Beef, FUE, 1400g, 5/9/2023

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

beef

Member
Καλησπέρα, 7η μέρα σήμερα, γνωρίζετε αν μπορώ να βάλω απαλά αντηλιακό σε λήπτρια και δότρια περιοχή σε περίπτωση που βγω έξω για την προστασία τους?
 

beef

Member
Γρήγορο update μετά από μια βδομάδα δότρια εχει μειωθεί αρκετά η κοκκινίλα αν και υπάρχει ακομα. Σημείωση χθες την τριμμαρα πολύ προσεκτικά με τη μηχανή χωρίς να την σέρνω στο δέρμα αφού την απολύμανα πρώτα.
Οι "τρυπουλες" πόσο καιρό θέλουν περίπου να ισιώσουν?

Η λήπτρια έχει καθαρίσει σχεδόν πλήρως από scabs και ξεραμένο δέρμα, αλλά αφιέρωνα αρκετή ώρα κάθε μέρα όταν έκανα τα λουσιματα στο να περιμένω να μουλιασει πρώτα και μετά να γυρνάω τα δάχτυλα από πάνω για αρκετή ωρα χωρίς δύναμη βέβαια.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230913_204512.jpg
    IMG_20230913_204512.jpg
    2.4 MB · Προβολές: 115
  • IMG_20230913_204540.jpg
    IMG_20230913_204540.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 114
  • IMG_20230913_204617.jpg
    IMG_20230913_204617.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 114

LoverBoy

Well-Known Member
Γρήγορο update μετά από μια βδομάδα δότρια εχει μειωθεί αρκετά η κοκκινίλα αν και υπάρχει ακομα. Σημείωση χθες την τριμμαρα πολύ προσεκτικά με τη μηχανή χωρίς να την σέρνω στο δέρμα αφού την απολύμανα πρώτα.
Οι "τρυπουλες" πόσο καιρό θέλουν περίπου να ισιώσουν?

Η λήπτρια έχει καθαρίσει σχεδόν πλήρως από scabs και ξεραμένο δέρμα, αλλά αφιέρωνα αρκετή ώρα κάθε μέρα όταν έκανα τα λουσιματα στο να περιμένω να μουλιασει πρώτα και μετά να γυρνάω τα δάχτυλα από πάνω για αρκετή ωρα χωρίς δύναμη βέβαια.
Μια χαρά είσαι φιλαράκι μου!!!Μετά απο 10 με 15 μέρες η δότρια θα είναι κομπλέ απο τις "τρυπούλες" Είχες πάρει την λοσιόν καταπράυνσης?Εμένα στις 10 μέρες είχε κλείσει!Θα ξεκινήσεις και μίνο απο εβδομάδα φαντάζομαι και εκεί θα μπουστάρεις!
 

bobby

Well-Known Member
Κακώς έβαλες μηχανή ή οτιδήποτε πριν περάσει ένας μήνας…..οι οδηγίες είναι μηχανή σε δότρια μετά τον μήνα, σε λήπτρια μετά το πεντάμηνο. Ψαλίδι δότρια ή λήπτρια μετά τον μήνα.
 

beef

Member
Μια χαρά είσαι φιλαράκι μου!!!Μετά απο 10 με 15 μέρες η δότρια θα είναι κομπλέ απο τις "τρυπούλες" Είχες πάρει την λοσιόν καταπράυνσης?Εμένα στις 10 μέρες είχε κλείσει!Θα ξεκινήσεις και μίνο απο εβδομάδα φαντάζομαι και εκεί θα μπουστάρεις!
10-15 μέρες ακόμη εννοείς ή από τη μέρα της επέμβασης? Δυστυχώς δεν πήρα, όχι γιατί δεν ήθελα αλλά πιο πολύ δικό μου λάθος μάλλον. Μου είχαν δώσει τον κατάλογο με τα πράγματα για να το σκεφτώ στο σπίτι τη μέρα της επέμβασης αλλά όταν ξαναπήγα πιο πολύ είχα στο μυαλό μου το σαμπουάν ότι χρειάζομαι οπωσδήποτε και ξέχασα να ρωτήσω για λοσιόν. Αμέσως μετά το μπάνιο είναι αρκετά κόκκινη αλλά άλλες ώρες φαίνεται ελάχιστα. Θα ξεκινήσω μινο με την προϋπόθεση να έχει στρώσει η αίσθηση γιατί ακόμα έχει ερεθισμό/φαγουρισμα οταν ακουμπάς κάπου και φαντάζομαι δεν θα είναι ωραίο να παει μινοξιδιλη επάνω!

Κακώς έβαλες μηχανή ή οτιδήποτε πριν περάσει ένας μήνας…..οι οδηγίες είναι μηχανή σε δότρια μετά τον μήνα, σε λήπτρια μετά το πεντάμηνο. Ψαλίδι δότρια ή λήπτρια μετά τον μήνα.
Εμένα μου είπαν αν θυμάμαι καλά ότι από τις 7- 10 μέρες αν θες κουρεύεις δότρια! Γενικά γκουγκλαρω διάφορα και αν δεις κάθε κλινική λέει τα δικά της σε πολλά θέματα.. άλλοι μιλάνε για μέρες άλλοι για βδομάδες άλλοι για μήνες.. τρέχα γύρευε!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι 10 15 μέρες απο την μέρα της επέμβασης θα είσαι μια χαρά στην Δότρια!Έτσι είναι μετά το λούσιμο ερεθίζεται η περιοχή!Σαμπουάν να βάζεις το πιο απαλό αν πήρες της κλινικής το είχα πάρει και εγώ είναι αρκετα καλό!Μίνο μετά απο 15 μέρες που θα είσαι τζετ!
 

beef

Member
Ναι 10 15 μέρες απο την μέρα της επέμβασης θα είσαι μια χαρά στην Δότρια!Έτσι είναι μετά το λούσιμο ερεθίζεται η περιοχή!Σαμπουάν να βάζεις το πιο απαλό αν πήρες της κλινικής το είχα πάρει και εγώ είναι αρκετα καλό!Μίνο μετά απο 15 μέρες που θα είσαι τζετ!
Ευχαριστώ φίλε! Ναι πήρα της κλινικής το mild, είναι μια χαρά για 2 λουσίματα την ημέρα που γίνονται είναι αρκετά ήπιο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Γρήγορο update μετά από μια βδομάδα δότρια εχει μειωθεί αρκετά η κοκκινίλα αν και υπάρχει ακομα. Σημείωση χθες την τριμμαρα πολύ προσεκτικά με τη μηχανή χωρίς να την σέρνω στο δέρμα αφού την απολύμανα πρώτα.
Οι "τρυπουλες" πόσο καιρό θέλουν περίπου να ισιώσουν?

Η λήπτρια έχει καθαρίσει σχεδόν πλήρως από scabs και ξεραμένο δέρμα, αλλά αφιέρωνα αρκετή ώρα κάθε μέρα όταν έκανα τα λουσιματα στο να περιμένω να μουλιασει πρώτα και μετά να γυρνάω τα δάχτυλα από πάνω για αρκετή ωρα χωρίς δύναμη βέβαια.
Μια χαρά φαινεσαι φίλε. Έχει επουλωθεί γρήγορα τόσο η δότρια όσο και η λήπτρια. Στη λήπτρια νομίζω δεν πρέπει να βάζεις μηχανή όμως μέχρι το 6μηνο, αλλά με ψαλίδι αν θες προσεκτικά.

Θεραπεία κάνεις τελικά ;
 

beef

Member
Μια χαρά φαινεσαι φίλε. Έχει επουλωθεί γρήγορα τόσο η δότρια όσο και η λήπτρια. Στη λήπτρια νομίζω δεν πρέπει να βάζεις μηχανή όμως μέχρι το 6μηνο, αλλά με ψαλίδι αν θες προσεκτικά.

Θεραπεία κάνεις τελικά ;
Ναι την λήπτρια δεν θα την ακουμπήσω, έτσι κι αλλιώς θέλω να μακρύνουν όπως ήταν. Θα ξεκινήσω μινοξιδίλη στις 15 μέρες για να επιταχύνω τα αποτελέσματα και θα δούμε πως θα πάει.. ποιά είναι η πιο εύχρηστη λύση από άποψη τοποθέτησης/ μη λαδωματος? Είχα δει να γράφουν για την Kirkland αν θυμάμαι καλά εδώ μέσα. Αφρός ή σπρέι?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι την λήπτρια δεν θα την ακουμπήσω, έτσι κι αλλιώς θέλω να μακρύνουν όπως ήταν. Θα ξεκινήσω μινοξιδίλη στις 15 μέρες για να επιταχύνω τα αποτελέσματα και θα δούμε πως θα πάει.. ποιά είναι η πιο εύχρηστη λύση από άποψη τοποθέτησης/ μη λαδωματος? Είχα δει να γράφουν για την Kirkland αν θυμάμαι καλά εδώ μέσα. Αφρός ή σπρέι?
Αφρός φιλαράκι μου!Δεν λαδώνει τα μαλλιά και δίνει ένα ωραίο όγκο!Λίγη ποσότητα πάντα για να μην έχεις φαγούρες
 

montecristo

Well-Known Member
Ναι την λήπτρια δεν θα την ακουμπήσω, έτσι κι αλλιώς θέλω να μακρύνουν όπως ήταν. Θα ξεκινήσω μινοξιδίλη στις 15 μέρες για να επιταχύνω τα αποτελέσματα και θα δούμε πως θα πάει.. ποιά είναι η πιο εύχρηστη λύση από άποψη τοποθέτησης/ μη λαδωματος? Είχα δει να γράφουν για την Kirkland αν θυμάμαι καλά εδώ μέσα. Αφρός ή σπρέι?
Η πιο βολικη λύση από πλευράς λαδώματος είναι ο αφρός της regaine ή της Kirkland που είναι πιο οικονομικός.
Αλλιώς μετά πας στον αφρό της fagron που έχει μέσα και φιναστεριδη

Θα σου έλεγα να παρεις της fagron που έχει και φιναστεριδη μέσα και είναι πιο καλη θεραπεία απλά λαδώνει περισσότερο από τους άλλους.
 

beef

Member
Ρε παιδιά από που ψωνίζετε? Ψάχνω να βρω ένα μαγαζί που να πουλάει γενικά αφρό μινοξιδίλη ιντερνετικά από ελλαντα και δεν βρίσκω κάτι. Το goldhair που αναφέρουν αρκετοί έχει ξανά διαθεσιμότητα σε λίγες μέρες σε όλους τους αφρούς
 
Ρε παιδιά από που ψωνίζετε? Ψάχνω να βρω ένα μαγαζί που να πουλάει γενικά αφρό μινοξιδίλη ιντερνετικά από ελλαντα και δεν βρίσκω κάτι. Το goldhair που αναφέρουν αρκετοί έχει ξανά διαθεσιμότητα σε λίγες μέρες σε όλους τους αφρούς
Από φαρμακείο φίλε
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ρε παιδιά από που ψωνίζετε? Ψάχνω να βρω ένα μαγαζί που να πουλάει γενικά αφρό μινοξιδίλη ιντερνετικά από ελλαντα και δεν βρίσκω κάτι. Το goldhair που αναφέρουν αρκετοί έχει ξανά διαθεσιμότητα σε λίγες μέρες σε όλους τους αφρούς
Πάρε τηλ στα Φαρμακεία τη περιοχής σου και ρώτα για αφρό Μινοξιδίλης και τιμές!Όπου βρεις φθηνότερα όρμα!!!
 

Disco

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φιλε...
Τα φαρμακεία μονο τον regaine πουλάνε που κάνει 40 ευρώ...στην goldhair πουλάνε τον kirkland
 
Μπλουζα