
Αν ειχαν μπει λιγα γραφτ και εκει (σωστα!!
Α, ρε φιλε Aldo, σε εχουν βαλει σε βαθιες σκεψεις οσοι αναφερθηκαν στο νημα σου για τα temporal peaks!!! :D :D

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να προβληματιζεσαι...θεωρω οτι δεν ειναι τοσο σημαντικο κομματι της εικονας σου η λανθασμενη φορα των τριχων στα σημεια αυτα. Θεωρω οτι αρκει να φαινονται πιο γεματα (απο ανυπαρκτα που ηταν). Θα ταλαιπωρεισαι, ισως, λιγο περισσοτερο, για να τα στρωσεις, αλλά θα εισαι ικανοποημενος απο τη γενικη εικονα. Γι' αυτο να εισαι αισιοδοξος και ολα θα πανε καλα. Σου το ευχομαι ολοψυχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Α, ρε φιλε Aldo, σε εχουν βαλει σε βαθιες σκεψεις οσοι αναφερθηκαν στο νημα σου για τα temporal peaks!!! :D :D

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να προβληματιζεσαι...θεωρω οτι δεν ειναι τοσο σημαντικο κομματι της εικονας σου η λανθασμενη φορα των τριχων στα σημεια αυτα. Θεωρω οτι αρκει να φαινονται πιο γεματα (απο ανυπαρκτα που ηταν). Θα ταλαιπωρεισαι, ισως, λιγο περισσοτερο, για να τα στρωσεις, αλλά θα εισαι ικανοποημενος απο τη γενικη εικονα. Γι' αυτο εχε αισιοδοξια και ολα θα πανε καλα. Σου το ευχομαι ολοψυχα.
Tol, δεν μου αρεσουν τα ψεγαδια... απλα, θελω να γινεται μια δουλεια τελεια οταν γινεται, δεν με πειραζει τοσο πολυ ομως. Ειπαμε, θα φτιαχτει.
Επειδη το ψαχνω το θεμα (μαζι και αλλα), οσο εχω χρονο(που δεν εχω), σχεδιασμους τεχνικες και λοιπα.. καποιοι ετοιμαζονται να βγαλουν paper για τον σχεδιασμο των temporals και μονο. Ακολοθυω λοιπον τις διαλεξεις το συγκεκριμενου κοσμητορα, οπου συγκεκριμενα αναφερεται στην σημασια τους, στις συνεπειες της μη υπαρξης τους στην γεωμετρια του προσωπου και τελος πως θα πρεπει να φτιαχνονται. Αυτο που ανεφερα δεν ειναι δικη μου θεωρια ..αλλα ενος ανθρωπου που εχει χειρουργησει καποιες εκαντονταδες αν οχι χιλιαδες ανθρωπους και εχει φτιαξει τμημα σε πανεπιστημιο για την μεταμοσχευση μαλλιων, αυτα! Το ενδιαφερον ειναι καθαρα επιστημονικο, ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση εχει και καλιτεχνικη φυση. Πιστευω μεχρι το τελος της MET μου, θα μπορω να γνωριζω αρκετα και να εχω και τις αποψεις ειδικων .. σε peer reviewed journals, σε αρχειο.
 
  • Like
Reactions: tol

Georgie

Well-Known Member
@Georgie, @tol μια γνωμη εδω :)

Αν γινει ωραια δουλεια Giorgos, μια χαρα θαειναι καποιος και στα 50 .. εχω δει κεφαλι 50 φευγα με ΜΕΤ στην αμερικη που αν δεν δεις το στριπ δεν το πιστευεις οτι ειναι μεταμοσχευση! Βεβαια δεν ηταν ποτε 6αρης και δεν το παραδεχεται ...
Τα 50 ειναι τα νεα 30 νεαροί !
Όλα επιθετικά παραμένουν ( να ειναι καλα η Pfizer που μας εχει κανει πιο μάχιμους απο ποτε )
Εκτός απο την ΑΑ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Αυτό το αποτέλεσμα είναι σε φυσικότητα αλλά πιο πολύ σε σχεδιασμό χερλάιν για εμένα το τέλειο...
Ίσως γιατί τέτοια είχα και τέτοια θέλω.
Ποτέ δεν μου άρεσαν σε όλους ανεξαρτήτως τους γιατρούς ,οι καμπύλες που κάνουν. Σίγουρα για εξοικονόμηση g αλλά σε περιπτώσεις μικρών nw μπορείς να αντιγράψεις τη φύση πολύ πιο εύκολα.


Δεν είσαι ο μόνος αυτά βλέπω και τρελλαίνομαι.
Πάντως η κατηγορία των ανθρώπων που είναι μέχρι nw3 και με χρήση φαρμάκων όπως ο υποφαινόμενος ας πούμε,μόνο τέτοια αποτελέσματα θα πρέπει να παίρνουμε.

Βεβαια το πριν είναι με βρεγμένο, το μέτα με στεγνο κατι που αμβλυνει το κοντραστ πριν μετά. Κατά τα αλλά σούπερ όπως φυσικα όλα του cuto. Το κόλπο ειναι το 2.7. Και να σημειώσω ότι ο φωτισμός ειναι «καργα» εσωτερικος χωρίς προβολια και φλας πράγμα που δεν έχει καμμια επιπτωση σε αυτό που βλέπουμε.
 

vlafo

Well-Known Member
Βεβαια το πριν είναι με βρεγμένο, το μέτα με στεγνο κατι που αμβλυνει το κοντραστ πριν μετά. Κατά τα αλλά σούπερ όπως φυσικα όλα του cuto. Το κόλπο ειναι το 2.7. Και να σημειώσω ότι ο φωτισμός ειναι «καργα» εσωτερικος χωρίς προβολια και φλας πράγμα που δεν έχει καμμια επιπτωση σε αυτό που βλέπουμε.
FREITAS ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λάθος ποστ έκανα quote. το προηγουμενo του cuto που ποσταρες σχολίασα. Επίσης το άνοιγμα της χωριστρας εινα στην μεση οπού είχε και μαμά μαλι (βρεγμενο)
 

vlafo

Well-Known Member
Το συγκεκριμένο όμως με ένα πολύ φυσιολογικό λόγο έβγαλε αυτό το αποτέλεσμα.
Μόνο 2.20.
Οπότε τα λόγια περιττεύουν.
 

vlafo

Well-Known Member
Με 2400g και με ένα νορμάλ λόγο αλλά και πολύ δυνατό forlock,καμία ελληνική κλινική δε σου δίνει τέτοιο αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα