BHR Αθήνας - Συνάντηση τον Ιανουάριο με τον Dr. Bisanga

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Καλημέρα σας,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε την επερχόμενη επίσκεψη του Dr. Bisanga για την παροχή ιατρικών γνωματεύσεων.

Οι ιατρικές γνωματεύσεις - συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 11 Ιανουαρίου στη νέα κλινική του BHR στην Αθήνα.

Στις συναντήσεις αυτές θα έχετε τη δυνατότητα να συναντήσετε τον Dr. Bisanga και να εκτιμήσει από κοντά την πυκνότητα της δότριας περιοχής, το είδος των τριχοθυλακίων που κυριαρχεί, το μοτίβο που ακολουθεί η τριχόπτωση, τον σχεδιασμό του hairline σας, αλλά και να συζητήσετε τις ανησυχίες σας και να ακούσετε τις προτάσεις του.

Το κόστος ανέρχεται στα €50 και η γνωμάτευση θα διαρκέσει περίπου 20 λεπτά.

Η διαθεσιμότητα είναι περιορισμένη και υπάρχει ήδη αρκετό ενδιαφέρον.

Αν σας ενδιαφέρει η συνάντηση με τον Dr. Bisanga, παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου για να προγραμματίσω την προσωπική σας συνάντηση ή για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

Σας ευχαριστώ πολύ και ανυπομονούμε να σας δούμε και από κοντά στην Αθήνα.

Κωστής
Patient Advisor BHR Clinic Athens
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Για την χρεωση ας μη το σχολιασω (ειναι μεγαλο ονομα, ας το παρει το ποταμι το 50ρικο) αλλα η διάρκεια 20 λεπτών -με ολο το σεβασμό- είναι ανεπαρκέστατη.
 

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Για την χρεωση ας μη το σχολιασω (ειναι μεγαλο ονομα, ας το παρει το ποταμι το 50ρικο) αλλα η διάρκεια 20 λεπτών -με ολο το σεβασμό- είναι ανεπαρκέστατη.
Καλημέρα σας! Να τονίσω καταρχάς ότι τα 20 λεπτά είναι ένας αρκετά ενδεικτικός χρόνος. Αν κάποιος ασθενής χρειαστεί περισσότερο χρόνο από τα 20 λεπτά, προφανώς θα τον έχει. Σε πολλές περιπτώσεις επίσης, μπορεί τα ραντεβού να αφορούν ασθενεις που έχουν ήδη πάρει μια αρχική εκτίμηση από τον γιατρό και θέλουν να τους δει και από κοντά. Άρα σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορεί να μην χρειαστεί καν να εξαντληθεί ο χρόνος των 20 λεπτών που ήταν προγραμματισμένος, οπότε να προκύψει χρόνος για κάποιον άλλο ασθενή που θα χρειαστεί παραπάνω από 20 λεπτά. Η διάρκεια των 20 λεπτών ορίστηκε γιατί με την εμπειρία του Dr. Bisanga, είναι ένας χρόνος στον οποίον μπορεί να ελέγξει τα απαραίτητα στοιχεία για την περίπτωση του κάθε ασθενή. Οποιαδήποτε ερώτηση μπορεί να έχει τεθεί εκ των προτέρων, οπότε αυτά τα 20 λεπτά είναι ένας καθαρός χρόνος εξέτασης και σχεδιασμού του hairline.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
50 € στην χώρα της κρίσης ?
Δεν βλέπω τον λόγο που ένας τέτοιου μεγέθους γιατρός κάνει κάτι τέτοιο.
 

nikolakis

Well-Known Member
Κωστής Γωγιός αν αποφασίσει κάποιος να προχωρήσει σε μεταμόσχευση με τν dr bisanga ποια θα είναι η τιμή ανά μόσχευμα?
Αν αναλογιστείς πως το 20λεπτο ραντεβού κοστίζει 50€ τότε μπορείς να υπολογίσεις κ την τιμή του τριχοθυλακιου....
 

mimis

Member
Καλημέρα σας,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε την επερχόμενη επίσκεψη του Dr. Bisanga για την παροχή ιατρικών γνωματεύσεων.

Οι ιατρικές γνωματεύσεις - συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 11 Ιανουαρίου στη νέα κλινική του BHR στην Αθήνα.

Στις συναντήσεις αυτές θα έχετε τη δυνατότητα να συναντήσετε τον Dr. Bisanga και να εκτιμήσει από κοντά την πυκνότητα της δότριας περιοχής, το είδος των τριχοθυλακίων που κυριαρχεί, το μοτίβο που ακολουθεί η τριχόπτωση, τον σχεδιασμό του hairline σας, αλλά και να συζητήσετε τις ανησυχίες σας και να ακούσετε τις προτάσεις του.

Το κόστος ανέρχεται στα €50 και η γνωμάτευση θα διαρκέσει περίπου 20 λεπτά.

Η διαθεσιμότητα είναι περιορισμένη και υπάρχει ήδη αρκετό ενδιαφέρον.

Αν σας ενδιαφέρει η συνάντηση με τον Dr. Bisanga, παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου για να προγραμματίσω την προσωπική σας συνάντηση ή για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

Σας ευχαριστώ πολύ και ανυπομονούμε να σας δούμε και από κοντά στην Αθήνα.

Κωστής
Patient Advisor BHR Clinic Athens
Καλά ρε παιδιά..εσείς λέγατε ότι άνοιξε στην Ελλάδα για να βοηθηση και όχι για οικονομικό σκοπό διότι δεν έχει ανάγκη..τον βλέπουμε τον σκοπό 20λεπτο και 50αρικο. Πολύ παπατζα τελικά και αυτό με χαλάει.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλά ρε παιδιά..εσείς λέγατε ότι άνοιξε στην Ελλάδα για να βοηθηση και όχι για οικονομικό σκοπό διότι δεν έχει ανάγκη..τον βλέπουμε τον σκοπό 20λεπτο και 50αρικο. Πολύ παπατζα τελικά και αυτό με χαλάει.
Αν ειστε δυσκολη περιπτωση δε θα σας αναλαβει και θα σας παρει και το 50αρικο
 

athenian

Well-Known Member
Εγω παντως λεω καλυτερα 50αρικο και να πανε οσοι πραγματικα ενδιαφερονται παρα δωρεαν και να πανε καμια 100αρια για να περασει η ωρα τους.Απο την στιγμη ομως που η συναντηση θα γινει επι πληρωμη θα πρεπει να υπαρξει και η αναλογη παροχη υπηρεσιας απο τον ιατρο.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ δε καταλαβαίνω που ειναι το προβλημα .
Εχεις αποφασίσει να κανεις consultation με ενα γιατρό που ειναι απο τους καλύτερους και απο τους πιο γνωστούς στην Ευρωπη .
Επίσης για να κανεις consultation εχεις ήδη μπει στη διαδικασία έρευνας για μια αισθητική επέμβαση που κοστίζει κάποιες χιλιάδες ευρώ !
Τα 50 ευρώ σκεφτεσαι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Εγώ δε καταλαβαίνω που ειναι το προβλημα .
Εχεις αποφασίσει να κανεις consultation με ενα γιατρό που ειναι απο τους καλύτερους και απο τους πιο γνωστούς στην Ευρωπη .
Επίσης για να κανεις consultation εχεις ήδη μπει στη διαδικασία έρευνας για μια αισθητική επέμβαση που κοστίζει κάποιες χιλιάδες ευρώ !
Τα 50 ευρώ σκεφτεσαι ?
Ναι αλλα σκεψου οτι και ο Lorenzo που ειναι νο1 (οχι απλα ενας απο τους καλυτερους), δε πηρε τπτ και μας εκανε φυλλο και φτερο πολυ παραπανω απο 20λεπτο. Επισης ηταν προγραμματισμενο να δει ενα συγκεκριμενο αριθμο ατομων και εν τελει ειδε πολλους περισσοτερους.

Και σκεψου επίσης οτι ο Bisanga θα βρισκεται ουτως η αλλως στην κλινικη του ολο και καποια δουλεια θα εχει κατα κει(δλδ για δουλειες περαν των consultations). Ο Lorenzo ηρθε να κανει την καυλαντα του με kite-surfing στην Παρο και γενικα leisure time και ασχοληθηκε ενα ολοκληρο σ/κ με τα κασιδια μας (χάρη στον Gandalf @CVIAL που εκανε τα μαγικα του αλλα οπως και να χει υπηρχε καλη θεληση και απο τις δυο μεριες).

Για να το κλεισω παντως εχω δωσει 50ρικο σε Π-Ο-Λ-Υ κατωτερο γιατρο και δε θα με χαλαγε καθολου να το δωσω σε ενα γιατρο βεληνεκους Bisanga εφ'οσον βεβαια δεν ειναι "ξεπέτα". Απλά λέω και αυτά περί Lorenzo για να αναδείξω και την άλλη όψη του νομίσματος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Καλημέρα σε όλους. Θεωρώ ότι ο τρόπος που κάνει την εξέταση ο Dr. Bisanga είναι ιδανικός. Εξηγεί αναλυτικά όλα τα κριτήρια που θα κάνουν επιτυχημένη ή μη μια μεταμόσχευση και εξηγεί τι συμβαίνει στη δική σου περίπτωση με αποδείξεις. Η όλη διαδικασία μπορεί να κρατάει περίπου 20 λεπτά, αλλά είναι ένας πολύ επαρκής χρόνος. Αν τα κριτήρια για μια επιτυχημένη μεταμόσχευση δεν πληρούνται, σε ενημερώνει ποια είναι αυτά και πως επηρεάζουν στην περίπτωσή σου. Αν τα κριτήρια πληρούνται, σε ενημερώνει ποιο είναι το αποτέλεσμα που μπορείς να επιτύχεις βασιζόμενος σε αυτό που θέλεις και πως μπορεί να γίνει αυτό.
 

vagosx

Well-Known Member
Ναι αλλα σκεψου οτι και ο Lorenzo που ειναι νο1 (οχι απλα ενας απο τους καλυτερους), δε πηρε τπτ και μας εκανε φυλλο και φτερο πολυ παραπανω απο 20λεπτο. Επισης ηταν προγραμματισμενο να δει ενα συγκεκριμενο αριθμο ατομων και εν τελει ειδε πολλους περισσοτερους.

Και σκεψου επίσης οτι ο Bisanga θα βρισκεται ουτως η αλλως στην κλινικη του ολο και καποια δουλεια θα εχει κατα κει(δλδ για δουλειες περαν των consultations). Ο Lorenzo ηρθε να κανει την καυλαντα του με kite-surfing στην Παρο και γενικα leisure time και ασχοληθηκε ενα ολοκληρο σ/κ με τα κασιδια μας (χάρη στον Gandalf @CVIAL που εκανε τα μαγικα του αλλα οπως και να χει υπηρχε καλη θεληση και απο τις δυο μεριες).

Για να το κλεισω παντως εχω δωσει 50ρικο σε Π-Ο-Λ-Υ κατωτερο γιατρο και δε θα με χαλαγε καθολου να το δωσω σε ενα γιατρο βεληνεκους Bisanga εφ'οσον βεβαια δεν ειναι "ξεπέτα". Απλά λέω και αυτά περί Lorenzo για να αναδείξω και την άλλη όψη του νομίσματος.

Χάρη, αναμφίβολα ο Lorenzo είναι ένας πολυ καλός γιατρος, κατα τη γνωμη μου ομως δεν είναι Νο1, είναι σε ένα πολυ υψηλό επίπεδο οπου βρίσκονται και αρκετοί άλλοι, όπως Freitas, Pinto, Erdogan, Pekiner, Oztan, Wong, Heinicke, Hasson, Villa, κλπ. Αλλά όταν μιλαμε για Νο1 άποψη μου είναι ότι αυτόν τον τίτλο παγκοσμιως, και για μένα πολυ μπροστα από τον δεύτερο, μόνο ένας μπορεί να τον έχει, ο μάγος Dr JUAN COUTO που πραγματικά τα αποτελέσματα του είναι από άλλο πλανήτη. Όλες οι υπόλοιπες αναφερόμενες κορυφές αναμφίβολα είναι πολυ καλοί γιατροί, αλλά κατα την ταπεινή μου άποψη ουδεμία σχέση έχουν με τον COUTO, ο οποίος έχει πάει την μμ σε άλλη διάσταση. Ουσιαστικά είναι σαν να έχει ανακαλύψει τη μέθοδο που διπλασιάζει τα graft του ανθρώπου, αφού οι δότριες του παραμένουν ακριβώς όπως και πριν την εξαγωγή και οι ληπτριες μοιάζουν σαν να τις έχει φυτέψει με πυκνοτητες 80grafts/cm2. Ο άνθρωπος αυτος απλά δεν υπάρχει, είναι εκτος συναγωνισμού!
 

Harris_G

Well-Known Member
Σεβαστή η αποψή σου @vagosx. Ο Lorenzo ειναι κορυφαιος γιατί διαπρέπει σε τρία σκέλη: Χειρούργος-Εκπαιδευτής (όλη η Ισπανική σχολή που περιγράφεις ή δούλεψε μαζί του ή εκπαιδεύτηκε από αυτόν)-Καινοτόμος( Lion Implanter που χρησιμοποιούν όλοι αυτοί). Τώρα στο πρακτικό κομμάτι, ο Couto ναι μεν εντυπωσιακός αλλά ασχολειται με μικρά ΝW ως επί το πλείστον και είμαι σίγουρος ότι επιλέγει μόνο τους πολύ καλούς υποψήφιους (υψηλό λόγο, coverage value κλπ κλπ). Τέλος νομίζω κάνει πιο εφετζίδικη παρουσίαση στα βιντεάκια του και φαίνονται ακόμη πιο εντυπωσιακά. Από αυτούς που αναφέρεις ότι είναι μαζί με Lorenzo πλην της Vila η οποία πρέπει να αποδείξει ότι μπορεί να σταθεί μόνη της (αντε και H&W λόγω μαεστρίας στη FUT) οι υπόλοιποι είναι για να του κουβαλάνε τον εξοπλισμό όταν κάνει surfing.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Χάρη νομιζω ότι υπερβάλλεις λίγο, τα αποτελέσματα των γιατρών που ενδεικτικά σου ανέφερα είναι τουλάχιστον ίσα και αρκετες φορες και ανώτερα του Λορεντζο. Όσον αφορά τον COUTO προφανως η συντριπτική πλειονότητα των ασθενών του κάνει χρήση φινας και χτυπάει και γενικά μεγάλους λόγους, συνήθως κοντα στο 2.5, αλλά έχει άπειρα περιστατικά με NW5, όπου με 5000grafts τους πάει σχεδον άσσους και μάλιστα βούρτσα άσσους. Στον συγκεκριμένο δεν ξερεις τι να πρωτοθαυμασεις, σχεδιασμό, φυσικότητα, πυκνότητα, διαχείριση δοτριας, τρομερά ποσοστά φυτρωσης και μάλιστα όλα αυτά τεκμηριωμένα με υψηλης αναλυσης βιντεο. Για μένα μετα από αυτόν είναι οι Pinto και Pekiner γιατί τα κάνουν και αυτοί όλα μόνοι τους και επομενως γνωριζεις εκ των προτέρων τι περιμενεις.
Έπειτα το ότι κάποιοι βγήκαν μετα το Λορεντζο δε σημαίνει ότι υπολείπονται, αντίθετα το νέο αίμα παντα έχει το πλεονέκτημα. Φαντάσου το Ζιντάν μετα από δεκαπέντε χρονια πρωταθλητισμου και το Μεσι και το Ροναλντο που τότε νεότατοι έμπαιναν με χίλια, ποιον θα ήθελες να εχεις στην ομάδα το Ζιζου η τους διαστημάνθρωπους Λιονέλ και Κριστιάνο;
 

Harris_G

Well-Known Member
Δες βιντεο Lorenzo και Couto σε αρκετα ιδια περιστατικα (ριξε μια ματια και στα data) και πες μου ποσο συχρονος διαστημανθρωπος ειναι ο Couto και ποσο απαρχαιωμενος ο Lorenzo;;; Αν θέλεις να κάνεις μια τετοιου είδους αντιστοιχία για μένα ο Couto είναι ένα εντυπωσιακό young-gun οπως ο Maverick στο Top Gun αλλά ο Lorenzo είναι ο Viper ο εκπαιδευτής που δε του κουνιέται κανείς. 1)https://www.youtube.com/watch?v=DhhiTsjpJyk&t=133s 2)https://www.youtube.com/watch?v=c-odJBcdF5o
Επισης ο Kaan προσωπικά μου αρέσει το πως εξελίσσεται αλλά ακόμα θέλει ΠΟΛΥ δουλειά,στην εικόνα δες ποσο χοντρά μονότριχα χρησιμοποιεί.Σχεδόν σα να έχει βάλει πολύτριχα μπροστά. Δε γινεται να βαζεις αυτη τη στιγμη το ονομα του διπλα στου Lorenzo. Και βασικά άμα δε το γυρίσει σε implanter τρελές φυσικότητες δε θα πετύχει όσο καλός και αν εξελιχθεί.
 

Συνημμένα

  • kaan.png
    kaan.png
    386.4 KB · Προβολές: 68
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Για τη σύγκριση Lorenzo και COUTO νομιζω οι ίδιοι οι Ισπανοί τους έχουν κατατάξει, με
αναμονές πολλών ετών για τον ένα.
Όσον αφορά τον Pekiner κάθε εβδομαδα ανεβαίνουν περιστατικά από ασθενείς του και οχι από την κλινική στα διεθνή φόρουμ που προσωπικά μου αρέσουν πολυ περισσότερο από Λορεντζο.
Ο δε Pekiner μπορεί να μην είναι τόσο γνωστός γιατί δούλευε 7 χρονια στην HLC, αλλά χειρουργεί επι καθημερινής βάσης μια δεκαετία, δεν είναι κανένας χθεσινός, μην κοιτάς που στο Ελληνικό φόρουμ ότι ακούμε πλην Λορεντζο και Ερντο μας φαίνεται κινεζικό. Για μένα αυτή τη στιγμή βάση των αποτελεσμάτων του είναι κορυφή. Όσον αφορά τα χοντρά μονοτριχα, προσωπικά τα προτιμώ από το να βάλω χαμηλά από σβέρκο αδύναμα και σε ένα χρόνο να τα ψάχνω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Είμαι μέλος σε 7 φορουμ φιλε μου τα βλεπω ολα και τα γνωριζω (σχεδον) ολα. Και γω καποτε ειχα πορωθει με τον Erdogan αλλα την τελειοτητα δε την αγγιζει (ειδικα αφου ειδα 2 περιστατικα απο κοντα). Ο Kaan πετυχαινει καλες φυτρωσεις αλλα πολλα περιστατικα εχουν θεματα με σχεδιασμο και φυσικοτητα. Ειναι ομως αρκετα ελπιδοφορος γιατρος και εξελισσεται. Στο ζητουμενο της τελειας μεταμοσχευση (πυκνοτητα+φυσικοτητα+διαχειριση δοτριας) εχει μπροστα του δρομο ακομα. Τωρα αυτο που λες οτι σε ενα χρονο θα ψαχνεις τα πιο φινα μονοτριχα δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Οταν θελεις να δαπανησεις μεγαλο ποσο οι απαιτησεις ανεβαινουν. Αυτη η hairline που σου στειλα ειναι εντοπισιμη. Επειδη ο/η καθε γιατρος εχει ενα συγκεκριμενο στυλ το θεμα ειναι να σου αρεσει προσωπικα. Εμενα για παραδειγμα μου αρεσει πολυ ο Freitas παρ'ολο που και αυτος ειναι ενα κλικ πισω στη φυσικοτητα αλλα εχει ενα συγκεκριμενο στυλκ στην πυκνοτητα που μου αρεσει αρκετα.
 

vagosx

Well-Known Member
Τελειότητα κατα τη γνωμη μου μόνο ο JUAN, οι υπόλοιποι όπως το είπες αγωνίζονται, κάποιοι σαφώς σε πολυ υψηλότερο level από τους αλλους και αξιοπρεπέστατα, αλλά σε καμμία περίπτωση δε συγκρίνονται με τον COUTO. Αυτος ωρες ωρες σε κάνει να πιστεύεις ότι έχει πετύχει αυτό που λέγανε κάποιοι παλαιότερα ότι ήταν εφικτό, αλλά που ποτέ δεν επιβεβαιώθηκε στην πραξη, την partial αναγέννηση της δοτριας. Βλέπεις αποτελέσματα βούρτσα και η δότρια να παραμένει τέλεια λες και δεν έβγαλε τίποτα. Άλλο πράγμα! Επίσης πραγματικά με τρελαίνει τόσο ο σχεδιασμός του, όσο και το ποσό καθαρή είναι η λήπτρια αμέσως μετα την τοποθέτηση.
Επίσης μια και ανέφερες το σχεδιασμό ο μόνος κατα τη γνωμη μου που συγκρίνεται με τον COUTO στον σχεδιασμό είναι ο Oztan της HLC.
 
Μπλουζα