Aster, FUE, 1650g, 14/7/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kalow

Member
απο οσα διακρινω απο φωτο, δεν εχεις καθαρισει ακομη...ισα ισα θελουν παραπανω φροντιδα, συχνοτερο ψεκασμα, ασε σαμπουαν να μουλιασει και ελαφρυ μασαζ. Πηγαινε κ απο την κλινικη να σε λουσουνε
 

Kalow

Member
Η κοκκινιλα νομίζω θα σπάσει γρήγορα. Έχω τέτοιο φιλινγκ. Τα μαλλιά με ενδιαφέρουν να πέσουν... Επίσης θα φαίνεται άσχημα αν μείνουν μερικές τρίχες εκεί?
οσο θα πεφτουν τα μοσχευματα , τοσο περισσοτερο εμφανης θα ειναι η ερυθροτητα
 

Aster

Member
Ερυθρότητα δεν έχω τόσο έντονη... Φαίνεται και στην φώτο.. πάω στο αρχικό ποστ. Θα κάνω φολλου απ εκεί:)
 

Συνημμένα

  • 20200723_141521.jpg
    20200723_141521.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 403

Aster

Member
Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα ρώτησα τη γιατρό μου και μου είπε ότι περιμένει πάνω από το 95% να φυτρώσει των τριχοθυλακιων. Από αύριο ξεκινάω αγωγή μινοξιδιλης 5%. Ειμαι ευχαριστημένος αν ισχύει κάτι τέτοιο. Παραθετω φώτο 9 μέρες μετα την επέμβαση
 

Συνημμένα

  • 20200723_141521.jpg
    20200723_141521.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 377

manly_Man

Well-Known Member
ζητα απο τον @CVIAL να σου μεταφερει το νημα στις παρουσιασεις τις advanced και αλλαξε τον τιτλο σου οπως εχουν και οι υπολοιπες παρουσιασεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Μετρησα λιγοτερα απο 20 μονοτριχα με μια γρηγορη ματια . Ε τουλαχιστον θα βγει πλουσιο το μαλλι
Ε μα αυτό όλο γίνεται και μετά αναρωτιόμαστε πως είναι τόσο πλούσιο το αποτελέσμα με τόσα λίγα g.
Από φυσικότητα καλύτερα να μην σχολιάσουμε .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
καλη φυτρωση φιλε, ναι ξεκινα απο αυριο μινοξιδιλη πρωι-βραδυ απο 6 ψεκασμους...και παρε και καμια βιταμινη για τα μαλλια!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή φύτρωση φίλε! Εγώ έχω και κάποιες (εως μεγάλες) αντιρρήσεις για τον σχεδιασμό της hairline αλλά άμα αρέσει στον φίλο όλα καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε! Εγώ έχω και κάποιες (εως μεγάλες) αντιρρήσεις για τον σχεδιασμό της hairline αλλά άμα αρέσει στον φίλο όλα καλά.

Δεν σβήνει ωραία στους κροτάφους ; Έμεινε πολύ ψηλά εκεί στα πλάγια ; Κ ίσως η χερλαιν δεν θα δείχνει φυσική γιατί φαίνεται πολύ συμμετρική;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κανονικά θα έπρεπε να το έχουν επισημάνει αρκετοί αλλά είσθε αρκετά απασχολημένοι με οικονομικές συζητήσεις με αποτέλεσμα να χάνετε στα τεχνικά.

Το περίγραμμα του σχεδιασθέντος hairline (το σχεδίασα με μαύρο για να είναι ευκρινές).

20200723_084135r.jpg


Για πείτε μου ποιο hairlne προσομοιάζει από τα 2 που βλέπετε παρακάτω μέσα σε μαύρο κύκλο?

IMG_6008r.jpg
 

L.a.

Member
Καλή επιτυχία φίλε. Έκανα τρεις μέρες μετά από σένα, κροτάφους κι εγώ, άρα είμαστε στην ίδια φάση κι έχω παρόμοιους προβληματισμούς.
Δεν θεωρώ ότι η hairline σου έχει θέμα συμμετρίας. Το κλείσιμό της είναι κάπως 'επιθετικό' σε σχέση με το δικό μου αλλά
λογικά σου άρεσε έτσι, οπότε θα σου αρέσει και το αποτέλεσμα.
Τα πήγματα σού έχουν φύγει τελείως ή έχεις ακόμα; Μινοξιδίλη δεν έιναι αρκετά νωρίς για 5%; Δεν φοβάσαι για ερεθισμό; Αφρό θα πάρεις;
Σου έδωσαν απ' την κλινική χαρτί με πόσα μονότριχα, δίτριχα, κλπ μπήκαν;
Όπως και να ΄χει η κλινική που πήγες πετυχαίνει υψηλές φυτρώσεις, οπότε όλα θα παν καλά!
 

piros75

Well-Known Member
Κανονικά θα έπρεπε να το έχουν επισημάνει αρκετοί αλλά είσθε αρκετά απασχολημένοι με οικονομικές συζητήσεις με αποτέλεσμα να χάνετε στα τεχνικά.

Το περίγραμμα του σχεδιασθέντος hairline (το σχεδίασα με μαύρο για να είναι ευκρινές).

Προβολή συνημμένου 26716

Για πείτε μου ποιο hairlne προσομοιάζει από τα 2 που βλέπετε παρακάτω μέσα σε μαύρο κύκλο?

Προβολή συνημμένου 26717

Εγώ το έχω ξαναδεί και ξαναπεί ότι οι σχεδιασμοί χερλαιν πολλών περιστατικών της Advance είναι προβληματικοί, είναι αρκετές αυτές που προσομοιάζουν με γυναικείες χερλαιν και αυτό είναι κάτι που πρέπει να διορθώσουν άμεσα γιατί κάνει το αποτέλεσμα να δείχνει αφύσικο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν το έχεις ξαναδεί και δεν έτυχε μόνο εδώ, είναι όχι μόνο προβληματικό αλλά εντελώς λανθασμένο με βάση τις βασικές αρχές σχεδιασμού μιας ανδρικής hairline.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Έκανα τρεις μέρες μετά από σένα, κροτάφους κι εγώ, άρα είμαστε στην ίδια φάση κι έχω παρόμοιους προβληματισμούς.
Δεν θεωρώ ότι η hairline σου έχει θέμα συμμετρίας. Το κλείσιμό της είναι κάπως 'επιθετικό' σε σχέση με το δικό μου αλλά
λογικά σου άρεσε έτσι, οπότε θα σου αρέσει και το αποτέλεσμα.
Τα πήγματα σού έχουν φύγει τελείως ή έχεις ακόμα; Μινοξιδίλη δεν έιναι αρκετά νωρίς για 5%; Δεν φοβάσαι για ερεθισμό; Αφρό θα πάρεις;
Σου έδωσαν απ' την κλινική χαρτί με πόσα μονότριχα, δίτριχα, κλπ μπήκαν;
Όπως και να ΄χει η κλινική που πήγες πετυχαίνει υψηλές φυτρώσεις, οπότε όλα θα παν καλά!
προσωπικα εγω για τον εαυτο μου θα ηθελα ενα πιο οβαλ σχημα στη hairline....κοιταξε παντα ο ασθενης συμφωνει με την hairline και μετα προχωρανε..ο φιλος εδω προφανως θα συμφωνησε γιατι του αρεσε, δεν νομιζω να τον πιεσε κανεις με το ζορι να γινει αυτο το σχημα....θα κανεις παρουσιαση και εσυ φιλε; ή αν θελεις ανεβασε μια φωτο να δουμε και σενα πως εκανε την hairline.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα