Anar, fue, 2873 grafts, 11-12/11/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Σε δύο χρονάκια με το πλάνο που έχεις φτιάξει (το οποίο μ' αρέσει πολύ) θα είσαι σούπερ νομίζω!
 

giannis1991

Well-Known Member
Εισαι τυχερος που τα πληρωνετε τα πρωταθληματα με τη χουντα σας και δεν στεναχωριεσαινα μην σου φυτρωσουν ποτε....
Πας πολυ καλα Κωστα λογικα θα υπαρξει και αλλη αισθητη βελτιωση!
 

ANAR

Well-Known Member
Καλημερα Γιαννη...μακαρι να συνεχιστει η φυτρωση φιλε...ειμαι λιγο αγχωμενος να πω την αληθεια...θα δουμε.
 

ANAR

Well-Known Member
6 μηνες

DSCN0160.JPG

DSCN0161.JPG

DSCN0162.JPG

DSCN0163.JPG
 

dimitris50423

Well-Known Member
κωστα για 2873 τριχοθυλακια που εβαλες και για τα χρηματα που εδωσες στην hdc το αποτελεσμα σου ειναι πολυ φτωχο για 6ο μηνα. απο την κλινικη τι σου λενε? οτι ολα πηγαινουν καλα?
νομιζω οτι μεχρι τον 8 μηνα που ολοκληρωνεται η φυτρωση εχεις μικρα περιθωρια βελτιωσης. και απο την προηγουμενη ανανεωση σου δυστυχως δεν βλεπω σημαντικη διαφορα. απλα ειναι μακρυτερο το μαλλι.
ισως αν τα κουρευες πιο κοντα οπως τον 5 μηνα να εδειχναν καλυτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

zotrix

Active Member
επρεπε να είχες καλύτερη εικόνα μέχρι τώρα για τόσα grafts. Σίγουρα θα βελτιωθείς μέσα στο επόμενο τρίμηνο αλλά μην περιμένεις και πολλά. Από την δική μου εμπειρία το 80-90% της εικόνας μας είναι στο 6μηνο.
Για μένα το σημαντικότερο είναι η μειωμένη εκφυση στο κέντρο της hairline. Πρόβλημα στην hairline -σχεδόν πάντα- δημιουργεί πρόβλημα σε όλη την εικόνα. Ας ελπίσουμε να γεμίσει κάπως στο επόμενο δίμηνο-τρίμηνο.

Πάντως συγχαρητηρια για τις καθαρότατες φωτογραφίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
φιλε anar όντως δεν δείχνει καλά,επικοινώνησε με την κλινική να σου πουν και αυτοί γη γνώμη τους..καλή συνεχεια
 

ANAR

Well-Known Member
Φυσικα και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα για 6 μηνες....θα περιμενω και τους επομενους 2-3 μηνες να δουμε τι θα δωσει ακομα.
Με την κλινικη δεν εχω μιλησει ακομα.....φανταζομαι την απαντηση.....περιμενε ειναι νωρις ακομα.
Μεσα Ιουλιου ερχετε στην αθηνα ο κ.Φιουρης και θα συναντηθω μαζι του....θα εχω κλεισει 8 μηνες οποτε θα μπορουμε να εκτιμησουμε το αποτελεσμα.

Παρατηρησεις.....
1.Αρκετες φορες την ημερα εχω εντονη φαγουρα και λιγο μουδιασμα στην μεταμοσχευμενη περιοχη...τι σημαινει αυτο;
2.Παντα τα μαλλια μου μεγαλωναν παρα πολυ αργα....το μηκος το σημερινο ειναι 6 μηνων απ την κλινικη που με κουρεψαν....παιζει καποιο λογο αυτο στην αργει φυτρωση;
 

zotrix

Active Member
2.Παντα τα μαλλια μου μεγαλωναν παρα πολυ αργα....το μηκος το σημερινο ειναι 6 μηνων απ την κλινικη που με κουρεψαν....παιζει καποιο λογο αυτο στην αργει φυτρωση;

Οπως και να έχει αν στους επόμενους 2-3 μήνες δεν βελτιωθεί αισθητά η φυτρωση σου, θα ξέρεις. Και μετά το 9μηνο δεν δικαιολογείται να σου πει ο γιατρός ''κάτσε να δούμε'', κατά την γνώμη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Οντως η φυτρωσης ειναι ε πολύ χαμηλά επίπεδα γι την ωρα τουλαχιστον,αναρ εβαζες μινοξιδιλη?
Πάντως θα θέσω ξανά εναν προβληματισμό, μήπως τα 3000 grafts για κάποιους ειναι πολλα κ δεν μπορεί ο οργανισμός να ανταπεξέλθει και χάνονται άσκοπα?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παρατηρησεις.....
1.Αρκετες φορες την ημερα εχω εντονη φαγουρα και λιγο μουδιασμα στην μεταμοσχευμενη περιοχη...τι σημαινει αυτο;
2.Παντα τα μαλλια μου μεγαλωναν παρα πολυ αργα....το μηκος το σημερινο ειναι 6 μηνων απ την κλινικη που με κουρεψαν....παιζει καποιο λογο αυτο στην αργει φυτρωση;

αν εβαζες μινοξιδιλη η φαγουρα θα μπορουσε να ειναι απο αυτο. εφοσον δε βαζεις στον εκτο μηνα δεν επρεπε να εχεις ουτε μουδιασμα ουτε φαγουρα.
για 6 μηνες αν δεν τα εχεις κουρεψει οπως λες μεγαλωνουν πολυ αργα.

ελπιζω anar το επομενο διμηνο να εχεις καποια βελτιωση. απλα φοβαμαι οτι επειδη απο τον 5 μηνα στον 6 δεν ειδαμε κατι που θεωρειτε πολυ δυνατος μηνας φυτρωσης μη συνεχισει ετσι.
ευχομαι την καλυτερη δυνατη συνεχεια. ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οντως η φυτρωσης ειναι ε πολύ χαμηλά επίπεδα γι την ωρα τουλαχιστον,αναρ εβαζες μινοξιδιλη?
Πάντως θα θέσω ξανά εναν προβληματισμό, μήπως τα 3000 grafts για κάποιους ειναι πολλα κ δεν μπορεί ο οργανισμός να ανταπεξέλθει και χάνονται άσκοπα?

Με τίποτα, το αιματολογικό δίκτυο μπορει να αντέξει πολυ περισσότερα graft, δεν ειναι αυτο το θεμα, anar καπνίζεις;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Η φυτρωση ακομη δεν εχει τελειωσει. Και εγω θα περιμενα κατι περισσοτερο ωστοσο ο απολογισμος δεν τελειωσε. Παντως οι φωτο αριστες και κατι παραπανω απο τιμιες και ξεγυμνωτικες; Τι περιμενατε παντως; Οτι σε nw 6 με 3000 θα κλεισει το μισο κεφαλι; Αυτα μονο σε ταινιες.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η φυτρωση ακομη δεν εχει τελειωσει. Και εγω θα περιμενα κατι περισσοτερο ωστοσο ο απολογισμος δεν τελειωσε. Παντως οι φωτο αριστες και κατι παραπανω απο τιμιες και ξεγυμνωτικες; Τι περιμενατε παντως; Οτι σε nw 6 με 3000 θα κλεισει το μισο κεφαλι; Αυτα μονο σε ταινιες.

ANAR το μουδιασμα φιλε μπορει να αργησε να φυγει θα φυγει ομως καποια στιγμη μη σε ανησυχει. το θεμα ειναι η φυτρωση.

dance κανεις δεν ειπε οτι η φυτρωση τελειωσε εχει μερικους μηνες ακομη εφοσον δεν βαζει και μινοξιδιλη που επιταχυνει τη φυτρωση.
θα θελα να ξερα αν θα ελεγες αυτα που γραφεις στην τελευταια σειρα αν ο ANAR ηταν περιστατικο σε κλινικη της Ελλαδας η θα μιλουσες για σφαγεια τοτε.
να ειμαστε ειλικρινεις με αυτο που βλεπουμε.
μακαρι να συνεχιστει η πυκνωση σου ANAR και οταν κανεις με το καλο τη 2η να κανεις και πυκνωση..
 

aeratos28

Just aeratos
ρε παιδιά όλα παίζουν ρόλο..μινοξιδιλη δεν βάζει ο άνθρωπος και σίγουρα η εικόνα των περισσοτερων παιδιών που βάζουν,στους 6 μήνες είναι πολύ καλύτερη..προσωπική άποψη είναι πως κάποιος που βαζει μινοξ μετά από μεταμόσχευση κερδίζει 2-3 μήνες πριν καλύτερο αποτέλεσμα..anar περίμενε να κλείσει χρόνο ή όλη κατάσταση,να δεις το 100% γιατί εκεί το κόβω ,τόσο χρόνο χρειάζεσαι και μετά κάνε κίνηση για 2η..έχεις μέλλον ακόμα..όμως συμφωνω, δεν δείχνει να πηγαίνει καλά..πόσα τετραγ.εκατοστά ληπτριας δουλεψατε??για να ξέρουμε με αριθμούς τι βλέπουμε..χονδρικά από ότι βλέπω πρέπει να είναι 70-80 τετρ.εκατοστά?ρωταω για κάτι λέει ο dance για norwood 6..δεν δούλεψε φίλε μου norw6..οπότε εκεί που έβαλε τα 3000 ναι έπρεπε να έχει τα 2πλα μαλλιά από τωρα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Εβαλες 2900 grafts κατι λιγοτερο νομιζω, ο λογος ηταν μικρος...1,9 εχω την εντυπωση, πιθανον εσκεμμενα γιατι εσπασες την επεμβαση σε δυο μερη, οπως προγραμματιστηκε, αν λαβουμε υποψην οτι εχεις αργη φυτρωση τοτε στον εκτο μηνα που βρισκεσαι βαση κανονα εχεις παρει ενα 70 με 80% του τελικου αποτελεσματος. Συμφωνοντας με το dance, θα πω κ εγω οτι σε εναν εξαρι χωρις καμια υποστηριξη μαλλιων απο πισω ....δε θα περιμενα να δω τιποτα εντυπωσιακοτερο για την ωρα! Πρεπει να κρινουμε καθε αποτελεσμα στην ωρα του και βαση των παραμετρων καθε περιστατικου και οχι μονο μια εικονα! Εχεις αλλους δυο μηνες φυτρωσης σιγουρα, ο μικρος λογος δεν μπορει εκ φυσεως να δωσει τρελη πυκνοτητα και αν εχεις μια επιτυχημενη (δηλ 90% φυτρωση )τελικα επεμβαση τοτε θα εχουν φυτρωσει γυρω στα 2600 grafts, λιγα για να κανουν ΤΗ διαφορα. Στο χρονο θα δειξει πως πηγε...βαλε και λιγη μινοξ αν θες θα επιταχυνε τη φυτρωση. Φυτρωση απο την αλλη υπαρχει μιας κ οπου εχουν μπει grafts εχουν βγει, αλλα με δυο ποντους μαλλι τι να κρυψεις! Μπραβο για τις φωτο κ καλη συνεχεια κωστα κ μη μασσας εχεις χρονο μπροστα!
 

tasos33

Well-Known Member
σιγουρα θα δωσει και αλλο, βεβαια δεν κρινουμε ουτε θα κρινουμε το αποτελεσμα επι του συνολου της ακαλυπτης περιοχης, αλλα στην περιοχη οπου μπηκαν grafts, oi επομενοι δυο μηνες ειναι κρισιμης σημασιας
 

RQC

New Member
εγώ πιστέυω το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό σε σχέση με την αρχική κατάσταση. φαίνεται φυσικό. ακόμα και αν δεν κάνεις δεύτερη επέμβαση η βελτίωση είναι εμφανής. καλή συνέχεια!
 
Μπλουζα