Anar, fue, 2873 grafts, 11-12/11/2015

aeratos28

Just aeratos
αυτό με το 6αρι norwood συνεχίζει και σας μπερδεύει..μην το υπολογίζεται έτσι γιατί είναι πολύ λάθος όλο αυτό..τα 2900 grafts δεν τα μοίρασε σε norwood 6 ρε παιδιά..hairline έφτιαξε και το κομμάτι ακριβώς από πίσω.με λίγα λόγια την α ζώνη..middle και crown τα άφησε για την επόμενη προσχεδιασμένη επέμβαση..μιλάμε για το συγκεκριμένο κομμάτι που δούλεψαν και μόνο..ας μπει κάποιος στη ζωγραφική να σβήσει όλα τα άλλα πίσω και μπροστά από το κεφάλι και να αφήσει μόνο το κομμάτι που έγινε ή μεταμόσχευση.το πριν και το τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
aeratos sorry φιλαρακι αλλα λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!!
θα επιστρεψω και εγω για μια απαντηση αφου πρωτα βγαλετε χολη και χαρα....
Δεν ειμαι εδω να χαιδεχω αυτια σε κανεναν.
 

ANAR

Well-Known Member
Οντως η φυτρωσης ειναι ε πολύ χαμηλά επίπεδα γι την ωρα τουλαχιστον,αναρ εβαζες μινοξιδιλη?
Πάντως θα θέσω ξανά εναν προβληματισμό, μήπως τα 3000 grafts για κάποιους ειναι πολλα κ δεν μπορεί ο οργανισμός να ανταπεξέλθει και χάνονται άσκοπα?

Στην κλινικη μου ειπαν να μην βαλω μινοξιδιλη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εβαλες 2900 grafts κατι λιγοτερο νομιζω, ο λογος ηταν μικρος...1,9 εχω την εντυπωση, πιθανον εσκεμμενα γιατι εσπασες την επεμβαση σε δυο μερη, οπως προγραμματιστηκε, αν λαβουμε υποψην οτι εχεις αργη φυτρωση τοτε στον εκτο μηνα που βρισκεσαι βαση κανονα εχεις παρει ενα 70 με 80% του τελικου αποτελεσματος. Συμφωνοντας με το dance, θα πω κ εγω οτι σε εναν εξαρι χωρις καμια υποστηριξη μαλλιων απο πισω ....δε θα περιμενα να δω τιποτα εντυπωσιακοτερο για την ωρα! Πρεπει να κρινουμε καθε αποτελεσμα στην ωρα του και βαση των παραμετρων καθε περιστατικου και οχι μονο μια εικονα! Εχεις αλλους δυο μηνες φυτρωσης σιγουρα, ο μικρος λογος δεν μπορει εκ φυσεως να δωσει τρελη πυκνοτητα και αν εχεις μια επιτυχημενη (δηλ 90% φυτρωση )τελικα επεμβαση τοτε θα εχουν φυτρωσει γυρω στα 2600 grafts, λιγα για να κανουν ΤΗ διαφορα. Στο χρονο θα δειξει πως πηγε...βαλε και λιγη μινοξ αν θες θα επιταχυνε τη φυτρωση. Φυτρωση απο την αλλη υπαρχει μιας κ οπου εχουν μπει grafts εχουν βγει, αλλα με δυο ποντους μαλλι τι να κρυψεις! Μπραβο για τις φωτο κ καλη συνεχεια κωστα κ μη μασσας εχεις χρονο μπροστα!


Τεκμηριωμενη,Ευστοχη απανηση πανω κατω ειπες αυτα που ηθελα να πω και εγω αλλα θα επανελθω συντομα.
 

ANAR

Well-Known Member
Με τίποτα, το αιματολογικό δίκτυο μπορει να αντέξει πολυ περισσότερα graft, δεν ειναι αυτο το θεμα, anar καπνίζεις;

Δεν εχω καπνισει ποτε και το αλκοολ το εχω κοψει μια βδομαδα πριν την επεμβαση....απο τοτε δεν εχω ξανα πιει παλι.
 

aeratos28

Just aeratos
john χολή και χαρά λες??νομίζω έχετε ξεφύγει πολύ.αυτό με τη χολή βγαίνει από εσάς σε οτιδήποτε είναι εντος ελλαδας..επειδή θα μας τρελάνετε εντελώς εσείς εδώ τώρα,ας πει ο anar σε πόσα τετραγωνικά εκατοστά έβαλε τα 2900 grafts
 

ANAR

Well-Known Member
αν εβαζες μινοξιδιλη η φαγουρα θα μπορουσε να ειναι απο αυτο. εφοσον δε βαζεις στον εκτο μηνα δεν επρεπε να εχεις ουτε μουδιασμα ουτε φαγουρα.
για 6 μηνες αν δεν τα εχεις κουρεψει οπως λες μεγαλωνουν πολυ αργα.

ελπιζω anar το επομενο διμηνο να εχεις καποια βελτιωση. απλα φοβαμαι οτι επειδη απο τον 5 μηνα στον 6 δεν ειδαμε κατι που θεωρειτε πολυ δυνατος μηνας φυτρωσης μη συνεχισει ετσι.
ευχομαι την καλυτερη δυνατη συνεχεια. ;)


Νασε καλα Δημητρη....ευχαριστω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αντε στο αλλο παληκαρι σε ενα αλλο νημα συμφωνησαμε απο τα 2500 που εβαλε και ειχε και μαμα μαλλια ειναι χειροτερο αποτελεσμα μπροστα στο αναρ που δεν ειχε καθολου μαλλι,για πες μας τωρα ποσα grafts πιστευεις να φυτρωσαν?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john χολή και χαρά λες??νομίζω έχετε ξεφύγει πολύ.αυτό με τη χολή βγαίνει από εσάς σε οτιδήποτε είναι εντος ελλαδας..επειδή θα μας τρελάνετε εντελώς εσείς εδώ τώρα,ας πει ο anar σε πόσα τετραγωνικά εκατοστά έβαλε τα 2900 grafts
Μιλας και πληθυντικο αρα μιλας για ολους μας...
εισαι dhiακιας και το δειχνεις τι να σε πω....
 

aeratos28

Just aeratos
ρε έχετε προβλήματα πολλά εσείς,πολλά όμως και σοβαρά..διάβασε λίγο τι είπα στον άνθρωπο στην προηγούμενη σελίδα ..με βάση τις φωτο που έβαλε..ειπα οτι δεν ειναι και τοσο καλα τα πραγματα,αλλα δεν εχει χρησιμοποιησει μινοξ κτλ οποτε εχει πολυ μελλον ακομα αλλα καλο ειναι να επικοινωνήσει με την κλινικη..ποια χαρά και χαζομαρες λες?αυτά τα κάνετε εσείς καιμψαχνετε συνομοσιες κτλ αν έχει γίνει μεταμόσχευση εδώ,όπως δημητρης 50423 κτλ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
εγώ φίλε john το έχω πει από την αρχή..δεν το πάω χαζα κτλ..και έχω πει πολλές φορές ότι κεφάλια σαν το δικό σου η dhi δεν θα μπορούσε να το φτιάξει έτσι όπως το έχει φτιάξει ως τώρα η hdc..θα σε είχαν κάνει σαν τον kwstakis,χωρίς hairline κτλ..νομίζεις δεν τα βλέπω και δεν τα λέω??κάνεις λάθος..η νομίζεις ότι δεν κραζω?
 

ANAR

Well-Known Member
Η φυτρωση ακομη δεν εχει τελειωσει. Και εγω θα περιμενα κατι περισσοτερο ωστοσο ο απολογισμος δεν τελειωσε. Παντως οι φωτο αριστες και κατι παραπανω απο τιμιες και ξεγυμνωτικες; Τι περιμενατε παντως; Οτι σε nw 6 με 3000 θα κλεισει το μισο κεφαλι; Αυτα μονο σε ταινιες.

Τις φωτο τις τραβαει η γυναικα σε αυτην τα μπραβο χαχαχαχαχα
dance ειμαι μελος απο το 2008 στο φορουμ αν δεν κανω λαθος ημουνα το 70 μελος οταν γραφτηκα...εχω πειραματιστει με διαφορες θεραπειες....μεχρι και χειρουργειο εκανα ( αφαιρεση λιπους απο το στηθος) απο θεραπεια....ποτε δεν θα παραπλανουσα τα μελη και το φορουμ με περιεργες φωτο.....το ειχα επισημανει και στην συναντηση με τον κ.Φιουρη....θα γραφτουν ΟΛΑ στο φορουμ και μια επιτυχεις μεταμοσχευση και μια αποτυχημενη.

Αν δεν κανω λαθος πριν χρονια ειχα αγορασει μινοξιδιλη απο εσενα εεε;θημαμε καλα;
 

ANAR

Well-Known Member
Εβαλες 2900 grafts κατι λιγοτερο νομιζω, ο λογος ηταν μικρος...1,9 εχω την εντυπωση, πιθανον εσκεμμενα γιατι εσπασες την επεμβαση σε δυο μερη, οπως προγραμματιστηκε, αν λαβουμε υποψην οτι εχεις αργη φυτρωση τοτε στον εκτο μηνα που βρισκεσαι βαση κανονα εχεις παρει ενα 70 με 80% του τελικου αποτελεσματος. Συμφωνοντας με το dance, θα πω κ εγω οτι σε εναν εξαρι χωρις καμια υποστηριξη μαλλιων απο πισω ....δε θα περιμενα να δω τιποτα εντυπωσιακοτερο για την ωρα! Πρεπει να κρινουμε καθε αποτελεσμα στην ωρα του και βαση των παραμετρων καθε περιστατικου και οχι μονο μια εικονα! Εχεις αλλους δυο μηνες φυτρωσης σιγουρα, ο μικρος λογος δεν μπορει εκ φυσεως να δωσει τρελη πυκνοτητα και αν εχεις μια επιτυχημενη (δηλ 90% φυτρωση )τελικα επεμβαση τοτε θα εχουν φυτρωσει γυρω στα 2600 grafts, λιγα για να κανουν ΤΗ διαφορα. Στο χρονο θα δειξει πως πηγε...βαλε και λιγη μινοξ αν θες θα επιταχυνε τη φυτρωση. Φυτρωση απο την αλλη υπαρχει μιας κ οπου εχουν μπει grafts εχουν βγει, αλλα με δυο ποντους μαλλι τι να κρυψεις! Μπραβο για τις φωτο κ καλη συνεχεια κωστα κ μη μασσας εχεις χρονο μπροστα!

Ευχαριστω Νικολα.....χρωσταω στο φορουμ την φωτογραφια της κλινικης απ την 7η μερα που το κεφαλι ειναι καθαρο και φαινεται σε τι πυκνωτητα τοποθετηθηκαν τα grafts.
 

ANAR

Well-Known Member
εγώ πιστέυω το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό σε σχέση με την αρχική κατάσταση. φαίνεται φυσικό. ακόμα και αν δεν κάνεις δεύτερη επέμβαση η βελτίωση είναι εμφανής. καλή συνέχεια!

Eυχαριστω RQC και tassos33
 

ANAR

Well-Known Member
anar περίμενε να κλείσει χρόνο ή όλη κατάσταση,να δεις το 100% γιατί εκεί το κόβω ,τόσο χρόνο χρειάζεσαι και μετά κάνε κίνηση για 2η..έχεις μέλλον ακόμα..όμως συμφωνω, δεν δείχνει να πηγαίνει καλά..πόσα τετραγ.εκατοστά ληπτριας δουλεψατε??για να ξέρουμε με αριθμούς τι βλέπουμε..χονδρικά από ότι βλέπω πρέπει να είναι 70-80 τετρ.εκατοστά?ρωταω για κάτι λέει ο dance για norwood 6..δεν δούλεψε φίλε μου norw6..οπότε εκεί που έβαλε τα 3000 ναι έπρεπε να έχει τα 2πλα μαλλιά από τωρα

αερατος θα ανεβασω φωτο που φαινεται καθαρα η πυκνωτητα των grafts που τοποθετηθηκαν.
 

aeratos28

Just aeratos
φιλε anar δεν είπα κάτι για τις φωτό,μην παρεξηγηθουμε.!οι φωτο σου είναι πάρα πολύ καθαρές και δείχνουν τα πάντα τέλεια..ή ερώτηση που κάνω είναι η εξής..η τοποθέτηση των 2900 grafts,σε πόσα τετραγωνικά εκατοστά έγινε.
 

ANAR

Well-Known Member
john χολή και χαρά λες??νομίζω έχετε ξεφύγει πολύ.αυτό με τη χολή βγαίνει από εσάς σε οτιδήποτε είναι εντος ελλαδας..επειδή θα μας τρελάνετε εντελώς εσείς εδώ τώρα,ας πει ο anar σε πόσα τετραγωνικά εκατοστά έβαλε τα 2900 grafts

Φιλε μου αυτο δυστυχως δεν ξερω να στο απαντησω.
 

aeratos28

Just aeratos
οι έμπειροι του φορουμ σε αριθμους αν θέλουν ας πουν μία γνώμη..δική μου γνώμη χονδρικά πρέπει να είναι πάνω κάτω 70-80 τετρ.εκατοστά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Δημήτρη, αν παρακολουθείς όσα γράφω στο φόρουμ, ουδέποτε έχω μπει ούτε θα μπω στην ζωή μου σε νήμα ανθρώπου εδώ μέσα που έχει πάει κακά να του γράψω ότι πήγε κακά και να τον στεναχωρήσω. Και στα νήματα παιδιών εδώ μέσα όπως του αντι βγήκα και είπα μπράβο και ας μην το αποτέλεσμα τους όπως το δικό σου, και ουδέποτε μείωσα παιδί εδώ. Ακόμη και σε εσένα σου είπα μπράβο και εύγε για το αποτέλεσμα, άσχετα να το έκφραζα και το εκφράζω πως για μένα οι φωτογραφίες σου ειναι κολακευτικές παρα ξεγυμνωτικές, και πως η δουλειά που έκανες ειναι κάπως άλυτη εξίσωση. Αυτο που υπονοείς, οτι αν αυτό το περιστατικό ήταν απο Ελληνική κλινική, πως είτε δεν θα τον στήριζα ή πως θα τον έκραζα οτι τον έσφαξαν ειναι κακεντρεχές σχόλιο. Καταρχάς ο άνθρωπος δεν σφάχτηκε. Όταν τελειώσει ο κύκλός της φύτρωσης του anar σε άλλους 6 μήνες (δηλαδή στους 12 σύνολο) και οχι στους 8 όπως λες εσύ, θα κριθεί αντικειμενικά, κυρίως απο τον ίδιο τον anar που δεν ευλογεί τα γένια του. Ξαναλέω, και φτωχή φύτρωση να έχει στο τέλος, σφαγμένος δεν ειναι μιας και στην κλινική που πήγε, που πίστεψε με δεν την στηρίζω και στο παρελθόν έχω συγκρουστεί δημόσια μαζί τους, έγινε άριστη διαχείριση της δότριας εν συγκρίσει με άλλες κλινικές που σου κάνουν strip για 1000 μοσχευματα βλέπε μαγκούρας ή και την δική σου που το όργωμα πάει σύννεφο σε σημείο σχεδόν αχρήστευσης της.

Για την ώρα ο anar με βάσει τα πόσα έβαλε, υπολογίζω βλάχικα, 50% φύτρωση ίσως και λίγο παραπάνω. Αν έχει απίστευτα αργή φύτρωση και στο 12μηνο βγεί άλλο ενα 30-40%, που απίθανο δεν ειναι, θα πω μακάρι γιατι ειναι κρίμα αν αποτύχει. Δυστυχώς οι αποτυχίες ειναι μέσα στο παιχνίδι, ακόμη και απο κορυφαίους γιατρούς, αλλά ας μην δικάσουμε ακόμη, δεν ειναι ούτε νωρίς, αλλά ούτε αργά. Απο εκει και πέρα, το κλειδί στο illusion of density ειναι η ύπαρξη μαλλιού πίσω όπως κοιτάς, χτίζοντας έναν φράχτη. Κάτι που εσύ έχεις δημήτρη γιατι το πίσω σου μισό κομμάτι ειναι ζούγκλα, ενώ στον anar ανύπαρκτο. Με μηδέν υποστήριξη μαμά μαλλιών λοιπόν, και σε μια επιφάνεια nw 6 άσχετα που δεν έβαλε παντού, και με μη ολοκληρωμένη φύτρωση ακόμη (η και φτωχή αν έτσι καταλήξει), αλλά ταυτόχρονα τίμιες ξεβρακωτικές φωτογραφίες και κοντό κούρεμα, η εικόνα δεν ειναι κολακευτική. Βλέπεις κάποιοι εδώ φροντίζουν με το κατάλληλο χτένισμα και μήκος μαλλιού αλλά και με τις κατάλληλες λήψεις να ευλογήσουν τα γένια τους και να δείξουν οτι πιο ωραίο μπορούν, ενώ άλλοι παρουσιάζουν την γυμνή αλήθεια, κάτι που πρέπει να βλέπει ο υποψήφιος προς μμ πριν αποφασίζει για να μην νομίζει πως με ελάχιστα grafts μπορεί να τιγκάρει μαλλί. Απο εκει και πέρα, στο ξαναλέω, δεν ευλογώ τον anar, του μιλάω όμως με λόγια ψύχραιμα και δεν του ρημάζω την ψυχολογία, όπως ποτέ δεν έκανα σε κανέναν εδώ μέσα ακόμη και απο Ελληνικά χασάπικα με άσχημο αποτέλεσμα πολλάκις στο παρελθόν.

ANAR το μουδιασμα φιλε μπορει να αργησε να φυγει θα φυγει ομως καποια στιγμη μη σε ανησυχει. το θεμα ειναι η φυτρωση.

dance κανεις δεν ειπε οτι η φυτρωση τελειωσε εχει μερικους μηνες ακομη εφοσον δεν βαζει και μινοξιδιλη που επιταχυνει τη φυτρωση.
θα θελα να ξερα αν θα ελεγες αυτα που γραφεις στην τελευταια σειρα αν ο ANAR ηταν περιστατικο σε κλινικη της Ελλαδας η θα μιλουσες για σφαγεια τοτε.
να ειμαστε ειλικρινεις με αυτο που βλεπουμε.
μακαρι να συνεχιστει η πυκνωση σου ANAR και οταν κανεις με το καλο τη 2η να κανεις και πυκνωση..
 
Μπλουζα