Billys85, FUE, 2700 grafts, 11-12/11/2019

Billys85

Member
Αυτό είναι στο τέλος κατω κατω αυτού που είπα, δεν είναι ξεκάθαρο??? Έκανα μια υποθετική ερώτηση για να πω απλά πως αν είχα οποιαδήποτε επικοινωνία με τον γιατρό πριν τη δημοσίευση θα ήταν φυσικά καλύτερο να το έλεγα εγώ. Αλλά αφού δεν έγινε έτσι??? Με το ζόρι???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
παντως να θυμισω , αν και εχει ξαναγραφτει στο νημα του γιαννη και εδω , πρεπει να χουμε στο νου μας πως μπορει και ο γιατρος και ο ασθενης να τα κανουν ολα πολυ σωστα , η μεταμοσχευση να γινει ,ακομα και με τα πιο αυστηρα κριτηρια , τελεια και παρ'ολα αυτά το αποτελεσμα να μην ειναι το αναμενομενο. Συμβαινει σε ολους καποτε . Αν το καλοσκεφτεις σε ολους τους κλαδους και τις εκφανσεις της ζωης , επαγγελματικης και μη.
Συγκεκριμενα για τη μεταμοσχευση , δεν υπαρχει γιατρος στο πλανητη , και κορυφαιοι των κορυφαιων , που να μην ειχαν μερικα μετρια αποτελεσματα , να κανουν την εμφανιση τους σε καποιο φορουμ ολα αυτα τα χρονια . Δεν γινεται δυστυχως.
 

Billys85

Member
Ρε φίλε Μπίλι μας κοροδευεις; Αναιρεις τον εαυτό σου δύο φορες στο ίδιο μήνυμα τουλάχιστον κ απαντάς αλλά "Κωνσταντίνου κ Ελένης" με το θεϊκό επεισόδιο με τον ζωγράφο " κ ναι κ όχι ...κ έτσι κ γιουβέτσι..." Ξεκάθαρα...Σου είπε ο γιατρός να δημοσιεύσεις ναι η όχι ; λες μια υποθετική ερώτηση αν με έπαιρνε ο γιατρός η αν τον έπαιρνα εγώ.... Κ καταλήγεις τλκ το έκανα εν γνώση του χωρίς να μας πεις με ποιου την πρωτοβουλία.... Κ όλα αυτά ενώ εχθές με απανωτά μηνύματα προσπαθούσες να μας πείσεις ότι λειτουργησες αυτοβούλως...
Μπράβο κ συγχαρητήρια για την δουλειά που έγινε στο κεφάλι σου αλλά αυτό είναι άσχετο με το να μας θεωρείς κ μ@@@@ υποτιμώντας την νοημοσύνη μας!η μίλα ξεκάθαρα η άστο....
Πάντως ακόμα δε μπορώ να καταλάβω που λεω εγώ στο γραπτό μου ότι το έκανα εν γνώσει του γιατρού... πραγματικά. Με αυτό που έκανα και δημοσίευσα τώρα, πραγματικά ας πιστεύει ο καθένας ότι θέλει έχω και εγώ μερίδιο ευθύνης σε αυτό...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Α
Αυτό είναι στο τέλος κατω κατω αυτού που είπα, δεν είναι ξεκάθαρο??? Έκανα μια υποθετική ερώτηση για να πω απλά πως αν είχα οποιαδήποτε επικοινωνία με τον γιατρό πριν τη δημοσίευση θα ήταν φυσικά καλύτερο να το έλεγα εγώ. Αλλά αφού δεν έγινε έτσι??? Με το ζόρι???
Αρα λες ότι δεν είχες ποτέ καμία επικοινωνία με τον γιατρό ούτε τον ενημερώσες η σου ειπε για την συγκεκριμένη δημοσίευση... Σωστά ; Όλα τα κανες αυτόβουλα...μόνο σου ... Κτλ σωστά ; Είμαι κ λίγο χαζούλης κ δεν τα πιάνω με την μια για αυτό ρωτάω .....
 

Billys85

Member
Ρε φίλε Μπίλι μας κοροδευεις; Αναιρεις τον εαυτό σου δύο φορες στο ίδιο μήνυμα τουλάχιστον κ απαντάς αλλά "Κωνσταντίνου κ Ελένης" με το θεϊκό επεισόδιο με τον ζωγράφο " κ ναι κ όχι ...κ έτσι κ γιουβέτσι..." Ξεκάθαρα...Σου είπε ο γιατρός να δημοσιεύσεις ναι η όχι ; λες μια υποθετική ερώτηση αν με έπαιρνε ο γιατρός η αν τον έπαιρνα εγώ.... Κ καταλήγεις τλκ το έκανα εν γνώση του χωρίς να μας πεις με ποιου την πρωτοβουλία.... Κ όλα αυτά ενώ εχθές με απανωτά μηνύματα προσπαθούσες να μας πείσεις ότι λειτουργησες αυτοβούλως...
Μπράβο κ συγχαρητήρια για την δουλειά που έγινε στο κεφάλι σου αλλά αυτό είναι άσχετο με το να μας θεωρείς κ μ@@@@ υποτιμώντας την νοημοσύνη μας!η μίλα ξεκάθαρα η άστο....
Τώρα κατάλαβα, εκεί που λέω (...τι λες?? Και τελικά το έκανα με γνώση του γιατρού....) οκ καποιος ισως κ να μπερδευτεί! Πάει ομως το Αν από την αρχή της πρότασης, οκ δεν είμαι και φιλόλογος σόρι, Λαθος διατύπωση . Πες ότι γράφω .....και τελικά το είχα κάνει με γνώση του γιατρού.....
 

Billys85

Member
Α

Αρα λες ότι δεν είχες ποτέ καμία επικοινωνία με τον γιατρό ούτε τον ενημερώσες η σου ειπε για την συγκεκριμένη δημοσίευση... Σωστά ; Όλα τα κανες αυτόβουλα...μόνο σου ... Κτλ σωστά ; Είμαι κ λίγο χαζούλης κ δεν τα πιάνω με την μια για αυτό ρωτάω .....
Λεω ξεκάθαρα οτι δεν ειχα καμία επικοινωνία με το γιατρό για αυτή την δημοσίευση. Καμιά. Ξεκάθαρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι, είτε είχε είτε δεν είχε προτροπή από τον γιατρό πλέον μικρό ρόλο παίζει. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι ο Βασίλης είναι υπαρκτό πρόσωπο (τσεκαρισμένο) που όντως έχει κάνει μμ στον Γεωργίου. Αυτό θα επιβεβαιωθεί και από τις φώτο από τις οποίες πρέπει να δούμε και την τοποθέτηση των graft για να καταλάβουμε την έκταση και την διασπορά. Αν είναι καλές και μπορούμε να συμπεράνουμε ότι μπήκαν τόσα όσα λέει (2700g) μπορούμε να προχωρήσουμε τη συζήτηση σοφότεροι και με μεγαλύτερη ασφάλεια για τα όποια συμπεράσματα.
 

Billys85

Member
Γεια σας και πάλι, έλαβα και το μέιλ με τις φώτο από την κλινική..
 

Συνημμένα

  • thumbnail_Image.jpg
    thumbnail_Image.jpg
    339.7 KB · Προβολές: 431
  • thumbnail_Image (1).jpg
    thumbnail_Image (1).jpg
    299.6 KB · Προβολές: 395
  • thumbnail_Image (2).jpg
    thumbnail_Image (2).jpg
    312.4 KB · Προβολές: 366
  • thumbnail_Image (3).jpg
    thumbnail_Image (3).jpg
    400.5 KB · Προβολές: 384
  • thumbnail_Image (4).jpg
    thumbnail_Image (4).jpg
    283.6 KB · Προβολές: 414
  • thumbnail_Image (6).jpg
    thumbnail_Image (6).jpg
    109.3 KB · Προβολές: 480

Medde

Active Member
Η εξαγωγη εφτασε πολυ ψηλα πανω απο τη safe zone. Γιατι να παρθει τέτοιο ρίσκο μελλοντικα?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από μια πρώτη ανάλυση φαίνεται ότι μπήκαν τόσα όσα γράφει, δηλαδή 2750 με λόγο 2.09. Το ισοζύγιο πριν/μετά είναι θετικό, δηλαδή φύτρωσαν περισσότερα από όσα χάθηκαν, άρα σαν εικόνα είναι πετυχημένη. Εξακολουθώ να πιστεύω όμως ότι η στρατηγική είναι λάθος. Θα μπορούσε να αποφευχθεί η εξαγωγή περίπου 500(!) μονότριχων (εντελώς άχρηστα στις συγκεκριμένες περιοχές, ούτε hairline να χτιζόταν) και να γίνει η ίδια δουλειά με 1500-2000g 2τριχα/3τριχα με έναν λόγο από 2.3-2.5. Πρακτικά την ίδια κάλυψη θα είχε, χωρίς σπατάλη graft και με πολύ λιγότερο ρίσκο.

Ως προς την safe zone, προφανώς εκτίμησε την ηλικία (35) και την εικόνα της περιοχής και προχώρησε τόσο ψηλά. Αυτό δεν είναι αναγκαστικά μεμπτό αλλά από την άλλη δεν θα ήταν και απαραίτητο αν περιόριζε τον αριθμό των graft. Αν υπάρχουν και φώτο με καλύτερη ανάλυση και ίσως και μερικές από ζώνη C θα μπορούσαμε να πούμε και 1-2 πράγματα παραπάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Billys85

Member
Φώτο 15.08.2020, 9 μήνες μετά με ξυρισμένη για πρώτη φορά δότρια.
 

Συνημμένα

  • 4.jpg
    4.jpg
    189 KB · Προβολές: 499
  • 1.jpg
    1.jpg
    133.1 KB · Προβολές: 494
  • 2.jpg
    2.jpg
    209.2 KB · Προβολές: 464
  • 3.jpg
    3.jpg
    223.1 KB · Προβολές: 452

ManCyprus87

Well-Known Member
Πάντως πολύ δυνατό αποτέλεσμα, ελύσες με την μια ολοκληρωτικά το πρόβλημα στο crown.
Έχεις χάσει άλλα από τότε στο crown, ή είναι σταθερό;
 
Μπλουζα