baldy:περι φαλακρας γενικα

dk1984

Member
συμφωνω δεν υπαρχει κατι φοβερο δεν υπαρχει κατι που να βγαζει μαλλια αλλα για να περιορισεις την τριχοπτωση υπαρχει σκεψου οτι και μονο με ρολλερ καποιοι ειδαν διαφορα στο hairlosshelp ειδη με σκευασματα ινδομεθακινης, ramatroban, ru , τοκοτριενολες, ειδαν αποτομη μειωση τριχοπτωσης οι συμβουλες για διατροφη απο ποιο εμπειρους (και οχι ασκοπες διαιτες για το γυμναστηριο που μου δημιουργουσαν μεγαλυτερο προβλημα στα μαλλια) η αυτα που χρησιμοποιω εγω τωρα εχουν περιορισει τη τριχοπτωση μου. Τετοια εποχη η τριχοπτωση που ειχα ηταν τραγικη τωρα ειναι 10 μονο τριχες φανταζεσαι να ειχα κρατησει σε τοσο χαμηλα επιπεδα τη τριχοπτωση μου εγω παντως πιστευω οτι τωρα θα ημουν καλυτερα. Πριν 10 χρονια ηταν η φινα και η μινοχ, οι ουρολογοι μου ειχαν πει μακρια απο φινα και το μονο που ειχες ηταν η μινοχ η οποια σε επιθετικη τριχοπτωση δεν εκανε τιποτα.
Οσον αφορα τα σκευασματα ειμαι υπερ της αποψης πως πρεπει να δοκιμαζεις εσυ ο ιδιος με υπομονη και επιμονη γιατι ειναι καποιοι που τα δοκιμαζουν για λιγο και περιμενουν κατι μαγικο να συμβει μεσα σε ενα μηνα με δυο μηνες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
Το μόνο κακό είναι πως γεμίζουμε με κατάθλιψη τα καλύτερα μας χρόνια εμείς οι μικροί και αυτά δε γυρίζουν δυστυχώς.
 

nekon

Member
πιστευω οτι τα πραγματα οσον αφορα τη καραφλα σιγουρα δεν ειναι ευχαριστα,αλλα οχι τραγικα.γιατι οτι εχει σχεση με το προβλημα αυτο καθ αυτο πιστευω οτι εχουμε μερικους συμμαχους.πρωτον τις καλες εταιριες μεταμοσχευσεων.αν εισαι μεχρι νοργουντ 5 με 6000 μοσχευματα εισαι τουμπανο.ας ελπισουμε οτι συντομα θα μπορεσουν να αποκαταστουν αξιοπρεπως και το εξαρι.ειναι θεμα χρονου πιστευω.αρκει να εχεις 15-20 χιλιαρικα να διαθεσεις.αν σου τρωει τοσο τη ψυχη θα τα βρεις.δευτερος συμμαχος ειναι το ξυρισμενο κεφαλι,που ειναι φουλ της μοδας ,αποδεκτο και αρκετες γκομενες το γουσταρουν.πριν 25-30 χρονια πρεπει να σουν τροφιμος στο δρομοκαιτειο η τεντυ μποις για να το χεις.και μενα εχει γαμηθει το εγω μου αρκετες περιοδους της ζωης μου,αλλα παρολο που δεν εχει βγει κατι καλυτερο απο μινοξ-φινα σε σχεση με μια δεκαετια πριν ειμαστε πολυ καλυτερα,οπως θα ειμαστε και μια δεκαετια μετα.
 

Άκης

Administrator
Οι συζητήσεις περί εμφάνισης και σχέσεων/σεξ δεν βγάζουν κάπου, αφού δεν μπορείς να ξέρεις με τι κριτήρια λέγεται η κάθε άποψη.
Ωστόσο θα συμφωνήσω με τον baldy στα περί εμφάνισης. Πρόσφατα είδα έναν τύπο, ο οποίος φοράει πάντα καπέλο (και το είχα απορία γιατί το κάνει) χωρίς αυτό και ενώ τον λες σχετικά εμφανίσιμο φορώντας το, χωρίς αυτό η αραίωση του (NW5+) τον χάλαγε πολύ.

Πάντως να πω ότι η ενέργεια του και ο τρόπος του σε έκανε να μην προσέχεις αν έχει αραίωσης και εφόσον δεν ενοχλούσε τον ίδιο, άλλο τόσο δεν ένοιαζε και τους άλλους.

baldy είπε:
3)Αμα εισαι ωραιος και χωρις μαλλια ωραιος θα εισαι,δεν ειναι μονο τα μαλλια που κανουν τον αλλον ωραιο : ε εδω τα θελει ο κωλος σου, μαλακα ε μαλακα αφου το πιστευεις αυτο σου ευχομαι να γινεις γλομπος και να πιστευεις οτι εισαι ωραιος. Τα μαλλια καθοριζουν σε τεραστιο βαθμο το πως φαινεται η φατσα σου
 

gianniskritikos2

Active Member
ακη σκεψου οτι οταν εχει ενα αρκετα καλοφτιαγμενο στυλ στο μαλλι το καπελο σε χαλαει 100%.... αυτο διχνει πως οσο χειροτερος διχνει χωρις καπελο αλλο τοσο θα εδειχνε χειροτερος αν τον εβλεπες με μαλλια... δηλαδει η διαφορα με καπελο και χωρις σου φενεται μεγαλη αλα φαντασου με μαλλια απο την μια και απο την αλλη χωρις...
 

jimys

Member
δεν υπήρχε καταλληλότερο μέρος να το ποστάρω αυτό που σκεφτομαι πολλές φορές ειναι ότι απο τότε που ανακάλυψα αυτο το σαιτ και γενικα αρχισα να ψαχνομαι για τη τριχοπτωση εκτος του οτι βρηκα οτι κατι μπορω να παλεψω με θεραπεια και ευχαριστω τους παντες γι αυτο , παραλληλα νομιζω μου εχει γινει και λιγο εμμονη .. μονο σε εμενα συμβαίνει αυτο ρε παιδια; δλδ οκ και παλια το σκεφτόμουν αλλα τωρα πολυ περισσοτερο στη καθημερινοτητα μου και πιστευω οτι λιγο το μεγαλοποιησα στο μυαλο μου .. επισης πιστευω οτι μεσα σε αυτη τη κοινοτητα εκτός απο το πως να καταπολεμήσουμε αυτο το προβλημα πρεπει να ξεκινησουμε να συζηταμε επισης το πως να το αντιλαμβανομαστε.. πως να ζουμε με αυτο και πως να μη πεφτουμε σε παγιδες του μυαλου που για μενα αυτος ειναι και ο λογος που καποιοι οδηγουνται σε καταθλιψη γι αυτο το θεμα...
 

jimys

Member
ο ανθρωπος γεννιεται για να πεθανει , δεν μπορει ομως να ζει φοβομενος το θανατο..

ολοι εδω μπηκαμε γιατι παλευουμε να νικησουμε την ραφλα, για μενα νικη δεν ειναι μονο να βρουμε τη καταλληλη θεραπεια αλλα πραλληλα να βρουμε τον εαυτο μας μεσα σαυτο..
 

krhtikos21

Member
jhmmys είπε:
ο ανθρωπος γεννιεται για να πεθανει , δεν μπορει ομως να ζει φοβομενος το θανατο..

ολοι εδω μπηκαμε γιατι παλευουμε να νικησουμε την ραφλα, για μενα νικη δεν ειναι μονο να βρουμε τη καταλληλη θεραπεια αλλα πραλληλα να βρουμε τον εαυτο μας μεσα σαυτο..

πολύ ορθά σκέφτεσαι φίλε!γράφεις στην υπογραφή σου από κάτω να βρούμε κτ για να ταιριάξουμε την minox εννεοείς dht blocker? και γτ γράφεις από Οκτώβρη?περιμένεις να δεις τα αποτελέσματα fungoral και minox μέχρι τότε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
krhtikos21 είπε:
jhmmys είπε:
ο ανθρωπος γεννιεται για να πεθανει , δεν μπορει ομως να ζει φοβομενος το θανατο..

ολοι εδω μπηκαμε γιατι παλευουμε να νικησουμε την ραφλα, για μενα νικη δεν ειναι μονο να βρουμε τη καταλληλη θεραπεια αλλα πραλληλα να βρουμε τον εαυτο μας μεσα σαυτο..

πολύ ορθά σκέφτεσαι φίλε!γράφεις στην υπογραφή σου από κάτω να βρούμε κτ για να ταιριάξουμε την minox εννεοείς dht blocker? και γτ γράφεις από Οκτώβρη?περιμένεις να δεις τα αποτελέσματα fungoral και minox μέχρι τότε?

ναι ακριβως , ειμαι στα μεσα του 2ου μηνα με μινοξ και ηδη οι κροταφοι μου που ειχαν αδειασει αρχιζουν και πυκνωνουν (περιεργως νωρις) , χρησιμοποιησα για ενα μηνα revivogen και εκτος απο φαγουρα λεκεδες και κακοσμια που μου αφηνε σκεφτομουν οτι τα οποια αποτελεσματα δω στο πρωτο χρονο θα ειναι λογο μινοξ οποτε αφησα για το πρωτο εξαμηνο τα blocker και μετα τον οκτωβρη θα κοιταξω να δω τι θα προσθεσω τελικα.. που εν τελη ειναι και το κλειδι μιας μακροπροθεσμης θεραπειας.. παντως για το πρωτο χρονο θεωρω πως η μινοξ ειναι αρκετη απο μονη της ..μετα ειναι το θεμα..
 

krhtikos21

Member
και εγώ πιστέυω ένα χρόνο θα κρατήσει η μινοξ και από και πέρα και roller μπορεις να βάλλεις και κάποιο τοπικό, αλλά το revivogen έχει μέσα zinc και δε πάει με μινοξ οπότε΄ίσως χρειαστείς κάποιο άλλο τοπικό
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Με ένα 3ωρο διαφορά μινοξιδίλης - "Χ" τοπικού που περιέχει ψευδάργυρο, δεν υπάρχει πρόβλημα (για αντίδραση). Το μόνο πρόβλημα είναι το θέμα χρόνου.. και πραγματικά είναι πρόβλημα αυτό :-/
 

jimys

Member
Chs είπε:
Με ένα 3ωρο διαφορά μινοξιδίλης - "Χ" τοπικού που περιέχει ψευδάργυρο, δεν υπάρχει πρόβλημα (για αντίδραση). Το μόνο πρόβλημα είναι το θέμα χρόνου.. και πραγματικά είναι πρόβλημα αυτό :-/
αυτο ακριβως πρεπει να εισαι συνεχως σπιτι , αν εχεις σχολη δουλεια δεν παλευεται ολο αυτο! εγω το παρατησσα και πραγματικα το ρολλερ πλεον μου φαινεται πολυ καλυτερη επιλογη..
 

krhtikos21

Member
jhmmys είπε:
Chs είπε:
Με ένα 3ωρο διαφορά μινοξιδίλης - "Χ" τοπικού που περιέχει ψευδάργυρο, δεν υπάρχει πρόβλημα (για αντίδραση). Το μόνο πρόβλημα είναι το θέμα χρόνου.. και πραγματικά είναι πρόβλημα αυτό :-/
αυτο ακριβως πρεπει να εισαι συνεχως σπιτι , αν εχεις σχολη δουλεια δεν παλευεται ολο αυτο! εγω το παρατησσα και πραγματικα το ρολλερ πλεον μου φαινεται πολυ καλυτερη επιλογη..

και εγώ τα ίδια λόγω σχολής θα έχω, ο αφρός λαδώνει δε λαδώνει σωστα?
δλδ μπορώ να βάλω και μερα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jhmmys είπε:
Chs είπε:
Με ένα 3ωρο διαφορά μινοξιδίλης - "Χ" τοπικού που περιέχει ψευδάργυρο, δεν υπάρχει πρόβλημα (για αντίδραση). Το μόνο πρόβλημα είναι το θέμα χρόνου.. και πραγματικά είναι πρόβλημα αυτό :-/
αυτο ακριβως πρεπει να εισαι συνεχως σπιτι , αν εχεις σχολη δουλεια δεν παλευεται ολο αυτο! εγω το παρατησσα και πραγματικα το ρολλερ πλεον μου φαινεται πολυ καλυτερη επιλογη..

Πραγματικά Τζίμη έτσι είναι... και σπίτι να μην είσαι θα πρέπει συνέχεια να είσαι λιγδωμένος από τα τοπικά, άλλο βάσανο από κει δηλαδή.. Και καλοκαιρινούς μήνες άσε.. δεν παλεύεται πραγματικά.

Το roller πραγματικά φαίνεται πολύ καλύτερη επιλογή για πολλά, αλλά εννοείται να ακολουθείς και ένα βασικό σχήμα θεραπείας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jhmmys είπε:
Chs είπε:
Με ένα 3ωρο διαφορά μινοξιδίλης - "Χ" τοπικού που περιέχει ψευδάργυρο, δεν υπάρχει πρόβλημα (για αντίδραση). Το μόνο πρόβλημα είναι το θέμα χρόνου.. και πραγματικά είναι πρόβλημα αυτό :-/
αυτο ακριβως πρεπει να εισαι συνεχως σπιτι , αν εχεις σχολη δουλεια δεν παλευεται ολο αυτο! εγω το παρατησσα και πραγματικα το ρολλερ πλεον μου φαινεται πολυ καλυτερη επιλογη..
:m04:


krhtikos21 είπε:
και εγώ τα ίδια λόγω σχολής θα έχω, ο αφρός λαδώνει δε λαδώνει σωστα?
δλδ μπορώ να βάλω και μερα


Chs είπε:
Το roller πραγματικά φαίνεται πολύ καλύτερη επιλογή για πολλά, αλλά εννοείται να ακολουθείς και ένα βασικό σχήμα θεραπείας.

:10m:
 

baldy

Member
jhmmys είπε:
δεν υπήρχε καταλληλότερο μέρος να το ποστάρω αυτό που σκεφτομαι πολλές φορές ειναι ότι απο τότε που ανακάλυψα αυτο το σαιτ και γενικα αρχισα να ψαχνομαι για τη τριχοπτωση εκτος του οτι βρηκα οτι κατι μπορω να παλεψω με θεραπεια και ευχαριστω τους παντες γι αυτο , παραλληλα νομιζω μου εχει γινει και λιγο εμμονη .. μονο σε εμενα συμβαίνει αυτο ρε παιδια; δλδ οκ και παλια το σκεφτόμουν αλλα τωρα πολυ περισσοτερο στη καθημερινοτητα μου και πιστευω οτι λιγο το μεγαλοποιησα στο μυαλο μου .. επισης πιστευω οτι μεσα σε αυτη τη κοινοτητα εκτός απο το πως να καταπολεμήσουμε αυτο το προβλημα πρεπει να ξεκινησουμε να συζηταμε επισης το πως να το αντιλαμβανομαστε.. πως να ζουμε με αυτο και πως να μη πεφτουμε σε παγιδες του μυαλου που για μενα αυτος ειναι και ο λογος που καποιοι οδηγουνται σε καταθλιψη γι αυτο το θεμα...
ξερω πολυ καλα τι εννοεις και δεν εισαι ο μονος.Τα πραγματα που μπορεις να κανεις πανω στο θεμα να το αποφυγεις ειναι ελαχιστα ως μηδαμινα,οσο το ψαχνεις τοσο θα χανεσαι.2 πραγματα υπαρχουν μινοξιδιλη και αντιαδρογονα, κανονισε τι θα κανεις και κοιταξε κυριως το ψυχολογικο,δυστηχως η καραφλα ειναι βασανιστικο πραγμα για αυτους που δεν την αντεχουν,οποτε δωσε χρονο στον εαυτο σου και προσπαθησε να κανεις ενα μακροπροθεσμο πλανο που θα μπορεις να ακολουθησεις,το site κυριως ειναι στον να διωχνεις και να εκτονωνεις το παροδικο αγχος σου και να κανεις καμια ερωτηση,στην οποια θα δεις και πολλες παπαριες αλλα θα προσπαθησεις να κανεις αξιολογηση.Ελπιζω να εισαι τυχερος οπως ευχομαι και για μενα το ιδιο,το παν ειναι η τυχη,την οποια για να εισαι εδω δεν την εχεις αλλα μπορει να ειναι χειροτερη.Δεν ξερω τι αραιωση εχεις αλλα θα σε συμβουλευα οτι κανεις να το ξεκινησεις αργα με τη λογικη απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο,σιγα σιγα βλεπεις πως τα πας και τι κανεις.
 

panoslydios

New Member
baldy είπε:
jhmmys είπε:
δεν υπήρχε καταλληλότερο μέρος να το ποστάρω αυτό που σκεφτομαι πολλές φορές ειναι ότι απο τότε που ανακάλυψα αυτο το σαιτ και γενικα αρχισα να ψαχνομαι για τη τριχοπτωση εκτος του οτι βρηκα οτι κατι μπορω να παλεψω με θεραπεια και ευχαριστω τους παντες γι αυτο , παραλληλα νομιζω μου εχει γινει και λιγο εμμονη .. μονο σε εμενα συμβαίνει αυτο ρε παιδια; δλδ οκ και παλια το σκεφτόμουν αλλα τωρα πολυ περισσοτερο στη καθημερινοτητα μου και πιστευω οτι λιγο το μεγαλοποιησα στο μυαλο μου .. επισης πιστευω οτι μεσα σε αυτη τη κοινοτητα εκτός απο το πως να καταπολεμήσουμε αυτο το προβλημα πρεπει να ξεκινησουμε να συζηταμε επισης το πως να το αντιλαμβανομαστε.. πως να ζουμε με αυτο και πως να μη πεφτουμε σε παγιδες του μυαλου που για μενα αυτος ειναι και ο λογος που καποιοι οδηγουνται σε καταθλιψη γι αυτο το θεμα...
ξερω πολυ καλα τι εννοεις και δεν εισαι ο μονος.Τα πραγματα που μπορεις να κανεις πανω στο θεμα να το αποφυγεις ειναι ελαχιστα ως μηδαμινα,οσο το ψαχνεις τοσο θα χανεσαι.2 πραγματα υπαρχουν μινοξιδιλη και αντιαδρογονα, κανονισε τι θα κανεις και κοιταξε κυριως το ψυχολογικο,δυστηχως η καραφλα ειναι βασανιστικο πραγμα για αυτους που δεν την αντεχουν,οποτε δωσε χρονο στον εαυτο σου και προσπαθησε να κανεις ενα μακροπροθεσμο πλανο που θα μπορεις να ακολουθησεις,το site κυριως ειναι στον να διωχνεις και να εκτονωνεις το παροδικο αγχος σου και να κανεις καμια ερωτηση,στην οποια θα δεις και πολλες παπαριες αλλα θα προσπαθησεις να κανεις αξιολογηση.Ελπιζω να εισαι τυχερος οπως ευχομαι και για μενα το ιδιο,το παν ειναι η τυχη,την οποια για να εισαι εδω δεν την εχεις αλλα μπορει να ειναι χειροτερη.Δεν ξερω τι αραιωση εχεις αλλα θα σε συμβουλευα οτι κανεις να το ξεκινησεις αργα με τη λογικη απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο,σιγα σιγα βλεπεις πως τα πας και τι κανεις.

Φιλε baldy, τα συναισθηματα εκκρινουν τις ορμονες.Και οχι οι ορμονες τα συναισθηματα.
Δεν ξερω αν σου λεει τιποτα.Απλα να βοηθησω θελω.

Χαρουμενα συναισθημα θα εκκρινουν ορμονες επουλωτικες.
Συναισθηματα λυπης....την κανεις την αναλογια.

Τι προκαλει αυτα τα συναισθηματα που εκκρινουν τις ορμονες?Το περιβαλλον.

Υπαρχουν πραγματα σε αυτο το φορουμ που αν τα συνδυασεις θα δεις αποτελεσματα.
Απλα πρεπει να ΚΑΝΕΙΣ και να ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.

Η αποψη οτι το μονο που υπαρχει ειναι τα αντιανδρογονα και η μινοζ,δημιουργησε ενα τεραστιο περιοριστικο περιβαλλον
για παρα πολλους χρηστες.
 
Μπλουζα