Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Παιδιά ευχαριστώ ελπίζω να πάνε όλα καλά, περίπου τα 1500 μπήκαν μπροστά κ τα υπόλοιπα μέσο κ πίσω. Δημήτρη ναι αλλά με τις φώτο έβλεπα μπροστά το αποτέλεσμα κ δεν έβλεπα τα πίσω δηλαδή τη δοτρια δεν έδινα βάση, όσο για τη κορτιζονη τη φοβάμαι ακόμα κ για 3 μέρες είναι ουσία που τη βγάζει ο οργανισμός κτλ κτλ πήρα χτες θα πάρω κ παλι το βράδυ, όχι πρωί βράδυ. Η κοπέλα λεγόταν Χρύσα που έκανε την δουλειά μαζί με μια άλλη κοπελιά. Παράπονο δεν είχα εξυπηρετηκοτατοι πραγματικά, να ναι καλά κ ελπίζω να έχουν γίνει όλα καλά. Το μοναδικά θέματα ως τώρα είναι πως ήθελα να κατέβει λίγο η hairline εκεί που τελειώνει στους κρόταφους, όχι μπροστά εκεί ήταν μια χαρά κ όσο ήθελα, αν κ θα γινόταν εντέλει με τόσα μοσχευματα κ τελευταίο ψιλοαγχωνομαι για πίσω την δοτρια κ θα κοιτάξω κ από αλλά παιδιά που κάνανε μεταμόσχευση τη διαφορά είχαν κ πως φαίνεται, Δημήτρη πραγματικά δεν το είχα προσέξει αυτό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε akihellas τι παρε αυτα που σου ειπαν αντι να ανχωθεις για αλλα πραματα μου ανχωνεσαι για την κορτιζονη?
Αμαν πια....εδω αλλη χρονια περνουν ηρωινη και ακομη ζουνε...
 

akishellas3

Well-Known Member
Χε χε τι να κάνω ρε συ Γιάννη τα ψάχνω όλα πλέον είμαι κ σε μια ηλικία... Επίσης όσοι έχουν κάνει πίσω στη δοτρια, μου το έκαναν σήμερα, έχουν ρίξει κάτι για το κοκκίνισμα, καμία άλλη οτιδηποτε;
 

Tasmania

Active Member
Δοτρια να βαζεις μιγμα απο : aloe vera gel & fucicort cream & vitamin E(σπαζε 2-3 καψουλες καθε φορα). Στη ληπτρια φυσιολογικο ορο
 

akishellas3

Well-Known Member
ωραια Τασμανια ευχαριστω,ρε γαμοτο οταν σκυβω λιγο το κεφαλι προς τα κατω με τραβαει στη hairline λες κ ειανι ραματα ,πριν λιγο καθως καθαριζα με φυσιλολογικο ορο δηλαδη το ψεκαζα εφυγε στη hairline ενα τριχοφυλακιο που ειχε γινει νεκρωσει το αιμα πανω κ ειχα πει να καθαρισω το αιμα κ ξενερωσα,επισης που κανανε κ Prp μου πηρανε αιμα κ επτια μου το βαλανε σε διαφορα σημεια στο κεφαλι(τωρα το θυμηθηκα) .
Πειτε μου τι πρεπει να προσεχω αυτες τις μερες ,οδηγιες μου εχουν δωσει σε χαρτι κ προφορικα απλα να ξερω κ απο εσας που τα εχετε περασει.
 

Tasmania

Active Member
ρε φιλε γενικα οτι σου ειπανε απο κλινικη ακολουθα κατα γραμμα τις οδηγιες ευλαβικα .... μην σηκωνεις φορτιο, μην σκυβεις το κεφαλι, προσεχε μην κτυπησεις το κεφαλι πουθενα (στο αυτοκινητο οταν μπαινεις προσοχη κλπ) , ψεκαζε ανα 20-30 λεπτα τη ληπτρια...αυτο το τεντωμα ισως και οιδημα στη μετωπιαια χωρα θα το εχεις για λιγες μερες και θα φυγει..το οιδημα θα ακολουθει καθοδικη πορεια προς τα κατω μεχρι να φτασει στους λεμφαδενες του τραχηλου και να απορροφηθουν ολα τα υγρα που χρησιμοποιηθηκαν για την αναισθησια και το κυτταρικο εξιδρωμα...κανε λιγες μερες υπομονη....μην βαζεις δακτυλα ακομη (ποσο μαλλον οταν ειναι λερωμενα και οχι καθαρα )... ασε να επουλωθει ...
 

akishellas3

Well-Known Member
Δεν εβαλα δαχτυλα προσεχω απλα ηταν στην ακρη κ εβαλα χαρτη να παρω το νεκρο αιμα αλλα βγηκε μαζι...ψεκαχω κανονικα με φυσιολογικο ορο,εγινε αυτο θα κανω ,επισης μου χουν δωσει κατι χαπια Lumaren αυτα τι κανουν ?δεν μου τα εχουν πει στις οδηγηιες πουθενα κ ξεχασα να ρωτησω
 

Tasmania

Active Member
φιλαρακι μου καλο..ειτε δακτυλο ειτε χαρτι παλι κανεις επαφη με το γραφτ που ακομα δεν εχει ενσωματωθει :) κανε υπομονη και ασε το νεκρο αιμα και τα αιμοπηγματα ... αρκεσου με το φυσιολογικο ορο προς το παρον και οταν θα αρχισεις και το λουσιμο σταδιακα θα εφαρμοζεις και πιο μεγαλη δυναμη στο μασαζ και θα καθαρισουν ολα...μην πειραξεις κακαδακια με τα χερια αμεσα ή εμμεσα με χαρτι κλπ ! το Lumaren ειναι φαρμακο Η-2 ανταγωνιστης της ισταμινης. Αναστελει την γαστρικη εκκριση και μειωνει το οξυ που εκκρινεται...συνηθως τα δινουν για θεραπεια πεπτικου ελκους και γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης..αγνωστο γιατι στο εδωσαν..παρε τους ενα τηλ. καποιος λογος θα υπαρχει σιγουρα !
 

Tasmania

Active Member
Θεωρω απιθανο να μην σε ειπαν απο την κλινικη να μην πειραξεις τα γραφτς ειδικα τις πρωτες μερες ειτε αμεσα με τα χερια ειτε με χαρτι,πετσετα κλπ..ακολουθα κατα γραμμα τις οδηγιες γραπτες&προφορικες που σου εδωσαν και ολα θα σε πανε καλα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
δεν αγγιζεις τα γκραφτς ακη.. ψεκαζεις πολυ συχνα με φυσιολογικο ορο.. δεν σκουπιζεις καθολου το κεφαλι αφηνεις να στεγνωσει μονο του.. στο λουσιμο ταμποναριστα στο πρωτο 4ημερο.. και στον υπνο σου προσοχη να μην παλευεις με το μαξιλαρι.. να μην πολυ ακουμπαει η ληπτρια..
υγ σταματα να αγχωνεσαι για δοτριες και χαπια κορτιζονης.. τιποτα απο τα δυο δεν αξιζει καν να το σκεφτεσαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
φυσικα κ μου εδωσαν οδηγιες απλα ηταν κατω κατω στην hairline μιας που ηταν τελευταιο πηγα να βγαλωβ το νεκρο αιμα απο μονος μου, τελοσπαντων ξαναειπια κ την κορτιζονη κ τωρα παλι το βραδυ , εγινε παιδια ευχαριστω .
 

Tasmania

Active Member
@akishellas3 οταν θα πας σημερα για αφαιρεση της γαζας μην ξεχασεις και τις φωτο απο κλινικη :) κανε υπομονη λιγες μερες τωρα και ξεκουραση στο σπιτι .
 

Hope

Active Member
φιλαρακι μου καλο..ειτε δακτυλο ειτε χαρτι παλι κανεις επαφη με το γραφτ που ακομα δεν εχει ενσωματωθει :) κανε υπομονη και ασε το νεκρο αιμα και τα αιμοπηγματα ... αρκεσου με το φυσιολογικο ορο προς το παρον και οταν θα αρχισεις και το λουσιμο σταδιακα θα εφαρμοζεις και πιο μεγαλη δυναμη στο μασαζ και θα καθαρισουν ολα...μην πειραξεις κακαδακια με τα χερια αμεσα ή εμμεσα με χαρτι κλπ ! το Lumaren ειναι φαρμακο Η-2 ανταγωνιστης της ισταμινης. Αναστελει την γαστρικη εκκριση και μειωνει το οξυ που εκκρινεται...συνηθως τα δινουν για θεραπεια πεπτικου ελκους και γαστροοισοφαγικης παλινδρομησης..αγνωστο γιατι στο εδωσαν..παρε τους ενα τηλ. καποιος λογος θα υπαρχει σιγουρα !

Ο λόγος είναι για γαστροπροστασία λόγω κορτιζόνης ή/και αντιβίωσης (αν έδωσε)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Δημητρης38

Active Member
Ο λόγος είναι για γαστροπροστασία λόγω κορτιζόνης ή/και αντιβίωσης (αν έδωσε)


Sent from my iPhone using Tapatalk

H γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση ή το πεπτικο ελκος μπορουνε να παιξουνε ρολο στην εξελιξη της εκφυσης ?
Περιεργο μου φαινεται που του δωσανε τα συγκεκριμενα χαπια
 

Tasmania

Active Member
Ο λόγος είναι για γαστροπροστασία λόγω κορτιζόνης ή/και αντιβίωσης (αν έδωσε)


Sent from my iPhone using Tapatalk
το πιο πιθανο ειναι αυτο που ειπες Hope. Αν και συνηθως δινουν Βenzol ή Mostrelan. Οπως και να εχει μακαρι να μην εχει θεμα το παιδι
 

Hope

Active Member
Όχι Δημήτρη, αλλα η θεραπεία με κορτιζόνη ή/και αντιβιωςη μπορεί να προκαλέσει ενοχλητικές διαταραχές. Είναι σύνηθες (δεν έχει σχέση με την μμ) να δίνουν γαστροπροστασία σε θεραπεία με πόσιμη κορτιζόνη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
3 σελιδες ασχολουμαστε με την κορτιζονη αντι για ουσιοδη πραματα.
Για να την δινουν δεν θα παθει και τιποτα κατι θα ξερουν παραπανω,και ειναι μονο για 3 μερες..
 

aeratos28

Just aeratos
πάλι καλά που το ειπες εσύ john γιατί έτοιμος ήμουν να αρχίσω να λέω τα δικά μου τώρα..! και θα ελεγες οτι χαλασα και αυτο το νημα..χαχα.!:D
3 σελιδες ασχολουμαστε με την κορτιζονη αντι για ουσιοδη πραματα.
Για να την δινουν δεν θα παθει και τιποτα κατι θα ξερουν παραπανω,και ειναι μονο για 3 μερες..
δεν θα παθεις τίποτα Άκη..πάρε για 3 μέρες ρε φιλε..
 
Μπλουζα